Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εβαλα τελικα το GARMIN 5.0.30 ολα στην εγκατασταση αλλα οταν το ανοιγω μου βγαζει αλλου τα εικονιδια αλου τις επιλογες και γενικα φαινονται ολα μπερδεμενα το ενα πανω στο αλλο....ετσι δεν μπορω να κανω καμια επιλογη στο προγραμμα και κολλαει μετα απο μερικα λεπτα................helpppppppp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανες εγκατάσταση το αρχείο sis; Γιατί αυτό που περιγράφεις συμβαίνει σε περίπτωση που το ξεχάσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.βρε παιδιά το αδέλφι μου έχει πάρει το 5800 και προσπαθώ να του περάσω το garmin αλλά δεν ανοίγει την εφαρμογή.ποια έκδοση λειτουργεί ξέρετε?ευχαριστώ εκ των προτέρων.βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τις οδηγιες που υπαρχουν στο 1 ποστ του παροντος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.βρε παιδιά το αδέλφι μου έχει πάρει το 5800 και προσπαθώ να του περάσω το garmin αλλά δεν ανοίγει την εφαρμογή.ποια έκδοση λειτουργεί ξέρετε?ευχαριστώ εκ των προτέρων.βασίλης

 

Αυτή που λειτουργει στο 5800 είναι η 5.0.30 και στις οδηγίες του 1ου ποστ, ΜΗΝ λάβεις υπόψη τα σχετικά με το virtual key καθώς αυτό χρειαζόταν μόνο στην 5.0.20 που δεν ήταν συμβατή με το 5800.

πλέον η 5.0.30 είναι απόλυτα συμβατη και δεν χρειάζεσαι κατι άλλο.

επίσης θα σε παρακαλέσω να διαβάζεις πρώτα τα προηγούμενα ποστ μήπως υπάρχει ήδη η απάντηση που ζητάς, σε οποιαδήποτε απορία που τυχόν έχεις, σε οποιοδήποτε ζήτημα.

 

φιλικά,

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έκανες εγκατάσταση το αρχείο sis; Γιατί αυτό που περιγράφεις συμβαίνει σε περίπτωση που το ξεχάσεις.

 

ολα τα αρχεια εβαλα ...για να το εξακριβωσω ..το αρχειο sis τη ονομασια εχει?

Link to comment
Share on other sites

ολα τα αρχεια εβαλα ...για να το εξακριβωσω ..το αρχειο sis τη ονομασια εχει?

 

Garminmobilext.sis Αυτο ειναι που πρεπει να κανεις εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Garminmobilext.sis Αυτο ειναι που πρεπει να κανεις εγκατασταση[/QUO

το εχω κανει αυτο εγκατασταση....μηπως φταιει που εχω εγκαταστισει to garmin στην καρτ 8gb του τηλεφωνου? και οχι σε δικια του καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι! Ποια εκδοση του garmin εχεις κανει εγκατασταση? Εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κανει ολα σωστα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι! Ποια εκδοση του garmin εχεις κανει εγκατασταση? Εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κανει ολα σωστα?

 

5.00.30 και ολα σωστα ,ετσι και αλλιως εγκατασταση εκανα, αλλα μετα ολα μπερδεμενα φαινονται στην οθονη...τι να πω.....

 

ΥΓ.μηπως πριν το περασω, πρεπει να κανω sign-certify το αρχειο garminxt.sis?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει που κανω λαθος στην εγκατασταση του garmin?εχω κανει ολα τα βηματα και δεν γινεται τιποτα.εξακολουθει και μου λεει το gps ειναι ανενεργο.βεβαια στο τελος εκει που πρεπει να κανουμε τα εξης:

<<Ανοίγουμε την εφαρμογή Garmin και πάμε στο μενού της εφαρμογής στα εργαλεία -> ρυθμίσεις -> σύστημα -> απομακρυσμένο GPS.

Στο υπομενού που μας ανοίγει πρέπει να επιλέξουμε << Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS>>

εμενα τετοιο υπομενου δεν μου βγαζει.τι φταει δεν μπορω να καταλαβω.κατι ακομα,στο ****** τι πρεπει να επιλεξουμε εκει που λεει select map product?

ευχαριστω

 

εκει που εχει αστερακια εννοω generate

Link to comment
Share on other sites

5.00.30 και ολα σωστα ,ετσι και αλλιως εγκατασταση εκανα, αλλα μετα ολα μπερδεμενα φαινονται στην οθονη...τι να πω.....

 

ΥΓ.μηπως πριν το περασω, πρεπει να κανω sign-certify το αρχειο garminxt.sis?

Kαλητερα απεγκατεστησε τα παντα και ξεκινησε την διαδικασια απο την αρχη με το garmin 5.00.40

 

ξερει κανεις να μου πει που κανω λαθος στην εγκατασταση του garmin?εχω κανει ολα τα βηματα και δεν γινεται τιποτα.εξακολουθει και μου λεει το gps ειναι ανενεργο.βεβαια στο τελος εκει που πρεπει να κανουμε τα εξης:

<<Ανοίγουμε την εφαρμογή Garmin και πάμε στο μενού της εφαρμογής στα εργαλεία -> ρυθμίσεις -> σύστημα -> απομακρυσμένο GPS.

Στο υπομενού που μας ανοίγει πρέπει να επιλέξουμε << Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS>>

εμενα τετοιο υπομενου δεν μου βγαζει.τι φταει δεν μπορω να καταλαβω.κατι ακομα,στο ****** τι πρεπει να επιλεξουμε εκει που λεει select map product?

ευχαριστω

 

εκει που εχει αστερακια εννοω generate

 

Εισαι σιγουρος οτι εχεις δημιουργησει σωστα το αρχειο sw.unl

 

?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Κατ' αρχην ευχαριστω πολυ γιατην αμεση βοηθεια πριν μερικες ημερα που ειχα προβλημα. Πραγματικα γινεται καταπληκτικη δουλεια στο φορουμ. Το παρακολουθω εδω και 6 χρονια αλλα πρωτη φορα γραφω εντυπωσεις και ευχαριστιες. Μπραβο στους moderators αλλα και σε ολους οσους ξοδευουν τον πολυτιμο χρονο τους για να μοιραζονται τις γνωσεις τους με ολους μας!
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η πρακτική διαφορά ανάμεσα στην 5.00.40 και στην 5.00.30?

Αξίζει όσοι έχουμε την .30 να βάλουμε την νέα έκδοση?

 

Changes made from version 5.00.30 to 5.00.40:

 

 

  • Provide location format selection for coordinates.
  • Correct picture viewer to show multiple photos in Travel Guide.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Changes made from version 5.00.30 to 5.00.40:

 

 

  • Provide location format selection for coordinates.
  • Correct picture viewer to show multiple photos in Travel Guide.

 

Άρα δεν έχει καμιά πρακτική διαφορά, εκτός αν κάποιος χρησιμοποιεί την μέθοδο των συντεταγμένων, και τους οδηγούς. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ναι οποτε περιμενουμε την 50 και καινουργιους χαρτες φυσικα

Παντως αυτο με την μπαταρια ισχυει, Καιει πολυ το Garmin :)

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

¨εβαλα την 5.00.40 και την δοκίμασα

Μπορεί στα χαρτιά να λέει ότι δεν έχει πρακτική διαφορά αλλα σε μένα ότι κολλήματα είχε δεν τα έχει πια.

Φορτωμένο με όλα τα pois δεν σέρνεται όπως παλιά, στην πλοήγηση το " αυτοκινητάκι " δεν κολλάει αλλά όυτε όταν κάνω εξερεύνηση στον χάρτη.

Σίγουρα άλλαξαν και άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

φωνητικη καθοδηγηση που μπορουμε να βρουμε για το Garmin5.00.30?

 

νεος στο αθλημα γαρ!!!

 

αφου εχει φωνητικη καθοδηγηση.

Link to comment
Share on other sites

¨εβαλα την 5.00.40 και την δοκίμασα

Μπορεί στα χαρτιά να λέει ότι δεν έχει πρακτική διαφορά αλλα σε μένα ότι κολλήματα είχε δεν τα έχει πια.

Φορτωμένο με όλα τα pois δεν σέρνεται όπως παλιά, στην πλοήγηση το " αυτοκινητάκι " δεν κολλάει αλλά όυτε όταν κάνω εξερεύνηση στον χάρτη.

Σίγουρα άλλαξαν και άλλα πράγματα.

 

Κανει και πιο γρηγορο υπολογισμο και επανυπολογισμο διαδρομης

 

Συνηθως ολο και κατι αλλαζει ως προς τη σταθεροτητα και την ταχυτητα της εφαρμογης, αλλα αυτα ποτε δεν αναφερονται στο επισημο changelog

Link to comment
Share on other sites

¨εβαλα την 5.00.40 και την δοκίμασα

Μπορεί στα χαρτιά να λέει ότι δεν έχει πρακτική διαφορά αλλα σε μένα ότι κολλήματα είχε δεν τα έχει πια.

Φορτωμένο με όλα τα pois δεν σέρνεται όπως παλιά, στην πλοήγηση το " αυτοκινητάκι " δεν κολλάει αλλά όυτε όταν κάνω εξερεύνηση στον χάρτη.

Σίγουρα άλλαξαν και άλλα πράγματα.

 

Εκανες αναβαθμιση απο την προγουμενη εκδοση η απεγκατασταση της προηγουμενης και ξανα εγκατασταση απο την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...