Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου, απο την ομορφη Ξανθη(με την ωραια παλια πολη κ τις γιορτες κρασιου)η αναβαθμιση γινεται και στα vista,vista εχω, απλως πρεπει να υπαρχει driver usb αλλος.

Πρωτα κανεις εγκατασταση το LGUSBModemdriver, και μετα απο τον φακελο flash usb, εγκαθιστας τον infineon usb driver.

Μετα ακολουθεις τον οδηγο του finaldestiny.Το φλασαρισμα παντως - ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ-γινεται με την προσωπικη ευθυνη του καθενος.

 

http://rapidshare.com/files/245202636/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_IFXG_NP_v2.rar.html

 

φιλε Spidey σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου.θα το προσπαθησω και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα. κι αν κατι παει στραβα....εχει ο θεος.Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευκολη απαντηση. υπαρχουν διαφορετικοι λογοι για φλασαρισμα.

1) πολλα παιδια που αγορασαν unbranded συσκευη, και εκαναν αναβαθμιση, σβηστηκαν λειτουργειες που τους ενδιεφεραν οπως π.χ fm transmitter

2) αλλα παιδια που αγορασαν branded συσκευες διαπιστωσαν με εκπληξη οτι ειχαν αφαιρεθει λειτουργιες για τις οποιες τις ειχαν αγορασει.

3) αλλα παιδια διαπιστωσαν οτι το κινητο εκανε διαφορα κουλα. Εμενα π.χ. εχανε πααααααααρα πολυ συχνα το σημα και δεν ηταν θεμα GSM ή 3G

 

τωρα γενικοτερα για το θεμα των αναβαθμισεων, ολα ξεκινανε απο τον λογο που υπαρχουν. Δηλαδη π.χ για τα windows ειναι χαζοι που βγαζουν τις αναβαθμισεις? παραδειγμα φερνω. Η λογικη της αναβαθμισης ειναι για να βελτιωσει καποια bugs που υπαρχουν. αλλιως ποιος ο λογος? ΑΝ ριξεις μια ματια σε προηγουμενα ποστ θα δεις καλιστα την διαφορα σε συγκεκριμενα feautures. Εγω π.χ βλεπω, οτι το σημα ειναι πλεον καμπανα ενω πριν το εψαχνα με την καραμπινα.

Και στο δια ταυτα ειναι πιστευω καθαρα personal για τον καθε χρηστη, Εσυ πχ μπορεις να μου πεις αλλους τοσους λογους γιατι να μην γινεται φλασαρισμα.

Ολα ειναι σχετικα

 

Καλημέρα! Τελικά με το ότι καμιά φορά νεκρώνει η οθόνη, έχουμε κάτι νεώτερο???

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ηθέλα να το αναβαθμίσω νε το κανονίκο προγραμμά με το vodafone firmware, αν και για να βάλεις το γερμανικό περίπου τα ίδια κανείς.

 

Απλώς ρωτάω αμά ,μπορώ να κάνω κάτι και πως ή να το πάω στο σέρβις.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ηθέλα να το αναβαθμίσω νε το κανονίκο προγραμμά με το vodafone firmware, αν και για να βάλεις το γερμανικό περίπου τα ίδια κανείς.

 

Απλώς ρωτάω αμά ,μπορώ να κάνω κάτι και πως ή να το πάω στο σέρβις.

 

φιλε μου καλημερα κ περαστικα με το κινητο σου....

μας λες οτι μεσω του επισημου προγραμματος της LG σου εκανε επανεκκινηση ο υπολογιστης κ οχι μεσω της διαδικασιας φλασαρισματος? για να καταλαβουμε τι παιζει με το προβλημα σου...

 

@kyris... αμα χαιρεσαι τοσο πολυ που ''επιβεβαιωθηκες'' κ χαλασε το κινητο καποιου απλα για να πεις για 1000στη φορα την ομολογουμενα λανθασμενη αποψη σου τι να πω φιλε μου...

οι συμβουλες που δινουμε ειναι για το καλο του κινητου αποδεδειγμενα...πρεπει να σε πεισω κανοντας παραθεση ολα τα μηνυματα εκεινων που ειναι ευχαριστημενοι???

κ στο κατω κατω...η επανεκκινηση στον υπολγιστη δε προκληθηκε απο το φλασαρισμα αλλα απο 1002 αλλα πραγματα...

 

edit: οι βελτιωσεις εχουν αναφερθει παρα πολλες φορες....κ να σου πω κατι στην τελικη? αν δε κανεις συγκριση ΠΟΤΕ δε ξερεις τι ειναι το καλυτερο...ειναι σαν να μου λες το σουβλακι με γυρο ειναι καλυτερο απο το κεμπαπ χωρις να το εχεις δοκιμασει...!!! ποσο πιο απλα να το θεσω???? (α κ το επιχειρημα να μη δοκιμασεις το κεμπαπ θα ειναι οτι θα σε πιασει τροφικη δηλητηριαση που θα σε στειλει στο νοσοκομειο ενα πραγμα...!!!! ) αχαχαχαχαχαχαα

ελπιζω να σε επεισα με το φοβερο παραδειγμα μου..!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αναβάθμιση με το V10B_02 open europe αν δεν κάνω λάθος

με την χρησιμη βοήθεια απο finaldestiny86 και jimdem582 και τους ευχαριστώ πολυ......

η αλήθεια είναι οτι δεν παρατήρησα πολλά αλλα είχα για 1 μέρα το κινητο οπότε δεν το είχα μελετήσει....

 

@kyris για το παράδειγμα που εφέρες η microsoft έβγαλε τα (s)vista τα οποία ηταν άθλια αλλά....δεν έκανε updates για να τα κανει καλύτερα?ακομα και για τα xp τα οποία ηταν μια χάρα και μετα απο τοσα χρονια κανει UPDATE(!!) ακόμα βγαινουν servise pack....οπότε λάθος παράδειγμα....

και συμφώνω οτι αν δεν δοκιμάσει κατι δεν μπορείς να κρίνεις...

 

 

edit : ειναι λογικό όταν κάτι πρωτοβγαίνει να εχει κολλήματα και με τα update το βοηθάμε πολύ....

 

edit 2: για την επανεκίνηση του υπολογιστή πάνω στο update που απο οτι μας λέει ηταν απο την lg και ΟΧΙ απο το φλασάρισμα...τι να πω?περαστικά...

Link to comment
Share on other sites

@kyris:

[Τα πλεονεκτήματα απο το handy-faq.de, ένα forum αδιαμφισβήτητου κύρους!]

The whole cell phone seems faster (liquid) to work, the programs will open faster and responds better to the touch. This can also when writing an SMS. The camera should now work faster.

 

- The beginning point is when scrolling in contacts (and music, "all tracks") are displayed

- The tags of m4a files can be read

- The cube is now controlled turn

- Music can be explained by the bar before / rewind

- The gap between songs is shorter (as long as the display is on)

- The songs I have previously sometimes a strange sound made at the end, they do no longer

- The Screen widget allows the lower bar in the edit view, move ...

- Internet browser was faster

- T9 remains on or off (like the keyboard at the last SMS / note left)

- Number of the SMS center will now be maintained

. (not yet confirmed, I had the problem with the previous firmware is not, is also on the SIM card

. dependent on new cards are less problems)

- Some users reported subjetiev seems to have the battery would last longer

- Pixel Viewer (for Word, Excel, PDF files) from version 2.1.51 (5195) to version 2.1.53 (5284) renewed

- Java memory was increased from 5 to 55 MB expanded (info comes from the O2 software)

+ άλλες πολλές βελτιώσεις που θα έρθουν με το νέο software. Με τη λογική σου, ούτε οι χρήστες του iphone πρέπει να κανουν update στην έκδοση 3 (έλεος). Φαίνεται οτι δεν προσπεράσαμε εμείς τα λεγόμενά σου αλλά εσύ τα δικά μας δηλαδή των "ειδικών" που σου είπαν πολλά επιχειρήματα και λόγους για να κανει κανείς αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

@kyris Tα παιδιά εδω μιλάν για ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ οχι για φλασάρισμα απαραίτητα...στα xp δν έχεις κάνει ποτέ Update??δεν ειπε κανείς οτι κίνητο δεν ειναι καλο...απλα το κάνεις καλύτερο με τα update...
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος μας εχει γενικα προβλημα με τα πειραγματα στο κινητο...εστω κ αν ειναι για το καλο του...

φλασαρισμα κανουν οσοι εχουν αρχικα vl συσκευη κ απο το επισημο δε παιζει αναβαθμιση ακομα...οποτε με φλασαρισμα γινεται unbanded κ μετα δοκιμαζεις το επισημο προγραμμα (αν κ δε ξερεις ποια εκδοση θα σου βαλει...)

τεσπα...πολυ ασχοληθηκαμε νομιζω με τον kyris...δε περιμενω να του αλλαξουμε την αποψη ετσι κ αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

Από που την κατέβασες??

 

στο mylgarena την εχει παντως...σε kdz μορφη αλλα δεν ειναι προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Nα πω κάτι άσχετο??

έχει κάνεις θήκη style iphone για το arena???εχω βρει κάτι θήκες για το κινητάκι μας στο ebay αλλα δεν ξέρω πως να πάρω...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις με το στυλ Iphone?? να ειναι με σιλικονη η δερατινη?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις με το στυλ Iphone?? να ειναι με σιλικονη η δερατινη?

 

π ειναι γυρω γυρω και εχει την οθονη ελευθερη...καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτή http://cgi.ebay.de/PLASTIK-ETUI-HULLE-TASCHE-CASE-FUR-LG-KM900-Arena-geraeu_W0QQitemZ290321680698QQcmdZViewItemQQptZHandy_Zubeh%C3%B6r?hash=item439885493a&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A2|294%3A50

 

Είναι πλαστική με μαλακό φινίρισμα, προστατεύει απο τα πεσίματα και έχει δώρο και ενα screen protector.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το καταλαβα...τι υλικο ομως θες να ειναι?? στο ebay παιζει σιλικονη...πλαστικο...καουτσουκ...οτι θες..
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το καταλαβα...τι υλικο ομως θες να ειναι?? στο ebay παιζει σιλικονη...πλαστικο...καουτσουκ...οτι θες..

 

σιλικόνη ή δερμάτινη :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτή http://cgi.ebay.de/PLASTIK-ETUI-HULLE-TASCHE-CASE-FUR-LG-KM900-Arena-geraeu_W0QQitemZ290321680698QQcmdZViewItemQQptZHandy_Zubeh%C3%B6r?hash=item439885493a&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A2|294%3A50

 

Είναι πλαστική με μαλακό φινίρισμα, προστατεύει απο τα πεσίματα και έχει δώρο και ενα screen protector.

 

ωραία ειναι και αυτή....αλλά πως παραγγέλνουμε??ειναι σίγουρο η...?

Link to comment
Share on other sites

destiny, δεν νομιζω οτι υπαρχει πλεον λογος να κανουμε καποια αναφορα στον kyris, αφου το ζητουμενο (για τον ιδιο)ειναι αν δεις ολοκληρο το ποστ 135+ σελιδες, να αποδειξει θεωριες συνωμοσιας και αλλα τετοια δαιμονια, ασχετως αν εκτος του kyris κανενα αλλο παιδι δεν εχει φαει σκαλωμα σε τετοια φαση:

 

" ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ...ΜΗ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΑΣ......ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΟΙ....ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΦΛΑΣΑΡΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΠΥΡΑ"...

θελω να πω οτι οκ enough με το παιδι, οποιος εχει ματια διαβαζει, και προφανως ολα μα ολα τα παιδια που φλασαραν το κινητο τους και βρηκαν πολλα + , ε μαλλον μαμακια θα καναν μιας και ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΟΥΜΑΙ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ....ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ 666 ΟΥΥΥΥΥ ΠΑΠΑ GO HOME

OYYYYYYYY 666 POPE IS EVIL OYYYYYYYYY ενα πραγμα.

 

και μετα απο αυτη την ευχαριστη παρενθεση, μακαρι να ειναι και η τελευταια, ναι ας μας πει ο φιλος feanor83 περισσοτερα να δουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε

Link to comment
Share on other sites

ωραία ειναι και αυτή....αλλά πως παραγγέλνουμε??ειναι σίγουρο η...?

Πάντως, το 99,2% των αγοραστών είναι ευχαριστημένοι!

Link to comment
Share on other sites

μπες ebay κ βαλε lg km900 silicone case η αντιστοιχα leather case ...κ βγαζει παααρα πολλα...εγω τωρα αγοραζω μια πλαστικη ωραια

 

edit: μη το φοβασαι το ebay...οτι κ να γινει εισαι εξασφαλισμενος

Link to comment
Share on other sites

έχεις αγοράσει τπτ απο εκεί??η πληρωμή γίνεται με Paypall ή αντικαταβόλη??

σε πόσες μέρες ερχεται το προϊόν?συγνώμη αλλά δεν έχω ιδέα....

Link to comment
Share on other sites

MONO paypal...

το ποσο γρηγορα η αργα θα ερθει εξαρταται απο που το στελνει ο αλλος...η θηκη που πηρα ειναι απο honk kong αρα σε 2 βδομαδες θα εχει ερθει...αμα ειναι απο αγγλια ερχεται κ σε 4-5 εργασιμες

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγειλα αυτη απο ebay: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180347183801 αλλα ερχεται απο χονγκ κονγκ και ακομα ειναι στο δρομο....εδω και τρεις εβδομαδες....οταν τελικα ερθει (και αν..) θα σας πω εντυπωσεις.....

 

σχολιο: σχετικα με το φλασαρισμα που γινεται τοσος ντορος...κατα την ταπεινη μου γνωμη, χωρις να ειμαι κανενας expert ή γκουρου highτεκακιας , το φλασαρισμα βελτιωσε την branded συσκευη μου (κοσμοτε) στα εξης :

 

1. καλυτερη αισθηση/αποκριση της οθονης (βλ. κυλιση, μεγενθυση κλπ)

2. ξεφωρτωθηκα τα χαζα εικονιδια κοσμοτε, my view κλπ

3. εχω fmt (που προσωπικα δεν με πολυενδιαφερει αλλα για το γμτ της υποθεσης)

4. αισθητα πιο γρηγορη αποκριση του μενου

5. πολυ πιο γρηγορη αποκριση της καμερας (πριν αργουσε σημαντικα να "κρατησει" το καρε που ηθελα ασχετως του iso)

 

το βασικοτερο ολων ομως ειναι οτι ξεφορτωθηκα την κοσμοτε...αυτο ηταν το προσωπικο μου ζορι και ο κυριοτερος λογος που με οδηγησε στο φλασαρισμα !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...