Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ. Απ' ότι φαίνεται η LG αποφάσισε να μας κάνει δώρο ακόμη μια Open Europe ονόματι V10D01_3. Μπορούν να το επιβεβαιώσουν αυτό οι πιο έμπειροι του forum; Δυστυχώς δεν μπορώ να το ψάξω περισσότερο καθότι ετοιμάζομαι για ταξίδι. Την πληροφορία την είδα στο handy-faq.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρίμα.έχω μετανιώσει αρκετέσ φορέσ που πήρα το lg αντι το iphone 3gs.Κυρίωσ για τα χιλιάδεσ apps και games που μπορει να φορτώσει.μπορείσ να μου πεισ μερικα επιχειρήματα που θα πήσουν τουσ μελλοντικούσ του αγοραστέσ να το αγοράσουν αντί το iphone 3gs??

 

Πολλά υπέρ του ενός κινητού και πολλά υπέρ του άλλου.Αλλά εδώ δε μιλάμε για το iphone αλλά για το Αρένα.Μπορείς να ανοίξεις κάποιο θέμα στους Διαξιφισμούς, θεωρώ ότι μπορείς και να το πουλήσεις το Αρένα σε καλή τιμή ακόμη,αν το θελήσεις..Ευχαριστώ.

Συνεχίζουμε για το Αρένα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ. Απ' ότι φαίνεται η LG αποφάσισε να μας κάνει δώρο ακόμη μια Open Europe ονόματι V10D01_3. Μπορούν να το επιβεβαιώσουν αυτό οι πιο έμπειροι του forum; Δυστυχώς δεν μπορώ να το ψάξω περισσότερο καθότι ετοιμάζομαι για ταξίδι. Την πληροφορία την είδα στο handy-faq.

 

Ναι μόλις το είδα και εγώ.Δεν υπάρχει καμία πληροφορία, ούτε feedback από χρήστες, μόλις ανέβηκε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με αυτή την έκδοση μπορούμε ακόμη να κάνουμε ανανέωση του open europe??ρε παιδιά πωσ γίνετε η αναβάθμιση του open europe.??
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με αυτή την έκδοση μπορούμε ακόμη να κάνουμε flashing?

Ναι μπορείς, αλλά καλό είναι πάντα να μαθαίνουμε -αφού την έχουν δοκιμάσει κάποιοι- τι "λέει" ως έκδοση.Προσωπική άποψη μετά από πάρα πολλά φλασαρίσματα που έχω κάνει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.έχω μετανιώσει αρκετέσ φορέσ που πήρα το lg αντι το iphone 3gs.Κυρίωσ για τα χιλιάδεσ apps και games που μπορει να φορτώσει.μπορείσ να μου πεισ μερικα επιχειρήματα που θα πήσουν τουσ μελλοντικούσ του αγοραστέσ να το αγοράσουν αντί το iphone 3gs??

 

Αν γίνει τελικά το appstore απο την lg και υποστηρίζεται το αρένα τότε θα είναι τέλεια. Και τώρα δε με χαλάει. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και δε μετάνιωσα καθόλου. Δεν θα πώ επιχειρήματα γιατί πραγματικά είναι πάρα πολλά, και μιά φορά που το έκανα "βούλωσα" έναν θερμό υποστηρικτή του iphone και δεν επιθυμώ πάλι το ίδιο σκηνικό. Αλλά, σου παραθέτω μια εικόνα! :

http://www.maniacworld.com/iphone-vs-rock.jpg

Χαιρετώ. Απ' ότι φαίνεται η LG αποφάσισε να μας κάνει δώρο ακόμη μια Open Europe ονόματι V10D01_3. Μπορούν να το επιβεβαιώσουν αυτό οι πιο έμπειροι του forum; Δυστυχώς δεν μπορώ να το ψάξω περισσότερο καθότι ετοιμάζομαι για ταξίδι. Την πληροφορία την είδα στο handy-faq.

Τη δοκίμασε ένας κι έχει ακριβώς τα ίδια προβλήματα με την γερμανική O + το ότι έχει και προβλήματα με το wifi. Δεν νομίζω να αξίζει να φλασάρετε. Καλύτερα περιμένετε μια νέα έκδοση. Πάντως, όποιος ψήνεται μπορεί να την κατεβάσει από εδώ

Link to comment
Share on other sites

για σας.....ενας γνωστος μου εχει το αρενα και εχει καποιες αποριες....

 

υπαρχει καποια αξιοπιστη λυση σε gps και οχι a-gps;;;;;garmin ας πουμε....

 

οταν επισκεπτεται το youtube βγαζει ενα error για τον flash player.....ξερει κανεισ τιποτα;;;

 

αν μπορειτε απαντηστε μου σε pm γιατι θα λειπω για καποιες μερες.....

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

για το gps δεν υπαρχει λογισμικο τυπου garmin αλλα μονο java εφαρμογες που με λιγο κοπο κ σωστες ρυθμισεις κανουν κατι σαν πλοηγηση..!

οσο για το youtube πρεπει να αλλαξει εκδοση λογισμικου κ να βαλει μια νεοτερη που υποστηριζει youtube over wifi κ θα ειναι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

για το gps δεν υπαρχει λογισμικο τυπου garmin αλλα μονο java εφαρμογες που με λιγο κοπο κ σωστες ρυθμισεις κανουν κατι σαν πλοηγηση..!

οσο για το youtube πρεπει να αλλαξει εκδοση λογισμικου κ να βαλει μια νεοτερη που υποστηριζει youtube over wifi κ θα ειναι ολα καλα

Πάντοσ πιστεύω οτι το μειονέκτιμα του κινητού είναι οτι δεν μπορεί να φορτώσει apps αλλα μόνο java που είναι τησ πλάκασ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link που να λέει πόσο διαφορετικά γίνεται η αναβάθμιση απο .kdz και .cab αρχεία?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω μια απορία.έχω αγοράσει το κινητό απο vodafone και θέλω να του κάνω update.να κάνω την official τησ vodafone ή να βάλω την open europe V10D_01 ??τι διαφορέσ έχουν και τι αποτελέσματα θα έχω αν επιλέξω την ανοικτή???

επίσησ τί επιπλέον μπορώ να του κάνω εάν του βάλω ανοικτη εκδοση???

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία φίλε jim

Για να κάνεις ξανά φλασάρισμα πρέπει να κάνεις όλη την διαδικασία από την αρχή;

Μου βγάζει σφάλμα στα kbz

Ποια έκδοση είναι για youtube μέσω wifi;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία φίλε jim

Για να κάνεις ξανά φλασάρισμα πρέπει να κάνεις όλη την διαδικασία από την αρχή;

Μου βγάζει σφάλμα στα kbz

Ποια έκδοση είναι για youtube μέσω wifi;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αν έκανες κι άλλη φορά με kdz τότε δεν χρειάζεται τίποτα. Απλά εκτελείς το KP500 tools και συνεχίζεις με τη διαδικασία. Υπάρχουν 3 εκδόσεις με youtube. German O, Greek C, Open Europe D. Όλες έχουν το ίδιο πρόβλημα με τις Playlists. Επίσης η open europe έχει κι άλλα προβλήματα από τις άλλες 2, η greek δεν είναι διαθέσιμη για κατέβασμα άρα βάλε την german O. Επίσης στην γερμανική και την ελληνική έχει βελτιωθεί η λήψη gps. Προσωπικά, χθες έκανα κάτι ρυθμίσεις στο κρυφό μενού και το αποτέλεσμα ήταν εξωπραγματικό! Βγήκα σε ημι-ανοιχτό χώρο, έβαλα Get Position στο κρυφό μενού και σε 1 sec βρήκε 3 δορυφόρους!! Έτσι σε 1 (!) λεπτό, κλείδωσε και ήταν έτοιμο!!! Επίσης η java βελτιώθηκε ως προς την ταχύτητα. Σου αναφέρω οτι έβαλα να υπολογίσει μια διαδρομή 30km και την υπολόγισε και φόρτωσε τις φωνητικές οδηγίες σε μερικά δευτερόλεπτα! Έχω μείνει άφωνος! (Τις ρυθμίσεις που έκανα θα τις βρείτε στο νέο pdf μου που υπάρχει στη σελίδα της υπογραφής μου).

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες κι άλλη φορά με kdz τότε δεν χρειάζεται τίποτα. Απλά εκτελείς το KP500 tools και συνεχίζεις με τη διαδικασία. Υπάρχουν 3 εκδόσεις με youtube. German O, Greek C, Open Europe D. Όλες έχουν το ίδιο πρόβλημα με τις Playlists. Επίσης η open europe έχει κι άλλα προβλήματα από τις άλλες 2, η greek δεν είναι διαθέσιμη για κατέβασμα άρα βάλε την german O. Επίσης στην γερμανική και την ελληνική έχει βελτιωθεί η λήψη gps. Προσωπικά, χθες έκανα κάτι ρυθμίσεις στο κρυφό μενού και το αποτέλεσμα ήταν εξωπραγματικό! Βγήκα σε ημι-ανοιχτό χώρο, έβαλα Get Position στο κρυφό μενού και σε 1 sec βρήκε 3 δορυφόρους!! Έτσι σε 1 (!) λεπτό, κλείδωσε και ήταν έτοιμο!!! Επίσης η java βελτιώθηκε ως προς την ταχύτητα. Σου αναφέρω οτι έβαλα να υπολογίσει μια διαδρομή 30km και την υπολόγισε και φόρτωσε τις φωνητικές οδηγίες σε μερικά δευτερόλεπτα! Έχω μείνει άφωνος! (Τις ρυθμίσεις που έκανα θα τις βρείτε στο νέο pdf μου που υπάρχει στη σελίδα της υπογραφής μου).

 

Την προηγούμενη φορά φλασάρισα με cab οπότε ξανακάνω όλη την διαδικασία από την αρχή μπας και γίνει τίποτε είχα βάλει open Europe με την βοήθεια του finaldestiny είδα αρκετές βελτιώσεις και μου καλάρεσε

Είδα τις ρυθμίσεις σου για το gps και μόνο μία ήταν διαφορετική στο arena μου

Κάτι συγκρίσεις που έκανα με κάτι nokia σε σχέση με το gps είχαν αρχίσει να με απογοητεύουν για την λειτουργικότητα του δικού μας θα δοκιμάσω την γερμανική επίσης είδα ότι βγήκε και uk η ίδια αναβαθμισμένη μακάρι να δω πρόοδο με το gps για να μην πάει η δουλειά που ρίξαμε χαμένη

Οκ φιλαράκι

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω μια απορία.έχω αγοράσει το κινητό απο vodafone και θέλω να του κάνω update.να κάνω την official τησ vodafone ή να βάλω την open europe V10D_01 ??τι διαφορέσ έχουν και τι αποτελέσματα θα έχω αν επιλέξω την ανοικτή???

επίσησ τί επιπλέον μπορώ να του κάνω εάν του βάλω ανοικτη εκδοση???

 

Για να του βάλεις τη vodafone θα επιλέξεις τον κανονικό τρόπο αναβάθμισης από το σπίτι:συνδέεις το κινητό στο lg pc suite και μετά από λίγο , σου βγάζει μήνυμα ότι βρέθηκε (αν υπάρχει) αναβάθμιση για το κινητό σου.Η vodafone έχει βγάλει δεύτερη έκδοση, οπότε λογικά θα υπάρχει.

Για να βάλεις την open europe v10D -οποιαδήποτε open europe- εφόσον έχεις voda (branded) κινητό αναγκαστικά θα φλασάρεις.Το feedback είναι τελείως αρνητικό για την open europe v10D, οπότε συμβουλή μου είναι να μείνεις μακριά από αυτή την έκδοση(εκτός από τις playlists που δεν μπορείς να κάνεις, αναφέρθηκαν προβλήματα με το WIFI και άλλα bugs).Μπορείς να φλασάρεις στην νέα γερμανική-που δεν υποστηρίζει playlists ή στην open europe v10B_02.

Η open europe θα σου έχει τον πομπό ραδιοφώνου, η βόντα όχι.Επίσης η βόντα θα σου έχει προεγκατεστημένες ρυθμίσεις για gmail και hotmail (βέβαια τα περνάς και συ αυτά δεν είναι τπτ) κ κάποια εικονίδια της vodafone.

Γενικά τα branded κινητά τείνουν να είναι λίγο πιο αργά και κουβαλάνε ρυθμίσεις της εκάστοτε εταιρίας, έχει αναφερθεί ότι το branded arena έχει προβλήματα με το gps κλπ.

Γνώμη μου όμως είναι να δοκιμάζουμε το κινητό μας ξεχωριστά κάθε φορά, δηλαδή το ότι σε κάποιον παρουσιάστηκε πρόβλημα με το gps, δε σημαίνει ότι θα παρουσιαστεί και στο δικό σου απαραίτητα, υπάρχουν και άλλες παράμετροι.

Εν κατακλείδι, πέρασε αν θες την νέα έκδοση της βόντα, δες μόνος σου αν βελτιώθηκε το κινητό, δώσε feedback εδώ,ώστε να κάνουμε μια σύγκριση και βλέπεις.Εγώ είμαι ακόμη με την open europe v10B_02 γιατί δε μπορώ να φανταστώ το κινητό χωρίς playlists.

 

@nikolasira

Έχεις προβλήματα με το gps;Με την v10B_02 open europe χθες κανονικό τεστάκι στο αμάξι με το wetravel ,λόκαρε γρήγορα και με καθοδήγησε κανονικά στον προορισμό μου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

@nikolasira

Έχεις προβλήματα με το gps;Με την v10B_02 open europe χθες κανονικό τεστάκι στο αμάξι με το wetravel ,λόκαρε γρήγορα και με καθοδήγησε κανονικά στον προορισμό μου.

 

Δεν παρουσίασε ιδιαίτερα προβλήματα απλά το σύγκρινα με το Ν82 και Ν85 και είδα μεγάλη διαφορά στον χρόνο εντοπισμού δορυφόρου και συν πρέπει να είσαι σε πολύ ανοιχτό χώρο για να τους βρει και γω v10B_02 open europe

να δούμε τι θα γίνει με την γερμανική ή την αγγλική

Link to comment
Share on other sites

@nikolasira

Έχεις προβλήματα με το gps;Με την v10B_02 open europe χθες κανονικό τεστάκι στο αμάξι με το wetravel ,λόκαρε γρήγορα και με καθοδήγησε κανονικά στον προορισμό μου

Δεν παρουσίασε ιδιαίτερα προβλήματα απλά το σύγκρινα με το Ν82 και Ν85 και είδα μεγάλη διαφορά στον χρόνο εντοπισμού δορυφόρου και συν πρέπει να είσαι σε πολύ ανοιχτό χώρο για να τους βρει και γω v10B_02 open europe

να δούμε τι θα γίνει με την γερμανική ή την αγγλική

Πάντως, όταν είχα την open europe, σε εντελώς ανοικτό χώρο κλείδωσε σε 5 λεπτά, ενώ ενός φίλου μου το ολοκαίνουριο n86 ακόμα δεν είχε βρεί πάνω από 2 δορυφόρους. Στο 10λεπτο κλείδωσε και εκείνο!

Link to comment
Share on other sites

o jimdem λέει στο ελληνικό flash για αρχείο .cab .πρέπει και εγώ να χρησημοποιήσω .cab ?? γιατί θέλω να βάλω την v10b_02.kdz
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όταν είχα την open europe, σε εντελώς ανοικτό χώρο κλείδωσε σε 5 λεπτά, ενώ ενός φίλου μου το ολοκαίνουριο n86 ακόμα δεν είχε βρεί πάνω από 2 δορυφόρους. Στο 10λεπτο κλείδωσε και εκείνο!

 

Και σε μένα έχει κλειδώσει μερικές φορές πολύ γρήγορα με open Europe αλλά καμία σχέση με το Ν82 αλλά αφού λες ότι το Ν86 έκανε τα ίδια μάλλον είναι θέμα αναβαθμίσεων τέλος πάντων θα το παλέψουμε

Σε γενικές γραμμές πόντος είμαι πολύ ευχαριστημένος σαν τηλέφωνο αν και κολλημένος με τα ericcson νομίζω ότι εκτός από την φωτογραφία την νύχτα είναι μια άριστη επιλογή ιδικά για τα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

o jimdem λέει στο ελληνικό flash για αρχείο .cab .πρέπει και εγώ να χρησημοποιήσω .cab ?? γιατί θέλω να βάλω την v10b_02.kdz

 

Μπορείς να βάλεις και το cab

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

1) εχω το κινητο απο τον Μαιο προφανως θα εχει βγει νεα εκδοση δεν εχω αναβαθμισει,πως γινεται η αναβαθμιση

 

 

2)Γινεται να κατεβασω τον σαφαρι για browser ? αν ναι, με τον παραδοσιακο τροπο απο το σαιτ της απλ?

 

 

3)Ποιο ειναι το προγραμματακι που μετατρεπει τα divx και avi σε βιντεο που μπορεις να δεις στο τηλεφωνο? (αν εχεις μια ταινια)

Link to comment
Share on other sites

1) εχω το κινητο απο τον Μαιο προφανως θα εχει βγει νεα εκδοση δεν εχω αναβαθμισει,πως γινεται η αναβαθμιση

 

 

2)Γινεται να κατεβασω τον σαφαρι για browser ? αν ναι, με τον παραδοσιακο τροπο απο το σαιτ της απλ?

 

 

3)Ποιο ειναι το προγραμματακι που μετατρεπει τα divx και avi σε βιντεο που μπορεις να δεις στο τηλεφωνο? (αν εχεις μια ταινια)

 

1)Έχουν βγει ναι.Δες τη δική σου και διάβασε λίγο παραπάνω και θα δεις.

2)Όχι

3)Χmedia recode.Έχει και προφίλ για το Αρένα, μετατρέπει σε .mp4

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ένα πολύ καλό app για τουσ υποψοιφιουσ αγοραστέσ του κινητού θα βρείτε εδω!!!

http://arena.lgmobile.com/emulator/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...