Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους

 

παιδια πολυ μου αρεσει αυτο το κινητο και σκεφτομαι να το τσιμπησω

 

βλεπω ομως οτι εχει s40 λειτουργικο και δεν ξερω ποιες ειναι οι διαφορες του με το s60? εχω το n70 και ψιλο ασχολουμε με εφαρμογες και τετοια

 

το s60 ειναι πιο advance στις εφαρμογες του? θα υπαρχουν αντοιστιχα applications και για το s40?

 

πχ dvix player, remote desktop to pc,msn messenger Κτλπ

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονος σας

 

Το S40 είναι κατα γενική ομολογία πολύυυυ πιο σταθερό απο το S60.

MSN messenger υπάρχει, όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές (πχ yahoo) αλλά όλες αυτές είναι εφαρμόγες βασισμένες σε java ή κάτι τέτοιο για να μπορούν να τρέχουν σχεδόν παντού. Divx player δεν υπάρχει αλλά αν τα κάνεις mp4 κερδίσεις πάρα πολύ σε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα το φέρει η vodafone?

 

για τη vodafone δεν ξερω αλλα σημερα το εχει το πλαισιο στα 285 ευρω αλλα παλι το μαυρο οποτε για το chrome ακομα αναμενουμε:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα ενα πολυ καλο τηλεφωνο σε χαρακτηριστικα χαντακωνεται απο το λειτουργικο του... Επρεπε να ειναι τουλαχιστον S60... 290 ευρω S40 τηλεφωνο? Να εχεις δεκτη GPS και να μη μπορεις να περασεις μια εφαρμογη...

Τωρα που εκανε συμφωνια η Νοκια με την MS για το mobile office, να κανει και μια για τα Windows mobile να γλυτωσουμε απο αυτη τη γαγγραινα το symbian...

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6700 classic Review

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-Or6P5UY5qo]YouTube - Nokia 6700 classic Review[/ame]

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα ενα πολυ καλο τηλεφωνο σε χαρακτηριστικα χαντακωνεται απο το λειτουργικο του... Επρεπε να ειναι τουλαχιστον S60... 290 ευρω S40 τηλεφωνο? Να εχεις δεκτη GPS και να μη μπορεις να περασεις μια εφαρμογη...

Τωρα που εκανε συμφωνια η Νοκια με την MS για το mobile office, να κανει και μια για τα Windows mobile να γλυτωσουμε απο αυτη τη γαγγραινα το symbian...

 

Κανενα ''χαντακωμα''.. Που το'δες?

Σε αλλους ''πανε'' τα 40ρια,και σε αλλους τα 60ρια...:) Γουστα και αναγκες ειν΄αυτα.

Και σε διαβεβαιω, οτι τα 285 του ευρω, αξιζουν μεχρι δεκαρας! Τουλαχιστον για το ασημενιο που ηδη εχω.. Ειναι ο,τι πιο ομορφο και ποιοτικο εχει βγει απο τη Νοκια τον τελευταιο καιρο σε κλειστο λειτουργικο.

Εδω για αλλα κι αλλα, σκαει ο κοσμος 300ρες..και βαλε, (για κατι επαναλαμβανομενα walkman ας πουμε που λεει κι ο φιλος παραπανω..)

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα ενα πολυ καλο τηλεφωνο σε χαρακτηριστικα χαντακωνεται απο το λειτουργικο του... Επρεπε να ειναι τουλαχιστον S60... 290 ευρω S40 τηλεφωνο? Να εχεις δεκτη GPS και να μη μπορεις να περασεις μια εφαρμογη...

Τωρα που εκανε συμφωνια η Νοκια με την MS για το mobile office, να κανει και μια για τα Windows mobile να γλυτωσουμε απο αυτη τη γαγγραινα το symbian...

Δε θέλουμε όλοι S60...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που δε μου φαινεται σωστο.

 

Οταν πηρα το 6700 μετεφερα απ το 6300 5000 μηνυματα που ειχα. Στο 6300 αυτα ηταν ~3mb, ενω στο 6700 πιανουν ~20mb.

 

Γιατι αυτο; Ανησυχω γιατι αν συνεχισει ετσι δε θα χωραει και πολλα περισσοτερα απ το 6300..

Link to comment
Share on other sites

παιιδια ειδα το ασημι απο παραεισαγωγη και πιστευω πως ειναι καταπληκτικο. πως θα γινει να πιέσουμε τη νοκια να το φέρει επίσημα.
Link to comment
Share on other sites

Και με το 6600 fold, το ιδιο δεν εκανε η Αλφα Κοπυ?.. Εφερε πρωτα εκεινο το κακασχημο μωβ-ροζ στην αγορα, και μετα απο πολυ καιρο εδωσε στην κυκλοφορια το αστερατο το μαυρο... Αποτελεσμα?.. Πάτος η συσκευη. Αν προιδεαζεις το κοινό σου με ενα ασχημο μοντελο, ε μετα ας του δωσεις το ομορφο αδερφακι του, δεν θα το παρει. Ή, ηδη θα εχει παρει καποιο αλλο... Moνοι τους απαξιωνουν τη συσκευη..

Ετσι ακριβως και η περιπτωση του 6700. Βγαλανε πρωτα το ασχημο και φτηνιαρικο στην οψη μαυρο, και το γα.ατο ασημι, το φυλανε στη καταψυξη μεχρι να ...μπαγιατεψει, και να μην το θελει κι αυτο κανενας. Ή οι πολλοι τουλαχιστον..

Αυτη ειναι η γνωμη μου :-)

Link to comment
Share on other sites

:mad:

Και με το 6600 fold, το ιδιο δεν εκανε η Αλφα Κοπυ?.. Εφερε πρωτα εκεινο το κακασχημο μωβ-ροζ στην αγορα, και μετα απο πολυ καιρο εδωσε στην κυκλοφορια το αστερατο το μαυρο... Αποτελεσμα?.. Πάτος η συσκευη. Αν προιδεαζεις το κοινό σου με ενα ασχημο μοντελο, ε μετα ας του δωσεις το ομορφο αδερφακι του, δεν θα το παρει. Ή, ηδη θα εχει παρει καποιο αλλο... Moνοι τους απαξιωνουν τη συσκευη..

Ετσι ακριβως και η περιπτωση του 6700. Βγαλανε πρωτα το ασχημο και φτηνιαρικο στην οψη μαυρο, και το γα.ατο ασημι, το φυλανε στη καταψυξη μεχρι να ...μπαγιατεψει, και να μην το θελει κι αυτο κανενας. Ή οι πολλοι τουλαχιστον..

Αυτη ειναι η γνωμη μου :-)

 

εγω το παραγγειλα το chrome απο το e-click.gr κ θα το εχω τεταρτη δεν περιμενω αλλο την ελληνικη nokia με κουρασε:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με τι τιμή θα βγεί στην αγορά το c901 αλλά μου κάνει καλύτερα έχοντας τα ίδια χαρακτηριστικά... βέβαια το νόκια είναι ήδη στην αγορά το σονυ να δω πόσο θα περιμένω! :worry:
Link to comment
Share on other sites

:mad:

 

εγω το παραγγειλα το chrome απο το e-click.gr κ θα το εχω τεταρτη δεν περιμενω αλλο την ελληνικη nokia με κουρασε:mad:

 

 

Και γω απ το εκλικ το πηρα σε χροουμ.

Περνω τηλεφωνο ρωταω, μου λεει ειναι απο νοκια γερμανιας. Ρωταω θα εχει ελληνικα κανονικα, ρωταω ειδικα για ελληνικο πληκτρολογιο και αναβαθμισεις σε ολα ναι λεει.

Ερχεται την αλλη μερα, ελληνικα κανονικα, πληκτρολογιο ομως γιοκ. Με τις αναβαθμισεις θα δειξει.

 

 

Το πληκτρολογιο ομως τους τα επρηξα θα μου το στειλουν με κουριερ σε κανα 10ημερο που θα εχουν, ετσι για να τους χοροπηδηξω λιγο, γιατι ηξεραν οτι δε θα εχει ελληνικο και μου ειπαν ψεματα.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω 6700, αλλα ανοιγω θεμα γιατι λογικα δεν αφορα μονο το 6700, αλλα ολα τα s40 (6th ed τουλαχιστον).

 

Προσπαθω να στειλω μια φωτογραφια με εμαιλ, η φωτοου ειναι καποια mB, και μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλη.

 

Τι κουλο ειναι αυτο, απο ποτε εχουν μεγιστο μεγεθος τα εμαιλ; :worry::X

Link to comment
Share on other sites

Και γω απ το εκλικ το πηρα σε χροουμ.

Περνω τηλεφωνο ρωταω, μου λεει ειναι απο νοκια γερμανιας. Ρωταω θα εχει ελληνικα κανονικα, ρωταω ειδικα για ελληνικο πληκτρολογιο και αναβαθμισεις σε ολα ναι λεει.

Ερχεται την αλλη μερα, ελληνικα κανονικα, πληκτρολογιο ομως γιοκ. Με τις αναβαθμισεις θα δειξει.

 

 

Το πληκτρολογιο ομως τους τα επρηξα θα μου το στειλουν με κουριερ σε κανα 10ημερο που θα εχουν, ετσι για να τους χοροπηδηξω λιγο, γιατι ηξεραν οτι δε θα εχει ελληνικο και μου ειπαν ψεματα.

 

:D

 

δηλαδη ελληνικα εχει το τηλεφωνο αλλα δν εχει το πληκτρολογιο ελληνικα γραμματα οκ μικρο το κακο η τμη ειναι 268 ευρω+5 ευρω μεταφορικα

 

δηλαδη ελληνικα εχει το τηλεφωνο αλλα δν εχει το πληκτρολογιο ελληνικα γραμματα οκ μικρο το κακο η τμη ειναι 268 ευρω+5 ευρω μεταφορικα

 

το πηρα σημερα απο το e-click σε chrome βεβαια πολυ καλο το κινητο,φαινεται στιβαρο κ καλης κατασκευης οχι πλαστικουρα βεβαια λιγο το πληκρολογιο θελει να συνηθισεις αλλα κατα ολα τα υπολοιπα πολυ καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθές! Να κάνω κάποιες παρατηρήσεις και εγώ.

Σε σχέση με το 6300 που είχα μέχρι τώρα γενικά καλύτερο και είμαι ενθουσιασμένος απο την αγορά του. Όμως υπάρχουν κάποια πράγματα που στο 6300 μου αρέσαν περισσότερο. Τα πλήκτρα πχ στο 6300 είναι πολύ πιο εύχρηστα όπως έχουν πεί φυσικά και άλλοι (ελπίζω να το συνηθίσω γιατί αυτό είναι το μεγαλύτερό του μειονέκτημα). Και επίσης η οθόνη στο 6300 είναι πιο φωτεινή. Και κάποιες διαφορές που παρατήρησα. Το χρώμα στην οθόνη του 6300 έχει περισσότερο κόκκινο ενώ στο 6700 περισσότερο πράσινο. Στο 6300 η οθόνη καθώς και το φώς απο το πληκτρολόγιο μοιάζει να είναι σταθερό ενώ στο 6700 αναβοσβήνει σε ταχύτητα 50-80 htz. Μου έκανε εντύπωση που στο 6700 υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης του λογισμικού απευθείας απο το μενού του τηλεφώνου. Επίσης δύο ερώτησεις.. Το Sensor δεν έχω καταλάβει τι είναι.. μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει? Στο manual που διάβασα δεν κατάλαβα και πολλά. Και μια άλλη ερώτηση.. δεν μπορώ να συνδεθώ με δορυφόρους.. πατάω στην τρέχουσα θέση (ενοείται βρίσκομαι σε έξωτερικό χώρο) και μου βγάζει συνέχεια την ένδειξη "Αναμονή θέσης GPS"

Link to comment
Share on other sites

Όμως υπάρχουν κάποια πράγματα που στο 6300 μου αρέσαν περισσότερο. Τα πλήκτρα πχ στο 6300 είναι πολύ πιο εύχρηστα όπως έχουν πεί φυσικά και άλλοι (ελπίζω να το συνηθίσω γιατί αυτό είναι το μεγαλύτερό του μειονέκτημα).

Θα το συνηθισεις. Μετα απο μερικες μερες καταρχην μαλακωνει και το αισθανεσαι καλυτερα, και πλεον πρεπει να πω οτι με βολευει περισσοτερο απ του 6300, καθοτι ειναι και πιο "απλωμενο".

 

Το Sensor δεν έχω καταλάβει τι είναι.. μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει?

Βαρα το σαν να κανεις διπλο κλικ με το νυχι σου. Τακ-τακ. Θα σου κανει δυο τακ-τακ με δονηση και θα σου δειξει ενα ρολοι (οτι επιλεξεις, ψηφιακο η αναλογικο), μαζι με τυχον ειδοποιησεις.

 

Και μια άλλη ερώτηση.. δεν μπορώ να συνδεθώ με δορυφόρους.. πατάω στην τρέχουσα θέση (ενοείται βρίσκομαι σε έξωτερικό χώρο) και μου βγάζει συνέχεια την ένδειξη "Αναμονή θέσης GPS"

Τωρα τα επιασες τα λεφτα σου :p Περιμενε κανα 5λεπτο και θα βρει. Πιο γρηγορα θα πας ψαχνοντας.. Του εχεις δωσει ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

To Sensor ενεργοποιημένο.. Το βαράω το ξαναβαράω.. τίποτα. Τέλος πάντων, φαντάζομαι δεν είναι και τίποτα το τρομερά χρήσιμο οπότε δεν νομίζω θα μου λείψει ακόμα και να μην βρώ πώς δουλεύει.

 

Σχετικά με το GPS. Τελικά δούλεψε! Την πρώτη φορά μου πήρε κανά 5 λεπτο να κάνει σύνδεση αλλά πλέον ενεργοποιήται αμέσως. Να ρωτήσω όμως κάτι άλλο. Ίσως να φανεί βλακεία η ερώτησή μου. Πληρώνεις για την χρήση του? Φαντάζομαι πως όχι, και οτι πληρώνεις για τους χάρτες μόνο για να τους αγοράσεις αφού λήξει η δοκιμαστική περίοδος των 30 ημερών. Η αν τους βρεί κανείς αλιώς.. δεν πληρώνεις ούτε αυτούς. Και ένας φάκελος με όνομα cities που είναι 204 mb στην κάρτα μνήμης είναι οι χάρτες φαντάζομαι...?

 

ΥΓ. Έχω αποκλείσει την δυνατότητα δυκτίου απο τους χάρτες. Φοβάμαι οτι αν συνδεθεί με δύκτιο θα κοστίζει.. Ισχύει η λέω βλακείες?

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος cities περιέχει τους χάρτες. Για να χρησιμοποιήσεις το gps, δεν χρεώνεσαι τίποτα. Για την εφαρμογή, χρησιμοποιείς άδειες. Ο χάρτης είναι δωρεάν. Οπότε, αν σου λήξει η άδεια ή παίρνεις άλλη ή ψάχνεις για δωρεάν έκδοση. :)
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω άλλη άδεια..

1. Πόσο κοστίζει?

2. Η χρήση της είναι για πάντα η χρειάζεται ανανέωση μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα?

 

Αν βρώ δωρεάν έκδοση..

1. Που την βρίσκω?

2. Είναι το ίδιο καλή ή είναι χειρότερη η καλύτερη?

3. Υπάρχουν πολλές δωρεάν εκδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

 

Ο αδερφός μου πηρε το 6700 και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω το Sygic Mobile ή κάποιο αλλο λογισμικό πλοήγησης

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

To Sensor ενεργοποιημένο.. Το βαράω το ξαναβαράω.. τίποτα. Τέλος πάντων, φαντάζομαι δεν είναι και τίποτα το τρομερά χρήσιμο οπότε δεν νομίζω θα μου λείψει ακόμα και να μην βρώ πώς δουλεύει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=cGaZL73RR5c

 

http://streamkid.net/~streamkid/images/emoticons/bow.gif

 

 

Καλησπερα παιδιά

 

Ο αδερφός μου πηρε το 6700 και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω το Sygic Mobile ή κάποιο αλλο λογισμικό πλοήγησης

 

Ευχαριστώ

 

 

Οχι δεν μπορει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει βρει κανείς το Chrome με ελληνικό πληκτρολόγιο και μενού, σε ελληνικό κατάστημα?

Αν υπάρχει ας δωσει τη διεύθυνση γιατι η alpha copy δεν βλέπω να το φέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...