Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτοι π εχουν FM transmitter.. Σε ποια Ρυθμιση το βρισκεις??

 

Όταν βάζεις να παίξει ένα τραγούδι, έχει την επιλογή ακρόαση από: πομπό ραδιοφώνου ή κάτι τέτοιο?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν βαζω να παιξει τραγουδι δν βλεπω καποια τετοια ρυθμιση αλλα στην επιλογη π ειπα παραπανω εκει που εχει και το vodafone menu εχει Πομπο Ραδιοφωνου. Αρα ειμαι κωλοφαρδος????!:P
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, έχεις FM Transmitter. Άρα, το πρόβλημα είναι μόνο με τις VL συσκευές. Καλοοό!

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κανείς άλλος?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Και ειχα πειστει οτι ηταν vl γιατι το πηρα με την προσφορα τους!!!!! θελει τπτ ρυθμισεις το wi fi για να μπεις στο ιντερνετ η απλα βρισκεις δικτυο και μπαινεις?? και αλλη μια απλη ερωτηση.. μπορεις να δεις ποσο % σου μενει απο την μπαταρια οπως στα SonyEricsson η οχι?..
Link to comment
Share on other sites

a) Όταν ανοίγεις και κλείνεις το κινητό, δείχνει το logo της Vodafone?

b) Το εικονίδιο για το internet λέει browser ή Vodafone Live?

 

Τα είδες αυτά?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει transmiter είναι cosmote, απλά έχει start screen και εικονίδιο my cosmos. Δεν δοκίμασα πολλά πράγματα, θέλει φόρτιση. Αύριο νεότερα, τώρα θα κάτσω να διαβάσω οδηγίες. Καλά παίδες είναι πάντως κουκλι ε....
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω εχθες και εχω κολλησει!

1)οταν λεει internet μεσω υπολογιστη (με usb) σε χρεώνει ετσι;

2)μπηκα στο google maps μεσω wi fi και μου λεει οτι ειμαι στη σιγκαπουρη!πως αλλαζω το ''Η τοποθεσία μου'';

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω είναι τελικά αποτελεσμάτικός ο fm transmitter στο Αρένα ή να πάρω κάνα Ν78 σαν δεύτερο και να κοτσάρω πάνω καμία κάρτα μνήμης ή εν τέλει μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση ???

 

Ευχαριστώ παίδες !!!:ninja:

 

Αν βρεις κενή συχνότητα είναι αποτελεσματικότατο...

 

δν εχει στο καπακι vodafone .... Τι παιζει ρε παιδια??! Πως αλλιως μπορω να το καταλαβω??! υ.γ κατανοω την ηλιθιοτητα της ερωτησης!:P

 

Το κουτί του κινητού θα πρέπει να έχει χρώμα φυστική με κόκκινο (αν θυμάμαι καλά) και να έχει το λογότυπο της Vodafone. Έτσι τουλάχιστον ήταν το δικό μου όταν το πήρα από το Πλαίσιο. Το γνήσιο κουτί της LG είναι λευκό με μελιτζανί και έχει κουτί που κλείνει με μαγνήτη.

 

Αυτοι π εχουν FM transmitter.. Σε ποια Ρυθμιση το βρισκεις??

 

Το FM Transmitter το βρίσκεις στα Εργαλεία...

 

 

Όταν βάζεις να παίξει ένα τραγούδι, έχει την επιλογή ακρόαση από: πομπό ραδιοφώνου ή κάτι τέτοιο?

 

Επίσης σωστό. Όταν παίζει ένα τραγούδι και χτυπήσεις πάνω αριστερά στις επιλογές υπάρχει το "Πομπός FM".

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το προγραμματάκι είναι converter.

 

 

 

Zoom κάνεις βάζοντας τα δύο δάχτυλά σου πάνω στην οθόνη και τραβώντας τα μακριά το ένα από το άλλο... Αν κάνεις το αντίθετο γίνεται σμίκρυνση.

 

 

 

Όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές το Xilisoft Video Converter κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Αν επιλέξετε να μετατρέψετε το βίντεο σε MP4 θα παίξει τέλεια.

 

 

 

Αν δεν τα βλέπεις δοκίμασε να τα φορτώσεις στο Word σε PC και να τα αποθηκεύσεις σε μορφή Word 97-2003. Θα τα δει κανονικά.

 

 

 

Εδώ στην Αθήνα είναι δύσκολο να βρεις κενή συχνότητα. Τώρα το Πάσχα που είχα κατέβει Λουτράκι βρήκα κάποια συχνότητα κενή και την δοκίμασα στο στερεοφωνικό του αυτοκινήτου. Παίζει πάρα πολύ καλά. Τώρα για την απόσταση, ήμουν συνοδηγός και απλά κράταγα το κινητό και... έκανα πρόγραμμα ! :lol:

 

στο xilisoft σε ποια επιλογη στα τηλεφωνα να παμε? στο iphone , στο ipod η σε καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Hidetosi7, συγχαρητήρια! Έχεις την unbranded έκδοση! :lol:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αλλα πως εξηγειται?? μηπως μ δωσαν κανα χρησιμοποιημενο??εφοσον το πηρα με Vodafone συνδεση και στην προσφορα τους δεν θα πρεπε να ναι VL???.. Παντως ειχε τα αυτοκολλητα και ολα τα συναφη..
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω εχθες και εχω κολλησει!

1)οταν λεει internet μεσω υπολογιστη (με usb) σε χρεώνει ετσι;

2)μπηκα στο google maps μεσω wi fi και μου λεει οτι ειμαι στη σιγκαπουρη!πως αλλαζω το ''Η τοποθεσία μου'';

 

και επισης οταν το συνδέω με το usb και επιλέγω μαζική αποθήκευση δεν θα επρεπε να μου το εμφανίζει σαν εξωτερικο δισκο;δε μου εμφανίζει τιποτα και το lg pc suite ειναι επίσης πατάτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την αφελέστατη ερώτηση αλλά πώς μπορείς να βάλεις ένα Mp3 σε ringtone?

 

Σημειωτέον είναι Vodafone και το πήρα για τη σύζυγο και ως γυναίκα θεώρησε οτι τα κουτιά με τα χαρτιά manual,cd drivers κλπ είναι σκουπίδια και πετάγονται (πάλι καλά που κράτησε τα καλώδια).

Link to comment
Share on other sites

και επισης οταν το συνδέω με το usb και επιλέγω μαζική αποθήκευση δεν θα επρεπε να μου το εμφανίζει σαν εξωτερικο δισκο;δε μου εμφανίζει τιποτα και το lg pc suite ειναι επίσης πατάτα

 

ναι ετσι θα επρεπε να σου κανει...εμενα μου κανει το εξης κουλο...το βαζω κ οτι usb εχω πανω στο pc αυτοματως αχρηστευεται...wireless-hdd παπαλα...γιαυτο τα βγαζω ΟΛΑ πρωτα κ μετα το συνδεω κ δουλευει μια χαρα...(ειναι λιγο κτητικο φαινεται το αρενα κ θελει ολο τον υπολογιστη δικο του...! χαχαχ)

το pc suite μια χαρα ειναι για τη δουλεια που κανει...απλο κ ευχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο....στις οδηγίες δεν γράφει τίποτα για το GPS!

 

Και μία ερώτηση. Ρε παιδιά, αυτά τί είναι;

 

το ενα ειναι σιγουρα αισθητηρας για το φως...το αλλο μηπως ειναι το accelometer για να βλεπει τη θεση του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα οσον αφορα το gps η τοποθεσια δεν βρισκετε μεσω δορυφορων αλλα απο κεραιες κινητης τηλεφωνιας κατα προσεγγιση...
Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν βαζω να παιξει τραγουδι δν βλεπω καποια τετοια ρυθμιση αλλα στην επιλογη π ειπα παραπανω εκει που εχει και το vodafone menu εχει Πομπο Ραδιοφωνου. Αρα ειμαι κωλοφαρδος????!:P

 

όταν παίζει τραγούδι κ σε μένα δεν έχει καμία επιπλέον επιλογή,αλλά όταν πάω στα εργαλεία εμφανίζει τον πομπό ραδιοφώνου.

δοκίμασα κι εγώ στο αμάξι σήμερα,βρήκε συχνότητα αλλά δεν έπαιζε καλά.δεν ξέρω τι φταίει.κ το είχα σχεδόν δίπλα.

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή επιλογή ώστε να συνδέεται ιντερνετ μόνο μέσω wifi??

κ πως απενεργοποιώ το 3g?

μήπως ξέρει κάποιος ,ποιές είναι κ οι βέλτιστες ρυθμίσεις για φώτο κ βίντεο?

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω νεότερα για τη μετατροπή video με όλα τα προγράμματα που χρειάζονται και ακριβέστατες ρυθμίσεις!!!!

 

Λίγο υπομονή και το Σαβ/κο θα βλέπετε Super Video!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

όταν παίζει τραγούδι κ σε μένα δεν έχει καμία επιπλέον επιλογή,αλλά όταν πάω στα εργαλεία εμφανίζει τον πομπό ραδιοφώνου.

δοκίμασα κι εγώ στο αμάξι σήμερα,βρήκε συχνότητα αλλά δεν έπαιζε καλά.δεν ξέρω τι φταίει.κ το είχα σχεδόν δίπλα.

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή επιλογή ώστε να συνδέεται ιντερνετ μόνο μέσω wifi??

κ πως απενεργοποιώ το 3g?

μήπως ξέρει κάποιος ,ποιές είναι κ οι βέλτιστες ρυθμίσεις για φώτο κ βίντεο?

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις....

 

 

για να βγαλεις το 3g πας ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-δικτυο-κ επιλεγεις να βρισκει μονο gsm δικτυα

οσο για το ιντερνετ στο ζηταει καθε φορα ο browser κ επιλεγεις wifi...για καποια default επιλογη δε ξερω... εδω ειμαστε ολοι για να ρωταμε μην ανησυχεις..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...