Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο internet browser ειναι πιο αργος και απο τον επιτάφιο

:lol:Την Μ. Παρασκευη θα παρω ενα στον επιταφιο για να κανω τις συγκρισεις!:p

Παντως απορω που το fm transmitter συζητιεται τοσο πολυ και ολοι ανησυχουν αν υπαρχει αν δουλευει κλπ. Τοσο σημαντικο ειναι ρε παιδες; Εμενα προσωπικα μου ειναι αδιαφορο. Καντε λιγη υπομονη να μπει για τα καλα στην αγορα το κινητο να βγουν και οι αναβαθμισεις. Εγω νομιζω οτι προκειται για μια πολυ καλη συσκευη που με τον καιρο θα γινει κορυφαια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακαρι να ηταν μονο το FM transmitter, εδω μιλαμε για τα αυτονοητα!

1)Για προσπαθησε να ανοιξεις το Google maps με wifi

2)Κανε ενα browsing

3)ριξε ενα avi αρχειο μεσα

4)GPS? Αστο καλυτερα....ειναι λυπητερη ιστορια!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν μονο το FM transmitter, εδω μιλαμε για τα αυτονοητα!

1)Για προσπαθησε να ανοιξεις το Google maps με wifi

2)Κανε ενα browsing

3)ριξε ενα avi αρχειο μεσα

4)GPS? Αστο καλυτερα....ειναι λυπητερη ιστορια!

συμφωνω απολυτα μαζι σου...στο ιντερνετ απιστευτα αργο...και το gps στην ουσια ανυπαρκτο γιατι με google maps δε γινεται τιποτα....κριμα γιατι κατα τ αλλα ειναι πολυ καλο τηλεφωνο...με το vodafone live θα εχουμε firmware update μπασ και φτιαξουν λιγο τα πραματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι δυνατον ο browser να γινει γρηγοροτερος στην επομενη αναβαθμιση του λογισμικου του τηλεφωνου? ή ειναι ονειρο θερινης νυκτος κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειναι και το τι ενδιαφερει τον καθενα. Εμενα πχ μου ειναι αδιαφορα τα Google Maps & fm transmitter οπως επισης και το GPS. Το ιντερνετ με νοιαζει για τα βασικα οχι για να σερφαρω με τις ωρες.. αλλωστε το surfing στο κινητο καταπινει ανετα τη μπαταρια! Γι'αυτο ομως λεω περιμενετε γιατι πιστευω οτι θα διορθωθουν αρκετα προβληματα. Οσο για το avi και στο Viewty που εχω το οποιο υποτιθεται τα υποστηριζει παλι θελει μια μετατροπη σε ορισμενα για να παιξουν. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο η ιδιαιτερα χρονοβορο για να γινει.

Εμενα με νοιαζουν τα εξης:

1)Να ειναι ευκολη η συνταξη μηνυματων και ανετη η συνομιλια στις κλησεις(ν'ακους ευκολα τον αλλο..να μην πρεπει να γκαριζει!)

2)Να ειναι ευδιακριτη η οθονη και ν'ανταποκρινεται αμεσα στις εντολες οπως του iphone(ο μονος λογος που το θαυμαζω)

3)Να βγαζει καλες φωτο για τα 5 megapixel και εστω ικανοποιητικες με φλας κι επισης ικανοποιητικο βιντεο σε οτι μορφη και αν ειναι.

4)Να ειναι ευκολο γενικα και βολικο στη χρηση..πχ να μην μπαινεις σε 100 μενου για να στειλεις ενα μηνυμα!

5)Να δεχεται java εφαρμογες και παιχνιδια χωρις προβληματα στην αναπαραγωγη τους.

6)Να δεχεται μεγαλο ογκο αρχειων(mp3,video,φωτο)χωρις να τρωει κολληματα.

Αυτα κυριως.

Link to comment
Share on other sites

Kαλο αλλα οχι για ιντερνετ ουτε για gps ουτε για αναπαραγωγη ταινιων.

Τουλαχιστον σε εμενα ολα αυτα απλα δεν!!!!

Κριμα γιατι θα μπορουσε να ηταν το κινητο της χρονιας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν στη συσκευη vodafone live! μπορουν να γινουν κανονικα αναβαθμισεις λογισμικου;
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα το κινητακι και ως τωρα ειναι σουπερ!(οχι vf live)

Kαποια πραγματακια οπως ο browser, το youtube over wifi και το gps τα ελυσα με τον εξης τροπο:

1)browser γρηγορος και κατεβαζει και γρηγορα βιντεακια απο τη σελιδα του youtube:http://boltbrowser.com/bolts2.jad (κατεβαινει και απο το κινητο)

ή για απλο browsing opera mini 4.2(και με τους δυο γλυτωνεις απο το βασανο το browser του arena)

2)Αυτο για gps http://www.mgmaps.com/download.php και εδω http://forum.mgmaps.com/viewtopic.php?t=1116 οδηγιες για το πως να αποθηκευσετε χαρτες ωστε να μην χρεωνεσται ογκο δεδομενων .

Το arena ειναι τελειο ! Χαρειτε το!

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα το κινητακι και ως τωρα ειναι σουπερ!(οχι vf live)

Kαποια πραγματακια οπως ο browser, το youtube over wifi και το gps τα ελυσα με τον εξης τροπο:

1)browser γρηγορος και κατεβαζει και γρηγορα βιντεακια απο τη σελιδα του youtube:http://boltbrowser.com/bolts2.jad (κατεβαινει και απο το κινητο)

ή για απλο browsing opera mini 4.2(και με τους δυο γλυτωνεις απο το βασανο το browser του arena)

2)Αυτο για gps http://www.mgmaps.com/download.php και εδω http://forum.mgmaps.com/viewtopic.php?t=1116 οδηγιες για το πως να αποθηκευσετε χαρτες ωστε να μην χρεωνεσται ογκο δεδομενων .

Το arena ειναι τελειο ! Χαρειτε το!

φιλε παω να τα εγκαταστησω και μου βγαζει σφαλμα ελεγχου ταυτοτηταs...( το αρενα μου ειναι vodafone live.εσυ τα εβαλεσ κανονικα? δουλευει το gps?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν μονο το FM transmitter, εδω μιλαμε για τα αυτονοητα!

1)Για προσπαθησε να ανοιξεις το Google maps με wifi

2)Κανε ενα browsing

3)ριξε ενα avi αρχειο μεσα

4)GPS? Αστο καλυτερα....ειναι λυπητερη ιστορια!

 

ε τοτε ρε παιδιά τί μιλάμε ?

smartphone είπαμε να πάρουμε..

αμα θέλαμε μόνο κλήσεις και μηνύματα έχει και με 40 ευρώ nokia και motorolla......

xaxaxa .....:lol::lol::lol::lol:

 

καλα λέω εγώ μούφα

ή αλλιώς μάπα το καρπούζι.

παμε για κανα omnia...

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε παιδια εχω διλλημα να παρω τη συσκευη με vodafone live η να περιμενω το debranded?δεν κανεις αν γινονται αναβαθμισεις στα vl?
Link to comment
Share on other sites

To GPS λειτουργεί τέλεια τόσο με το googlemaps όσο και με το mgmap με preloaded maps για να μην χρειάζεται να τα βλέπω online. Η εγκατάσταση ήταν πολύ απλή και δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα. Το link στο forum που έδωσα πριν είναι πολύ χρήσιμο και κατατοπιστικό.

 

Αν έχεις πρόβλημα με τον browser μπορείς να τον κατεβάσεις από http://www.boltbrowser.com/ αφού δώσεις το mail σου (όταν σου το ζητήσει).

 

Γενικά το Arena είναι άψογο! Απίστευτα responsive screen. Δεν χρειάζεται την παραμικρή πίεση. Δουλεύει με μικρά απαλά αγγίγματα. Δεν χάνει το παραμικρό. Στο γράψιμο είναι πολύ ωραίο και άνετο. Χρειάζεται λίγη προσοχή φυσικά να μην πιέσει κανείς λάθος πλήκτρα αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Μεταφορά αρχείων μουσικής εικόνων κλπ είναι πολύ γρήγορη σε επίπεδα USB stick.

 

Το μόνο αρνητικό που εντόπισα είναι o browser που όμως διορθώνεται με τα downloads που έγραψα ποιο πάνω, ένα σχετικά μικρό lag όταν φορτώνει βαριές εφαρμογές και το γεγονός ότι δεν παίζει αρχεία DivX απ'ότι ΄φαίνεται. Για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος αλλα μάλλον ισχύει. all in all καταπλητικό κινητό!!

 

edit : Το arena μου ΔΕΝ είναι vodafone live.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια ακόμα δεν κατάλαβα τί πρόβλημα υπάρχει με το gps. Όποιος έχει κάποιο πρόβλημα ας πει ποιο είναι αυτό.... Αν εξαιρεσεις ότι χρειάζεται αρκετό χρόνο για να κάνει το πρώτο lock σε δορυφόρο δεν βλέπω κάποιο άλλο πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να καταλαβω ακομα..

η LG έφτιαξε άλλα arena για τη vodafone?

γιατί αργότερα στο debranded να μη φτιάξει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

μαλον εισαι ο μοναδικοσ ποu δεν εχει προβλημα με το GPS kai to google maps

to προβλημα φιλε μου ειναι οτι με το google maps δεν δουλευει το gps σε μενα.,,το ιδιο κα σ εναν φιλο μου που τα δοκιμασαμε,,,,και τα 2 αρενα ειναι vodafone live.ΑΣ πουνε και αλλοι που εχουν vodafone live arena αν εχουν το ιδιο προβλημα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να καταλαβω ακομα..

η LG έφτιαξε άλλα arena για τη vodafone?

γιατί αργότερα στο debranded να μη φτιάξει το κινητο?

 

 

H Vodafone πήρε τα κινητά της LG, τα έβαλε σε δική της συσκευασία, απενεργοποίησε το Fm Transmitter και πέρασε και το Vodafone Live!. Αργότερα απλά θα έρθουν στην αγορά κινητά κατευθείαν από την LG όπως το αγόρασα και εγώ χωρίς κάποιο brand.

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σταθμό το είχες το στερεοφωνικό σου ή το ράδιο και το άκουγες; Εγώ δεν μπορώ να το ακούσω εκτός και αν πάω πολύ κοντά στην κεραία. Υπάρχει κάπου κενή συχνότητα;

 

Μην μεταφέρεις αρχεία από το LG SUIT. Όταν συνδέεις το κινητό σου επέλεξε "Μαζική αποθήκευση" έτσι ώστε ο υπολογιστής σου να το δει σαν drive και να μεταφέρεις τα αρχεία σου σε δευτερόλεπτα.

 

Λοιπόν, ξαναδοκίμασα το fm transmitter στο αμάξι και δούλεψε άψογα (πριν το είχα δοκιμάσει σε αναλογικό ραδιόφωνο χωρίς καλή λήψη).

 

Γράφω μερικά βήματα σαν μπούσουλα:

 

1. Βάλτε το ραδιώφωνο σε αυτόματο ψάξιμο.

2. Πατώντας να πάει ας πούμε δεξιά βλέπετε ότι π.χ. ανάμεσα στο 106.1 και το 106.6 δεν πιάνει τίποτα (πηδάει από τη μία συχνότητα στην άλλη).

3. Βαλτε να παίζει μουσική το κινητό και ενεργοποιήστε τον πομπό στο 106.3 (κάπου ενδιάμεσα στο κενό δηλαδή)

4. Γυρίστε το ραδιόφωνο στο 106.3 και πρέπει να ακούγεται ότι παίζει στο κινητό.

 

Σε μένα έπαιξε άψογα έτσι. Εννοείται ότι δεν το βάζουμε σε συχνότητα που πιάνεις καμπάνα άλλο σταθμό! Προσπαθούμε να βρούμε μία συχνότητα στην οποία ακούγονται μόνο παράσιτα, τίποτα άλλο.

 

Για το άλλο που λες, άμα το συνδέσω ως μαζική αποθήκευση δεν το βλέπει με τίποτα αλλά ίσως φταίει το pc.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

επισηs οταν παω να κατεβασω τη καινουργια εκδοση του google maps μου βγαζει σφαλμα ελεγχου

ταυτοτηταs...μπορει σε αρενα μη vodafone live να γινεται κανονικα η εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησε το Fm Transmitter .

 

- αρα με κάποιο τρόπο θα ενεργοποιείται

 

- και 2ον γιατί δεν κάνει άλλες λειτουργίες το vl αφού δεν εχει καμία άλλη αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκίμασα το google maps με wifi. Έπαιξε άψογα και βρήκε και τη θέση μου σχετικά γρήγορα (το αφησα περίπου μισό-ένα λεπτό στη βεράντα του σπιτιού μου και όταν πήγα να το δω είχε εντοπίσει το κολοχώρι μου :lol: και την οδό ακόμα).

 

Όμως όταν δοκιμάζω με 3g εξακολουθεί να μην μπορεί να κατεβάσει δεδομένα, δεν καταλαβαίνω γιατί.

 

Btw, στο gps υπάρχει ρύθμιση για το αν θα είναι αυτόνομο ή Assisted (AGPS). Λογικά με το AGPS θα κλειδώνει πιο γρήγορα σήμα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω και αν υπάρχει επιπλέον χρέωση.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο vf live & myview! Απ'οσο εχω καταλαβει δημιουργουν αρκετα προβληματα. Ειναι ηλιθιοι οι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν οτι δυσφημιζουν ετσι το προϊον παρα το διαφημιζουν! Λιγη υπομονη δεν εβλαψε κανεναν. Οσοι σκοπευουν να το παρουν ας περιμενουν να ερθει με debranded λογισμικο απο την LG. Και θα δειτε ως δια μαγειας ολα θα λειτουργουν μια χαρα! Και αν υπαρχουν καποια μικροπροβληματακια θα λυθουν με αναβαθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Όσα όμως φέρνει η Vodafone θα είναι αποκλειστικά με VfL? Ή όταν γίνει debranded θα τα φέρνει και έτσι σκέτα? Ρωτάω γιατί έχω επιδότηση από Vodafone και θα ήθελα να είναι debranded. Και ναι, με ενδιαφέρει το FM Transmitter.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Όσα όμως φέρνει η Vodafone θα είναι αποκλειστικά με VfL? Ή όταν γίνει debranded θα τα φέρνει και έτσι σκέτα? Ρωτάω γιατί έχω επιδότηση από Vodafone και θα ήθελα να είναι debranded. Και ναι, με ενδιαφέρει το FM Transmitter.

 

Το πλαισιο αν θυμαμαι καλα, φερνει debranded κινητα κ μπορεις να κανεις επιδοτηση απο εκει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...