Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυο ερωτησεις...

έχει ξαναδιαβασει κανεις τπτ για την φημη οτι το arena θα βγει με windows mobile...;;;;

και δευτερον εχει βρει κανεις σε καποιο site τα χαρακτηριστικα του hardware του arena...;;;δηλαδη ταχυτητα επεξεργαστη(ξέρω οτι φαραει amd)...ram???

α και επισης η εσωτερικη του μνημη ειναι σκληρος δισκος(ετσι μου ειπαν στον γερμανο τουλαχιστον).....

ψαχνω να βρω τα χαρακτηριστικα για να δω αν θα μπορουσαν να μπουν windows mobile...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΚΕΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΓΕΡΝΑΝΟ

1ΕΧΕΙ ΠΛΟΗΓΟ ΔΩΡΕΑΝ?

2 ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?

3ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ GAJETS?

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα εχθες και δεν εχω ιδεα του τι γινεται.εαν μπορειτε βοηθηστεμαι.εχω 2 πηρα και στην γυναικα
Link to comment
Share on other sites

@BECK23: http://i43.tinypic.com/121pse9.jpg Αυτή είναι η πλακέτα του Αρενα. Έχει τον νέο AMD Imageon επεξεργαστή στα 400MHz. Η ενσωματωμένη μνήμη είναι απο τη sandisk (8gb), απο την οποία χρησιμοποιεί ένα ποσοστό για RAM. Λογικά, μπορεί να σηκώσει wm. Επίσης, δε θα βγεί Αρένα με wm αλλά άλλο μοντέλο, το GM730 http://techblog.gr/mobile/lg-gm730-windows-mobile-6-5/

 

Επίσης, επιβαιβεώθηκε απο την LG οτι θα βγεί και στην Ευρώπη appstore, όχι μόνο στην Κορέα.

Link to comment
Share on other sites

sorry έχει σίγουρα αναφερθεί αλλά που βρίσκω το dpad?

άκυρο το βρήκα!!!

Θέλω να ρωτήσω που βρήσκω στο μενού τις ρυθμίσεις για το gps αν ξέρει κάποιος!

χαχα το βρήκα και αυτό!!!Λοιπόν έκανα ακρηβώς τις οδηγείες που έλεγε ο φίλος και ανηπομωνώ να δω αν θα δουλέψει το we-travel!Το έχω αφήσει να ψάχνει!χεχε

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΚΕΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΓΕΡΝΑΝΟ

1ΕΧΕΙ ΠΛΟΗΓΟ ΔΩΡΕΑΝ?

2 ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?

3ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ GAJETS?

Τα ρώτησες στο Γερμανό και δεν ήξεραν να σου απαντήσουν?

Πάντως σίγουρα πλοηγό ΔΕΝ έχει.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα ρώτησες στο Γερμανό και δεν ήξεραν να σου απαντήσουν?

Πάντως σίγουρα πλοηγό ΔΕΝ έχει.

πλοηγό έχει!απλά με ελείψεις!Ας είμαστε λίγο θετικοί στις απαντήσεις μας!!!:rolleyes:;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

πλοηγό έχει!απλά με ελείψεις!Ας είμαστε λίγο θετικοί στις απαντήσεις μας!!!:rolleyes:;)

Θετικότατοι είμαστε, ψέμματα δεν λέμε!!! το κινητό είναι καταπληκτικό, αλλά πώς να το κάνουμε ...πλοηγό ΔΕΝ έχει. Για κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει navigator, το arena δεν είναι navigator. Μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Θετικότατοι είμαστε, ψέμματα δεν λέμε!!! το κινητό είναι καταπληκτικό, αλλά πώς να το κάνουμε ...πλοηγό ΔΕΝ έχει. Για κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει navigator, το arena δεν είναι navigator. Μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

οκ άποψη σου!Εγώ έφαγα μισή ώρα απ'τη ζωή μου για να λειτουργήσει ο πλοηγός κι τώρα περιμένω να βρει δορηφόρο!Εύχομαι να μην είναι όπως τα λες χωρίς να θέλω να σε αμφησβητήσω κι όλας!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

οκ άποψη σου!Εγώ έφαγα μισή ώρα απ'τη ζωή μου για να λειτουργήσει ο πλοηγός κι τώρα περιμένω να βρει δορηφόρο!Εύχομαι να μην είναι όπως τα λες χωρίς να θέλω να σε αμφησβητήσω κι όλας!:)

Σου εύχομαι ειλικρινά να "δουλέψει". Μακάρι. Φοβάμαι όμως πως δεν έχει τις προδιαγραφές για κάτι τέτοιο, σε βαθμό να το χρησιμοποιεί κάποιος σα navigator. Oi χάρτες και το geo-tagging που υπόσχεται δεν σημαίνει navigation. Mακάρι να βγω λάθος.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που το we travel ειναι ελλειπεστατο , ουσιαστικα δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ως navigator ουτε κατά διανοια.

Μπορει να υποστηριξει ναι , αλλα οχι λειτουργικά.Ετσι κ αλλιως δε νομιζω καποιος να αγοραζει το αρενα για το gps του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν έχει navigation, το we-travel τί είναι? Όταν γίνει καλύτερη χαρτογράφηση στο Ελλάντα, τότε θα μιλάμε για μια πραγματικά κομπλέ πρόταση πλοηγού, μιάς και περιλαβάνει τα πάντα! pois, φωνητικές οδηγίες, καλούς χάρτες (τουλάχιστον στο εξωτερικό, προς το παρόν)
Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν έχει navigation, το we-travel τί είναι? Όταν γίνει καλύτερη χαρτογράφηση στο Ελλάντα, τότε θα μιλάμε για μια πραγματικά κομπλέ πρόταση πλοηγού, μιάς και περιλαβάνει τα πάντα! pois, φωνητικές οδηγίες, καλούς χάρτες (τουλάχιστον στο εξωτερικό, προς το παρόν)

Oπως λες και 'συ "όταν"

Για την ώρα πάπαλα στο συγκεκριμένο μοντέλο.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν έχει navigation, το we-travel τί είναι? Όταν γίνει καλύτερη χαρτογράφηση στο Ελλάντα, τότε θα μιλάμε για μια πραγματικά κομπλέ πρόταση πλοηγού, μιάς και περιλαβάνει τα πάντα! pois, φωνητικές οδηγίες, καλούς χάρτες (τουλάχιστον στο εξωτερικό, προς το παρόν)

 

Εχεις μεινει ευχαριστημενος δλδ;Ως navigator;Προσφατα, ταξιδεψα απο Λαρισα προς Θεσνικη.Ελαχιστες ενδειξεις, ελαχιστοτατες, πανω στην εθνικη οδό.

Το μονο θετικο οτι βρηκε αμεσως δορυφορο κ δεν τον εχασε στιγμη.

Αυτη τη στιγμη το we travel ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.Aν κ όταν βελτιωθει με καλυτερο-πληρεστερο χαρτη, εδω ειμαστε.

Και να σου πω κ κατι αλλο: αν καποιος σε ρωτησει, να παρω το αρενα για το gps του, θα βασιστεις στο we travel κ θα του πεις , " ναι πάρτο" ;

Εσυ ο ιδιος, το χρησιμοποιεις συχνα;Εδω στη Λάρισα έχει ονοματα μονο απο 2-3 οδούς, τον σιδηδρ. σταθμο κ κάτι ψιλά.Και πηγαινοντας στο χωριο μου 40χλμ εξω απο Λάρισα, απλά δεν μου έδειχνε χάρτη.

Και κάτι τελευταιο.5 μήνες ασχολουμασταν με το προγραμμα στο τοπικ του ρενουάρ.5 μηνες και μετα απο πολλες αναβαθμισεις του προγραμματος, ο χαρτης της Ελλαδας παραμενει ο ιδιος..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

@Kyris: Μήν είμαστε και τόσο απαισιόδοξοι! Έρχεται και το app store! Επίσης, για εναλλακτική, μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει το trekbuddy και να φορτώσει waypoints. Έτσι, έχει πραγματικό navigation με άριστη (google) χαρτογράφηση και φωνητική καθοδήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεινει ευχαριστημενος δλδ;Ως navigator;Προσφατα, ταξιδεψα απο Λαρισα προς Θεσνικη.Ελαχιστες ενδειξεις, ελαχιστοτατες, πανω στην εθνικη οδό.

Το μονο θετικο οτι βρηκε αμεσως δορυφορο κ δεν τον εχασε στιγμη.

Αυτη τη στιγμη το we travel ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.Aν κ όταν βελτιωθει με καλυτερο-πληρεστερο χαρτη, εδω ειμαστε.

Δέν έχω μείνει ευχαριστημένος και δεν το χρησιμοποιώ πια, κυρίως της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ έλλειψης στη χαρτογράφηση. Πάντως, φαίνεται πρόγραμμα με δυνατότητες και το μόνο που θέλει είναι καλύτερη χαρτογράφηση.

 

[Και κάτι τελευταιο.5 μήνες ασχολουμασταν με το προγραμμα στο τοπικ του ρενουάρ.5 μηνες και μετα απο πολλες αναβαθμισεις του προγραμματος, ο χαρτης της Ελλαδας παραμενει ο ιδιος..]

Μα κι ούτε πρόκειται να γίνει καλυτερος απο τη στιγμή που είναι open source και δεν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??? το we travel στο οποιο αναφερομαστε ως ενα ''καλο'' navigator software...δεν εχει mapmaker για να ξεπερασουμε το θεμα της χαρτογραφησης???
Link to comment
Share on other sites

Ασχετη..αλλά, σχεδόν απαραίτητη ερώτηση.......έχει flashαρει κανείς, και να έχει antivirus το Karpersky ? Το πρώτο πρόβλημα,ήταν, το ότι δεν άφηνε το κινητό να συνδεθεί σε pc suite.Λύθηκε,ΟΧΙ με το "Pause Protection" του Karsperscy, αλλά με την ΠΛΗΡΗ απενεργοποίηση του.Απο εκεί και μετά κ η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε κανονικά, αλλά και συνδέεται κανονικότατα.

Εκτός απο το φλασάρισμα. Προσπαθώ να δώ γιατί δεν μπορώ να το ολοκληρώσω.Βγάζει το ίδιο σφάλμα, που αναφέρεται στο πόστ #1604.

finaldestiny86..ενημερωτικά τα γράφω αυτά.

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να το βαλω ως σημαντικη υποσημειωση...οταν κανουμε τετοιες διαδικασιες...ΟΛΑ τα antivirus-antispam-firewall κ δε ξερω κ εγω τι...ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ απο taskbar..! (το θεωρησα πανω κατω δεδομενο γιαυτο κ δε το εχω τονισει...αλλα αποτι φαινεται κανει προβλημα σε πολλους...)

βγαλε drivers Κ ξανα βαλε...ολα απο την αρχη φιλε μου...κουραστικο το ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ¨θήκης¨πρτίμησα το πακετάκι.....http://cgi.ebay.co.uk/LEATHER-CASE-and-6-SCREEN-PROTECTOR-FOR-LG-KM900-Arena_W0QQitemZ260406834519QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item3ca174f557&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A1|293%3A1|294%3A30
Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να το βαλω ως σημαντικη υποσημειωση...οταν κανουμε τετοιες διαδικασιες...ΟΛΑ τα antivirus-antispam-firewall κ δε ξερω κ εγω τι...ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ απο taskbar..! (το θεωρησα πανω κατω δεδομενο γιαυτο κ δε το εχω τονισει...αλλα αποτι φαινεται κανει προβλημα σε πολλους...)

βγαλε drivers Κ ξανα βαλε...ολα απο την αρχη φιλε μου...κουραστικο το ξερω...

 

Θύμησε μου πως "βγάζουμε" τους drivers.Θα ξανακάνω,ΜΙΑ τελευταία προσπάθεια....αλλά σας το λέω.....δεν έχω την ψυχική ηρεμία που χρειάζεται.....:wacko:

Γι αυτό,ρωτάω για το karspersky, μηπως πρέπει να πάω σε πιο δραστικά μέτρα.

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

στο ποστ #1604 ο φιλος funky1 το φλασαρε κανονικα...οτι ειπα σε εκεινον λεω σε εσενα κ σε ολους...βημα βημα πιστα τις οδηγιες..κ αν δε γινει τπτ..απο την αρχη ολα με drivers κυριως...κ ΚΛΕΙΣΤΑ τα προγραμματα που ειπαμε...ενα tip...ξηλωσε το kaspersky...!! χαχα:lol:

 

edit: για να βγαλεις drivers πας control panel κ οτι εχει σχεση με lg το κανεις remove..κ μετα επανεκκινηση κ παλι απο την αρχη η εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε παίδες! Επιτέλους έρχεται το App Store!!........

[offtopic: ολόιδια οθόνη έχω και στο pc μου...;)]

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας..

Εχω το αρενα απο cosmote/ εκανα αναβαθμιση (επισημη) αλλα πλεον 1)δεν εχω fmtransmiter , 2)οταν με παιρνουν τηλ δεν βγαζει ποιος ειναι παρα μονο αριθμος... 3)στα μηνυμτατα το ιδιο...

Το μονο θετικο ειναι οτι δουλευει το Google maps που πριν ηταν off.

Προσπαθησα να βαλω την open εκδοση.. (ακολουθησα πιστευω σωστα τις οδηγιες που λετε (finaldestiny86) αλλα δεν εγινε τιποτα.... μου βγαζει οτι υπαρχει προβλημα και δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του κινητου...

εχετε να βοηθησετε με κατι/?? ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος. Όταν συνδεθεί ο finaldestiny θα σε καθοδηγήσει αυτός μιάς και είναι ο δημιουργός του οδηγού. Προς το παρόν, υπομονή. Για το πρόβλημα με τα ονόματα κάνε factory reset (στην οθόνη που πληκτρολογείς αριθμό για κλήση, πατα 1809#*900#, μετά Factory reset.) ΠΡΟΣΟΧΗ! Με το factory reset θα σβηστούν ΟΛΑ τα αρχεία που υπάρχουν στο κινητό σου, γι'αυτό, εάν δεν θές να χάσεις κάτι κάνε back-up. (προσοχή γιατί μόλις πατήσεις factory reset δε ζητά επιβαιβαίωση και χάνεις τα πάντα, αλλά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα με τα ονόματα ;)]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...