Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι, ξερω το θα το χετε πει πολλες φορες αλλα,επειδη αποφασισα να φλασαρω, ποια εκδοση προτινετε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα Arena σε πολύ καλή κατάσταση (6 μηνών και επισκευασμένο από το επίσημο service της LG εξαιτίας προβλημάτων οθόνης που είχε), με όλα του τα παρελκόμενα και το κουτί, πόσο θεωρείτε πως μπορώ να το πουλήσω;

 

Ενδεικτικά θα ήθελα ένα εύρος τιμής που θα ήταν λογικό για να το δώσω.Δε θέλω ούτε να κερδίσω αλλά ούτε και να...το σκοτώσω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, βοήθεια. Έχασα τον φορτιστή του Arena. Που μπορώ να βρω άλλον...;;; :worry:

 

Αυτό κάνει...;;; -> http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006304

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, βοήθεια. Έχασα τον φορτιστή του Arena. Που μπορώ να βρω άλλον...;;; :worry:

 

Αυτό κάνει...;;; -> http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006304

 

Υπενθυμίζω ότι μπορείς να το φορτίσεις και με το καλώδιο usb από τον υπολογιστή σου...:)

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το φορτισεις με εναν οποιοδηποτε φορτιστη USB μπριζας. Υπαρχουν παμπολα σετακια φορτιστων μπριζας μαζι με αυτοκινητου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα προβληματάκι... Ενώ στην οθόνη μου φαίνονται όλα κανονικά δεν μπορώ πατήσω τα επάνω κουμπιά της επιστροφής και της αποθήκευσης. Δεν ανταποκρίνονται καθόλου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω ούτε ξυπνητήρι....

 

Είναι σαν να έχει απενεργοποιηθεί μια γραμμή σε εκείνο το ύψος χωρίς όμως να φαίνεται κάτι στραβό στη οθόνη... Καμιά ιδέα πριν το στείλω; :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα προβληματάκι... Ενώ στην οθόνη μου φαίνονται όλα κανονικά δεν μπορώ πατήσω τα επάνω κουμπιά της επιστροφής και της αποθήκευσης. Δεν ανταποκρίνονται καθόλου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω ούτε ξυπνητήρι....

 

Είναι σαν να έχει απενεργοποιηθεί μια γραμμή σε εκείνο το ύψος χωρίς όμως να φαίνεται κάτι στραβό στη οθόνη... Καμιά ιδέα πριν το στείλω; :(

 

Το ίδιο προβλ είχα κι εγώ και γρήγορα επεκτάθηκε σε όλη την οθόνη αφής.

Έφυγες κατευθείαν για σέρβις.Το πήγα και μου το κάνανε καινούριο.Αλλάξανε touch και callibration

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλ είχα κι εγώ και γρήγορα επεκτάθηκε σε όλη την οθόνη αφής.

Έφυγες κατευθείαν για σέρβις.Το πήγα και μου το κάνανε καινούριο.Αλλάξανε touch και callibration

 

Πήρες κάποιο νούμερο για να το στείλεις ή το πήγες εκεί που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Όπου ρώτησα, λένε ότι είναι εξαντλημένο σε Μάυρο χρώμα. Πήρα την LG και λέει ότι έχει αποσυρθεί το τηλέφωνο από την αγορά, οπότε δεν θα ξανάρθει.

 

Γιατί έτσι? Διάβασα ότι είχε μόνο 2 μήνες σε Μαύρο χρώμα στην αγορά. Ακόμα δεν ήρθε αποσύρθηκε κιόλας?

 

Μήπως έβγαλε πολλά προβλήματα και αποφάσισαν να το αποσύρουν?

.......................................................................................................

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα οτι εβγαλε παραπανω προβληματα απο ενα μεσο κινητο. Απλα ο Μ.Ο. ζωης ενος κινητου ειναι γυρω στους 6-7 μηνες. Ουτως ή αλλως σαν μαυρο δεν κινηθηκε και πολυ. Ελαχιστοι το φερανε απο την αρχη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κατλααβαίνω τι εννοείς...και μου φαινόταν καλή η σχέση τιμής/απόδοσης, απλώς δεν μου αρέσει στο ασημί που υπάρχει στην αγορά ακόμα...ούτε στο ροζ :p... Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Πήρες κάποιο νούμερο για να το στείλεις ή το πήγες εκεί που το αγόρασες;

 

Εγώ το πήγα στον πάροχο κινητής τηλεφωνίας απ'όπου το πήρα(Wind).

Εναλλακτικά καλείς την LG στη γραμμή χωρίς χρέσωση που έχει. 800...κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Kalησπέρα παιδια.

 

να ρωτησω κατι , το κινητο προβλεπεται να κυκλοφορει ακομα μεχρι τον ερχομενο Μαιο περιπου ?

 

Γτ τοτε θα απολυθω απο στρατο και θελω να το παρω σε μαυρο χρωμα καινουριο.

ΜΕ καλυπτει σαν χαρακτηριστικά, και αν ειναι εστω και λιγο παρομοιο σε αξιοπιστια με το LG renoir που πραγματικα το εχω καταταλαιπωρησει 2 χρονια αλλα υπακουει, σωθηκα.

 

και γενικα για το service της LG στα κινητα εχω ακουσει καλα λογια.

 

καινουρια κινητα αφης τυπου samsung wave, htc desire κτλ μου φαινονται πολυ γκουμουτσες και ευαισθητα και περιπλοκα/

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Κατλααβαίνω τι εννοείς...και μου φαινόταν καλή η σχέση τιμής/απόδοσης, απλώς δεν μου αρέσει στο ασημί που υπάρχει στην αγορά ακόμα...ούτε στο ροζ :p...

 

 

Συμφωνώ απολύτως. Σε όλα. Αλλά ....

 

 

 

Kalησπέρα παιδια.

 

να ρωτησω κατι , το κινητο προβλεπεται να κυκλοφορει ακομα μεχρι τον ερχομενο Μαιο περιπου ?

 

Γτ τοτε θα απολυθω απο στρατο και θελω να το παρω σε μαυρο χρωμα καινουριο.

ΜΕ καλυπτει σαν χαρακτηριστικά, και αν ειναι εστω και λιγο παρομοιο σε αξιοπιστια με το LG renoir που πραγματικα το εχω καταταλαιπωρησει 2 χρονια αλλα υπακουει, σωθηκα.

 

και γενικα για το service της LG στα κινητα εχω ακουσει καλα λογια.

 

καινουρια κινητα αφης τυπου samsung wave, htc desire κτλ μου φαινονται πολυ γκουμουτσες και ευαισθητα και περιπλοκα/

 

 

Ένας Θεός ξέρει αν θα το βρεις πουθενά τότε. Προσωπικά χλωμό το κόβω. Έχει ήδη σταματήσει η παραγωγή του εδώ και κάτι μήνες και ότι υπάρχει στην αγορά είναι από στοκ. Σε μαύρο, οπως συζητάγαμε και με τον φίλο @DirectorCK, είναι ήδη πολύ δύσκολο να το βρεις. Χλωμό λοιπόν, έως ψώφιο αλλά ποτέ δεν ξέρεις βέβαια.;)

Από θέμα αξιοπιστίας, ένα θα σου πω. Τώρα πλέον έχει περάσει στα χέρια του γιου μου εδώ και κάμποσο καιρό. Και απλά δεν έχει πάθει τίποτα!!!! :blink:

Αυτό και μόνο, για μένα, θεωρείται αποδεικτικό μέγιστης αξιοπιστίας!!!:lol:

 

Τώρα γιατί θεωρείς "κουμουτσες" τα Desire και Wave δεν το ξέρω. Το Wave το έχω και δεν το βρίσκω κουμούτσα. Αλλά βέβαια είναι διαφορετικά τα κριτήρια του καθενός.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί θεωρείς "κουμουτσες" τα Desire και Wave δεν το ξέρω. Το Wave το έχω και δεν το βρίσκω κουμούτσα. Αλλά βέβαια είναι διαφορετικά τα κριτήρια του καθενός.

 

Το Wave φαίνεται να είναι εξαιρετικό σε τιμή/απόδοση...αλλά είναι και η εμφάνιση στο κινητό μετράει βέβαια σημαντικά...Και το Samsung apps προσφέρει δωρεάν προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα. το κινητο κολαει συνεχεια. μιλαμε για 2 φορες την μερα... αν κανω update θα λυθει το προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα. το κινητο κολαει συνεχεια. μιλαμε για 2 φορες την μερα... αν κανω update θα λυθει το προβλημα???

 

 

 

Το must ειναι ένα factory default. Ανέκαθεν το συνέφερε σε μεγάλο βαθμό.:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε όμως. Backup πρώτα. Ότι εφαρμογή έχεις στο τηλέφωνο θα χαθεί. Την SD δεν την πειράζει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα arena σε υπεράριστη κατάσταση χωρίς χτυπήματα γρατσουνιές και με όλα τα παρελκόμενα του πόσο μπορώ να το δώσω;
Link to comment
Share on other sites

ok θα δοκιμασω....

παλι κολαει... και δε μπορω να κανω update.. φτανω μεχρι εκει ποθ βγαζω την μπαταρια και το προγραμμα δεν συνεχιζει.... Χελπ μη....:):)

Link to comment
Share on other sites

Το factory default πιστεύω να το έκανες από το κρυφό μενού έτσι? Όχι μέσα από λειτουργικό! Αν το έκανες μέσα από το λειτουργικό, απλά είναι σαν να μην το έχεις κάνει.

 

Τώρα για το ότι σου κολλάει, μάλλον κάποιος driver σου λύπει. Χωρίς να ξεκινήσεις κάποια εφαρμογή (όχι δηλαδή pcsuite κλπ, να είσαι στα windows) έχε το κλειστό και σύνδεσέ το στον υπολογιστή (να είναι κλειστό την στιγμή που το συνδαίεις). Θυμάμαι ότι έπρεπε να το κάνουμε αυτό γιατί έτσι έβαζε έναν driver που δεν τον έβαζε με άλλον τρόπο. Από εκεί και μετά, αν συνεχίζουν και τα δύο προβλήματα, σε συμβουλεύω να το στείλεις στο service ή αλλιώς ξεσκόνησε το νήμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822 πράγμα αρκετά επίπονο μιας που είναι 50τόσες σελίδες. Πιστεύω ότι όμως θα βγάλεις άκρη, γιατί γενικά πολλοί ταλαιπωρήθηκαν με το Arena. Εξαρτάται με την υπομονή σου.

 

Προσωπικά θα σε συμβούλευα να το στείλεις service. Έχουν τρομερή εξηπηρέτηση και θα έχεις το κεφάλι σου σίγουρο ότι όταν θα το πάρεις θα είναι ΟΚ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το factory default πιστεύω να το έκανες από το κρυφό μενού έτσι? Όχι μέσα από λειτουργικό! Αν το έκανες μέσα από το λειτουργικό, απλά είναι σαν να μην το έχεις κάνει.

 

Τώρα για το ότι σου κολλάει, μάλλον κάποιος driver σου λύπει. Χωρίς να ξεκινήσεις κάποια εφαρμογή (όχι δηλαδή pcsuite κλπ, να είσαι στα windows) έχε το κλειστό και σύνδεσέ το στον υπολογιστή (να είναι κλειστό την στιγμή που το συνδαίεις). Θυμάμαι ότι έπρεπε να το κάνουμε αυτό γιατί έτσι έβαζε έναν driver που δεν τον έβαζε με άλλον τρόπο. Από εκεί και μετά, αν συνεχίζουν και τα δύο προβλήματα, σε συμβουλεύω να το στείλεις στο service ή αλλιώς ξεσκόνησε το νήμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822 πράγμα αρκετά επίπονο μιας που είναι 50τόσες σελίδες. Πιστεύω ότι όμως θα βγάλεις άκρη, γιατί γενικά πολλοί ταλαιπωρήθηκαν με το Arena. Εξαρτάται με την υπομονή σου.

 

Προσωπικά θα σε συμβούλευα να το στείλεις service. Έχουν τρομερή εξηπηρέτηση και θα έχεις το κεφάλι σου σίγουρο ότι όταν θα το πάρεις θα είναι ΟΚ.

ναι απο το κρυφο το εκανα... για σερβις που το στελνω??? μπορω να το παω στον γερμανο για παραδειγμα ή καπου αλλου???

Link to comment
Share on other sites

ναι απο το κρυφο το εκανα... για σερβις που το στελνω??? μπορω να το παω στον γερμανο για παραδειγμα ή καπου αλλου???

 

 

Δεν σε συμφαίρει στο γερμανό. Απ' όσο ξέρω, παίρνεις ένα τηλέφωνο σε ένα 0800κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς, αν ψάξεις στο νήμα αυτό ή το άλλο θα το βρεις) κλείνεις ραντεβού και έρχεται κούριερ και το παίρνει. Το φτιάχνουν και στο ξαναφέρνει κούριερ πίσω κατόπιν συνεννόησης. Ψάξε λίγο στα 2 νήματα και θα το βρεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε συμφαίρει στο γερμανό. Απ' όσο ξέρω, παίρνεις ένα τηλέφωνο σε ένα 0800κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς, αν ψάξεις στο νήμα αυτό ή το άλλο θα το βρεις) κλείνεις ραντεβού και έρχεται κούριερ και το παίρνει. Το φτιάχνουν και στο ξαναφέρνει κούριερ πίσω κατόπιν συνεννόησης. Ψάξε λίγο στα 2 νήματα και θα το βρεις.

80111200900 ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΧΡΕΩΣΗ ΜΙΑ ΑΣΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ

210-4800564 ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ Ή ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...