Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα θες ντε κ καλα να το πειραξεις...πειραξε το κ πες μας τα αποτελεσματα..!:lol:

παντα υπαρχει το factory reset για να γυρισεις στην αρχικη κατασταση..αφου ο πολυ δυνατος ηχος ειναι κατι που σε ενδιαφερει ασχολησου με αυτο το θεμα...προσωπικα δε προκειται να το ψαξω γιατι με καλυπτει απολυτα τοσο στη μουσικη οσο κ στον ηχο κλησης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης μπαίνοντας στις συντομεύσεις στη πρώτη σελίδα του arena για να προσθέσω μερικές είδα και μια επιλογή STK και είπα να την πατήσω για να δω τι κάνει...Κάνοντας το αυτό εμφανήστηκε μια σηντόμευση στην οθόνη σαν το χρυσό με τις διαγραμμήσεις που έχουν οι τηλεκάρτες και οι κάρτες sim.Πατώντας πάνω του μου αναφέρει πως δεν υποστηρίζεται!Ξέρει κανείς τι σόι λειτουργία είναι αυτή???

 

Αυτό είναι οι λειτουργίες "ενημέρωσης" του παρόχου δηλαδή όπως π.χ το mycosmos στα cosmote. Όχι το mycosmos view που είναι μέσω wap αλλά είναι το παλιό μενού που είχανε οι πάροχοι, αυτό δηλαδή που έβγαζε "ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ κ.α" και για να δείς τα περιεχόμενα, αποστέλλονταν αυτόματα sms.

 

Αυτό που είπες για το ηχείο είναι επισφαλές και μπορεί να προκληθεί αμετάκλητη βλάβη στο ηχείο αν στην παραμετροποίηση γίνει κάτι λάθος. Μιά χαρά είναι το ηχείο του τώρα.

 

(άλλο) Πιστεύω γνωρίζετε οτι μπορούμε με το arena να κλειδώσουμε τις περιοχές που δεν θέλουμε να βλέπουν τρίτοι, όπως μηνύματα, επαφές, αρχεία κ.α ;) Άλλη μια πολύ ωραία και χρήσιμη λειτουργία του αρένα.

Link to comment
Share on other sites

Τζιφοςςς!!!!!!!!!! :(:(:(:(

 

Φίλε αν ακολούθησες σωστά τις οδηγίες πρέπει να βγαίνεις όπως και εγώ και χωρίς χρέωση.

Γιατί οι πονηροί στην Wind δεν έχουν φτιάξει το προφίλ για ιντερνετ αλλά μόνο για wap οπότε και τσάμπα data να έχεις πληρώνεις ώσπου να μάθεις.

 

Τεσπα αυτά που σου είπα είναι τα σωστά και χωρίς να χρεώνεσαι.

Τώρα έχεις δοκιμάσει την sim σου σε άλλη συσκευή και δούλεψε;

Αν ναι ξαναδοκίμασε ξανά να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Αν όχι υπάρχει περίπτωση να μην είναι ενεργοποιημένο από την Wind

( και για να είσαι σίγουρος δοκίμασε το κι από άλλο κινητό).

 

Είναι κάτι απλό. Αν χρειαστείς κάτι πες μου.

Link to comment
Share on other sites

πως το κλειδωνουμε απο τριτους που λες jimdem ???
Link to comment
Share on other sites

πως το κλειδωνουμε απο τριτους που λες jimdem ???

Ρυθμίσεις τηλεφώνου-> Ασφάλεια-> Κλείδωμα εφαρμογής. Εκεί βάζεις τον κωδικό ασφαλείας (default: 0000) ο οποίος είναι κοινός και για το κλείδωμα τηλεφώνου καί για το κλέιδωμα των "περιοχών". Μετά απο την ορθή εισαγωγή του κωδικού, επιλέγεις τις περιοχές που θες να κλειδώσεις (Μηνύματα, επαφές, κλήσεις, αρχεία, ημερολόγιο κ.α) Ύστερα, κάθε φορά που πηγαίνεις σε μια κλειδωμένη εφαρμογή βάζεις τον κωδικό ασφαλείας και μετά έχεις πρόσβαση. Για να απενεργοποιήσεις τα κλειδώματα, πάλι στο "Κλείδωμα εφαρμογής" εισάγεις τον κωδικό και γυρνάς το κουμπί απο I σε O. Πραγματικά πολύ βολικη και χρήσιμη αυτή η λειτουργία.

 

Ο κωδικός ασφαλείας αλλάζει απο τις Ρυθμίσεις τηλεφώνου->Ασφάλεια->Αλλαγή κωδικών->Κωδικός ασφαλείας.

 

edit: @argiris16: (TEL.001246) LG KM900 ARENA 3G. Δεν αναφέρει πουθενά Vodafone, ή MyView οπότε είναι unbranded

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην γιατι πειράζεις πράγματα που δε ξέρεις μικρέ μου;:)

Στο κρυφο μενού δεν πειραζουμε πράγματα που δε ξερουμε.Οσον αφορα το FM TRANS στο κρυφο μενου, ειναι μονο για να το ενεργοποιησεις/απενεργοποιήσεις οταν το εχει το κινητο.

Ενταξει ρε παιδια τι περιμενατε δλδ, να βαζουμε τον πομπο κ να ακουμε στερεο surround?μια χαρα την κανει τη δουλεια του, συμφωνω ακουγεται φλατ κ χωρις χρωμα, αλλα την δουλεια του την κανει.Ετσι κ αλλιως, ειναι feature που δε χρησιμοποιούμε συχνα.

ακριβώς εμένα δε το έχει το κινητό αλλά η επιλογή πάει στο on απ'το κρυφό μενού!Δεν είναι λίγο παράξενο?τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση?

 

 

επίσης μπαίνοντας στις συντομεύσεις στη πρώτη σελίδα του arena για να προσθέσω μερικές είδα και μια επιλογή STK και είπα να την πατήσω για να δω τι κάνει...Κάνοντας το αυτό εμφανήστηκε μια σηντόμευση στην οθόνη σαν το χρυσό με τις διαγραμμήσεις που έχουν οι τηλεκάρτες και οι κάρτες sim.Πατώντας πάνω του μου αναφέρει πως δεν υποστηρίζεται!Ξέρει κανείς τι σόι λειτουργία είναι αυτή???

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

paidia me tin kardia sto xeri tha dialegate arena i to i-phone???

asxeto:i proti fortisi mou gia to arena tha prepei na einai konta stis 14 ores ??

 

Mη τσιγκουνευτείς στο πρώτο φόρτωμα της μπαταρίας. Αστο 14-15 ώρες και κλειστό

Οσο για τη σύγκριση, και γω είχα το ερώτημα. Μοιάζει καλύτερο το Arena.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

paidia me tin kardia sto xeri tha dialegate arena i to i-phone???

asxeto:i proti fortisi mou gia to arena tha prepei na einai konta stis 14 ores ??

Το αρενα μόνο στον τομέα των εφαρμογών υστερεί αλλά με την έλευση του appstore και εφ'όσον υποστηρίζεται το αρένα τότε πραγματικά θα είναι τέλειο. Επίσης, ανακοινώθηκε χθες απο την LG το νέο sdk για δημιουργία εφαρμογών για τα κινητά μας (συμπεριλαμβάνεται και το αρένα). Σιγά σιγά θα αρχίσουν να αναπτύσσονται εφαρμογές και widgets για το αρένα.

 

@pythagoras: Μα αφού σου απάντησα πιό πανω στο ερώτημά σου !

Link to comment
Share on other sites

paidia me tin kardia sto xeri tha dialegate arena i to i-phone???

asxeto:i proti fortisi mou gia to arena tha prepei na einai konta stis 14 ores ??

 

ολοι εδω περα οπως βλεπεις ηδη διαλεξαμε το ΑΡΕΝΑ...να σου πω κατι αλλο ομως? μη ρωτας για το χερι στην καρδια..αλλα για το χερι στην ΤΣΕΠΗ....! το lg ειναι πολυ πιο οικονομικο..το εφε του το κανει με την τελεια εμφανιση...μουσικη παιζει αψογα...η οθονη αφης κατι παραπανω απο καλη..

στον τομεα των εφαρμογων εχουμε ενα θεμα γιατι παιζει μονο java αλλα με το επερχομενο appstore ισως αλλαξει κ αυτο...

εγω παντως κ να ειχα τα λεφτα για iphone παλι arena θα διαλεγα...αλλα γουστα ειναι αυτα κ ο καθενας κανει τις επιλογες του..

Link to comment
Share on other sites

Το αρενα μόνο στον τομέα των εφαρμογών υστερεί αλλά με την έλευση του appstore και εφ'όσον υποστηρίζεται το αρένα τότε πραγματικά θα είναι τέλειο. Επίσης, ανακοινώθηκε χθες απο την LG το νέο sdk για δημιουργία εφαρμογών για τα κινητά μας (συμπεριλαμβάνεται και το αρένα). Σιγά σιγά θα αρχίσουν να αναπτύσσονται εφαρμογές και widgets για το αρένα.

 

@pythagoras: Μα αφού σου απάντησα πιό πανω στο ερώτημά σου !

 

Καλο το νεο sdk, αλλά δώρον άδωρον αν αποφασισει να μην το δωσει τελειως ανοιχτο στους developers, οπως εκανε με το Renoir. Aυτο το λεω γιατι το ιδιο συνεβη μηνες πριν με το Renoir, δεν ειδαμε κ πολλες εφαρμογες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι πως αφου προμοταρει τοσο πολυ το s-class θα βγαλει κ εφαρμογες αρκετες για να πουλησει παραπανω...δε με καιει τοσο αν θα ειναι ανοιχτο σε developers οσο για την ποιοτητα κ την ποσοτητα των εφαρμογων που θα βγαλουν...(μακαρι παντως να ειναι ανοιχτο για να εχουμε κ δωρεαν υλικο)
Link to comment
Share on other sites

Κωδικοί & Hacks:

1. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον κωδικο 1809#*# για να εμφανίσετε χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με το φόρτο εργασίας της RAM, CPU κ.α του κινητού σας. Για να το απενεργοποιήσετε, απλά εισάγετε ξανά τον ίδιο κωδικό.

 

2. Θέλετε να δείτε εάν η συσκευή σας είναι κλειδωμένη για χρήση σε συγκεκριμμένο δίκτυο ή είναι ανοιχτή? Απλά γράψτε 2945#*71001# και δείτε αν είναι κλειδωμένη ή ξεκλείδωτη. (Δέν το έχω δοκιμάσει σε κλειδωμένη συσκευή αλλά κάποιοι ισχυρίζονται οτι αφαιρεί το simlock. Σε ξεκλείδωτα τηλέφωνα απλά εμφανίζεται : Device Already Unlocked!)

Και μερικά κλασσικά έτσι να τα έχουμε όλα μαζί!

3. Δείτε το imei σας εύκολα & γρήγορα απλά πληκτρολογόντας τον κωδικό *#06#

 

4. Service menu: Απλά πληκτρολογήστε τον κωδικό 1809#*900# για να μπείτε στο μενού με ζωτικές ρυθμίσεις για το κινητό σας (μην πειράζετε κάτι που δεν ξέρετε τι επιπτώσεις θα έχει στο κινητό σας! μπορεί να καταστήσετε άχρηστο το κινητό σας και να χρειάζεται μετά service.)

 

Τους κωδικούς τους βάζετε στην οθόνη πληκτρολόγησης αριθμών για κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Κωδικοί & Hacks:

1. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον κωδικο 1809#*# για να εμφανίσετε χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με το φόρτο εργασίας της RAM, CPU κ.α του κινητού σας. Για να το απενεργοποιήσετε, απλά εισάγετε ξανά τον ίδιο κωδικό.

 

2. Θέλετε να δείτε εάν η συσκευή σας είναι κλειδωμένη για χρήση σε συγκεκριμμένο δίκτυο ή είναι ανοιχτή? Απλά γράψτε 2945#*71001# και δείτε αν είναι κλειδωμένη ή ξεκλείδωτη. (Δέν το έχω δοκιμάσει σε κλειδωμένη συσκευή αλλά κάποιοι ισχυρίζονται οτι αφαιρεί το simlock. Σε ξεκλείδωτα τηλέφωνα απλά εμφανίζεται : Device Already Unlocked!)

Και μερικά κλασσικά έτσι να τα έχουμε όλα μαζί!

3. Δείτε το imei σας εύκολα & γρήγορα απλά πληκτρολογόντας τον κωδικό *#06#

 

4. Service menu: Απλά πληκτρολογήστε τον κωδικό 1809#*900# για να μπείτε στο μενού με ζωτικές ρυθμίσεις για το κινητό σας (μην πειράζετε κάτι που δεν ξέρετε τι επιπτώσεις θα έχει στο κινητό σας! μπορεί να καταστήσετε άχρηστο το κινητό σας και να χρειάζεται μετά service.)

 

Τους κωδικούς τους βάζετε στην οθόνη πληκτρολόγησης αριθμών για κλήση.

 

να ευχαριστησω το φιλο jimdem582 για τις οδηγιες του για το wetravel..(τελικα το arena εχει gps:lol::lol::lol:).

και να τον ρωτησω αν ξερει ποιες ειναι οι ΣΩΣΤΕΣ ρυθμισεις μεσα απο το κρυφό μενου...πχ για το gps..

οποιος αλλος ξερει κατι που θα μας βοηθήσει δεκτο.

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

@pythagoras: Μα αφού σου απάντησα πιό πανω στο ερώτημά σου !

φίλε έχεις απόλυτο δίκιο!Απλά δε το είχα προσέξει!:O

Ευχαριστώ!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : η ip ειναι 192.168.200.010 port 9401 ???? (παντα για wind gint μιλαω)

 

Oχι δε χρειαζεσαι proxy απλως βαζεις σαν apn gint.b-online.gr και μετα απενεργοποιεις το proxy:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζουμε το κινητό, πρέπει κατ ευθείαν να το φορτίζουμε ή να εξαντλούμε την λιγοστή μπαταρία που υπάρχει (αν υπάρχει) και μετά να το φορτίζουμε..Και πόσες ώρες χρειάζεται το αρένα για πρώτη φόρτωση και για κάθε επόμενη????
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν βαλω proxy ο μαμισιος browser μου πεταει μηνυμα σφαλατος .

anyway τελικα το καταφερα , αλλα δουλευει το e-mail, ο καιρος , o opera !! αλλα οχι ο μαμισιος browser , (μαλλον ειναι λιγοα για τον πο.....ο)

 

Παιζει να βγει τωρα προσφατα κανα update μηπως και διορθοθει ?????

 

Στις ρυθμίσεις Browser πήγες?

Εβαλες εκεί το νέο προφιλ που έφτιαξες?

Ο browser είναι μιά χαρά εσύ δεν τον έχεις ρυθμίσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες παρακολουθησα το φόρουμ και προσπάθησα να φλασάρω το vodafone branded arena μου... έχω vista η διαδικασία φτάνει στο σημείο πριν αρχίσει το update και λέει οτι κάνει reset το κινητό και πράγματι το κινητό κλείνει και ξανανοίγει αλλά μετά αναφέρει error 2 και ζητάει να βγ΄λω μπαταρια και να ξαναπροσπαθήσω πρ΄γμα που δεν βοηθά... κάπου στο forum διάβασα οτι τα βιστα θελουν έναν usb driver αλλά το αρχείο που αναφέρει το παιδί δεν υπάρχει στο rapidshare πια και στο net δεν βρήκα κάτι για αυτό το driver... pls help...
Link to comment
Share on other sites

@ kawai-> Κατέβασέ το απο εδώ http://www.file-upload.net/download-1670824/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_IFXG_NP_v2.zip.html

 

Αφού ξεζιπαρεις, κάνε install το "LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_All_NP" και το "Infineon_USB_Driver_Setup" που βρίσκεται μέσα στο φάκελο FlashUSB. Ύστερα το φλασάρισμα θα προχωρήσει κανονικά καθώς το τηλέφωνο θα είναι πλέον αναγνωρισμένο και οι drivers θα είναι σωστοί. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ στην αρχή αλλά κάνοντας τα παραπάνω λύθυκε το πρόβλημα. Kαλή επιτυχία και προσοχή! ;)

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλα πως καταλαβαίνω ποια από τα sms που έχω στείλει έχουν παραδοθεί?εντάξει έχω ενεργοποιήσει την αναφορά παράδοσης και μου έρχεται όταν λαμβάνει ο άλλος το μηνυμα..απλώς ρωτάω στον φάκελλο "απεσταλμένα" πως καταλαβαίνεις ποιο έχει παραδοθεί και ποιο όχι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλα πως καταλαβαίνω ποια από τα sms που έχω στείλει έχουν παραδοθεί?εντάξει έχω ενεργοποιήσει την αναφορά παράδοσης και μου έρχεται όταν λαμβάνει ο άλλος το μηνυμα..απλώς ρωτάω στον φάκελλο "απεσταλμένα" πως καταλαβαίνεις ποιο έχει παραδοθεί και ποιο όχι?

Σε κάθε μήνυμα που παραδόθηκε, τέρμα δεξιά κάτω απο τον κόκκινο κάδο, πρέπει να υπάρχει ένας "σφραγισμένος" φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

με το appstore τι γίνεται?

Για πότε το ετοιμάζει η lg?Ξέρει κάποιος φίλος σχετικές πληροφορίες?:shifty:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...