Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι το εκανα και δεν το βρισκει.

Ειδα οτι υπαρχει ομως το χωριο στον χαρτη πηγαινωντας δεξια αριστερα με το βελακι.

 

Ποιο χαρτη χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον κλασικο 3in1.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησες το αρχείο sw.unl; Ενεργοποίησες τον εσωτερικό δέκτη από το Απομακρυσμένο Gps; Ξαναδιάβασε τις οδηγίες. Αναφέρονται όλα αναλυτικά.

 

Nαι το αρχειο το εκανα... Απομακρυσμενο GPS? Μπορεις να μου πεις κατι γιαυτο γιατι δεν βρισκω κατι!.. Ισως επειδη μολις ξυπνησα.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια γρηγορη ερωτηση ρε παιδια.

Χωριά πως βρισκει, Προσπαθησα αλλα δεν, και το γελιο ειναι οτι τα εχει χαρτογραφημένα.

Ευχαριστω.

Καλο θα ηταν να ανανεωσουν λιγο τους χαρτες καποια στιγμη, και την λειτουργικοτητα εκει στην Garmin.

Οχι οτι δεν ειναι αρκετα καλο αλλα για να γινει καλυτερο.

 

Εμένα φίλε μου συνεχίζει να μη μου βγάζει πόλεις ολόκληρες!! (Αθήνα, Θεσσαλονίκη κλπ) οπότε καλά είσαι!:lol: σοβαρά τώρα, δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει..όλα φαίνονται λειτουργούν σωστά αλλά...

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε μου συνεχίζει να μη μου βγάζει πόλεις ολόκληρες!! (Αθήνα, Θεσσαλονίκη κλπ) οπότε καλά είσαι!:lol: σοβαρά τώρα, δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει..όλα φαίνονται λειτουργούν σωστά αλλά...

 

Προσεξε αρκετα στον συλλαβισμο και τι κουμπια πατας, μου ειχε τυθει και εμενα,

θελει προσοχη γιατι μερικες φορες διπλοκλικαρει για το 5800, χωρις να το καταλλαβεις. Και στα μη Touch κινητα εχει συμβει που πρεπει να προσεχεις ποτε σου ζηταει να πατησεις το κεντρικο κουμπι και ποτε το αριστερο.

Να κοιτας οταν κανεις συλλαβισμο πολης να το γραφει κατω 'θαμπομενο' και οταν γραφει οδο επισης

Αν εξακολουθησει ξαναπερασε το παλι απο την αρχη.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε μεσω Pm να μου πειτε πως θα εγκαταστησω το Garmin και πως θα το βρω?

Γιατι δοκιμασα 3 εκδοσεις αλλα το αποτελεσμα ηταν μια τρυπα στο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης στο 1 ποστ του παροντος. Διαβασε το και εαν υπαρχει κατι που δεν καταλαβαινεις ρωτησε μας..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε αρκετα στον συλλαβισμο και τι κουμπια πατας, μου ειχε τυθει και εμενα,

θελει προσοχη γιατι μερικες φορες διπλοκλικαρει για το 5800, χωρις να το καταλλαβεις. Και στα μη Touch κινητα εχει συμβει που πρεπει να προσεχεις ποτε σου ζηταει να πατησεις το κεντρικο κουμπι και ποτε το αριστερο.

Να κοιτας οταν κανεις συλλαβισμο πολης να το γραφει κατω 'θαμπομενο' και οταν γραφει οδο επισης

Αν εξακολουθησει ξαναπερασε το παλι απο την αρχη.

 

Thanks φίλε..μάλλον θα το εγκαταστήσω ξανά γιατί δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..το περίεργο είναι ότι δουλεύει αν ψάξεις στην επιλογή "διευθύνσεις" αλλά όχι αν ψάξεις στο "πόλεις"!

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ετοιμάζομαι να το περάσω πώρα αλλά βρήκα δυο αρχεία για εγκατάσταση έαν 15mb και ένα 70mb ποιό είνια το σωστό για το Garmin 5.040;;;
Link to comment
Share on other sites

Στα μαγαζάκια βρήκα δυο εκδόσεις του .40 και η διαφορά σε μέγεθος είναι μεγάλη. Αλλά μάλλον έκανα λάθος, ξαναπροσπαθώ και τα λέμε.

Υ.Γ.είχα κάνει λάθος καικατέβασα την αναβάθμιση από 30 σε40 γιααυτό ήταν τόσο μικρό.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω προσπαθησει τοσες φορες αλλα παλι το ιδιο... γραφω το αναγνωριστικο καρτας στο k e g e n αλλα και παλι οταν βαζω το SW.unl δεν μου βρισκει συσκευες GPS.. Και για το απομακρυσμενο GPS παλι δεν μου βρισκει τιποτα..Στις ρυθμισεις ειναι ολα οκ και χιλιοτσεκαρισμενα.. Γιατι ετσι?εχει κανενας καμια ιδεα? :worry:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις ρυθμισει μεσα απο το Garmin να μην ψαχνει εξωτερικο gps αλλα το ενσωματομενο?

 

Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύστημα, επιλέγουμε Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS και πατάμε Ενεργοποίηση και μετά Ολοκλήρωση.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω προσπαθησει τοσες φορες αλλα παλι το ιδιο... γραφω το αναγνωριστικο καρτας στο k e g e n αλλα και παλι οταν βαζω το SW.unl δεν μου βρισκει συσκευες GPS.. Και για το απομακρυσμενο GPS παλι δεν μου βρισκει τιποτα..Στις ρυθμισεις ειναι ολα οκ και χιλιοτσεκαρισμενα.. Γιατι ετσι?εχει κανενας καμια ιδεα? :worry:

 

Μην βαζεις το card id που φαινεται αλλα το imei,εννοειτε οχι το imei του κινητου αλλα αυτο που φαινεται μεσα στο προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις ρυθμισει μεσα απο το Garmin να μην ψαχνει εξωτερικο gps αλλα το ενσωματομενο?

 

Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύστημα, επιλέγουμε Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS και πατάμε Ενεργοποίηση και μετά Ολοκλήρωση.

 

Συγγνωμη για την ταλαιπωρια και για το πρηξιμο.. Το μονο που βρισκω εκει μεσα ειναι για το απομακρυσμενο GPS.. Και εκει δεν βρισκει συσκευη.. Για προσαρτημενο η ενσωματωμενο δεν βρισκω κατι... :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου ειπε ο Impreza το εχεις δωσει σωστα?
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις φτιαξει το sw.unl που ξεκλειδωνει την επιλογη για το εσωτερικο gps?

Διαβασε προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος και θα καταλαβεις..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα!!! Ηθελε να βαλω το ΙΜΕΙ που εδειχνε μεσα το προγραμμα... Ολα οκ!! Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια παιδες! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν τα κατάφερα, μου βγάζει πριν ξεκινήσει την εγκατάσταση ότι δεν είναι για την δική μου συσκευή και όταν του πω να το αγνοήσει μετά δεν ξεκινάει το πρόγραμμα βγάζει την πρώτη εικόνα και μετά σταματάει.

Υ.Γ. Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει σε π.μ. την διεύθυνση να τα κατεβάσω για να είμαι σίγουρος ότι έβαλα τα σωστά.(εκδοση 40 η καινούρια; )

Ευχαρισατώ πολύ!!!

 

 

Από εκεί που το πήρα λέει ότι το έχει βάλει σε Ν95 και δούλεψε αλλά σε εμένα δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν τα κατάφερα, μου βγάζει πριν ξεκινήσει την εγκατάσταση ότι δεν είναι για την δική μου συσκευή και όταν του πω να το αγνοήσει μετά δεν ξεκινάει το πρόγραμμα βγάζει την πρώτη εικόνα και μετά σταματάει.

Υ.Γ. Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει σε π.μ. την διεύθυνση να τα κατεβάσω για να είμαι σίγουρος ότι έβαλα τα σωστά.(εκδοση 40 η καινούρια; )

Ευχαρισατώ πολύ!!!

 

 

Από εκεί που το πήρα λέει ότι το έχει βάλει σε Ν95 και δούλεψε αλλά σε εμένα δεν δουλεύει.

 

Εχεις ακολουθησει την διαδικασια που ειναι στην πρωτη σελιδα σχετικα με την αντιγραφη των φακελων στην καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ακολουθησει την διαδικασια που ειναι στην πρωτη σελιδα σχετικα με την αντιγραφη των φακελων στην καρτα μνημης;

 

Τελικά το πήρε αφού το έσβησα και το ξαναπέρασα δυο φορές. Αν και μου έβγαλε ότι δεν μπόρεσε να μεταφέρει όλα τα αρχεία και να πατήσω skip σε δυο τρία αλλά τώρα σουλεύει και ολοκληρώνω τον οδηγό. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΗΝ GEYGEN V1.5 ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ Ν5800 ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ VirtualKey KAI ΧΩΡΙΣ custom2.keymap. ΑΨΟΓΟ. ΕΚΔΟΣΗ 5.00.30-40 ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΤΗΝ V1.3
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΗΝ GEYGEN V1.5 ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ Ν5800 ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ VirtualKey KAI ΧΩΡΙΣ custom2.keymap. ΑΨΟΓΟ. ΕΚΔΟΣΗ 5.00.30-40 ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΤΗΝ V1.3

 

Σημασια δεν εχει η <<γεννητρια>>,αλλα οτι απο την 30 και μετα υποστηριζεται η οθονη αφης.Επισης μην γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...