Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τζημάκο έκανα μετατροπή νέους χάρτες με την πρώτη ευκαιρία να σου τους στείλω να τους επισυνάψεις στο site σου

 

Εμεις θα παρουμε κανενα λινκ?:rolleyes:

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να ανεβασουμε την ποιοτητα στα βιντεακια youtube over wifi? ειναι κακη εως χαλια θα ελεγα... σορρυ αν ειμαι off topic αλλα σε αλλα κινιτα που εχω δει ειναι αψογη...
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά! Είμαι καινούρια εδώ γι'αυτό συγχωρέστε με αν επαναλάβω κάποιο θέμα που έχετε συζητήσει. Είμαι κάτοχος του lg arena εδώ και ακριβώς 4 μήνες. Τις τελευταίες ευδομάδες αντιμετωπίζω ένα πραγματικά ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΌ πρόβλημα..Κάθε φορά που λαμβάνω κάποιο μήνυμα ή κάθε φορά που στέλνω κάποιο μήνυμα το κινητό μου κάνει επανεκκίνηση..Έκανα μόνη μου ένα factory reset ελπίζοντας ότι θα σταματήσει..αλλά τίποτα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί τα νεύρα μου έχουν κλωνιστεί σε υπερβολικό βαθμό!!!:cry:

 

Ευχαριστώ πολύ!!:O

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά, και καλώς μας ήρθες!

 

Τό έβαλες πάνω στο PcSuite μήπως υπάρχει αναβάθμιση? Τι version firmware φοράει? Πάντως μην τρελένεσαι είναι καθαρά software πρόβλημα. Με μια αναβάθμιση (ή φλασάρισμα) και ένα factory default θα έρθει στα ίσια του!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τώρα βρίσκομαι διακοπές και δεν έχω το pc suite μαζί μου γιατί δεν είμαι στο pc μου!! Παρ'όλα αυτά για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν ξέρω να κάνω τίποτα από όλα αυτά!!! :(
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια και καλη χρονια! θα ηθελα να ρωτισω αν εσεις με το arena εχετε προβλημα με την gallery και σας φορτονει ολα τα αρχια εικονων απο το κινητο καθος το οτι ειναι και πολυ αργη
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια και καλη χρονια! θα ηθελα να ρωτισω αν εσεις με το arena εχετε προβλημα με την gallery και σας φορτονει ολα τα αρχια εικονων απο το κινητο καθος το οτι ειναι και πολυ αργη

Δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και επειδή το έχοω δουλέψει 1 χρόνο το Renoir ,είναι σαφέστατα αργό όταν υπάρχουν πολλοί φάκελοι και παρουσιάζει και καθυστέρηση στην περιήγηση στο gallery.Γι αυτό και τις εικόνες τις έβλεπα κανονικά πάντα από τα αρχεία.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά! Είμαι καινούρια εδώ γι'αυτό συγχωρέστε με αν επαναλάβω κάποιο θέμα που έχετε συζητήσει. Είμαι κάτοχος του lg arena εδώ και ακριβώς 4 μήνες. Τις τελευταίες ευδομάδες αντιμετωπίζω ένα πραγματικά ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΌ πρόβλημα..Κάθε φορά που λαμβάνω κάποιο μήνυμα ή κάθε φορά που στέλνω κάποιο μήνυμα το κινητό μου κάνει επανεκκίνηση..Έκανα μόνη μου ένα factory reset ελπίζοντας ότι θα σταματήσει..αλλά τίποτα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί τα νεύρα μου έχουν κλωνιστεί σε υπερβολικό βαθμό!!!:cry:

 

Ευχαριστώ πολύ!!:O

 

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα το έχω και εγώ αλλά μόνο όταν το έχω να βλέπει 3G δίκτυο:confused:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, για εμάς τους Linux users, υπάρχει περίπτωση να τρέξει το pc suite ή είναι .exe?? (Δεν το έχω μαζί μου γι'αυτό ρωτάω).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα το έχω και εγώ αλλά μόνο όταν το έχω να βλέπει 3G δίκτυο:confused:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, για εμάς τους Linux users, υπάρχει περίπτωση να τρέξει το pc suite ή είναι .exe?? (Δεν το έχω μαζί μου γι'αυτό ρωτάω).

 

Με Wine ίσως παίζει, δεν το έχω δοκιμάσει αν και έχω linux στο pc...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη βγαινει σε 2 χρωματα?Ασημι και μαυρο??Και επισης ηθελα να ρωτησω αν παρω την συσκευη απο cosmote(λογω επιδοτησης δεν μπορω να την αγορασω απο αλλου) υπαρχει καμια περιπτωση να μην ειναι branded?Και αν ειναι σημαινει οτι θα εχει διαφορετικο μενου απο τις κλασικες συσκευες ετσι?Τελος εχουν παρατηρηθει καποια σοβαρα προβληματα στην συσκευη ή ολα καλα σε γενικες γραμμες?:happy:Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη βγαινει σε 2 χρωματα?Ασημι και μαυρο??Και επισης ηθελα να ρωτησω αν παρω την συσκευη απο cosmote(λογω επιδοτησης δεν μπορω να την αγορασω απο αλλου) υπαρχει καμια περιπτωση να μην ειναι branded?Και αν ειναι σημαινει οτι θα εχει διαφορετικο μενου απο τις κλασικες συσκευες ετσι?Τελος εχουν παρατηρηθει καποια σοβαρα προβληματα στην συσκευη ή ολα καλα σε γενικες γραμμες?:happy:Ευχαριστω πολυ

 

Βγαίνει και σε ρόζ:p Μια χαρά συσκευή αλλά αφού θα την πάρεις από κοσμοτέ, ρίξε ένα φλασάρισμα μετά(its easy) για να είσαι κομπλέ... μικρές διαφορές έχει η branded-unbranded. 1-2 εικονίδια και έλλειψη πομπού FM. Ελπίζω να σε κάλυψα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει και σε ρόζ:p Μια χαρά συσκευή αλλά αφού θα την πάρεις από κοσμοτέ, ρίξε ένα φλασάρισμα μετά(its easy) για να είσαι κομπλέ... μικρές διαφορές έχει η branded-unbranded. 1-2 εικονίδια και έλλειψη πομπού FM. Ελπίζω να σε κάλυψα!

Με καλυψες σε ευχαριστω πολυ:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άν αναφέρθηκε ξανά στο forum ομως βρήκα και έναν άλλο τρόπο φόρτισης του ARENA.

Εμεινα απο μπαταρία σήμερα το πρωί γιατί ο βλάξ ξέχασα να το φορτίσω και καθώς ήμουν στο δρόμο για τη λίμνη Κερκίνη θυμήθηκα οτι είχα στο αυτοκίνητο το καλώδιο σύνδεσης USB του κινητού.

Το ραδιοcd που έχω έχει είσοδο USB..το σύνδεσα και ..ζήτω!!Το τηλέφωνο φορτίζει κανονικά.Οπότε γλίτωσα και τον φορτιστή αυτοκινήτου που έψαχνα και δεν έβρισκα!

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους!!τι κανετε???? εχω μια ερωτηση να κανω....που μπορω να κατεωασω free παιχνιδια για το arena?

 

 

ευχαριστω πολυ!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. μια ερώτηση. Όταν μπαίνω στη συλλογή και κάνω προβολή μιας φωτογραφίας, πάνω αριστερά έχει στο μενού αποστολή και εκεί έχει και την επιλογή blogger. Ξέρετε πως μπορώ να το ρυθμίσω αυτό ώστε να στέλνω στο blog μου φωτογραφίες απ'ευθείας?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο μενα:

 

 

Το Αρενα φοραει Symbian η καμια σχεση;...

 

το 2ο φίλε :p

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

έχω το km900 και έχω την έκδοση λογισμικού την km 900 AT_v10a και αντιμετωπίζω διάφορα προβληματάκια.

 

π.χ.

ανά 5 μέρες περίπου μου κάνει αυτόματα επανεκκίνηση. Είχα στο παρελθόν παρόμοια προβλήματα με κινητά τηλέφωνα αφ'ης Lg όπως cookie viewty... αλλά δεν ασχολήθηκα.

 

τι μου προτείνετε;

μπορώ να κάνω αναβάθμιση από το lg pc suite

 

είναι εύκολη διαδικασία; και νόμιμη;

ποια έκδοση λογισμικού κυκλοφορεί τώρα και τι περισσότερο έχει

τι με συμβουλεύεται να κάνω αναβάθμιση ή να μείνω με την παλιά..

 

επίσης έχω πρόβλημα με το fm τρανς (δεν έχει μεγάλη εμβέλεια) η καινούρια έκδοση θα έχει μεγαλύτερη εμβέλεια

 

καμιά δωρεάν εφαρρμογή gps υπάρχει;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

έχω το km900 και έχω την έκδοση λογισμικού την km 900 AT_v10a και αντιμετωπίζω διάφορα προβληματάκια.

 

π.χ.

ανά 5 μέρες περίπου μου κάνει αυτόματα επανεκκίνηση. Είχα στο παρελθόν παρόμοια προβλήματα με κινητά τηλέφωνα αφ'ης Lg όπως cookie viewty... αλλά δεν ασχολήθηκα.

 

τι μου προτείνετε;

 

Άμεση αναβάθμιση. Έχεις πολύ παλιό software, γι' αυτό και τα μικροπροβλήματα.;)

 

 

μπορώ να κάνω αναβάθμιση από το lg pc suite

 

 

Φυσικά και μπορείς. Θα στο προτείνει και το ίδιο άλλωστε, μόλις βάλεις επάνω το τηλέφωνο.;)

 

 

είναι εύκολη διαδικασία; και νόμιμη;

ποια έκδοση λογισμικού κυκλοφορεί τώρα και τι περισσότερο έχει

τι με συμβουλεύεται να κάνω αναβάθμιση ή να μείνω με την παλιά..

 

 

Πιο απλή δεν γίνεται. Απαντάς στην ερώτηση ναι, και τίποτα άλλο.

Νομίζω ότι είναι η 10d. Αν δεν χρειάζεσαι τον πομπό FM (θα τον χάσεις) τότε αναβάθμισε. Θα δεις συμαντικές βελτιώσεις στην λειτουργεία του κινητού. Αλλιώς υπάρχει νήμα που ασχολείται αναλυτικά και με πάρα πολλές πληροφορίες και βοήθεια, για το πως θα φλασάρεις το κινητό με όποια version software επιθημείς εσύ. Παιδιά εδώ, έχουν σπάσει το λειτουργικό και έχουν αλλάξει icons και λειτουργείες του κινητού. Και αυτές οι version είναι διαθέσημες και μπορείς να τις φλασάρεις. Ρίξε μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα και απλά όρεξη να 'χεις!:lol:

 

 

επίσης έχω πρόβλημα με το fm τρανς (δεν έχει μεγάλη εμβέλεια) η καινούρια έκδοση θα έχει μεγαλύτερη εμβέλεια

 

 

Αν απλά αναβαθμήσεις, τότε στάνταρ θα τον χάσεις τελείως, μιας και λόγω νομοθεσίας έχει αφαιρεθεί η ρουτήνα που τον χειρίζεται. Αν φλασάρεις σε άλλη έκδοση (π.χ. κάποια open Europe) τότε θα βελτιωθεί δραματικά η λειτουργεία του. Όχι τόσο από πλευράς εμβέλειας (καλυτερεύουν λίγο τα πράγματα αν έχεις επάνω ενσύρματα ακουστικά),όσο από πλευράς ποιότητας του ήχου. Είναι απλά η μέρα με την νύχτα!:lol:

 

 

καμιά δωρεάν εφαρρμογή gps υπάρχει;

 

 

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

 

Μην φανταστείς τρελά πράγματα (java πρόγραμμα είναι), αλλά έχουν σπάσει τους χάρτες της Geodata (Garmin) και τους έχουν περάσει, οπότε θα έχεις τουλάχιστον ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ χάρτες. :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα και καλη χρονια σε ολους μας.

Λοιπον , μετα απο factory reset , απο το εργοστασιακο μενου , δεν μου αποθηκευει επαφες , μου λεει αδυνατη η αποθηκευση , και επισης ουτε επαναφορα των επαφων μου κανει , ουτε απο το αντιγραφο ασφαλειας , ουτε και με ΒΤ που στελνω απο αλλο κινητο , ενω κανει ληψη της επαφης , δεν την αποθηκευει στις επαφες , και ουτε επαναφορα κανει απο τον φακελο που την αποθηκευει.

Γενικα λοιπον δεν εχω πλεον επαφες , ουτε μπορω να δημιουργησω , ουτε καν ακομη και ομαδες , αφου μου λεει αδυνατη η αποθηκευση.

Του εκανα κι αλλα reset , αλλα εκει τιποτα.

Στην συνδεση που του κανω με το P/C μου λεει οτι εχω ηδη το τελευταιο firmware , το v10c.

Το απογευμα θα το παω wind οπου το ειχα αγορασει , να το στειλει l.g.

Φυσικα το κινητο , δεν ειναι οπως της cosmo & της voda , αφου ειναι αγορασμενο απο wind , ειναι κανονικο σαν συσκευη.

Καμια ιδεα μεχρι το απογευμα , μπας και δεν το χασω για καμια εβδομαδα?

Ευχαριστω πολυ.

Επισης , αν και ειμαστε σε αλλο topic , αλλα στην ουσια ειναι ιδια κινητα , και της γυναικας μου το crystal , συνεχεια κλεινει μονο του , ενω ειναι ενταξει η μπαταρια και φορτισμενο. Ιδιο firmware κι αυτο.

Καμια ιδεα και γι'αυτο?

Και παλι ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά.Υστερα απο 7 μηνες με το Arena υστερα απο 2 επιτυχη φλασαρισματα (εχω την γερμανικη εδω και περίπου 2 μήνες),πριν μερικες μερες αρχισε ενα "σπαστικό" προβληματάκι.Για την ακρίβια κολλάει η οθόνη και δεν υπακούει σε κανένα "αγγιγμα" και κάποιες φορές άλλο πατάς και άλλο ανοιγει.Θα ήθελα την πολυτιμη βοήθειά σας.Σας ευχαριστώ πολύ.
Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...