Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλη ερωτηση! Θα ηθελα κι εγω να μαθω..η ακομα καλυτερα να δω μια φωτο μερα και μια νυχτα.. ποιο καλο παιδι θα μας κανει την τιμη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι το έχουν πάρει από e-click.gr ή mobilecenter.gr (που και τα δύο τα εισαγάγουν):

 

α) Είναι unbranded?

β) Δουλεύει το FM Transmitter?

γ) Έχει ελληνικό μενού?

δ) Έχει ελληνικό manual?

 

Ευχαριστώ!

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω προβλημα με τη μαζικη αποθηκευση κ στα windows..κανει τον ηχο οι συνδεεται κατι κ αμεσως μετα τον ξανακανει σαν να βγηκε..

δοκιμασα να βγαλω να ξαναεγκαταστησω το lg pc suite αλλα τπτ...καμια ιδεα κανεις?

 

edit: τελικα εφταιγε το hubακι που το ειχα συνδεδεμενο

Link to comment
Share on other sites

τελικά γιατί δεν βρίσκει την τοποθεσία μου μετά την πρώτη φορά που την βρήκε?

Εχω προσπαθήσει απειρες φορές και όλο βγάζει "δεν ειναι δυνατή η εύρεση της τοποθεσίας σας αυτή τη στιγμή'

Link to comment
Share on other sites

telika vrike kapoios programa ploigisis gia to pragma ayto min to pw diaoforetika!

 

έβαλα το mgmaps αλλά το μενού δε ξέρω πώς πάει. Αθήνα δε μπόρεσα να βρώ με διευθυνσεις........:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

:mad:

τελικά γιατί δεν βρίσκει την τοποθεσία μου μετά την πρώτη φορά που την βρήκε?

Εχω προσπαθήσει απειρες φορές και όλο βγάζει "δεν ειναι δυνατή η εύρεση της τοποθεσίας σας αυτή τη στιγμή'

 

 

oute emena tin emfanizei k mou vgazeo to idio mnma

:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια που και ποσο επηρεαζει αρνητικα το vοδαφονε live τη συσκευη?

 

γιατι το βρισκω ebay 300

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

:mad:

 

 

oute emena tin emfanizei k mou vgazeo to idio mnma

:mad:

 

μολις δοκιμασα Mgmaps..βγηκα μπαλκονι κ βρηκε γρηγορα δορυφορο κ βρηκε κ που ειμαι..την πρωτη φορα θελει λιγο υπομονη αλλα μετα ειναι οκ...

του εβαλα διαδρομη κ ειχε αναλυτικες οδηγιες κ φαινοταν κ στο χαρτη μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια που και ποσο επηρεαζει αρνητικα το vοδαφονε live τη συσκευη?

 

γιατι το βρισκω ebay 300

εχει και χωρις vl στο ebay.protimhse ta.

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα Mgmaps..βγηκα μπαλκονι κ βρηκε γρηγορα δορυφορο κ βρηκε κ που ειμαι..την πρωτη φορα θελει λιγο υπομονη αλλα μετα ειναι οκ...

του εβαλα διαδρομη κ ειχε αναλυτικες οδηγιες κ φαινοταν κ στο χαρτη μια χαρα

 

τι του βαζεις στο μενου και βρίσκει που εισαι? ελληνικά βάζεις τισ οδούς ή greeklish?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν πάρει από e-click.gr ή mobilecenter.gr (που και τα δύο τα εισαγάγουν):

 

α) Είναι unbranded?

β) Δουλεύει το FM Transmitter?

γ) Έχει ελληνικό μενού?

δ) Έχει ελληνικό manual?

 

Ευχαριστώ!

 

Σε όλες τις ερωτήσεις ΝΑΙ εκτός από την τελευταία. Δεν έχει ελληνικό manual.

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

τι του βαζεις στο μενου και βρίσκει που εισαι? ελληνικά βάζεις τισ οδούς ή greeklish?

 

περιμενεις μεχρι να βγαλει ενα μικρο εικονιδιο πανω δεξια σαν γη ειναι που σημαινει οτι βρηκε δορυφορο (στο λεει κιολας κατω δεξια οταν βρισκει)...μετα πας μενου κ μετα gps κ λεει where am i? κ σου δειχνει που εισαι...αμα βγαλει σφαλμα εκει σημαινει οτι δεν εχει βρει ακομα κατι οποτε περιμενεις...κ μετα σε πηγαινει ακριβως εκει που βρισκεσαι..

μονο λατινικους δοκιμασα κ ηταν ολα οκ..πας μενου κ μετα search-get directions κ εισαι οκ..οτι απορια εχεις πες μου κ το ψαχνουμε μαζι..

Link to comment
Share on other sites

περιμενεις μεχρι να βγαλει ενα μικρο εικονιδιο πανω δεξια σαν γη ειναι που σημαινει οτι βρηκε δορυφορο (στο λεει κιολας κατω δεξια οταν βρισκει)...μετα πας μενου κ μετα gps κ λεει where am i? κ σου δειχνει που εισαι...αμα βγαλει σφαλμα εκει σημαινει οτι δεν εχει βρει ακομα κατι οποτε περιμενεις...κ μετα σε πηγαινει ακριβως εκει που βρισκεσαι..

μονο λατινικους δοκιμασα κ ηταν ολα οκ..πας μενου κ μετα search-get directions κ εισαι οκ..οτι απορια εχεις πες μου κ το ψαχνουμε μαζι..

 

 

εγινε οκ. κατσε γιατι συνδεω pc suite τωρα και φορτιζω λογω οτι εμεινα απο καυσιμα.....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι.....μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως απλό GPS

 

δηλ. να μην χρειάζεται σύνδεση με δίκτυο 3G ή wifi για να μπορείς να παρακολουθείς την διαδρομή σου στον χάρτη (το λέω αυτό γιατί αυτό ακριβώς δεν διαθέτει το iphone)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

περιμενεις μεχρι να βγαλει ενα μικρο εικονιδιο πανω δεξια σαν γη ειναι που σημαινει οτι βρηκε δορυφορο (στο λεει κιολας κατω δεξια οταν βρισκει)...μετα πας μενου κ μετα gps κ λεει where am i? κ σου δειχνει που εισαι...αμα βγαλει σφαλμα εκει σημαινει οτι δεν εχει βρει ακομα κατι οποτε περιμενεις...κ μετα σε πηγαινει ακριβως εκει που βρισκεσαι..

μονο λατινικους δοκιμασα κ ηταν ολα οκ..πας μενου κ μετα search-get directions κ εισαι οκ..οτι απορια εχεις πες μου κ το ψαχνουμε μαζι..

 

Πάμε απο την αρχή? Ποιο download κάνεις απο το site? To .jar?

Link to comment
Share on other sites

ναι το .jar κατεβασε απο το site...(καπου εχω δωσει ενα λινκ στην προηγουμενη σελιδα) βασικα μονο τα jar αναγνωριζει το pc suiteκ αυτα σου βαζει
Link to comment
Share on other sites

ναι το .jar κατεβασε απο το site...(καπου εχω δωσει ενα λινκ στην προηγουμενη σελιδα) βασικα μονο τα jar αναγνωριζει το pc suiteκ αυτα σου βαζει

 

το κατεβασα και το ετρεξε απευθείας το arena. Τί είναι το Pc suitek? :blink:

Link to comment
Share on other sites

pc suite σκετο...το κ μου ξεφυγε...!!:lol::lol::lol:

 

περιμενε να συγχρονισει...αργει λιγο αλλα ειναι πολυ πιο ακριβες απο το google maps...εβγαλε ακριβως το σπιτι μου ενω το google εβγαλε αποτελεσμα εντος 5 χλμ...!:lol: κ φυσικα δεν επεσε κ πολυ μεσα...

Link to comment
Share on other sites

wifi ναι...στις ρυθμισεις των java να εχεις επιλεξει αυτο κ οχι καποιο απο τα vl γιατι χρεωνουν...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι.....μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως απλό GPS

 

δηλ. να μην χρειάζεται σύνδεση με δίκτυο 3G ή wifi για να μπορείς να παρακολουθείς την διαδρομή σου στον χάρτη (το λέω αυτό γιατί αυτό ακριβώς δεν διαθέτει το iphone)

 

δε ξερω κατα ποσο ειναι σωστη η απαντηση που σου δινω αλλα εχω την εντυπωση πως δε γινεται για το λογο οτι οι χαρτες δεν ειναι αποθηκευμενοι μεσα στο κινητο...κ καθε φορα τους κατεβαζει κ τους φορτωνει μεσω wifi η 3g...οποτε αν καποια στιγμη βγει το destinator η το igo για τη συσκευη μας θα εχει απολυτη εφαρμογη το gps..(αμα εχω κανει λαθος παρακαλω να με διορθωσει καποιος)

Link to comment
Share on other sites

ετσι το εχω αλλα τιποτα μεχρι στιγμης.

 

βγες στο μπαλκονι...απο μεσα στο σπιτι ειναι δυσκολο...η πρωτη φορα ειναι παντα δυσκολη...:lol:

Link to comment
Share on other sites

βγες στο μπαλκονι...απο μεσα στο σπιτι ειναι δυσκολο...η πρωτη φορα ειναι παντα δυσκολη...:lol:

 

 

το κακο με το δικο μου ειναι οτι την πρωτη μερα συνδεθηκε ανετα με το google maps και απο τοτε ποτε ξανα.... με κανενα απο τα δυο. Ειμαι στο μπαλκονι και φυλαω καραούλι...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...