Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις χωρις συνδεση? Το wetravel ενώρα πλοηγησης δεν κατεβαζει χαρτες ουτε σε χρεωνει. Ειναι ανοιχτο προγραμμα, μονο που δεν εχουμε ολοκληρωμενους ελληνικους χαρτες...

 

το ξέρω....αυτό που ρωτάω είναι..το έχει βάλει κανένας; το έχει χρησιμοποιήσει; Πως μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ξέρω....αυτό που ρωτάω είναι..το έχει βάλει κανένας; το έχει χρησιμοποιήσει; Πως μπαίνει;

 

Υπάρχουν σαφείς οδηγίες μέσα στο φόρουμ. Ψαξε και θα τις βρείς.

Η όλη διαδικασία είναι εύκολή αλλά το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό διότι οι χάρτες περιέχουν μόνο κεντρικές αρτηρίες/οδόύς οπότε τά πάντα είναι υποβαθμισμένα.

Δλδ η αναζήτηση οδών είναι προβληματική και αργή και γενικά είναι για την πλάκα σου και όχι για πραγματική χρήση.

Ισως με τον καιρό βγούν νέοι χάρτες και καλύτερες αναβαθμίσεις αλλά και πάλι μην τρελαθούμε υπάρχουν τα κινητά με WM ή και οι ειδικευμένες συσκευές που σου κάνουν τι ζωή πολύ ευκολότερη από το να περιμένεις τα java free προγραμματάκια να εξελιχθούν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα εχω κ τα 2 , καμια σχεση.Πολυ πολυ καλυτερη του αρενα, εξαλλου ειναι κ αλλης τεχνολογιας η οθονη.

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση..Μέχρι τώρα ψώνιζα κινητά έτσι για την πλάκα..Τώρα που θα πάρω το Arena έχω σκοτωθεί να διαβάζω το forum σας κι οφείλω να ομολογήσω πως από πουθενά δεν θα μπορούσα να πάρω καλύτερη πληροφόρηση..Και τώρα με το GPS τι κάνουμε, έχουμε κανά καλό προγραμματάκι για το κινητό, κι αν ναι πως λειτουργεί αυτό???? Το ξέρω ότι έχει αναφερθεί νωρίτερα αυτό, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά...Άμα έχεις χρόνο για χάσιμο, πες μου και σε μένα τον τρόπο.....

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη ερώτηση: τα hands-free με ίδιου μεγέθους υποδοχή λειτουργούν στο Arena?????

 

Aν η υποδοχη ειναι ιδια, γιατι να μη δε λειτουργουν?Δε ξερω παντως.

Εδω στο φορουμ, παντως ειναι γεγονος οτι δινουμε αντικειμενικες απαντησεις κ βοηθαμε παντα.Ειναι αξιοσημειωτο παντως οτι δεν εχει βρεθει κανενας χρηστης που να εχει μιλησει απαξιωτικα για το συγκεκριμενο μοντελο.Ειναι τοσο ξεχωριστο κινητο, που του συγχωρεις αδυναμιες.Προβλεπω οτι θα γινει best seller για την lg, οπως εγινε και με το viewty.

Οσον αφορα το gps, οπως πολυ σωστα ανεφερε ο φιλος πιο πανω, δεν κανει για αυτον το σκοπο απλα.Για την ωρα τουλαχιστον.Το wetravel ειναι ελλειπες, δεν κανει για πλοηγηση στην ελλάδα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά θέλω κάτι ακόμα..

έκανα αλλαγή πλακέτας γιατί ειχε ένα πρόβλημα με την φόρτιση..ενώ το κινητό ηταν της βονταφον το απελευθέρωσε τελείως απο τετοια δικτυα κλπ κλπ...

αν κάνω αναβάθμιση απο LG ΘΑ εχω πρόβλημα ??

ευχαριστώ και πάλι ...

Λογικα μολις αναβαθμισεις σε ανοιχτη εκδοση ελληνικη θα χασεις τον πομπο

 

Μμμμμ :lol::lol:μαλλον γι αυτο δεν μου ελεγε κανεις τιποτα χαχαχα

Ναι, εχω φτιαξει και τις ρυθμισεις ροης και του browser. Απλα εχω καθε μηνα τα 30MB δωρεαν οποτε ειπα να δοκιμασω το youtube και αφου δεν επαιζε φοβηθηκα μηπως ειχε κανα προβλημα τελικα.

Σ ευχαριστω πολυ ομως για την απαντηση

Βλεποντας youtube, θα φας τα 30mb πριν πεις κιμινο.

 

o spidey το δοκιμασε με επιτυχια...αλλα κατεβασε νομιζω το νεο b2capp απο το lg.com που ειναι ειδικα για vista..αρα οτι αποριες εχετε σε εκεινον...απο τις 3/7 θα αρχισω να φτιαξω εναν οδηγο με τη συνεργασια του αν θελει μιας κ του πετυχε για εσας που δεν εχετε ΧΡ

 

Μαλλον ειμαι ο μοναδικος που εχει vista κ αρενα..:D

Λοιπον, το b2capp εμενα για ενα περιεργο λογο δε μου δουλευε.Αυτο που εκανα ηταν το εξης:

κατεβασα τον usb driver, αυτον που αναγνωριζουν τα βιστα-εχω παραθεσει λινκ πιο πανω.Εν συνεχεια ακολουθησα τον οδηγο του finaldestiny86.Τρεχοντας το b2app, αυτο κολλησε παλι, αλλα δεν πτοηθηκα κ συνεχισα την αναβαθμιση.Ουσιαστικα δλδ, κατεβασα τον driver και ακολουθησα τον οδηγο.Simple as that.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι ο μοναδικος που εχει vista κ αρενα..:D

 

Είμαι κι εγώ :D αλλά ακόμη σε vista δέν δοκίμασα το flashαρισμα γιατί πρίν βάλω τα vista είχα τα 7 και δέν υπήρχε driver και έτσι έκανα το Update στο άλλο μου pc με τα xp. Ύστερα, που έβαλα τα vista βγήκε ο driver αλλά είχα ήδη κάνει update! Τώρα, περιμένω να βγεί η πολυπόθητη νέα έκδοση και να το δοκιμάσω στα vista.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Spidey μου κίνησες το ενδιαφέρoν και έκανα μόλις πρίν απο λίγο φλασάρισμα σε vista! Η διαδικασία ήταν απλή και ομαλή. Είχα την V10m_02 και έβαλα την Open Europe V10B_02 που βγήκε πρίν λίγες μέρες. Και ναί, μπορεί να ταξινομίσει αλφαβητικά τις επαφες/αρχεία με ελληνικά γράμματα και έχει και το πολυπόθητο fm transmitter. Για όποιον θέλει να αναβαθμίσει ή να επιλύσει προβλήματα, προτείνω ανεπιφύλακτα την Open Europe V10B_02 που θα βρείτε εδώ σε μορφή cab(http://rapidshare.de/files/47505756/V10B_02.cab.html) ή kdz(http://www.handy-faq.de/forum/lg_download-6/km900_aneusv_v10b_02_download_2736.html). [credits go to Handy-Faq.de]. Καλό φλασάρισμα και με προσοχή-υπομονή πάνω απ'όλα!

 

(Ακολουθήστε τον οδηγό του finaldestiny ή του mylgarena.org. Στα vista, απλά κατεβάζετε τους drivers που ανέφερε πρίν ο spidey. Εάν τους βάλετε και ξεκινήσετε τη διαδικασία φλασαρίσματος, οι οδηγοί flash loader που απαιτουνται εγκαθίστανται αυτόματα απο τα vista και η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά και χωρίς απρόοπτα, αρκεί να ακολουθήσετε ΠΙΣΤΑ τις οδηγίες. Καλή τύχη!)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Spidey μου κίνησες το ενδιαφέρoν και έκανα μόλις πρίν απο λίγο φλασάρισμα σε vista! Η διαδικασία ήταν απλή και ομαλή. Είχα την V10m_02 και έβαλα την Open Europe V10B_02 που βγήκε πρίν λίγες μέρες. Και ναί, μπορεί να ταξινομίσει αλφαβητικά τις επαφες/αρχεία με ελληνικά γράμματα και έχει και το πολυπόθητο fm transmitter. Για όποιον θέλει να αναβαθμίσει ή να επιλύσει προβλήματα, προτείνω ανεπιφύλακτα την Open Europe V10B_02 που θα βρείτε εδώ σε μορφή cab(http://rapidshare.de/files/47505756/V10B_02.cab.html) ή kdz(http://www.handy-faq.de/forum/lg_download-6/km900_aneusv_v10b_02_download_2736.html). [credits go to Handy-Faq.de]. Καλό φλασάρισμα και με προσοχή-υπομονή πάνω απ'όλα!

 

(Ακολουθήστε τον οδηγό του finaldestiny ή του mylgarena.org. Στα vista, απλά κατεβάζετε τους drivers που ανέφερε πρίν ο spidey. Εάν τους βάλετε και ξεκινήσετε τη διαδικασία φλασαρίσματος, οι οδηγοί flash loader που απαιτουνται εγκαθίστανται αυτόματα απο τα vista και η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά και χωρίς απρόοπτα, αρκεί να ακολουθήσετε ΠΙΣΤΑ τις οδηγίες. Καλή τύχη!)

 

Λαμπρά φίλε μου :D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα δωρεαν παιχνιδι με 3 πιστες που εκμεταλευεται τον σενσορα κινησης του Arena

 

http://rapidshare.com/files/237499709/BallBall.jar

 

το επαιξε κανεις?? αξιζει???

 

επισης...

καπου στο λογαριασμο μου ειδα οτι εχω χρεωθει vodafone υπηρεσιες...

καπου καποια στιγμη θα εγινε...

αλλα η ερωτηση μου ειναι... εχω βαλει σε ολες τις ρυθμισεις wi-fi και εχω απενεργοποιησει και το 3G... μπορει να ξαναχρεωθω????

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι το επαιξα....

δεν ειναι κακο!!!!

αλλα οχι και τιποτα τρελο!!!

για πρωτο αυτου του στυλ για την κινηταρα μας!!!! καλοδεχουμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω αν παίζει στο κινητό αλλά έχω δοκιμάσει ένα τρόπο:

-Κατεβάστε το πρόγραμμα Avi ReComp: Εκεί εισάγετε το βίντεο ΑVI, εισάγετε επίσης τους ελληνικούς υπότιτλους. Στο τέλος, δημιουργείται ένα βίντεο AVI με ενσωματωμένους τους ελληνικούς υπότιτλους.

-Κατεβάστε το πρόγραμμα Xmedia Recode εκεί εισάγεται το προηγούμενο βίντεο που δημιουργήσατε με το παραπάνω πρόγραμμα και επιλέγεται προφίλ LG και από κάτω LG ARENA (mp4) και δημιουργείται mp4 βίντεο με ελληνικούς υπότιτλους που αναγνωρίζονται ελληνικοί και όχι ότι να''ναι..

 

Τώρα κατά 99,9% θα παίζει στο Arena ελπίζω...

 

Σόρυ, σε περίπτωση που έχει λυθεί αυτό το θέμα αλλά το ποστ αυτό εγώ τώρα το είδα...

τελικα δεν παιζει .divx ή .xvid???μονο mp4?

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Spidey μου κίνησες το ενδιαφέρoν και έκανα μόλις πρίν απο λίγο φλασάρισμα σε vista! Η διαδικασία ήταν απλή και ομαλή. Είχα την V10m_02 και έβαλα την Open Europe V10B_02 που βγήκε πρίν λίγες μέρες. Και ναί, μπορεί να ταξινομίσει αλφαβητικά τις επαφες/αρχεία με ελληνικά γράμματα και έχει και το πολυπόθητο fm transmitter. Για όποιον θέλει να αναβαθμίσει ή να επιλύσει προβλήματα, προτείνω ανεπιφύλακτα την Open Europe V10B_02 που θα βρείτε εδώ σε μορφή cab(http://rapidshare.de/files/47505756/V10B_02.cab.html) ή kdz(http://www.handy-faq.de/forum/lg_download-6/km900_aneusv_v10b_02_download_2736.html). [credits go to Handy-Faq.de]. Καλό φλασάρισμα και με προσοχή-υπομονή πάνω απ'όλα!

 

(Ακολουθήστε τον οδηγό του finaldestiny ή του mylgarena.org. Στα vista, απλά κατεβάζετε τους drivers που ανέφερε πρίν ο spidey. Εάν τους βάλετε και ξεκινήσετε τη διαδικασία φλασαρίσματος, οι οδηγοί flash loader που απαιτουνται εγκαθίστανται αυτόματα απο τα vista και η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά και χωρίς απρόοπτα, αρκεί να ακολουθήσετε ΠΙΣΤΑ τις οδηγίες. Καλή τύχη!)

 

Φιλαράκι είσαι κορυφή , μόλις αφαίρεσα ότι VFL είχε πάνω η συσκευή !!!!

 

:up: :clap::up::clap::thanks:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...!!!

αντε τωρα καλη απολαυση του πραγματικου lg km900..!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 ερωτησούλες:

 

1) Πώς χαρακτηρίζουμε τον αριθμό μιας επαφής αν είναι κινητό ή σταθερό? Στο Viewty το έκανα στο φτερό, στο Arena δεν μπορώ να το βρω με τίποτα! :wacko:

 

2) Και η σοβαρή ερώτηση τώρα.

 

Προς finaldestiny86 και λοιπά ξεφτέρια. :rolleyes:

 

Θέλω να κάνω update στην επίσημη ελληνική έκδοση (δεν θέλω να μπλέξω με φλασιές και άλλα τέτοια, παρ'όλη την φιλότιμη προσπάθεια των παιδιών εδώ μέσα :)). Απ'ότι κατάλαβα θα χάσω το FM Transmitter, το οποίο εντέλει δεν με νοιάζει, παρ'όλο που ήμουν fan της ιδέας, αλλά στην πράξη δεν... Τι πρέπει να κάνω? Θα το κάνω μέσω LG PC Suite? Δλδ θα βάλω το cdaki που το συνόδευε, εγκατάσταση και θα ψάξει μόνο του? Και ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει και σε τι διαφέρει με την γερμανική M που έχετε βάλει εσείς και δουλεύει καλά μετά το φλασάρισμα?

 

Ευχαριστώ και sorry για τις πολλές ερωτήσεις! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πεί κάποιος τις διαφορές των δύο firmware V10B_02 και V10M_02.

Η V10M_02 δουλεύει μιά χαρά σε μένα υπάρχει κάποια βελτίωση στην V10B_02?

 

Εχει βρεθεί καμιά λύση με τις φωτό των επαφών ωστέ να μην γίνονται copy και το βασικότερο να αποθηκεύονται μόνιμα μέσα στίς επαφές και όχι εξωτερικά.

 

Γενικώς μεγάλη πίκρα να μην γίνεται σωστός και πλήρης συγχρονισμός με το Outlook.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 ερωτησούλες:

 

1) Πώς χαρακτηρίζουμε τον αριθμό μιας επαφής αν είναι κινητό ή σταθερό? Στο Viewty το έκανα στο φτερό, στο Arena δεν μπορώ να το βρω με τίποτα! :wacko:

 

2) Και η σοβαρή ερώτηση τώρα.

 

Προς finaldestiny86 και λοιπά ξεφτέρια. :rolleyes:

 

Θέλω να κάνω update στην επίσημη ελληνική έκδοση (δεν θέλω να μπλέξω με φλασιές και άλλα τέτοια, παρ'όλη την φιλότιμη προσπάθεια των παιδιών εδώ μέσα :)). Απ'ότι κατάλαβα θα χάσω το FM Transmitter, το οποίο εντέλει δεν με νοιάζει, παρ'όλο που ήμουν fan της ιδέας, αλλά στην πράξη δεν... Τι πρέπει να κάνω? Θα το κάνω μέσω LG PC Suite? Δλδ θα βάλω το cdaki που το συνόδευε, εγκατάσταση και θα ψάξει μόνο του? Και ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει και σε τι διαφέρει με την γερμανική M που έχετε βάλει εσείς και δουλεύει καλά μετά το φλασάρισμα?

 

Ευχαριστώ και sorry για τις πολλές ερωτήσεις! :)

 

1) Είναι απλό: Στην επεξεργασία μιας επαφής, σου εμφανίζει τα τηλέφωνα. Εκεί, έχει δίπλα σε κάθε επιλογή πχ. ένα σπίτι , ένα κινητό κλπ. Πατάς ΠΑΝΩ στο σπίτι, κινητό κλπ και σου λέει να διαλέξεις τί τύπος είναι ο αριθμός (Σπίτι, γραφείο κλπ)

 

2) Σε xp με pc suite (γιατί στα vista δεν δουλεύει πολύ καλά το pc suite και θα έχεις προβλήματα με το update. Αντιθέτως, αν αποφασίσεις να φλασάρεις, τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά και προσφέρουν ανώτερα αποτελέσματα, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις και να προσέχεις). Απλά, συνδέεις το κινητό επιλέγοντας pc suite. Εάν δεν έχεις το pc suite, με autorun ξεκινάει το setup. Πρώτα μπαίνουν οι usb drivers και μετά παραπέμπει για εγκατάσταση του pc suite μέσω cd ή κατέβασμα απο το ίντερνετ. Μόλις μπεί το pc suite και συνδεθεί το arena σε pc suite mode, το pc suite κάνει αυτόματα έλεγχο ενημερώσεων στο παρασκήνιο. Αφού βρεί, (3-4 ενημερώσεις) σας ρωτάει εάν θέλετε να αναβαθμίσετε το pc suite. Αφού γίνουν οι ενημερώσεις, τελικά εμφανίζει: "Υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού για το τηλέφωνο. Ενημέρωση τώρα?" Πατάς ναι και ακολουθείς τις οδηγιες που εμφανίζονται στην οθόνη.

 

Edit: Σημείωση οτι η νέα έκδοση δεν έχει fm transmitter σαν την m. Η m όμως, έχει μερικά ζητήματα με τα ελληνικά γράμματα (πχ. δεν μπορεί να ταξινομήσει αρχεία και επαφές αλφαβητικά) Γι'αυτό έβαλα την Open Europe V10B_02 (που στην ουσία είναι παρόμοια με την επίσημη ελληνική μόνο που έχει και fm trans) και τα προβλήματά μου λύθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι είσαι κορυφή , μόλις αφαίρεσα ότι VFL είχε πάνω η συσκευή !!!!

 

:up: :clap::up::clap::thanks:

Χάρηκα για το αποτέλεσμα!:cool::up:. Απέδειξες και εσύ όπως και πολλοί άλλοι οτι το φλασάρισμα είναι για καλό και δεν καταστρέφει το κινητο!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως μπορω να γραφω μονο με κεφαλαια (χωρις να χρειαζεται να παταω το shift..)υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως μπορω να γραφω μονο με κεφαλαια (χωρις να χρειαζεται να παταω το shift..)υπαρχει τροπος?

 

Πατάς παρατεταμένα το Shift

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως μπορω να γραφω μονο με κεφαλαια (χωρις να χρειαζεται να παταω το shift..)υπαρχει τροπος?

 

Πήγαινε σε ένα παράθυρο επεξεργασίας (πχ. σημειώσεις, νέο sms) Εκεί κάτω αριστερά είναι το Shift. Τωρα, αν είναι κεφαλαία και γράψεις ένα χαρακτήρα, αυτόματα τα επόμενα γράμματα θα είναι πεζά.

 

Λύση: Κράτα πατημένο το Shift μέχρι να γίνει το περίγραμμα του κουμπιού πορτοκαλί. Έτσι, συνέχεια θα είναι κεφαλαία τα γράμματα!;)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το Shift

 

:D :D σε ευχαριστώ πάρα πολύ....πως δεν το σκέφτηκα?συγνώμη για την χαζή ερώτηση αλλά δεν κρατήθηκα.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! ετοιμαζομαι να φλασαρω σε v10b02 και εχω την εξης απορια: αφου αναβαθμιστει το κινητο στην εκδοση αυτη που ειναι οπεν κλπ και σε κανα μηνα ας πουμε τρεξω το pc suite και μου βγαλει το γνωστο μυνηματακι οτι υπαρχει νεα αναβαθμιση διαθεσιμη και του πω οκ υπαρχει περιπτωση μα μου ξαναγυρισει το κινητο σε κοσμοτε!!!????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! ετοιμαζομαι να φλασαρω σε v10b02 και εχω την εξης απορια: αφου αναβαθμιστει το κινητο στην εκδοση αυτη που ειναι οπεν κλπ και σε κανα μηνα ας πουμε τρεξω το pc suite και μου βγαλει το γνωστο μυνηματακι οτι υπαρχει νεα αναβαθμιση διαθεσιμη και του πω οκ υπαρχει περιπτωση μα μου ξαναγυρισει το κινητο σε κοσμοτε!!!????

 

Όταν αγόρασα το κινητό μου, είχε την V10A Open Europe μέσα. Το σύνδεσα στο pc suite και μου έβγαλε αναβάθμιση. Έκανα και μου πέρασε την V10B την ελληνική. Δέν ήταν branded αλλά έλειπε το fm trans και έτσι αναγκάστηκα (ευτυχώς) να καταλήξω σε φλασάρισμα. Άρα, λογικά αν βγεί νέα έκδοση, μπορεί να σου βάλει την ελληνική (χωρίς transmitter). Δε νομίζω να ξαναβάλει την cosmote

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγόρασα το κινητό μου, είχε την V10A Open Europe μέσα. Το σύνδεσα στο pc suite και μου έβγαλε αναβάθμιση. Έκανα και μου πέρασε την V10B την ελληνική. Δέν ήταν branded αλλά έλειπε το fm trans και έτσι αναγκάστηκα (ευτυχώς) να καταλήξω σε φλασάρισμα. Άρα, λογικά αν βγεί νέα έκδοση, μπορεί να σου βάλει την ελληνική (χωρίς transmitter). Δε νομίζω να ξαναβάλει την cosmote

 

οταν φλασαρεισ V10B τι θα πρεπει να λεει στις πληροφορίες κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...