Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν φλασαρεισ V10B τι θα πρεπει να λεει στις πληροφορίες κινητού?

 

Τώρα που έβαλα την V10B_02 στις πληροφορίες (μέσω μενού ρυθμίσεων) λέει V10b

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα που έβαλα την V10B_02 στις πληροφορίες (μέσω μενού ρυθμίσεων) λέει V10b

 

Οταν πατάω ζωνη ωρας λεει λονδινο και οταν παω να το αλλαξω κανει restart....το εχει κανεις αλλος σε V10B_02??

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατάω ζωνη ωρας λεει λονδινο και οταν παω να το αλλαξω κανει restart....το εχει κανεις αλλος σε V10B_02??

Εμένα δουλεύει μια χαρά. Έκανες factrory reset μετά το φλασάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δοκιμαζω απο το πρωι να φλασαρω σε v10b02 σε βιστα αλλα χωρισ αποτελεσμα παροτι εχω ακολουθησει τισ οδηγιεσ των φιλων spidey και finaldestiny....μου βγαζει συνεχεια σφαλμα περιπου στο 55% της διαδικασιας!! καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

1) Είναι απλό: Στην επεξεργασία μιας επαφής, σου εμφανίζει τα τηλέφωνα. Εκεί, έχει δίπλα σε κάθε επιλογή πχ. ένα σπίτι , ένα κινητό κλπ. Πατάς ΠΑΝΩ στο σπίτι, κινητό κλπ και σου λέει να διαλέξεις τί τύπος είναι ο αριθμός (Σπίτι, γραφείο κλπ)

 

2) Σε xp με pc suite (γιατί στα vista δεν δουλεύει πολύ καλά το pc suite και θα έχεις προβλήματα με το update. Αντιθέτως, αν αποφασίσεις να φλασάρεις, τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά και προσφέρουν ανώτερα αποτελέσματα, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις και να προσέχεις). Απλά, συνδέεις το κινητό επιλέγοντας pc suite. Εάν δεν έχεις το pc suite, με autorun ξεκινάει το setup. Πρώτα μπαίνουν οι usb drivers και μετά παραπέμπει για εγκατάσταση του pc suite μέσω cd ή κατέβασμα απο το ίντερνετ. Μόλις μπεί το pc suite και συνδεθεί το arena σε pc suite mode, το pc suite κάνει αυτόματα έλεγχο ενημερώσεων στο παρασκήνιο. Αφού βρεί, (3-4 ενημερώσεις) σας ρωτάει εάν θέλετε να αναβαθμίσετε το pc suite. Αφού γίνουν οι ενημερώσεις, τελικά εμφανίζει: "Υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού για το τηλέφωνο. Ενημέρωση τώρα?" Πατάς ναι και ακολουθείς τις οδηγιες που εμφανίζονται στην οθόνη.

 

Edit: Σημείωση οτι η νέα έκδοση δεν έχει fm transmitter σαν την m. Η m όμως, έχει μερικά ζητήματα με τα ελληνικά γράμματα (πχ. δεν μπορεί να ταξινομήσει αρχεία και επαφές αλφαβητικά) Γι'αυτό έβαλα την Open Europe V10B_02 (που στην ουσία είναι παρόμοια με την επίσημη ελληνική μόνο που έχει και fm trans) και τα προβλήματά μου λύθηκαν.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! :)

 

Ποιες οι διαφορές μεταξύ Open Europe V10B_02 και m? Π.χ. η μπάρα στα τραγούδια μπορεί να μετακινηθεί?

 

Και αν κάνω update μέσω LG PC Suite, χρειάζεται factory reset μετά?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δοκιμαζω απο το πρωι να φλασαρω σε v10b02 σε βιστα αλλα χωρισ αποτελεσμα παροτι εχω ακολουθησει τισ οδηγιεσ των φιλων spidey και finaldestiny....μου βγαζει συνεχεια σφαλμα περιπου στο 55% της διαδικασιας!! καμια ιδεα???

 

καπου εκει ετοιμαζεται να αρχισει την εγγραφη αρα ισως το προβλημα να ειναι με το αρχειο .cab η kdz που εχεις κατεβασει..ποσταρε μας αν μπορεις το ακριβες σφαλμα που γραφει μηπως το αντιμετωπισε κ καποιος αλλος να σου πει πιο σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

περασα μια καινουργια εκδοση του b2capp και τρεχει μεχρι το 100% αλλα μου βγαζει σφαλμα αποσυμπιεσης των αρχειων (το αρχειο ειναι .cab) να δοκιμασω και το kdz?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και την v10m_02 σε (cab αρχειο) και μου βγαζει το ιδιο προβλημα: αδυναμια αποσυμπιεσης των αρχειων!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να κανω αναπαραγωγη βιντεο απο το youtube ή απο οπουδηποτε αλλου μου λεει δεν υποστηριζεται - wifi , ξερει κανεισ τιποτα?

αν κατεβασω το οπερα μινι θα αλλαξει κατι? με εχει εκνευρισει γιατι μπαινει παντου και μετα με ξενερωνει !!!!! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!! ααααα εχω vl .... το λεω μηπως βοηθησω....

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και την v10m_02 σε (cab αρχειο) και μου βγαζει το ιδιο προβλημα: αδυναμια αποσυμπιεσης των αρχειων!!!

 

Εγκατεστησες τον infineon driver?

ρε παιδια δεν μπορω να κανω αναπαραγωγη βιντεο απο το youtube ή απο οπουδηποτε αλλου μου λεει δεν υποστηριζεται - wifi , ξερει κανεισ τιποτα?

αν κατεβασω το οπερα μινι θα αλλαξει κατι? με εχει εκνευρισει γιατι μπαινει παντου και μετα με ξενερωνει !!!!! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!! ααααα εχω vl .... το λεω μηπως βοηθησω....

 

Κ δεν προκειται να παιξει μεχρι να βγει αναβαθμιση που θα υποστηριζει βιντεο youtube μεσω wifi.Εχει αναφερθει απο τη στιγμη που βγηκε το κινητο.Δε παιζει ρολο το οτι ειναι βονταφον.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησες τον infineon driver?

 

 

ναι!! το προβλημα τωρα εχει μετατεθει αλλου... ανακαλυψα πως εκανα ενα λαθος στην ολη διαδικασια..εκει που δινω στο παραθυρο του ντος την διαδρομη για το cab αρχειο δεν εβαζα την καταληξη .cab!! παρ'ολα αυτα και τωρα που την βαζω ενω προχωρει πιο περα απο εκει που σταματουσε πριν δεν ολοκληρωνει και μου βγαζει οτι δεν μπορει να αποσυμπιεσει το .wdb aαρχειο :mad::mad::mad:!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει μια χαρά. Έκανες factrory reset μετά το φλασάρισμα?

 

είχες δίκιο έκανα ένα factory reset και ήρθε στα ίσα του..

ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα πολλων κοπων και βασανων (απο δικο μου λαθος ομως..) καταφερα να εγκαταστησω την v10b_02 με λειτουργικο vista!!! Πολλες ευχαριστιες στους finaldestiny και spidey για την βοηθεια τους!! keep us updated guys:)

 

ΥΓ: ευχαριστήρια επισης και στο φιλο jimdem582 χαρη στον οποιο παρακινηθηκα και παιδευτικα αλλα αξιζε τον κοπο:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να κανω αναπαραγωγη βιντεο απο το youtube ή απο οπουδηποτε αλλου μου λεει δεν υποστηριζεται - wifi , ξερει κανεισ τιποτα?

αν κατεβασω το οπερα μινι θα αλλαξει κατι? με εχει εκνευρισει γιατι μπαινει παντου και μετα με ξενερωνει !!!!! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!! ααααα εχω vl .... το λεω μηπως βοηθησω....

 

Βάλε τον Βolt browser θα παίζει βίντεο αλλά σε κακη ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! :)

 

Ποιες οι διαφορές μεταξύ Open Europe V10B_02 και m? Π.χ. η μπάρα στα τραγούδια μπορεί να μετακινηθεί?

 

Και αν κάνω update μέσω LG PC Suite, χρειάζεται factory reset μετά?

 

Η μπάρα στα τραγούδια μετακινείται και γενικά έχει όλες τις βελτιώσεις της m+ το οτι αναγνωρίζει ελληνικά γράμματα για ταξινόμιση. Σημείωση οτι η V10b που σας έδωσα το link είναι πιο πρόσφατη απο την m (6/6/09). Η νεότερη έκδοση λογισμικού για το arena, είναι η V10D Thailand. Αυτή η έκδοση (βγήκε 14/6/09) έχει αναγνώριση γραφής και Tag-it (track-id). Αυτά τα χαρακτηριστικά θα ενσωματωθούν και στη νέα open europe που αναμένεται σε λίγες μέρες.

 

Όσο για το reset, παρ'όλο που συνιστάται για το φλασαρισμα, το pc suite δεν αναφέρει τίποτα τέτοιο μετά το update. Πάντως, αν θές δοκίμασε να κάνεις update, και αν εχει κολλήματα το κινητό μετά τότε κάνε reset.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως μπορω να γραφω μονο με κεφαλαια (χωρις να χρειαζεται να παταω το shift..)υπαρχει τροπος?
Είτε κεφαλαία γράψεις είτε μικρά, το αποτέλεσμα στο SMS που στέλνεις είναι όλα κεφαλαία.
www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Είτε κεφαλαία γράψεις είτε μικρά, το αποτέλεσμα στο SMS που στέλνεις είναι όλα κεφαλαία.

 

Συμφωνώ για τα sms αλλά υπάρχουν και άλλες λειτουργίες που απαιτούν μορφοποίηση της γραφής (πχ. ημερολόγιο,σημειώσεις κ.α)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο ευκολο ειναι να γραψεις sms σε αυτο το κινητο; Γιατι με το Viewty ενω εχει qwerty πληκτρολογιο ειναι μικρα τα πληκτρα και μερικες φορες εχανα τη μπαλα! Με το κανονικο πληκτρολογιο δεν το συζητω..μου ηταν αδυνατο να γραψω γρηγορα και εκανα πολλα λαθη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο ευκολο ειναι να γραψεις sms σε αυτο το κινητο; Γιατι με το Viewty ενω εχει qwerty πληκτρολογιο ειναι μικρα τα πληκτρα και μερικες φορες εχανα τη μπαλα! Με το κανονικο πληκτρολογιο δεν το συζητω..μου ηταν αδυνατο να γραψω γρηγορα και εκανα πολλα λαθη...

 

δεν ειναι και πολυ δυσκολο....για εμενα τουλαχιστον...το προηγουμενο κινητο μου ηταν με κανονικο πηκτρολογιο...παρ'ολα αυτα δεν μου φαινεται δυσκολο να γραψω με το arena...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησες τον infineon driver?

 

 

Κ δεν προκειται να παιξει μεχρι να βγει αναβαθμιση που θα υποστηριζει βιντεο youtube μεσω wifi.Εχει αναφερθει απο τη στιγμη που βγηκε το κινητο.Δε παιζει ρολο το οτι ειναι βονταφον.

παιδια εμενα με την v10_t που εχω παιζει video το youtube μεσω wifi :))))))))

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναβάθμιση εγινέ restart στον υπολογιστή στο 8% της διαδικασίας περίπου και δεν μπορω να περάσω το firmware και δεν ανοίγει το κινητό, αμά ξέρει καποιός αμά μπορώ να κανώ κάτι, αλλιώς θα πρέπει να το πάω στο σέρβις, ξέρει κανείς για θεσσαλονίκη?

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναβάθμιση εγινέ restart στον υπολογιστή στο 8% της διαδικασίας περίπου και δεν μπορω να περάσω το firmware και δεν ανοίγει το κινητό, αμά ξέρει καποιός αμά μπορώ να κανώ κάτι, αλλιώς θα πρέπει να το πάω στο σέρβις, ξέρει κανείς για θεσσαλονίκη?

Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμπάσχω μαζί σου.

Κάτι τέτοια διαβάζω και φρικάρω.

 

Αν το κινητό σας δουλεύει, μην το πειράζετε. Τι μόδα είναι αυτή με τις συνεχείς αναβαθμίσεις?

Αν η αιτία των αναβαθμίσεων είναι η λειτουργία του FMtransmiter που απουσιάζει από τις branded συσκευές, σας πληροφορώ πως κυκλοφορούν ελεύθερα άπειρες συσκευούλες FMtransmiter από 12 ευρώ. Αξίζει τον κόπο να ρισκάρετε γιά 12 ευρώ?

 

Εγώ πάντως είμαι ευγνώμων στο φόρουμ αυτό γιατί διαβάζοντάς το από την αρχή, φρόντισα να αγοράσω διαδικτυακά μια unbranded συσκευή (αν και είχα επιδότηση) και όλα δουλεύουν ρολόι με την αρχική version 10α.

Φυσικά όσοι θέλουν να παίξουν και να πειραματιστούν γιά να έχουν την τελευταία version (που δεν με έχει πείσει πως είναι συνολικά καλύτερη) ας το κάνουν.

 

Εχει αποδειχτεί άλλωστε και σε πολλά software πως οι αναβαθμίσεις δεν είναι πάντα λειτουργικότερες από τις προηγούμενες versions.

Εδώ ολόκληρη microsoft έβγαλε τα vista που αποδείχτηκαν χειρότερα από τα XP.

Στη δουλειά μου (είμαι μουσικός) χρησιμοποιώ το cubase. Ε λοιπόν, η τελευταία version 5 είναι απαράδεκτη κατα γενική ομολογία. Ξαναγύρισα στη version 4.5

 

Γιαυτό θα το ξαναπώ, κι ας γίνομαι αντιπαθής στους αγαπητούς και χρήσιμους "ειδικούς": αν το κινητό σας δουλεύει σωστά και σας αρέσει, μην το πειράξετε!!!

Το Arena σκίζει και χωρίς σκαλίσματα.

 

Θα παρακαλούσα όποιον είναι έτοιμος να μου την πέσει, να μου πει ακριβώς σε τι βελτιώθηκε το κινητό του κάνοντας upgrade (εκτός του fmtransmiter). Nα με πείσει τέλως πάντων με κάποιο επιχείρημα.

Ισως κάνω εγώ λάθος και "νομίζω" πως το κινητό μου δουλεύει άψογα.

Είμαι ο μόνος τελικά που θεωρώ πως η αναβάθμιση δεν προσφέρει τίποτε ουσιαστικό που να αξίζει το όποιο ρίσκο?

Ειλικρινά θαυμάζω τους "ειδικούς", αλλά δεν έχουμε όλοι την ψυχραιμία τους. Δεν είναι μικρό το σοκ να βλέπεις το καινούργιο σου κινητό να νεκρώνει μετά από κάποιο "πείραγμα" όπως ο φίλος Feanor83.

 

Οσοι είναι "πειραχτήρια" θα αγνοήσουν ούτως ή άλλως τα γραφόμενά μου. Οι υπόλοιποι ας το ξανασκευτούν...

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα!

 

Προχτές απέκτησα το arena και λίγο που διάβασα εδώ κατάλαβα ότι τα κύρια προβλήματα είναι το ότι δεν έχουμε youtube μέσω wifi και κάτι με τους χάρτες (δεν πολυκατάλαβα..!)..

 

Θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια με την σειρά μου..

1)Για να δείτε τα mail σας τι κάνετε? Δεν κατάφερα πχ να μπω στο hotmail από τον browser (κόλαγε μετά το login..). Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Δεν μπορώ να μπώ σαν να βλέπω απλά μια σελίδα?

 

2)Υπάρχει τρόπος να μιλάω μέσω msn και να κάνω βιντεοκλήση με τις επαφές μου, μέσω wifi??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...