Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγη βοηθεια please!!!!! Φτιαχνω στο pc suite τις λιστες αναπαραγωγης των τραγουδιων που εχω. Πως περναω ομως στο κινητο τη λιστα με το ονομα της? Μου περναει τα τραγουδια χυμα.

 

Αμα το καταφερεις πες το μας και εμας...

Απο οσο ξερω δεν γινεται, δυστυχως.

Μεγαλη πιλρα ατες οι λιστες αναπαραγωγης...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχιζω με αποριες...ειπαμε ασχετη...απο το mobile9 κατεβαζω στον υπολογιστη παιχνιδι java. Πως το μεταφερω στο κινητο? Αν σας ειναι ευκολο αναλυτικα. Thanks!!!!!

Sorry παιδια. Ειδα στο suite τις εφαρμογες java. Δεν ξερω πως να σβησω το μηνυμα

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω με αποριες...ειπαμε ασχετη...απο το mobile9 κατεβαζω στον υπολογιστη παιχνιδι java. Πως το μεταφερω στο κινητο? Αν σας ειναι ευκολο αναλυτικα. Thanks!!!!!

Sorry παιδια. Ειδα στο suite τις εφαρμογες java. Δεν ξερω πως να σβησω το μηνυμα

Μην ασχολείσαι με το lg pc suite.Σύνδεσε το κινητό σε λειτουργία "μαζική αποθήκευση" και πέρνα το παιχνίδι στον φάκελο "others" .Αποσύνδεσέ το και μέσα από το κινητό πλέον κάνε την εγκατάσταση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα οτι το σπασανε το S-class...τωρα θα αρχισουν τα ''πειραγματα'' και ποιος ξέρει....μπορει και Android καποια στιγμη....
BECK23
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα οτι το σπασανε το S-class...τωρα θα αρχισουν τα ''πειραγματα'' και ποιος ξέρει....μπορει και Android καποια στιγμη....

 

Εδώ και πολλούς μήνες το έχουν σπάσει. Εντάξει έκαναν κάποια custom firmwares που έχουν κάτι βελτιώσεις αλλά για android είμαι 101% σίγουρος οτι δεν θα το δούμε ποτέ στο αρένα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία για όσους ρωτάνε είναι αυτή από ebay. Δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά είναι Made in Japan LI onNi MH και από χρήστη με θετικές αξιολογήσεις. Δεν την δοκίμασα επειδή δεν την χρειάζομαι.. αν και αν μου την βαρέσει ίσως την αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά. Μην λέτε τέτοια πράγματα. Δεν ισχύει αυτό. Έχει μείνει κατάλοιπο από την εποχή των CRTs.

Για τις LCD οθόνες δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα παρά μόνον σε πολύ ακραίες καταστάσεις.

Χρόνια τώρα έχω θήκες με μαγνήτη και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ούτε και στο Arena μου έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Κοίτα δεν μιλάμε απλά για LCD οθόνη, αλλά για οθόνη αφής. Εγώ έχω αγοράσει 2 θήκες με μαγνητικό κούμπωμα σε διαφορετικά σημεία.. και στις δύο μου έχει παρουσιάσει έντονο contrast και ghosting στην οθόνη στο σημείο που είναι ο μαγνήτης ( δηλαδή φαίνεται με μεγαλύτερη φωτεινότητα η εικόνα και παρουσιάζει κατάλοιπα της εικόνας που πρόβαλλε πριν.) Με το που σταμάτησα να χρησιμοποιώ τις θήκες το πρόβλημα λύθηκε σε λίγο χρόνο και δεν ξαναδημιουργήθηκε. Ποια θήκη έχεις αγοράσει και δεν έχεις πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολλούς μήνες το έχουν σπάσει. Εντάξει έκαναν κάποια custom firmwares που έχουν κάτι βελτιώσεις αλλά για android είμαι 101% σίγουρος οτι δεν θα το δούμε ποτέ στο αρένα.

 

Έχεις δίκιο jimdem, εδώ δεν έχουμε δει τα αυτονόητα.. το android δεν νομίζω να βελτιώσει την κατάσταση. Με λίγα λόγια όταν αυτοί που φτιάξαν το κινητό δεν μπορούν να έχουν συμβατότητα μεταξύ hardware και software είναι λίγο απίθανο το android να λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν μιλάμε απλά για LCD οθόνη, αλλά για οθόνη αφής.

 

:confused: Και τι σχέση έχει αυτό? Το touch είναι άλλο καπέλο. Η αρχή λειτουργείας των LCD είναι άσχετη με το αν είναι touch sensitive ή όχι.. Τες πα, να μην το συνεχήσουμε όμως γιατί είναι παντελώς άσχετο με το θέμα εδώ. Όσοι ενδιαφέρονται για το θέμα αυτό και γιατί υπάρχουν οι σκιές στις LCD, μπορούν να ρίξουν μια ματια στο http://egnatia.ee.auth.gr/~aalexioy/l_cd.htm Τα λέει απλά και κατανοητά χωρίς να απαιτεί να έχεις ιδιέτερες γνώσεις για το αντικήμενο.

 

 

Εγώ έχω αγοράσει 2 θήκες με μαγνητικό κούμπωμα σε διαφορετικά σημεία.. και στις δύο μου έχει παρουσιάσει έντονο contrast και ghosting στην οθόνη στο σημείο που είναι ο μαγνήτης ( δηλαδή φαίνεται με μεγαλύτερη φωτεινότητα η εικόνα και παρουσιάζει κατάλοιπα της εικόνας που πρόβαλλε πριν.) Με το που σταμάτησα να χρησιμοποιώ τις θήκες το πρόβλημα λύθηκε σε λίγο χρόνο και δεν ξαναδημιουργήθηκε. Ποια θήκη έχεις αγοράσει και δεν έχεις πρόβλημα;

 

Από το Media Markt. Οι δύο τελευταίες που χρησιμοποιώ είναι μια καφέ-μελί δερμάτινη της Bugatti και μια μαύρη της Case Logic. Η τελευταία βολεύει περισσότερο γιατί ο μαγνίτης είναι ραμένος εσωτερικά (οπότε απλά με το αφήνεις το επάνω μέρος έρχεται και ασφαλίζει, ενώ της Bugatti ενώ είναι πολύ πιο όμορφη έχει τον μαγνίτη εξωτερικό. Και όχι μόνον αυτό, αλλά έχει και ένα χαζο-εξόγκωμα στο επάνω κομάτι που αν δεν βρει την αντίστηχη υποδοχή στο κάτω κομμάτι δεν ασφαλίζει, με αποτέλεσμα ουσιαστικά, να μένει ανοιχτή η θήκη.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Από το Media Markt. Οι δύο τελευταίες που χρησιμοποιώ είναι μια καφέ-μελί δερμάτινη της Bugatti .

 

Έχω και εγώ μια ίδια. Που το κινητό μπαίνει κάθετα? Και τραβάς το λουράκι και βγαίνει??

Την ίδια έχουμε ρε συ?:)

Δεν την πήρα από Media Markt

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία για όσους ρωτάνε είναι αυτή από ebay. Δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά είναι Made in Japan LI onNi MH και από χρήστη με θετικές αξιολογήσεις. Δεν την δοκίμασα επειδή δεν την χρειάζομαι.. αν και αν μου την βαρέσει ίσως την αγοράσω.

 

εγώ θα την φοβόμουν πάντως..αν την βάλουμε και κάνει κανένα ΜΠΑΑΑΜΜ???γιατί κακά τα ψέμματα το κινήτο οταν μιλάς ωρα βαράει κόφτες η θερμοκρασία!:geek:

 

 

να ρώτησω κάτι άλλο, με την προστασία οθόνης έχω ακούσει οτι έχει πρόβλημα με τα pixel (οτι καίγονται..) ισχύει ή να την χρησιμοποιούμε άφοβα??:blink:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ παλι παιδια,

στον οδηγο του jimdem για τα παιχνιδια,για ποιο κινητο επιλεγουμε για να το κατεβασουμε?γτ δεν εχει τ αρενα...

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ίδια. Που το κινητό μπαίνει κάθετα? Και τραβάς το λουράκι και βγαίνει??

Την ίδια έχουμε ρε συ?:)

Δεν την πήρα από Media Markt

 

Έτσι φαίνεται!:p

 

 

εγώ θα την φοβόμουν πάντως..αν την βάλουμε και κάνει κανένα ΜΠΑΑΑΜΜ???γιατί κακά τα ψέμματα το κινήτο οταν μιλάς ωρα βαράει κόφτες η θερμοκρασία!:geek:

 

 

να ρώτησω κάτι άλλο, με την προστασία οθόνης έχω ακούσει οτι έχει πρόβλημα με τα pixel (οτι καίγονται..) ισχύει ή να την χρησιμοποιούμε άφοβα??:blink:

 

Δεν σε αδικώ. Και εγώ με την μπαταρία θα είμουν λίγο επιφυλακτικός. Μου φαίνεται και λίγο περίεργο που ουσιαστικά με τον ίδιο όγκο έχουμε πολύ μεγαλύτερη χωριτικότητα στην ίδια τεχνολογία. Μου μυρίζει λίγο μούφα η υπόθεση.

 

Τι εννοείς με το "προστασία οθόνης και καμμένα pixel" ? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. έχω ακούσει οτι αν δεν βγάλεις την αρχική ζελατίνα που έχει η οθόνη πάνω τότε αρχίζει και χάνει πιξελ...

και απλά ρωτάω αν υφίστατε κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. έχω ακούσει οτι αν δεν βγάλεις την αρχική ζελατίνα που έχει η οθόνη πάνω τότε αρχίζει και χάνει πιξελ...

και απλά ρωτάω αν υφίστατε κάτι τέτοιο!

Πρώτη φορά το ακούω αυτό..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

:confused: Και τι σχέση έχει αυτό? Το touch είναι άλλο καπέλο. Η αρχή λειτουργείας των LCD είναι άσχετη με το αν είναι touch sensitive ή όχι.. Τες πα, να μην το συνεχήσουμε όμως γιατί είναι παντελώς άσχετο με το θέμα εδώ. Όσοι ενδιαφέρονται για το θέμα αυτό και γιατί υπάρχουν οι σκιές στις LCD, μπορούν να ρίξουν μια ματια στο http://egnatia.ee.auth.gr/~aalexioy/l_cd.htm Τα λέει απλά και κατανοητά χωρίς να απαιτεί να έχεις ιδιέτερες γνώσεις για το αντικήμενο.

 

 

 

 

Από το Media Markt. Οι δύο τελευταίες που χρησιμοποιώ είναι μια καφέ-μελί δερμάτινη της Bugatti και μια μαύρη της Case Logic. Η τελευταία βολεύει περισσότερο γιατί ο μαγνίτης είναι ραμένος εσωτερικά (οπότε απλά με το αφήνεις το επάνω μέρος έρχεται και ασφαλίζει, ενώ της Bugatti ενώ είναι πολύ πιο όμορφη έχει τον μαγνίτη εξωτερικό. Και όχι μόνον αυτό, αλλά έχει και ένα χαζο-εξόγκωμα στο επάνω κομάτι που αν δεν βρει την αντίστηχη υποδοχή στο κάτω κομμάτι δεν ασφαλίζει, με αποτέλεσμα ουσιαστικά, να μένει ανοιχτή η θήκη.

 

Έχεις δίκιο πως είναι άλλο καπέλο το touch, (κομμάτι πάνω από την LCD) όμως εγώ πραγματικά το έχω παρατηρήσει στο κινητό.. δεν το έχω ψάξει πως εξηγείται, όμως συμβαίνει. Και σε μένα είναι ραμμένοι οι μαγνήτες εσωτερικά και στις δύο θήκες. Οι οποίες είναι πανέμορφες, αλλά πλέον δεν μπορώ να τις χρησιμοποιήσω. Ίσως οι φίλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα να μπορέσουν να μας πούνε για το αν είναι έτσι τα πράγματα. Επίσης παρατήρησε πως αν ακουμπήσεις τον μαγνήτη στην οθόνη, τότε αυτός έλκετε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα και θα θελα να μάθω: μέσα στο πακέτο δεν είδα καμια προστατευτική ζελατίνα για να του βάλουμε, έχει από μόνο του πάνω στην οθόνη? Ούτε μπορούσα να διακρίνω κάποια καλά, ούτε και να τη βγάλω η κάτι τέτοιο. Αυτές οι nortonline είναι ΟΚ? τέτοια είχα στο gt505, αλλά έμαθα πως έχει ένα σενσορα πάνω στην οθόνη το arena που δε πρέπει να καλύπτεται και κάτι τέτοια, εδώ μέσα το διάβασα αυτό... νομίζω.

 

Επίσης, από case τι να του πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολλούς μήνες το έχουν σπάσει. Εντάξει έκαναν κάποια custom firmwares που έχουν κάτι βελτιώσεις αλλά για android είμαι 101% σίγουρος οτι δεν θα το δούμε ποτέ στο αρένα.

 

να ρωτησω φιλε μου και εγω γιατι είσαι τοσο σιγουρος;;;ξέρεις κατι συγκεκριμένο;;;

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα και θα θελα να μάθω: μέσα στο πακέτο δεν είδα καμια προστατευτική ζελατίνα για να του βάλουμε, έχει από μόνο του πάνω στην οθόνη? Ούτε μπορούσα να διακρίνω κάποια καλά, ούτε και να τη βγάλω η κάτι τέτοιο. Αυτές οι nortonline είναι ΟΚ? τέτοια είχα στο gt505, αλλά έμαθα πως έχει ένα σενσορα πάνω στην οθόνη το arena που δε πρέπει να καλύπτεται και κάτι τέτοια, εδώ μέσα το διάβασα αυτό... νομίζω.

 

Επίσης, από case τι να του πάρω?

 

Εχει μια πολυ λεπτη ζελατινα οπως εχουν ολα τα κινητα οταν ειναι καινουρια. Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για τη προστατευτικη ζελατινα που λες νομιζω οτι στο σενσορα κανει μια "εγκοπη". Πρεπει να ασκεις πολλη μεγαλυτερη πιεση στην οθονη οταν την εχεις?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

βασικά δε βρίσκω κάποια ακρούλα για να μπορέσω να τη τραβήξω για αυτό λέω...

 

 

μια ερώτηση ακόμα, λέτε να είναι κλειδωμένο? το πήρα σε μαύρο από vodafone και έχει συσκευασία και λογότυπο VF, ελπίζω να μη μου περιορίζει τίποτα γτ είχα την εντύπωση πως δεν έρχεται έτσι...

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα και θα θελα να μάθω: μέσα στο πακέτο δεν είδα καμια προστατευτική ζελατίνα για να του βάλουμε, έχει από μόνο του πάνω στην οθόνη? Ούτε μπορούσα να διακρίνω κάποια καλά, ούτε και να τη βγάλω η κάτι τέτοιο. Αυτές οι nortonline είναι ΟΚ? τέτοια είχα στο gt505, αλλά έμαθα πως έχει ένα σενσορα πάνω στην οθόνη το arena που δε πρέπει να καλύπτεται και κάτι τέτοια, εδώ μέσα το διάβασα αυτό... νομίζω.

 

Επίσης, από case τι να του πάρω?

 

Ξεχωριστά μέσα στο κουτί δεν θα βρεις. Η ζελατίνα είναι κολημένη επάνω στο τηλέφωνο. Μάλιστα έπρεπε να έχει μια από μπροστά (στην οθόνη), και μία στο πίσω μέρος (στο καπάκι της μπαταρίας). Παραξενο που λες ότι δεν βλέπεις τίποτα. Θα έπρεπε οπωσδήποτε να υπάρχει (για να μην αρχήσω να κάνω περίεργες σκέψεις).

 

Μην το κάνουμε θέμα με τους εσθητήρες. Είναι στο επάνω αριστερό μέρος του πλαισίου της οθόνης. Κόβουμε 2-3 χιλιοστά την προστατευτική ζελατίνα στο σημείο εκείνο και ούτε γάτα ούτε ζημιά

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

βασικά δε βρίσκω κάποια ακρούλα για να μπορέσω να τη τραβήξω για αυτό λέω...

 

 

μια ερώτηση ακόμα, λέτε να είναι κλειδωμένο? το πήρα σε μαύρο από vodafone και έχει συσκευασία και λογότυπο VF, ελπίζω να μη μου περιορίζει τίποτα γτ είχα την εντύπωση πως δεν έρχεται έτσι...

έχει καμια 10ρια ζελατινες επάνω για βγάλσιμο!!, συν της οθόνης η οποια με το ζόρι φαίνεται!!.

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω άλλα πριν λιγο καιρο στη vodafone ζήτησα ένα κινητο να δω και επειδή δεν είχαν απ αυτα τα ψεύτικα (ντάμι) ούτε αληθινό , ... μου ξεσφραγίσαν ένα καινούριο μπροστά στα μάτια μου, και αφου το είδα το ξαναβάλαν ξανά στο κουτί του. Τι θα το κάναν αυτό δεν θα το πουλάγαν?. Ο fanatikos μάλλον έννοεί με τις περίεργες σκέψεις οτι στο δώσαν ξεσφράγιστο. ή ακόμα χειρότερα αγόρασα στη κόρη μου ένα κινητο με tv jaga απο την wind το καλοκαίρι ξεσφράγιστο μας το δώσαν( στο σπίτι το ανοιξαμε) με ραγισμένο εξωτερικό πλαστικό κομματι του κινητου + σημάδια στην οθόνη που το προορίζαν για επιστροφή στη jaga και για να πουλήσουν επειδή δεν είχαν αποθέμα μας δώσαν αυτό, άφου κάναμε φασαρία απλά πήγε για servis και μας δώσαν το ίδιο επισκευασμένο. έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...