Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτονομο το εχω αφησει να δω τι θα γινει...να πεσει λιγο ο ηλιος κ θα παω να το παρακολουθησω μηπως βγαλει κανα μηνυμα ξερω γω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα δοκιμαζω mgmap maker κ αν προλαβω μεχρι τις 2 30 να τα περασω στο κινητο θα σας ενημερωσω...ειναι απλη διαδικασια κ αν πετυχει θα εχουμε κινητο με δωρεαν χρηση του gps...κοινως φτιαχνω τους χαρτες που δεν εχουν τα java προγραμματα κ αναγκαζονται να κατεβαζουν κ γιαυτο θελουν τη συνδεση με διαδικτυο..

ελπιζω να δουλεψει...wish me luck!

Να ρωτησω κατι;αν καποιος ξερει απο γλωσσα java δεν μπορει να πειραξει το προγραμμα και να εχουμε αποθηκευμενους τους χαρτες στην καρτα και να τους διαβαζει το προγραμμα κατευθειαν απο εκεί;;;;

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;αν καποιος ξερει απο γλωσσα java δεν μπορει να πειραξει το προγραμμα και να εχουμε αποθηκευμενους τους χαρτες στην καρτα και να τους διαβαζει το προγραμμα κατευθειαν απο εκεί;;;;

 

αμα ξερεις java...νομιζω καπου παιζει το source του mgmaps...οποτε ψαξτο αν κ το βρισκω πολυ δυσκολο...!

 

η διαδικασια που κανω μια χαρα τους περασε κ τους βλεπει...οπως το λες...αποθηκευμενοι μεσα στη μνημη του κινητου...επειδη δε γνωριζω αν γινεται ετοιμα πακετα με χαρτες να μετατρεπονται σε συμβατους για το mgmaps πρεπει να ορισεις μια φορα την περιοχη που θες κ σε τι αναλυση κυριως...μετα τους κατεβαζεις κ τους περνας..δεν ειναι κατι δυσκολο..απλα θελω να το δοκιμασω σε συνδυασμο με offline mode κ μεσα απο αμαξι

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ παιρνω και γω αυριο οπ οτεσοπ μαλλον προκειται για καλο κιητο εξω απο τα συνηθισμενα λογω καινουριου μενου.ειναι αληθεια κλειδωμενο και δεν δεχεται εφαρμογες?

sd καρτα δεχεται λογικα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ παιρνω και γω αυριο οπ οτεσοπ μαλλον προκειται για καλο κιητο εξω απο τα συνηθισμενα λογω καινουριου μενου.ειναι αληθεια κλειδωμενο και δεν δεχεται εφαρμογες?

sd καρτα δεχεται λογικα?

 

δεχεται μονο java εφαρμογες...

εχει 8gb εσωτερικη μνημη...χρειαζεσαι παραπανω?????? χαχα

παιρνει επεκταση ομως μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

δεχεται μονο java εφαρμογες...

 

δεν πειραζει και κατι αλλο τελικα υπαρχει ετοιμη αναβαθμιση ή οχι για το κινητο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είδες αρκετές θετικές αντιδράσεις για το Xmedia recode μετά το post μου, πιστεύω πως αρκετοί που διαβάζουν το thread δεν θα είχαν καν δει τα 1-2 post που αναφέρονταν σε αυτό το converter ανάμεσα στα 10άδες που ανταλλάσατε μεταξύ σας όσοι χρησιμοποιούν άλλα converters ψάχνοντας να βρείτε πως θα βλέπετε υπότιτλους ή θα έχετε και ήχο εκτός από εικόνα... Ακριβώς επειδή δεν θα δεις άπειρες ταινίες, γι αυτό δεν αξίζει να λιώσεις στα settings, ακόμη κι αν πρόκειται για ελαφρώς πιο ολοκληρωμένη λύση. ΟΚ :X μπαρούφα?

 

Αν διαβασες καλα εγω δεν εκρινα τον τροπο σου τεχνικα αλλα το χαρακτηρισμο σου...μαλιστα το ειπα και εγω οτι αν θελει καποιος πιο ευκολα να ακολουθησει τα παραπανω αλλα φυσικα χωρις υποτιτλους.Τι να κανουμε αφου ετσι ειναι το κινητο αν θελεις θα πρεπει να κανεις ενα βημα παραπανω δηλ την ενσωματωση. Οκ εσυ ξεκινας κατευθειαν απο μετατροπη. Επιλογη του καθενος ειναι αυτο με το αναλογο κοστος.Τωρα για το τι ειναι ο καθενας αστο για τον εαυτο του...

Link to comment
Share on other sites

ακομα δε το εχεις παρει φιλε μου κ ρωτας αν υπαρχει ετοιμη αναβαθμιση?? παρτο..παιξτο κ αμα κρινεις οτι χρειαζεται κατι καραμπινατο ως προς τη λειτουργια του...το βλεπουμε για αναβαθμιση..:lol:

δεν εχει βγει ακομα αλλα αναμενεται χωρις να υπαρχουν λεπτομερειες για το τι θα διορθωσει...μια γρηγορη ματια στις προηγουμενες σελιδες θα σου λυσει πολλες αποριες..ξερω οτι ειναι βαρετο αλλα βοηθαει πολυ πιστεψε με..! με το ks 20 ειχα διαβασει καπου στις 200 πριν ποσταρω κατι..χαχαχα

καλοριζικο παντως..!!! κ οτι απορια εχεις...εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

τωρα δοκιμαζω mgmap maker κ αν προλαβω μεχρι τις 2 30 να τα περασω στο κινητο θα σας ενημερωσω...ειναι απλη διαδικασια κ αν πετυχει θα εχουμε κινητο με δωρεαν χρηση του gps...κοινως φτιαχνω τους χαρτες που δεν εχουν τα java προγραμματα κ αναγκαζονται να κατεβαζουν κ γιαυτο θελουν τη συνδεση με διαδικτυο..

ελπιζω να δουλεψει...wish me luck!

 

I cross my fingers!!!!

 

telika ti egine????

 

na rwtisw kai kati afeles??

 

Ayto den mas kanei: http://rapidlibrary.com/index.php?q=destinator+7+java ??

 

i kati tetoio http://google-maps-for-mobile.en.softonic.com/java ?

 

deite kai ayto http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/viewtopic.php?t=3212&highlight=arena

 

http://j2memap.landspurg.net/

 

http://vidmar.net/weblog/archive/2007/11/02/free-gps-software-for-java-phones.aspx

Link to comment
Share on other sites

αμα ξερεις java...νομιζω καπου παιζει το source του mgmaps...οποτε ψαξτο αν κ το βρισκω πολυ δυσκολο...!

 

η διαδικασια που κανω μια χαρα τους περασε κ τους βλεπει...οπως το λες...αποθηκευμενοι μεσα στη μνημη του κινητου...επειδη δε γνωριζω αν γινεται ετοιμα πακετα με χαρτες να μετατρεπονται σε συμβατους για το mgmaps πρεπει να ορισεις μια φορα την περιοχη που θες κ σε τι αναλυση κυριως...μετα τους κατεβαζεις κ τους περνας..δεν ειναι κατι δυσκολο..απλα θελω να το δοκιμασω σε συνδυασμο με offline mode κ μεσα απο αμαξι

 

ωραιος φιλε...οταν το δοκιμασεις να μας πεις..... κατι ακομα,τελικα καταφερες να δουλευει χωρις καθολου ιντερνετ,γιατι δεν καταλαβα καλα απο την απαντηση σου....με καιει πολυ το θεμα του gps,οποτε οτι νεο εχεις ποσταρε σε παρακαλω....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε...οταν το δοκιμασεις να μας πεις..... κατι ακομα,τελικα καταφερες να δουλευει χωρις καθολου ιντερνετ,γιατι δεν καταλαβα καλα απο την απαντηση σου....με καιει πολυ το θεμα του gps,οποτε οτι νεο εχεις ποσταρε σε παρακαλω....

 

κοιτα...για μενα το προβλημα βρισκοταν στο γεγονος οτι δεν εχει χαρτες μεσα το κινητο...αφου καταφερα να τους βαλω οταν αποφασισει το gps κ συγχρονισει (η αληθεια ειναι οτι στο αμαξι που μπηκα ημουν σε κινηση μονιμως κ στο μπαλκονι δε βγηκα τελικα) θα εχουμε κανει μεγαλη προοδο...

παντως χωρις να θελω να σε ξενερωσω...λυση τυπου destinator δε παιζει να βρεθει...το πολυ πολυ να εχεις κανα βελακι...για φωνητικες οδηγιες δε νομιζω να παιζει κατι..

Link to comment
Share on other sites

 

 

λοιπον τωρα τα τσεκαρα οσα λινκς εδωσες...το πρωτο ειναι μουφα κ κατι σε ιο η πιστωτικη θα σου ζηταει..δεν υπαρχει destinator σε java...απο τα υπολοιπο τα 3 αναφερονται στα google maps που το εχει το κινητο μεσα...trekbuddy το εχω στο κινητο αλλα κατι δε πηγαινε καλα δε θυμαμαι..νομιζω δε δουλευει με wifi κατι τετοιο κ κυριως δεν εχει offline mode αποτι εχω δει...οσοι εχουν ασχοληθει ειναι με mgmaps..εστειλα κ σε ενα παλικαρι που εχει renoir κ εχει ψαχτει περισσοτερο απο μενα...οτι νεο εχω θα ενημερωνω..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...για μενα το προβλημα βρισκοταν στο γεγονος οτι δεν εχει χαρτες μεσα το κινητο...αφου καταφερα να τους βαλω οταν αποφασισει το gps κ συγχρονισει (η αληθεια ειναι οτι στο αμαξι που μπηκα ημουν σε κινηση μονιμως κ στο μπαλκονι δε βγηκα τελικα) θα εχουμε κανει μεγαλη προοδο...

παντως χωρις να θελω να σε ξενερωσω...λυση τυπου destinator δε παιζει να βρεθει...το πολυ πολυ να εχεις κανα βελακι...για φωνητικες οδηγιες δε νομιζω να παιζει κατι..

 

δηλαδη τελικα λυση δεν βρεθηκε.....οποτε μονο μεσω ιντερνετ....ξενερα....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε λυση απλα να εχεις χαρτες μονιμως μαζι σου κ να σου βγαζει το δρομο καθως κ να ξερεις που εισαι...ετσι κ αλλιως κανενα απο τα java δεν εχουν φωνητικη λειτουργια...η χρεωση αντιμετωπιστηκε παντως..
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε λυση απλα να εχεις χαρτες μονιμως μαζι σου κ να σου βγαζει το δρομο καθως κ να ξερεις που εισαι...ετσι κ αλλιως κανενα απο τα java δεν εχουν φωνητικη λειτουργια...η χρεωση αντιμετωπιστηκε παντως..

 

μπορεις να μου στειλεις τουσ χαρτες και να μου δωσεις οδηγιες τι να κανω; και να μου δωσεις και λινκ για το προγραμμα....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις τουσ χαρτες και να μου δωσεις οδηγιες τι να κανω; και να μου δωσεις και λινκ για το προγραμμα....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2784860

http://www.mgmaps.com/download.php

http://www.mgmaps.com/cache/

 

αυτα ειναι καλα για να ξεκινησεις νομιζω...

οι χαρτες δεν ειναι πακετο..εσυ επιλεγεις ποιο χαρτη θελεις..αμα θες αθηνα πας κ μαρκαρεις τις περιοχες που θες κτλ...θα καταλαβεις στην πορεια...οτιδηποτε χρειαστεις πες μου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215887&page=154

αυτο ειναι για τις ρυθμισεις του mgmaps

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2784860

http://www.mgmaps.com/download.php

http://www.mgmaps.com/cache/

 

αυτα ειναι καλα για να ξεκινησεις νομιζω...

οι χαρτες δεν ειναι πακετο..εσυ επιλεγεις ποιο χαρτη θελεις..αμα θες αθηνα πας κ μαρκαρεις τις περιοχες που θες κτλ...θα καταλαβεις στην πορεια...οτιδηποτε χρειαστεις πες μου

 

παντως το αμαζε εχει και φωνητικη πλοηγηση....ψαξτο αμα θες...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δε με ενδιαφερει η φωνητικη λειτουργια...!:lol:

αν αυριο που το παλεψω βρει στιγμα κ δουλεψει δε χρειαζομαι κατι αλλο...το amaze ειναι αντιστοιχη περιπτωση προγραμματος?

τα παιδια απο το renoir αναφερουν παντως δρομολογηση...τωρα πως θα γινεται αυτο δε το ξερω...μπορει να σου βγαζει μηνυμα τι να κανεις κ οχι φωνη..

Link to comment
Share on other sites

το generic κατεβασε...παιζει μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

απο χθες ειμαι κατοχος του arena αλλα εχω μια απορια σχετικα με τις 4 οθονες

 

συγκεκριμενα, πως μπορω να προσθεσω στην οθονη συντομευσεων μια εφαρμογη,πχ τη καμερα?

 

μιλω οχι για εκεινο με τα widgets το αλλο που στην αρχη εχει για μηνυματα browser και μουσικη...

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ολη την αττικη να κατεβασει...ειμαι περιεργος να δω τι μεγεθος θα εχει το αποτελεσμα...κατεβαζει εδω κ κανα 10λεπτο...κ εχω 24αρα γραμμη...αντε να δουμε

τι μεγεθος σου βγηκε ο χαρτης;;θελω να ξερω γιατι εγω εχω φτιαξει να κατεβασει ολομ τον χαρτη της ελλαδος...ποση ωρα εκανε να σου κατεβει ο χαρτης της αττικης;γιατι εγω κατεβαζω απο χτεσ το βραδυ και απο οτι φαινεται εχω πολυ δρομο μπροστα μου....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

@ georpapa:

 

Πατάς παρατατημένα ένα εικονίδιο και σου βγάζει μετά από λίγο χαμηλά ένα εικονίδιο που λέγεται "Επεξεργασία αγαπημένου". Από εκεί βάζεις και βγάζεις ό,τι θες. Αν θες επίσης, τα 9 εικονίδια τα αλλάζεις και σειρά μεταξύ τους.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους για αλλη μια φορα.

Σχετικα με το gps και τα google maps. Με wi-fi συνδεεται κανονικα στο google δεν αργει ιδιαιτερα και εχει πολυ μικρη αποκλιση απο το πραγματικο σημειο. Για πλακα δοκιμασα να γραψω Hilton hotel , το βρηκε κανονικα και οταν επελεξα την διαδρομη πως να παω εκει, εγραψε κανονικα απο την οδο που ειμαι στο χαλανδρι την ενναλακτικη διαδρομη. Δυστηχως ειναι κριμα που δεν παιζει το google maps οταν δεν ειναι καποιος συνδεδεμενος στο νετ. Ερωτηση΄Τα παιδια που εχετε βαλει το εναλακτικο προγραμμα για gps, χρειαζεται να κανετε delete το google maps ή μπορει να το εγκαταστησετε παραλληλα? Επισης, πολυ βασικο, το προγραμμα αυτο το ενναλακτικο για gps, τελικα λειτουργει χωρις συνδεση στο net ή οχι? δεν εχω καταλαβει ακομα:rolleyes:

Επισης, σχετικα με internet kai browser. Σιγουρα ο υπαρχον δεν ειναι και οτι καλυτερο. Εσεις προτεινετε opera ή bolt?

 

να ειστε καλα μαγκες

 

α ξεχασα και κατι αλλο. Σχετικα με θηκες, εχουμε καμμια καλη προταση, τετοια ωστε να μην γινεται "κουμουτσα" το κινητο λογο μεγεθους αλλα παραλληλα να υπαρχει καποια προστασια?

Link to comment
Share on other sites

@ georpapa:

 

Πατάς παρατατημένα ένα εικονίδιο και σου βγάζει μετά από λίγο χαμηλά ένα εικονίδιο που λέγεται "Επεξεργασία αγαπημένου". Από εκεί βάζεις και βγάζεις ό,τι θες. Αν θες επίσης, τα 9 εικονίδια τα αλλάζεις και σειρά μεταξύ τους.

 

ευχαριστω! ηταν το μονο που δεν ειχα σκεφτει να κανω!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...