Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεσω του προγραμματος της LG περασα την βερσιον KM900_V10c, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα απο την προιγουμενη.. μα καμια... μηπως περασα καμια πιο παλια? η προηγουμενη που ειχα ηταν εκδοση του 06/2009. δεν θημαμε ονομα. μηπως πρεπει να κανω και ενα factory reset? αλλα το factory reset θα μου διαγραψει επαφες, εφαρμογες, μουσικη???
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα!

 

Οπως 329748203948723 χρηστες εδω, σκεφτομαι να παρω το κινητο σε λιγες μερες...

 

 

Εχω δυο τρεις αποριες και γω!

 

Πρωτον, μολις το παρω θα το παω για φλασαρισμα στην LG γιατι αναγκαστικα πρεπει να το παρω απο Κοσμοτε, και εχει το δικο της firmware μεσα. Αντιπροσωπεια ΕΠΙΣΗΜΗ στη Θεσσαλονικη που εχει;

 

 

Επισης βλεπω οτι γραφετε πολλα αρνητικα...... Αυτο που με ενδιαφερει στο κινητο απο τις "extreme" δυνατοτητες του ειναι να μπορω ευκολα να μπω στο Ιντερνετ με Wifi (εχω σπιτι μου wifi) ειτε σε opera, ειτε σε msn κλπ... Απ' οτι βλεπω αυτο γινεται, σωστα;

 

 

Ταινιες και τετοια μπορει να παιξει το κινητο; Γιατι βλεπω οτι εχει μεγαλη μνημη...

 

 

Και τελευταιο, αυτη η γραφιδα ειναι συμβατη;

https://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006187

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Οπως 329748203948723 χρηστες εδω, σκεφτομαι να παρω το κινητο σε λιγες μερες...

 

 

Εχω δυο τρεις αποριες και γω!

 

Πρωτον, μολις το παρω θα το παω για φλασαρισμα στην LG γιατι αναγκαστικα πρεπει να το παρω απο Κοσμοτε, και εχει το δικο της firmware μεσα. Αντιπροσωπεια ΕΠΙΣΗΜΗ στη Θεσσαλονικη που εχει;

 

 

Επισης βλεπω οτι γραφετε πολλα αρνητικα...... Αυτο που με ενδιαφερει στο κινητο απο τις "extreme" δυνατοτητες του ειναι να μπορω ευκολα να μπω στο Ιντερνετ με Wifi (εχω σπιτι μου wifi) ειτε σε opera, ειτε σε msn κλπ... Απ' οτι βλεπω αυτο γινεται, σωστα;

 

 

Ταινιες και τετοια μπορει να παιξει το κινητο; Γιατι βλεπω οτι εχει μεγαλη μνημη...

 

 

Και τελευταιο, αυτη η γραφιδα ειναι συμβατη;

https://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006187

Αρχίζοντας από την γραφίδα, όχι δεν είναι συμβατή.Αλλά δες και τις πιο πάνω απαντήσεις, δε χρειάζεται γραφίδα.Αν εσύ θες, πρέπει να πάρεις ειδική.

Ναι θα μπορείς να μπαίνεις, θα βάλεις τον όπερα και θα είσαι εντάξει.Για μσν υπάρχει το ebuddy, γράφεις και με ελληνικά.Πάντα με wifi εννοείται.

Η νέα έκδοση της κοσμοτε, υποστηρίζει τα πάντα, εκτός από τον πομπό ραδιοφώνου.Οπότε δες πως θα είναι και μετά αν θες φλασάρεις.

Από σταθερό τηλέφωνο : 800 11 200 300 / 801 11 200 900 , εξυπηρέτηση πελατών, θα σου πούνε αμέσως.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ηρθε ενα ενδιαφέρον e-mail! Προς το παρόν μόνο για BL40 :confused:

 

http://au.lgmobile.com/web/images/event/_email/200912_appstore_movie/mailing_EN.jpg

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα update με το προγραμα της LG και περασα μια νεα εκδοση. αλλα εχασα τα playilists.. προσπαθω τωρα να περασω μια ακομη πιο καινουρια εκδοση και μου βγαζει error.. ενταξει δεν με ενοχλει και τοσο αλλα φοβαμε μην εχει κιαλα buggs...
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα update με το προγραμα της LG και περασα μια νεα εκδοση. αλλα εχασα τα playilists.. προσπαθω τωρα να περασω μια ακομη πιο καινουρια εκδοση και μου βγαζει error.. ενταξει δεν με ενοχλει και τοσο αλλα φοβαμε μην εχει κιαλα buggs...

Οι λίστες αναπαραγωγής χάνονται πάντα μετά από αναβάθμιση.

Πρέπει να τις ξαναφτιάξεις από την αρχή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι λίστες αναπαραγωγής χάνονται πάντα μετά από αναβάθμιση.

Πρέπει να τις ξαναφτιάξεις από την αρχή.

 

ενοω πως δεν μπορω να φτιαξω playlist. Ειναι γνωστο bug προηγουμενων firmware.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

ενοω πως δεν μπορω να φτιαξω playlist. Ειναι γνωστο bug προηγουμενων firmware.

Α, έπεσες εκεί....κατάλαβα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τα βιντεο στο youtube εκανα κατι και δουλεψε.πηγα ρυθμισεις-συνδεμοτητα-ρυθμισεις ροης-προφιλ internet-wifi δοκιμαστε το
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να βλέπεις μέσω wifi αυτό πρέπει να κάνεις:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να διαγράψω έναν λογαριασμό e-mail, και επίσης ενώ εχώ στην επιλογή δικτύου μόνο GSM όταν ανανεώνω τα e-mail μου εμφανίζει το σηματάκι G δηλαδή και καλά οτι χρησιμοποιεί 3G. Χρησιμοποιείται όντως το 3G ή απλά μου βγάζει το σηματάκι;
DjLop
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο και το video σε χαμηλό φωτισμό ειναι σκέτη απογοητευση

Κατα τα άλλα ισχύουν και για εμένα οτι λεει ο mythoc

".. no GPS ουσιαστικά...

no Πολλές εφαρμογές...

no Μπαταρία με αντοχές..."

 

Το πρόβλημα της μπαταρίας είναι σημαντικό...

 

Είναι ασφαλής η αντικατάστασή της αρχικής μπαταρίας με άλλη μεγαλύτερης χωρητικότητας??

 

Σαν αυτή εδώ για παράδειγμα:

http://cgi.ebay.co.uk/GOLD-BATTERY-FOR-LG-Viewty-KU990-KC910-KM900-ARENA-UK_W0QQitemZ190345100081QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item2c5173bb31

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζοντας από την γραφίδα, όχι δεν είναι συμβατή.Αλλά δες και τις πιο πάνω απαντήσεις, δε χρειάζεται γραφίδα.Αν εσύ θες, πρέπει να πάρεις ειδική.

Ναι θα μπορείς να μπαίνεις, θα βάλεις τον όπερα και θα είσαι εντάξει.Για μσν υπάρχει το ebuddy, γράφεις και με ελληνικά.Πάντα με wifi εννοείται.

Η νέα έκδοση της κοσμοτε, υποστηρίζει τα πάντα, εκτός από τον πομπό ραδιοφώνου.Οπότε δες πως θα είναι και μετά αν θες φλασάρεις.

Από σταθερό τηλέφωνο : 800 11 200 300 / 801 11 200 900 , εξυπηρέτηση πελατών, θα σου πούνε αμέσως.

 

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγω κάτι, αν έχει ξαναειπωθεί συγχωρέστε με, αλλά ώσπου να διαβάσω όλες τις σελίδες θα ξεχάσω τι θέλω να ρωτήσω.......:lol:

 

Λοιπόν, όταν το βάζω στο "αυτόματο" για να βλέπει σήμα 3G μου κάνει πολύ συχνά restart. Όταν δέχομαι κλήσεις, μηνύματα ή και σε άκυρες φάσεις. Η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω ποια έκδοση λογισμικού έχω.

Υποψιάζομαι ότι πρέπει να την ανανεώσω αλλά.....

Και κάτι τελευταίο, Θα μου πείτε πως μπαίνω στο κρυφό μενού , και τι αλλάζω από εκεί?

Διαφωτίστε με γιατί δεν τό'χω και πολυ..........:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγω κάτι, αν έχει ξαναειπωθεί συγχωρέστε με, αλλά ώσπου να διαβάσω όλες τις σελίδες θα ξεχάσω τι θέλω να ρωτήσω.......:lol:

 

Λοιπόν, όταν το βάζω στο "αυτόματο" για να βλέπει σήμα 3G μου κάνει πολύ συχνά restart. Όταν δέχομαι κλήσεις, μηνύματα ή και σε άκυρες φάσεις. Η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω ποια έκδοση λογισμικού έχω.

Υποψιάζομαι ότι πρέπει να την ανανεώσω αλλά.....

Και κάτι τελευταίο, Θα μου πείτε πως μπαίνω στο κρυφό μενού , και τι αλλάζω από εκεί?

Διαφωτίστε με γιατί δεν τό'χω και πολυ..........:D

 

Αυτο το προβλημα πρωτη φορα το ακουω...Πιστευω ομως οτι με ενα φλασαρισμα θα στρωσει.Ποια εκδοση λογισμικου εχεις?Αν πας στις ρυθμισεις τηλεφωνου\πληροφοριες τηλεφωνου θα το βρεις εκει.

Για να μπεις στο κρυφο μενου γραφεις 1809#*900#.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εδώ λέει ότι έχω την KM900AT_V10m. Χρειάζεται ανανέωση? Αν χρειάζεται ποιά έκδοση να βάλω έτσι ώστε να αξιοποιήσω το fm transmitter και να μπορώ να βλέπω βιντεάκια απο youtube??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εδώ λέει ότι έχω την KM900AT_V10m. Χρειάζεται ανανέωση? Αν χρειάζεται ποιά έκδοση να βάλω έτσι ώστε να αξιοποιήσω το fm transmitter και να μπορώ να βλέπω βιντεάκια απο youtube??

 

V10M?Μηπως το κινητο ειναι κοσμοτε ή βονταφον?Μια καλη εκδοση που εχουν οι περισσοτεροι σ'αυτο το φορουμ ειναι η καινουρια V10F.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι κάποιας εταιρίας, βασικά το πήρα μεταχειρισμένο από έναν άλλον.

Η συσκευασία του είναι κανονικη, τώρα τι να πω...

μπορώ να το ελέγξω με κάποιο τρόπο??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι κάποιας εταιρίας, βασικά το πήρα μεταχειρισμένο από έναν άλλον.

Η συσκευασία του είναι κανονικη, τώρα τι να πω...

μπορώ να το ελέγξω με κάποιο τρόπο??:worry:

 

Στο κρυφο μενου επιλεγεις version και μετα main sw.Αυτο που θα σου βγαλει στειλ'το για να δουμε ακριβως τι εκδοση εχεις.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφει: KM900AT-00-V10m-262-XXX-APR-27-2009

 

Η εκδοση σου ειναι πολυ παλια,και δεν ειναι καν ελληνικη.Σιγουρα δεν εχεις τον πομπο?οπως και να'χει χρειαζεσαι αναβαθμιση,μπορεις να το κανεις μεσω pc suite και με φλασαρισμα.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Καλώς, ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια φίλε. Μια από τις επόμενες μέρες θα το κάνω αναβάθμιση γιατί τώρα δεν έχω το CD μαζί μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...