Jump to content

Dell Mini 9


koukoulakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nop, τον ρώτησα εννοείται πριν το στείλει. 1,8'' είναι.

 

Πάντως αυτό που δείχνει στη photo ΣΙΓΟΥΡΑ δεν κάνει ... Ελπίζω να έχει κάνει λάθος στη photo και όχι στο μοντέλο ... Πότε το περιμένεις ? Στείλε info μόλις το πάρεις ... γιατί η τιμή είναι καλή. Εγώ βρήκα το πολύ γρηγορότερο βέβαια 32άρι της RunCore στα $140 μαζί με μεταφορικά και ψήνομαι ... απλά είναι πολλά και δυστυχώς ξέρω ότι δεν θα τα πάρω πίσω αύριο-μεθαύριο στη μεταπώληση ... Απλά με το MacOS-X που έχω, θέλω χώρο ... ίσως το κάνω και Dual Boot, έτσι, απλά για να έχω και τα Παλιο-XP ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού το γράφει ρητά κιόλας ρε συ. Mini PCI-E .

 

Επίσης γράφει και ρητά ότι είναι για το ASUS eeePC .... Anyway, ελπίζω να κάνω λάθος, αλλά στο ebay ο κάθε μ@λ@κ@ς ότι θέλει γράφει ...

 

Η νεκροψία θα δείξει ... :O

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Σα να έχεις ψιλοδίκιο. Το Dell παίρνει half mini pci-e. Προσοχή, ο koukoulakis στο παραπάνω post κάνει λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Σα να έχεις ψιλοδίκιο. Το Dell παίρνει half mini pci-e. Προσοχή, ο koukoulakis στο παραπάνω post κάνει λάθος.

 

Αυτό φοβάμαι ...

 

Σε πρόλαβα τουλάχιστον ? Σταμάτησες την παραγγελία ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τώρα δεν μπορώ. Δε βαριέσαι, θα το πουλήσω.:)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κάνει για τα ASUS που είναι και πολύ περισσότερα στην αγορά. Το κακό είναι ότι αυτά έρχονταν με 16άρα που είναι καλούτσικη, οπότε δεν ψάχνουν πολλοί χρήστες για μεγαλύτερη ... αλλά ελπίζω ότι κάποιος θα βρεθεί να στην πάρει ... Βάλε μια αγγελία προς insomnia μεριά ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Σα να έχεις ψιλοδίκιο. Το Dell παίρνει half mini pci-e. Προσοχή, ο koukoulakis στο παραπάνω post κάνει λάθος.

 

Mini Pci-e ειναι 0,50mm Που κάνει για το Mini 9

Παντως απο όπου και να αγορασετε ssd θα το αναφέρουν οτι ειναι συμβατο με το Mini-9,αλλιώς δε θα είναι!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Mini Pci-e ειναι 0,50mm Που κάνει για το Mini 9

Παντως απο όπου και να αγορασετε ssd θα το αναφέρουν οτι ειναι συμβατο με το Mini-9,αλλιώς δε θα είναι!

 

Δεν είναι Mini Pci-e 0,50mm, είναι Half-Mini Pci-e 0,50mm ... Αυτή είναι η διαφορά ...

 

Δυστυχώς ο κάθε πωλητής ότι θέλει γράφει και λέει ... εδώ η ίδια η Dell (Ελλάδας δεν ξέρει) ... Προσπάθησα να βρω SSD μέσω της αντιπροσωπείας και προσπαθούσαν να με πείσουν ότι όλες οι SSD ίδιες είναι, απλά το Mini 9 παίρνει μέχρι 16Gb !!!!! Ούτε το ένα είναι σωστό (στην αγορά υπάρχουν 3, 4 ή και παραπάνω διαφορετικές SSDs και επίσης, πολλοί σε διάφορα forum έχουν βάλει και 32Gb αλλά και 64Gb και δεν βλέπω κανέναν λόγω να μην μπορείς να βάλεις και παραπάνω ...

 

Εγώ τελικά παρήγγειλα μια RunCore, στα 32Gb με 80/40 Read/Write, δηλαδή πολύ-πολύ γρήγορη, από το ebay, στα $140 μαζί με μεταφορικά. Εκεί θα στήσω το άριστο MacOSX αλλά και WinXP απλά για να υπάρχουν ... Πάντως, just for the record, το MacOSX τρέχει πολύ καλύτερα από τα WinXP στο Dellάκι !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Παρών και εγώ!

 

Το τσίμπησα χθες το μηχανάκι. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες, εκτός από δύο πράγματα που με εκνευρίζουν: τα κουμπια στο pad για δεξί/αριστερο κλικ και τα cursor keys. Ειδικά τα τελευταία θα χρειαστώ καιρό για να τα συνηθίσω.

 

To 3G module μου φαίνεται μια ιδέα καλύτερο από το stick της Huawei e172 που έχω... Θα δοκιμάσω το ΣΚ τους drivers για το GPS (ευχαριστω το φίλο για το πρωτο post!).

 

Φίλε zografos για το MacOSX εχει βγει καμια "διανομή" ειδικά μαγειρεμένη για το Mini 9? Για ριξε λιγο περισσότερο φως :D

 

Ξέρει μήπως κανείς αν στο BIOS έχει κάποια επιλογή για advanced BIOS settings? (όχι η επιλογή 2) Αντικατέστησα τη μνήμη (1GB) με ένα module DDR2 - 800 2GB, και θελω να βεβαιωθώ για τους χρονισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Παρών και εγώ!

 

Το τσίμπησα χθες το μηχανάκι. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες, εκτός από δύο πράγματα που με εκνευρίζουν: τα κουμπια στο pad για δεξί/αριστερο κλικ και τα cursor keys. Ειδικά τα τελευταία θα χρειαστώ καιρό για να τα συνηθίσω.

 

To 3G module μου φαίνεται μια ιδέα καλύτερο από το stick της Huawei e172 που έχω... Θα δοκιμάσω το ΣΚ τους drivers για το GPS (ευχαριστω το φίλο για το πρωτο post!).

 

Φίλε zografos για το MacOSX εχει βγει καμια "διανομή" ειδικά μαγειρεμένη για το Mini 9? Για ριξε λιγο περισσότερο φως :D

 

Ξέρει μήπως κανείς αν στο BIOS έχει κάποια επιλογή για advanced BIOS settings? (όχι η επιλογή 2) Αντικατέστησα τη μνήμη (1GB) με ένα module DDR2 - 800 2GB, και θελω να βεβαιωθώ για τους χρονισμούς...

 

Έχεις δίκιο και για τα κουμπιά και για το mouse. Το δεύτερο λύνεται με ένα εξωτερικό βέβαια ...

 

Το 3G είναι πραγματικά άψογο. Το ίδιο και το GPS.

 

Όσον αφορά το MacOS, διανομές υπάρχουν πολλές με επικρατέστερη την KaliWay (google it) που είναι γενικά έκδοση Hackintosh για όλα τα PCs και το MSI Wind MacOS που είναι πετσοκομμένο MacOS για το γνωστό NetBook. Επειδή όμως το Dellάκι είναι το ποιο συμβατό από όλα (βλέπε εδώ) μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια κανονική έκδοση MacOS για κανονικό Mac ... εγώ κατέβασα μια από torrent γιατί το DVD που ήρθε με τον iMac μου είναι ΟΕΜ και όχι full και νόμιζα ότι δεν θα δουλέψει, αλλά απ' ότι διαβάζω, τελικά διάφοροι λένε ότι δουλεύει κι αυτό. Η εγκατάσταση δεν είναι δύσκολη, αλλά έχει ένα σχετικό μπελά ... θα χρειαστείς εξωτερικό DVD και USB Flashάκι ... ή μεγάλο εξωτερικό δίσκο και θα πρέπει να κάνεις διάφορα κολπάκια ... Για πληροφορίες ψάξε σ' αυτό το forum που είναι ότι καλύτερο για Dell Mini αλλά και για ότι χρειαστείς, τα λέμε.

 

Τέλος, το Bios δεν έχει τέτοιες Advance Ρυθμίσεις, οπότε δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος για γρήγορες μνήμες, χρονισμούς κλπ. Εγώ πήρα μια Kingston 2Gb με ίδια χαρακτηριστικά με την original 1Gb (δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή λεπτομέρειες).

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/res6518.jpg

 

Δε ξέρω αν είμαι στη σωστή κατηγορία αλλά θα επεκταθώ!

 

Οσοι έχουν αγοράσει το παραπάνω netbook απο την Vodafone είναι σίγουρο πως δε θα γνωρίζουν οτι έχει ενσωματωμένο Gps! :D

 

Επίσης είναι σίγουρο πως ούτε στη Vodafone το ξέρουν:lol:

 

Η λειτουργία αυτή είναι κρυφή και υπάρχει στο μοντέλο αυτό που φέρνει η Vodafone καθώς και σε οποιοδήποτε άλλο μοντέλο Netbook έχει το μόντεμ Ericsson Wireless 5530 HSPA Mobile Broadband

 

Για να το ενεργοποιήσουμε χρειάζεται κάποια διαδικασία!

 

Αρχικά χρειαζόμαστε τους drivers τους οποίους θα βρείτε εδώ

 

Και το πρόγραμμα διαχείρησης της σύνδεσης της Dell που θα βρούμε εδώ

 

 

 

Για να εμφανίσουμε το GPS στη διαχείρηση συσκευών πρέπει να κάνουμε τα εξής:

 

1.Δεξί κλικ στο "Ο Υπολογιστής μου" και μετά "Ιδιότητες".

 

2.Στη συνέχεια πατάμε "Για προχωρημένους" και μετα "Μεταβλητές Περιβάλλοντος".

 

3.Στο πεδίο "μεταβλητές συστήματος" επιλέγουμε "Δημιουργία"

 

4.Στο όνομα μεταβλητής γράφουμε : DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES

 

5.Στο τιμή μεταβλητής γράφουμε : 1 και πατάμε οκ!

 

6.Στη συνέχεια πρέπει υποχρεωτικά να κάνουμε επανεκκίνηση!

 

7.Οταν το σύστημα επανεκκινήσει κάνουμε Δεξί κλικ στο "Ο Υπολογιστής μου" και μετά "Ιδιότητες", επιλέγουμε την καρτέλα "Υλικό" και εκεί την "Διαχείρηση συσκευών"

 

8.Εκεί πατάμε "Προβολή" και στη συνέχεια "Εμφάνιση των κρυφών συσκευών"

 

9.Ψάχνουμε μια μια τις κατηγορίες και όπου βρίσκουμε να γράφει "Dell Wireless 5530 XXXX" πατάμε δεξί κλίκ και ενημερωση προγράμματος οδήγησης.

 

10.Εκεί επιλέγουμε "Οχι,όχι αυτήν τη φορά" και πατάμε "Επόμενο"

 

11.Στη συνέχεια επιλέγουμε "Εγκατάσταση απο μια λίστα ή μια προκαθορισμένη θέση(Για προχωρημένους)" και πατάμε επόμενο.

 

12.Στη συνέχεια επιλέγουμε "Χωρίς αναζήτηση.Επιλογή του προγράμματος οδήγησης απο το χρήστη" και πατάμε επόμενο

 

13.Στη συνέχεια επιλέγουμε κατω δεξιά που γράφει "Απο δισκέτα..." επειτα "Αναζήτηση" και βρίσκουμε που έχουμε κάνει unzip τους drivers και ανάλογα την έκδοση(x86-x64) που έχουμε χρησιμοποιούμε και τον κατάλληλο driver!

 

 

Στο δικό μου κάνοντας update μόνο στο "Ελεγκτές ενιαίου σειριακού διαυλου(usb)" για το Dell Wireless 5530 HSPA Mobile Broandband Minicard Device μου εμφάνισε το "Dell Wireless 5530 HSPA Mobile Broandband Minicard Gps" .

Επειδή το εμφανίζει σαν άγνωστη συσκευή και ξεκινάει να ψάχνει απο μόνο του για drivers πατάμε άκυρο και σταματάμε την διαδικασία!

Βάζουμε τον Driver για το Gps με την μέθοδο που περιγράφεται παραπάνω και το μηχάνημα πέρνει την Com Port του!

Στη δική μου περίπτωση πήρε την Com6!

 

Ουσιαστικά είμαστε έτοιμοι!

 

Κάνουμε εγκατάσταση και τον Wireless Manager της Dell όπου πατόντας "Προβολη" και στην συνέχεια "Gps" μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το Gps!

 

http://www.imageshack.gr/files/rfza9ar4az1g3tam2hfh_thumb.png

 

Αφου έχουμε κάνει τα παραπάνω είμαστε έτοιμοι!

 

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και το πρόγραμμα Earth Bridge για να δούμε τους δορυφόρους και επιπλέον πληροφορίες!

 

http://mboffin.com/earthbridge/images/eb-app3.gif

 

http://mboffin.com/earthbridge/images/eb-app2.gif

 

Επίσης με το EarthBridge Μπορούμε να συνδεθούμε με το Google Earth και να δούμε την διαδρομή που κινούμαστε!

 

Δε γνωρίζω με ποια προγράμματα λειτουργεί και αν λειτουργεί(Garmin-Destinator και άλλα)

 

Δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω!

Το μόνο που έχω κάνει είναι να Lockαρω δορυφόρους!

Ελπίζω να συνεργάζεται και με κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης για να το εκμεταλλευτούμε περισσότερο!

 

Ολες οι πληροφορίες που περιγράφοντε παραπάνω είναι συλλογή απο διάφορα ξένα φόρουμ,γιατί δε μου ήρθε ξαφνικά η επιφοίτηση του Αγ. Πνέυματος!

 

Οποιαδήποτε ζημιά γίνει στο Netbook σας είναι αποκλειστικά δική σας ευθύνη!

 

Οι παραπάνω πληροφορίες αναφέρονται για εμπειρικούς λόγους και για όποιον θέλει να πειραματιστεί!

 

Απορίες δεν εχω το χρόνο να λύσω πολλές, ωστόσο θα προσπαθήσω!

 

Καλές διαδρομές!

Πάντως εγώ έκανα ό,τι λέει στο πρώτο ποστ και δεν βρήκα πουθενά gps: Εκεί που λέει ''Ψάχνουμε μια μια τις κατηγορίες και όπου βρίσκουμε να γράφει "Dell Wireless 5530 XXXX" πατάμε δεξί κλίκ και ενημερωση προγράμματος οδήγησης.'' δεν το βρήκα πουθενά.:(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έκανα ό,τι λέει στο πρώτο ποστ και δεν βρήκα πουθενά gps: Εκεί που λέει ''Ψάχνουμε μια μια τις κατηγορίες και όπου βρίσκουμε να γράφει "Dell Wireless 5530 XXXX" πατάμε δεξί κλίκ και ενημερωση προγράμματος οδήγησης.'' δεν το βρήκα πουθενά.:(

 

Κάτι δεν έκανες σωστά. Είναι πολύ εύκολο. Ξαναδοκίμασέ το ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έκανα ό,τι λέει στο πρώτο ποστ και δεν βρήκα πουθενά gps: Εκεί που λέει ''Ψάχνουμε μια μια τις κατηγορίες και όπου βρίσκουμε να γράφει "Dell Wireless 5530 XXXX" πατάμε δεξί κλίκ και ενημερωση προγράμματος οδήγησης.'' δεν το βρήκα πουθενά.:(

 

Δεν πρόκειται να βρεις "XXXX" κυριολεκτικά. ΧΧΧΧ = wildcard ή * ας πούμε.

 

"...

κάνοντας update μόνο στο "Ελεγκτές ενιαίου σειριακού διαυλου(usb)" για το Dell Wireless 5530 HSPA Mobile Broandband Minicard Device ..."

 

θα κάνεις δεξί κλικ update και θα πας στο directory με τους drivers px. D:\Dell_5530_GPS\Dell 5530 with GPS\5530GPS\x86\d553bus και θα κάνεις το update.

(στο d:\Dell_5530_GPS έχω αποσυμπιέσει εγώ τους drivers του zip. Βάζεις το αντίστοιχο δικό σου directory).

 

Με το που ολοκληρωθεί η αντιγραφή των drivers, θα εμφανιστεί μια εγγραφή στα devices με κίτρινο ερωτηματικό που θα λέγεται όπως αναφέρει ο φίλος :

 

"...

μου εμφάνισε το "Dell Wireless 5530 HSPA Mobile Broandband Minicard Gps"

..."

 

Τότε κανεις δεξί κλικ update και σε αυτή την εγγραφή και επιλέγεις drivers απο το directory px d:\Dell_5530_GPS\Dell 5530 with GPS\5530GPS\x86\d553gps

 

Αν κάποιος το έκανε από αλλο driver subdirectory ας μας πει...

 

Με το που ολοκληρωθεί η αντιγραφή των drivers, εγκατέστησε τον Wireless Manager της Dell και μέσα από τον manager Προβoλή->GPS->ενεργοποίηση GPS.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο....

 

Παιδιά εσάς σας κλειδώνει δορυφόρους? εμένα για κανά 4-λεπτο που έμεινα εξω (εχει και ψοφόκρυο :) ) δεν κλείδωσε κάποιον.... θα δοκιμάσω αύριο που υποτίθεται θα έχει και λιακάδα (!) ...

Το activity log πάντως σκρολλάρει με εγγραφές (δείχνει να δέχεται input απο το GPS κανονικά)

 

Παρεπιπτόντως, έχετε κάνει update με το τελευταίο BIOS (A04 version)? Προσοχή αν πάτε να φλασάρετε από Windows γιατί διάβαζα σε αλλο forum ότι υπήρξαν περιπτώσεις έγιναν κάποια μηχανάκια bricked. Προτείναν όλοι το φλασάρισμα μέσω DOS. Το έκανα με Bootable DOS USB key και εγινε απρόσκοπτα (και χωρίς απρόοπτα!)...

Link to comment
Share on other sites

Δορυφόρους Lockάρει, αλλά από ... κρύο θέλει 1 ίσως και 2 λεπτά και καλή επαφή με τον ουρανό ...

 

Όσον αφορά το Bios, εγώ flashαρα μέσα από Windows (δεν είχα βάλει MacOS ακόμα) και όλα πήγαν μια χαρά.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τώρα δεν μπορώ. Δε βαριέσαι, θα το πουλήσω.:)

 

Είδα ήδη την αγγελία σου. Σου εύχομαι καλή και γρήγορη πώληση.

 

Πάντως αν θέλεις ακόμα, μεγαλύτερη SSD για το Dellάκι σου, εγώ πήρα τη δικιά μου 32άρα από εδώ. Είναι της RunCore που είναι η γρηγορότερη αυτή τη στιγμή ... με τρελούς χρόνους ! Του έκανα ένα μικρό παζάρι και τελικά μου την άφησε $140 μαζί με τα μεταφορικά. Τελικά μου ήρθε σε 7 ημέρες περίπου αν βάλεις και το ΣαββατοΚύριακο που μεσολάβησε ...

 

Ααααααα ζήτησα από τον Πέτρο να μετακινήσει το θέμα εδώ, γιατί εκεί ήταν θαμμένα ... Ελπίζω ότι εδώ θα μαζευτούμε περισσότεροι ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα ότι στο σωστό thread θα μαζευόμασταν περισσότεροι ... αλλά τελικά φαίνεται πως παρόλη την προσφορά της Vodafone, είμαστε πολύ λίγοι οι ιδιοκτήτες του συγκεκριμένου NetBook ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με Solid State Disks υπάρχει αυτό το topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219267
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με Solid State Disks υπάρχει αυτό το topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219267

 

Yeap, αλλά σ΄εκείνο το thread μιλάνε για SSD δίσκους για PC ... Εδώ λίγο ποιο εξειδικευμένα μιλάμε ,για SSD που φοράει το Dell Mini 9 ή γενικότερα τα NetBooks ... που συνήθως είναι μικρότερα και με άλλο interface.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

καμία άποψη για αυτονομία?

 

Με το Leopard και με συνεχόμενη χρήση του WiFi, μου βγάζει περίπου ένα 4ωρο μέχρι να κλείσει ... Μάλλον είναι ΠΟΛΥ καλά ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Με το Leopard και με συνεχόμενη χρήση του WiFi, μου βγάζει περίπου ένα 4ωρο μέχρι να κλείσει ... Μάλλον είναι ΠΟΛΥ καλά ...

για Leopard έβαλες άλλον δίσκο όμως ε? για να μπαίνει σε sleep.

 

είναι το μόνο που χρειάζεται?

 

σε 8GB μπαίνουν?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

για Leopard έβαλες άλλον δίσκο όμως ε? για να μπαίνει σε sleep.

 

είναι το μόνο που χρειάζεται?

 

σε 8GB μπαίνουν?

 

Αρχικά τα είχα βάλει στον 8Gb της STEC (είναι ο original). Τελικά πήρα έναν RunCore 32Gb που είναι ταχύτατος και τα μετέφερα ...

 

Το sleep δουλεύει ανεξαρτήτως δίσκου. Θέλει απλά να απενεργοποιήσεις το USB Wake στο Bios. Εκείνο που δε δουλεύει είναι το hibernation, αλλά απ' ότι διαβάζει δε δουλεύει γενικά σε εγκαταστάσεις τύπου Hackintosh.

 

Πάντως, δουλεύουν πραγματικά τα πάντα ! Camera, WiFi, Bluetooth, Κάρτα ήχου, VGA Out κλπ κλπ Ακόμα και Two Finger Scrolling κάνει !

 

Για ότι πληροφορία θέλεις σχετικά με την εγκατάσταση, πες μου. Νομίζω πως μετά από πολύ "παιχνίδι" είμαι πλέον ... ειδικός :lol:

 

Πάντως, ομολογώ πως το Dellάκι είναι το ποιο κοντινό που θα μπορούσες να έχεις σε Mac ... Έχω iMac και σκεφτόμουν να πάρω και ένα MacBook, αλλά ουσιαστικά οι δουλειές για τις οποίες το θέλω είναι για NetBook και όχι για LapTop, οπότε το Dellάκι με βολεύει αφάνταστα !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τον 32άρη της runcore και ήρθε σήμερα και τον έβαλα. Του έχω βάλει και μία 2gb ram και το μηχανάκι απλά το χαζεύω. Είναι μικρό, όμορφο, δυνατό, κάνει ό,τι βάλει ο νούς μου και έχει αυτονομία να χορτάσει ο καθένας. Σε συνδυασμό με το mobile internet από τη Vodafone, είναι μακράν το καλύτερο gadgetάκι που έχω πάρει.:):)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...