Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας,πιθανον να ειναι κατι απλο αλλα εχω κολλησει... Προκειται για τα email,εχω δημιουργησει 2 λογαριασμους (1 gmail,1 hotmail) και ενω μολις τους δημιουργησα εκανα ανακτηση των νεων email μεσω wifi τωρα δεν κανει με τιποτα ανακτηση και μου λεει "πληρες email".Δοκιμασα να τα διαγραψω ολα μηπως ηταν θεμα χωρου αλλα και παλι τιποτα.

Να μην ξεχασω η εκδοση που εχω ειναι η V10b_02.

Καθε βοηθεια πολυτιμη;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ηθελα την βοηθεια σας..

Εχω το αρενα απο cosmote/ εκανα αναβαθμιση (επισημη) αλλα πλεον 1)δεν εχω fmtransmiter , 2)οταν με παιρνουν τηλ δεν βγαζει ποιος ειναι παρα μονο αριθμος... 3)στα μηνυμτατα το ιδιο...

Το μονο θετικο ειναι οτι δουλευει το Google maps που πριν ηταν off.

Προσπαθησα να βαλω την open εκδοση.. (ακολουθησα πιστευω σωστα τις οδηγιες που λετε (finaldestiny86) αλλα δεν εγινε τιποτα.... μου βγαζει οτι υπαρχει προβλημα και δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του κινητου...

εχετε να βοηθησετε με κατι/?? ευχαριστω..

 

ποσταρε μας αν μπορεις το log που βγαζει να δουμε που περιπου κολλαει...

απο συμβουλες...οι γνωστες...βγαλε drivers...ξαναπερασε τους...κλεισε οτι antivirus - firewall τρεχει απο το taskbar...

τι να πω...ισως κανω εγω καποιο λαθος στον οδηγο τελικα..οτι δε καταλαβαινετε πειτε το μου για να το διορθωσω κ γενικα να ειναι πιο κατανοητος ωστε να ειναι πιο ευκολο για τους υπολοιπους...

απλα εμενα με τς ενεργειες που αναφερω μου πετυχε με τη μια χωρις κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

στο ποστ #1604 ο φιλος funky1 το φλασαρε κανονικα...οτι ειπα σε εκεινον λεω σε εσενα κ σε ολους...βημα βημα πιστα τις οδηγιες..κ αν δε γινει τπτ..απο την αρχη ολα με drivers κυριως...κ ΚΛΕΙΣΤΑ τα προγραμματα που ειπαμε...ενα tip...ξηλωσε το kaspersky...!! χαχα:lol:

 

edit: για να βγαλεις drivers πας control panel κ οτι εχει σχεση με lg το κανεις remove..κ μετα επανεκκινηση κ παλι απο την αρχη η εγκατασταση

 

Φίλε finaldestiny86...δοκίμασα άλλες 8 φορές.Εκανα τα πάντα με πολύ προσοχή κ με κλειστά τα "προγράμματα" και το ίντερνετ.Μετά απο κάθε εγκατάσταση δοκίμασα,κ επανεκκίνηση.Δυστυχώς , ΔΕΝ.........Συνεχίζει να βγάζει το ERROR που αναφέρεται κ στο ποστ #1604.Τώρα το μόνο που μου έμεινε (να χαρώ ή όχι?) είναι το interface της Cosmote.Ελπίζω στην βοήθεια κάποιου εμπειρότερου κ ηρεμότερου απο μένα (άσχημη περίοδο βρήκα για να κόψω το τσιγάρο).:blink:

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην, καλά ξεμπεδέματα σε οσους αντιμετωπιζουν δυσκολιες με τις αναβαθμισεις του αρενα. έκανα και γω αναβαθμιση (την επισιμη) μολις χθες και "ιδρωσα" λιγακι με κατι κολληματα. τελος καλο ολα καλά.

 

αρκετα από τα bugs της αρχικής έκδοσης διορθώθηκαν όπως η μπαρα τραγουδιων που ειναι πλέον χρηστική, έχω σχετικα πιο γρηγορη ληψη φωτογραφιων, τα κολληματα του κινητου με το hands free εξαφανιστηκαν...

 

υπάρχει κατά την γνώμη σας ουσιαστικός λόγος για να προχωρήσω σε αναβάθμιση απο την εκδοση V10b της κοσμοτε που έχω τώρα σε κάποια unbranded open?

η λειτουργία του fm transmiter δεν με ενδιαφέρει καθόλου και τα ένα-δυό εικονίδια my view δεν με ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αν παιζει youtube μεσω wifi...αν παιζει...τοτε οχι δε χρειαζεται να κανεις καποια αναβαθμιση αφου δε σε ενοχλουν τα εικονιδια κ η ελλειψη πομπου ραδιοφωνου..
Link to comment
Share on other sites

thanks final. tube over wifi δεν παιζει ουτε με την νεοτερη εκδοση. με αυτην που εχεις παιζει? επισης, οι τιτλοι των βιντεο αρχειων εμφανιζονται μεσα απο την συλλογη η μονο οταν εκτελουνται?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τελικα τροπος να περασουμε στο arena windows mobile 6.1???

 

Όχι.

καταρχην, καλά ξεμπεδέματα σε οσους αντιμετωπιζουν δυσκολιες με τις αναβαθμισεις του αρενα. έκανα και γω αναβαθμιση (την επισιμη) μολις χθες και "ιδρωσα" λιγακι με κατι κολληματα. τελος καλο ολα καλά.

 

αρκετα από τα bugs της αρχικής έκδοσης διορθώθηκαν όπως η μπαρα τραγουδιων που ειναι πλέον χρηστική, έχω σχετικα πιο γρηγορη ληψη φωτογραφιων, τα κολληματα του κινητου με το hands free εξαφανιστηκαν...

 

υπάρχει κατά την γνώμη σας ουσιαστικός λόγος για να προχωρήσω σε αναβάθμιση απο την εκδοση V10b της κοσμοτε που έχω τώρα σε κάποια unbranded open?

η λειτουργία του fm transmiter δεν με ενδιαφέρει καθόλου και τα ένα-δυό εικονίδια my view δεν με ενοχλούν.

Μην προχωράς.

 

Φίλε finaldestiny86...δοκίμασα άλλες 8 φορές.Εκανα τα πάντα με πολύ προσοχή κ με κλειστά τα "προγράμματα" και το ίντερνετ.Μετά απο κάθε εγκατάσταση δοκίμασα,κ επανεκκίνηση.Δυστυχώς , ΔΕΝ.........Συνεχίζει να βγάζει το ERROR που αναφέρεται κ στο ποστ #1604.Τώρα το μόνο που μου έμεινε (να χαρώ ή όχι?) είναι το interface της Cosmote.Ελπίζω στην βοήθεια κάποιου εμπειρότερου κ ηρεμότερου απο μένα (άσχημη περίοδο βρήκα για να κόψω το τσιγάρο).:blink:

 

Ποσταρε μια εικονα να δουμε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
Ασχετη..αλλά, σχεδόν απαραίτητη ερώτηση.......έχει flashαρει κανείς, και να έχει antivirus το Karpersky ? Το πρώτο πρόβλημα,ήταν, το ότι δεν άφηνε το κινητό να συνδεθεί σε pc suite.Λύθηκε,ΟΧΙ με το "Pause Protection" του Karsperscy, αλλά με την ΠΛΗΡΗ απενεργοποίηση του.Απο εκεί και μετά κ η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε κανονικά, αλλά και συνδέεται κανονικότατα.

Εκτός απο το φλασάρισμα. Προσπαθώ να δώ γιατί δεν μπορώ να το ολοκληρώσω.Βγάζει το ίδιο σφάλμα, που αναφέρεται στο πόστ #1604.

finaldestiny86..ενημερωτικά τα γράφω αυτά.

 

εγώ έχω flashαρει το arena 10 φορές με ανοιχτά zone alarm (ver. 7) και kaspersky (ver. 7) ( από το kaspersky το auto-protect ήταν off γιατί αργεί πολύ το pc). άρα φταίει κάτι άλλο. κλείσε όλα τα προγράμματα ποε έχεις ανοιχτά και ξαναπροσπάθησε. αν μπορείς ανέβασε και το log

Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
δυο ερωτησεις...

έχει ξαναδιαβασει κανεις τπτ για την φημη οτι το arena θα βγει με windows mobile...;;;;

και δευτερον εχει βρει κανεις σε καποιο site τα χαρακτηριστικα του hardware του arena...;;;δηλαδη ταχυτητα επεξεργαστη(ξέρω οτι φαραει amd)...ram???

α και επισης η εσωτερικη του μνημη ειναι σκληρος δισκος(ετσι μου ειπαν στον γερμανο τουλαχιστον).....

ψαχνω να βρω τα χαρακτηριστικα για να δω αν θα μπορουσαν να μπουν windows mobile...

 

έχω ανοίξει το arena και ξέρω τι chips έχει, αλλά έχω και το service manual που γράφει αναλυτικά από τι αποτελείται. έκανα μια μικρή έρευνα και βρήκα ότι ο cpu core είναι ARM926EJ-S ενώ του GM730 είναι ο ARM1136J(F)-S. το arena έχει μικρή cpu αλλά ισχυρή gpu AMD Imageon A259, ενώ το GM730 όχι, γι' αυτό και το menu του arena είναι τόσο γρήγορο, λόγο του gpu acceleration. έχει 128MB ram και 256MB rom στο ίδιο chip, αλλά το firmware είναι πολύ μεγαλύτερο, 22MB ο kernel, 194ΜΒ τα γραφικά, 75MB οι εφαρμογές και τα λοιπά. άρα χρησιμοποιεί και ένα μέρος από τη 8GB flash

 

υπαρχει τελικα τροπος να περασουμε στο arena windows mobile 6.1???

 

δε νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να φορτώσουμε windows mobile στο arena, δεν έχει τόσο δυνατή cpu. μόνο αν γίνει acceleration του menu μέσω της gpu, αλλά κάτι τέτοιο ήθελαν να κάνουν από το xda σε ένα htc που είχε μια μικρής ισχύος amd gpu χωρίς αποτέλεσμα, γιατί δεν υπάρχουν drivers για τα windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρε μια εικονα να δουμε.

 

Τερμα...παραδίνομαι....Απλά ΔΕΝ μπορώ.Εκλεισα τα πάντα, ξανακατέβασα τα πάντα, ξαναδοκίμασα πάνω απο 70 φορές με 70 διαφορετικούς τρόπους, και ΠΑΝΤΑ έρχεται το παρακάτω μύνημα..........:cry:

 

Παιδιά...όποιος θέλει και μπορεί κ έχει τον χρόνο, και εν τελη μπορεί να βοηθήσει, ας βάλει το χεράκι του, πριν ...................

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Paidia xerete ti paizei me to gps? Einai to klasiko gps i prepei na kaneis sindesi me internet google maps ki etsi? Giati ena filaraki pou to exei den vlepw na exei gps logismiko. Vevea efkolo einai na valeis alla den xerw an ipostirizei to klasiko gps. As voithisei kapios
Link to comment
Share on other sites

Paidia xerete ti paizei me to gps? Einai to klasiko gps i prepei na kaneis sindesi me internet google maps ki etsi? Giati ena filaraki pou to exei den vlepw na exei gps logismiko. Vevea efkolo einai na valeis alla den xerw an ipostirizei to klasiko gps. As voithisei kapios

Aν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του φορουμ θα βρεις αναλυτικές απαντήσεις σε ότι ρωτάς.

Η απάντηση με μια φράση είναι: ξέχασε το GPS με το Arena.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Τερμα...παραδίνομαι....Απλά ΔΕΝ μπορώ.Εκλεισα τα πάντα, ξανακατέβασα τα πάντα, ξαναδοκίμασα πάνω απο 70 φορές με 70 διαφορετικούς τρόπους, και ΠΑΝΤΑ έρχεται το παρακάτω μύνημα..........:cry:

 

Παιδιά...όποιος θέλει και μπορεί κ έχει τον χρόνο, και εν τελη μπορεί να βοηθήσει, ας βάλει το χεράκι του, πριν ...................

Από περιέργεια, τί δεν σου δούλευε και αποφάσισες να πάρεις το ρίσκο της αναβάθμισης?

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, τί δεν σου δούλευε και αποφάσισες να πάρεις το ρίσκο της αναβάθμισης?

Στην πρώτη του σύνδεση με pc suite, αναγνώρισε ότι υπάρχει αναβάθμιση, και το άφησα να την κάνει.Το αποτέλεσμα, το γράφω στην υπογραφή μου.Εκτός του ότι δεν ξεφωρτωθηκα τα εικονίδια και το μeνού του Vl (που είχα στα άμεσα σχέδιά μου), "απόκτησα" και κάμποσα της Cosmote.Για επίλογο,αφήνω το fmtransmiter.

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.εχω κατεβασει κατι παιχνιδια και δεν ξερω πως να τα περασω στο κινητο.εχεται καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

http://www.mylgarena.com

http://www.mobile9.com

ειναι αρχεια .jar τα περνας η μεσω μαζικης αποθηκευσης η μεσω pc suite κ τα κανεις εγκατασταση δεν ειναι καθολου δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

δε κανει τπτ...αμα βρεις καποιο που ειναι ωραιο πες το μας...ειδικα αν ειναι τυπου m-toy...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν!Ακολούθησα βήμα βήμα τις οδηγείες που δίνονται για το we travel.Ενώ όλα φένεται να πηγαίνουν καλά μένει με μια μπεζ οθόνη και ένα πράσινο βελάκι στη μέση.Από πάνω γράφει στα αριστερα την ώρα και στα δεξιά 64km/h.Δε φορτώνει κάποιον χάρτη...Χτες το είχα αφήσει ακίνητο στο μπαλκόνι από το πρωί και το απόγευμα είχε τελειώσει η μπαταρία και χάρτες δεν είχε βγάλει...Τι κάνω?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

το καινουριο we travel εβαλες??

εμενα αυτο ακριβως το εκανε στο παλιο...ποτε δεν ειχα δει χαρτη..επιανε στιγμα γιατι αλλαζε θεση το βελακι αλλα απο χαρτες τπτ

Link to comment
Share on other sites

το καινουριο we travel εβαλες??

εμενα αυτο ακριβως το εκανε στο παλιο...ποτε δεν ειχα δει χαρτη..επιανε στιγμα γιατι αλλαζε θεση το βελακι αλλα απο χαρτες τπτ

α δε ξέρω,έβαλα αυτό που δίνει ένας φίλος στον οδηγό που έχει βάλει στην υπογραφή του.Τι υπάρχει καινούργιο?Αν ναι που το βρίσκω?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

http://we-travel.co.cc/joomla/

εχει οτι χρειαζεσαι...κ οδηγιες εγκαταστασης κ απολα..δεν εχω ασχοληθει για να σε ενημερωσω παραπανω...jimdem + beck23 ειναι για gps θεματα..

Link to comment
Share on other sites

http://we-travel.co.cc/joomla/

εχει οτι χρειαζεσαι...κ οδηγιες εγκαταστασης κ απολα..δεν εχω ασχοληθει για να σε ενημερωσω παραπανω...jimdem + beck23 ειναι για gps θεματα..

ευχαριστώ!Τώρα για να το περάσω θα κάνω όλη τη διαδικαδία απ'την αρχή ε?

EDIT:και επίσης επειδή έχει πολλά αρχεία για κατέβασμα ποια είναι η τελευταία έκδοση?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...