Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ετσι θα επρεπε να σου κανει...εμενα μου κανει το εξης κουλο...το βαζω κ οτι usb εχω πανω στο pc αυτοματως αχρηστευεται...wireless-hdd παπαλα...γιαυτο τα βγαζω ΟΛΑ πρωτα κ μετα το συνδεω κ δουλευει μια χαρα...(ειναι λιγο κτητικο φαινεται το αρενα κ θελει ολο τον υπολογιστη δικο του...! χαχαχ)

το pc suite μια χαρα ειναι για τη δουλεια που κανει...απλο κ ευχρηστο...

 

το δοκιμασα στο laptop και το παιρνει μια χαρα(τη μαζικη αποθηκευση)

εχει κανεις καμια ιδεα τι εχει το pc μου και πως φτιαχνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μία ερώτηση. Ρε παιδιά, αυτά τί είναι;

 

Το ένα είναι το accelometer για να καταλαβαίνει το κινητό αν το γυρίσαμε στο πλάι και το άλλο είναι το proximity sensor. Αν κάνετε μια κλήση και πλησιάσετε το κινητό στο πρόσωπό σας η οθόνη σβήνει. Αμέσως μόλις τελειώσετε την κλήση και απομακρύνετε το κινητό από το πρόσωπό σας η οθόνη ανάβει και πάλι. Μπορείτε να το δοκιμάσετε και με το δάχτυλό σας...

 

και επισης οταν το συνδέω με το usb και επιλέγω μαζική αποθήκευση δεν θα επρεπε να μου το εμφανίζει σαν εξωτερικο δισκο;δε μου εμφανίζει τιποτα και το lg pc suite ειναι επίσης πατάτα

 

Θα πρέπει να σου εμφανίζει δύο δίσκους. Ένας είναι η μνήμη του τηλεφώνου και ένας η κάρτα σου (αν έχεις βάλει).

 

στο xilisoft σε ποια επιλογη στα τηλεφωνα να παμε? στο iphone , στο ipod η σε καποιο αλλο?

 

Δεν πάμε σε καμμία τέτοια επιλογή. General Video και επιλέγουμε MP4.

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο στην Vodafone δεν ειχαν καν ιδεα τι ειναι..μετα απο ωρα μου ειπαν οτι στο κινητο δεν υπαρχει FM Transmiter....(το κινητο δεν το δεχονται για αλλαγη μετα απο 7 μερες ή 30 λεπτα ομιλια..ασχετο αλλα καλή κι η λαλακία τους)

 

πηρα τηλ στην LG μου ειπαν οτι στο Arena το FM transmiter δεν λειτουρχει ανεξαρτητα του αν εμφανίζεται στο μενου ή οχι! λογο του ραδιοτηλεοπτικου!!!!

 

μπορει να μου απαντησει καποιος αν το εχει χρησιμοποιησει σε μη VL κινητο και λειτουργει???

Link to comment
Share on other sites

και επισης οταν το συνδέω με το usb και επιλέγω μαζική αποθήκευση δεν θα επρεπε να μου το εμφανίζει σαν εξωτερικο δισκο;δε μου εμφανίζει τιποτα και το lg pc suite ειναι επίσης πατάτα

 

Μήπως έχει πρόβλημα η USB θύρα σου? Για δοκίμασε σε κάποια άλλη θύρα.

 

πηρα τηλεφωνο στην Vodafone δεν ειχαν καν ιδεα τι ειναι..μετα απο ωρα μου ειπαν οτι στο κινητο δεν υπαρχει FM Transmiter....(το κινητο δεν το δεχονται για αλλαγη μετα απο 7 μερες ή 30 λεπτα ομιλια..ασχετο αλλα καλή κι η λαλακία τους)

 

πηρα τηλ στην LG μου ειπαν οτι στο Arena το FM transmiter δεν λειτουρχει ανεξαρτητα του αν εμφανίζεται στο μενου ή οχι! λογο του ραδιοτηλεοπτικου!!!!

 

μπορει να μου απαντησει καποιος αν το εχει χρησιμοποιησει σε μη VL κινητο και λειτουργει???

 

Ένασ φίλος πριν κάποιες σελίδες είχε πει ότι έχει VL συσκευή και ότι έχει το FM Trans μέσα. Πάντως, φάινεται ότι οι MH VL συσκευές το έχουν. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ένασ φίλος πριν κάποιες σελίδες είχε πει ότι έχει VL συσκευή και ότι έχει το FM Trans μέσα. Πάντως, φάινεται ότι οι MH VL συσκευές το έχουν. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!

 

αλλο αν το εχει κι αλλο αν λειτουργει!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ το προγραμματακι περασα την ταινια ,μετα ξαναπηγα να την κανω μεγαλυτερη αναλυση

 

 

και οταν αποσυνδεω το κινητο απο τον υπολογιστη και παω στο υλικο μου-ξαφνικα μαυριζει η οθονη και ξαναξεκιναει το κινητο απο την αρχη?

 

 

τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

αλλο αν το εχει κι αλλο αν λειτουργει!!!

 

Είχε γράψει ότι λειτουργεί κανονικότατα. Τώρα, τι να σου πω. Δεν ξέρω. :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την αφελέστατη ερώτηση αλλά πώς μπορείς να βάλεις ένα Mp3 σε ringtone?

 

Σημειωτέον είναι Vodafone και το πήρα για τη σύζυγο και ως γυναίκα θεώρησε οτι τα κουτιά με τα χαρτιά manual,cd drivers κλπ είναι σκουπίδια και πετάγονται (πάλι καλά που κράτησε τα καλώδια).

 

:lol: καλο!!! λοιπον ακου! θα πας ρυθμισεις προφιλ και απο εκει θα πατησεις πανω στο ηδη επιλεγμενο τραγουδι ως ηχο κλησης!μετα θα ανοιξεις το φακελο που εχεις βαλει τα mp3 σου και ετσι το κινητο της συζηγου θα χτυπαει σε ξεφρενους ρυθμους! :p

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

αλλο αν το εχει κι αλλο αν λειτουργει!!!

 

Αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω όπως ξαναέγραψα λειτουργεί κανονικότατα. Απλά πρέπει να βρεις κενή συχνότητα που εδώ στην Αθήνα είναι... απίθανο.

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στην LG μου ειπαν ψεματα!!! σημερα πηρα!!! εκτος κι αν ηθελε να με ξεφορτοθει!!

σορρυ για την επιμονη!!!

 

φανταζομαι-ελπιζω τοτε.. οτι στην αναβαθμιση θα το εχουμε ολοι!!!

 

οσο για το αθηνα που δεν βρισκεις συχνοτητα...για την επαρχια το θελω που δεν πιανει τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στην LG μου ειπαν ψεματα!!!

σορρυ για την επιμονη!!!

 

κ σε μένα λειτουργεί κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

εσεις το εχετε αγορασει απο πλαισιο??? και απο οτι καταλαβα δεν ειναι VL

 

εμένα είναι vl αγορασμένο απο vodafone

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα θες να μου μαμησεις την ψυχολογια....

εχεις δει τι εχω γραψει παραπανω!!!!

 

πηρα τηλεφωνο στην Vodafone δεν ειχαν καν ιδεα τι ειναι..μετα απο ωρα μου ειπαν οτι στο κινητο δεν υπαρχει FM Transmiter....(το κινητο δεν το δεχονται για αλλαγη μετα απο 7 μερες ή 30 λεπτα ομιλια..ασχετο αλλα καλή κι η λαλακία τους)

 

πηρα τηλ στην LG μου ειπαν οτι στο Arena το FM transmiter δεν λειτουρχει ανεξαρτητα του αν εμφανίζεται στο μενου ή οχι! λογο του ραδιοτηλεοπτικου!!!!

 

μπορει να μου απαντησει καποιος αν το εχει χρησιμοποιησει σε μη VL κινητο και λειτουργει???

 

και μαλιστα ρωτησα για αλλαγη...(ασχετο αν δεν μου την κανουν πλεον) αλλα μου ειπε οτι ολα τα κινητα θα εχουν το ιδιο μενου!!!

 

τι λογισμικο εχεις....

 

αν πιστευετε οτι κουραζω εδω με την επαναληψη του ιδιου θεματος στειλε μου μηνυμα πρβ

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά και από εμένα.

έχω παραγγείλει και εγώ με τη σειρά μου το ΑRΕΝΑ (στο κατάστημα vodafone θα το έχουν από τις 5 του μήνα) και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε όποιους γνωρίζουν.

 

1. το "Xilisoft Video Converter Ultimate" εκτός από την μετατροπή των αρχείων σε mp4, ενσωματώνει και τους υπότιτλους?

2. Υπάρχει τρόπος/πρόγραμμα που να προσθέτει τους υπότιτλους της ταινίας χωρίς αυτοί να είναι ενσωματωμένοι σε αυτήν (όπως δουλεύει ο vlc player στα pc μας)?

3. Ποια έκδοση του "Xilisoft Video Converter Ultimate" χρησιμοποιείτε?

4. Υπάρχουν γενικά και άλλα προγράμματα σχετικά με την αναπαραγωγή video, την λειτουργία του gps (χωρίς extra χρέωση) και το "σερφάρισμα" μέσω wifi που χρησιμοποιειτε? αν ναι, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι αυτά?

5. υπάρχει η δυνατότητα για σερφάρισμα ενώ το κινητό βρίσκεται σε οριζόντια θέση?

6. Ότι άλλη πληροφορία μου δώσετε σχετικά με το κινητό θα είναι ευπρόσδεκτη!

 

ευχαριστώ και καλό μήνα

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά και από εμένα.

έχω παραγγείλει και εγώ με τη σειρά μου το ΑRΕΝΑ (στο κατάστημα vodafone θα το έχουν από τις 5 του μήνα) και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε όποιους γνωρίζουν.

 

1. το "Xilisoft Video Converter Ultimate" εκτός από την μετατροπή των αρχείων σε mp4, ενσωματώνει και τους υπότιτλους?

2. Υπάρχει τρόπος/πρόγραμμα που να προσθέτει τους υπότιτλους της ταινίας χωρίς αυτοί να είναι ενσωματωμένοι σε αυτήν (όπως δουλεύει ο vlc player στα pc μας)?

3. Ποια έκδοση του "Xilisoft Video Converter Ultimate" χρησιμοποιείτε?

4. Υπάρχουν γενικά και άλλα προγράμματα σχετικά με την αναπαραγωγή video, την λειτουργία του gps (χωρίς extra χρέωση) και το "σερφάρισμα" μέσω wifi που χρησιμοποιειτε? αν ναι, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι αυτά?

5. υπάρχει η δυνατότητα για σερφάρισμα ενώ το κινητό βρίσκεται σε οριζόντια θέση?

6. Ότι άλλη πληροφορία μου δώσετε σχετικά με το κινητό θα είναι ευπρόσδεκτη!

 

ευχαριστώ και καλό μήνα

 

πρωτα απολα καλο μηνα...!!!!!

χρησιμοποιουμε την τελευταια εκδοση του xilisoft (ultimate) κανει μια χαρα τη μετατροπη αλλα με τους υποτιτλους υπαρχει προβλημα...

προγραμματα αλλα δε δεχεται το κινητο παρα μονο java εφαρμογες κ μια απο αυτες ειναι το mgmaps κ ο bolt browser (που αποτι εχουν πει τα παιδια δε παιζει με wifi)

το κινητο σερφαρει αψογα σε οριζοντια θεση το δοκιμασα χτες κιολας κ μαρεσε πολυ..

αλλη πληροφορια ειναι οτι η οθονη εχει πολυ καλη συμπεριφορα κ γραφεις γρηγορα sms...εχι φοβερο ηχο στις ταινιες κ στην αναπαραγωγη τραγουδιων..καμερα ικανοποιητικη...εμφανιση οπως θα εχεις δει κ εσυ πολυ μοντερνα κ στυλατη...οτι αλλο θελησεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε..

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα νέα. GPS, δουλεύει με wifi στο μπαλκόνι, με βρήκε σε 1 λεπτό...αλλά ότι είμαι στο γραφείο στο Ν. Ψυχικό (τυχαία) ενώ είμαι Αγ. Παρασκευή!!! Το λέει όμως ότι έχει απόκλιση 5 χιλιόμετρα! Αυτό οφείλεται στο ότι δουλεύει με κεραίες κινητής αλλά μεγάλη απόκλιση ρε παιδί μου. Πάντως το έβαλα να με πάει σπίτι μου και με πήγε μια χαρα!.

FM transmitter υπάρχει και φαίνεται να δουλεύει αλλά όντως στην Αθήνα δεν έχει κενές συχνότητες για να πιάσει. Θα ξαναδοκιμάσω. Δεν κατάφερα να δω υπότιτλους (δεν δοκίμασα κωδικοποίηση αλλά εντάξει μωρέ, πότε θα δω ταινία στο κινητό; ), αλλά με το xilisoft είδα ωραία εικόνα σε μετατροπή ipod widescreen (και ωραίος ήχος). Δεν κατάφερα να δουλέψω άλλον browser και τα παράτησα. Όντως δεν βλέπεις youtube videos. Η οθόνη στο φως δεν βλέπεται, σε σκιά είναι μία χαρά. Μια χαρά είναι το κινητάκι, απλά έχει κάποια "προβλήματα" που πιστέυω ότι θα λυθούν με αναβάθμιση όταν βγει (ελπίζω)... Αργότερα θα τσεκάρω και pdf, xls, doc κλπ

 

νέα: μια χαρά άνοιξε doc, xls & ppt. Αργότερα για pdf

 

πιο νέα: fm transmitter ok. έπαιξε μια χαρά στα 103.1

Link to comment
Share on other sites

leo paidia na to paro.....aksizei genika san kinito...h mono gia to gps kai to fm trasmiter to pirate....olo tetoia topic blepo...

 

θα σου πω εγω που ουτε το gps χρησιμοποιω ουτε το fm trasmister (μιας και δεν το εχω και μεχρι προσφατα ουτε καν ηξερα τι ειναι! :O)

λοιπον σαν κινητο ειναι πολυ χαριτωμενο και αρκετα ευχρηστο! εχει πολυ καλο ηχειο αν σε ενδιαφερει να ακους μουσικη!επισης παιζει ωραια ταινιες με φανταστικο ηχο!η καμερα του δεν ειναι σουπερ ειναι απλα καλη αναλογα βεβαια τη χρηση που θελεις να του κανεις!σε γενικες γραμμες για μενα ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τη χρηση που το θελω και σε καλη τιμη για αυτα που προσφερει..τωρα...it's up to you! :D

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι ένα όντως πολύ ωραίο gadget που κάνει λίγο απ'όλα! Όχι πως τα έχουμε ανάγκη όλα αυτά αλλά έτσι για παιχνίδι..
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεθει τροπος για debranding του κινητου, το μονο που χρειαζεται ειναι μια open europe firmware να βρουμε.Αν κ απο οτι ειδα, υπαρχει ενα θεμα με τα vista, λειτουργει απροσκοπτα μονο σε xp.οπως κ να εχει, αυτα ειναι καλα νεα.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεθει τροπος για debranding του κινητου, το μονο που χρειαζεται ειναι μια open europe firmware να βρουμε.Αν κ απο οτι ειδα, υπαρχει ενα θεμα με τα vista, λειτουργει απροσκοπτα μονο σε xp.οπως κ να εχει, αυτα ειναι καλα νεα.

 

μπορεις να δωσεις καποιο λινκ η να μας πεις παραπανω πληροφοριες για τη διαδικασια??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

leo paidia na to paro.....aksizei genika san kinito...h mono gia to gps kai to fm trasmiter to pirate....olo tetoia topic blepo...

 

το κινητο ειναι παρα πολυ καλο...και πολυ ομορφο!!! και καλο για την τιμή του

αν λυθουν και τα προβληματα μου....νομιζω οτι δεν θα ξανααλαξω κινητο..πριν το καταστρεψω...

 

για το FM T που λες εγω εχω τρελαθει...γιατι εχω κουραστει να πιανει κοροιδο η Vodafone πριν μερικα χρονια στο

Κ700ι δεν μπορουσες να παιξεις mp3 σαν ρινκτονε...και σημερα δεν μου δινει (προφανως εμενα μονο γιατι σε αλλους το εχει) μια λειτουργια που ηθελα!!!

 

τελικα θα μου πει καποιος που εχει Vodafone live συσκευή με FM t τι λογισμικό εχει??

 

οι οδηγίες για αναβαθμιση μονος μου ειναι απλες??? μεσω του σιτε της LG?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...