Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
το εχω απο παλια και αυτο, ομως αυτο που ζητω να βαλω ειναι κατα πολυ καλυτερο και εχει μια πολυ εξυπνη λειτουργια, βρισκει τις γιορτες και τα γεννεθλια των επαφων που εχεις καταχωριμενα και σου βγαζει μηνυμα. και κανει επισης και πολλα αλλα.

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω, ειναι γιατι στο MIO 560 δουλευει κανονικα και στο touce cruise οχι, πως γινεται εφ οσον εχουν το ιδιο λειτουργικο?

 

Κοίτα, αυτό που θέλεις εσύ να βάλεις χρησιμοποιεί today plugin. Όσο χρησιμοποιείς το TouchFlo δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Πρέπει να απενεργοποιήσεις το TF2D για να μπορέσεις να το δεις κάτι που δε νομίζω να θέλεις. Στο P560 δεν έχεις κάποιο άλλο shell στην αρχική οθόνη και γιαυτό το βλέπεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελληνικές ρομ WM6.5(new style buttons) για τοTouch Cruise 2009:

http://forum.xda-developers.com/show...20#post4810620

 

αξίζει? και πως μπορω να περασω τη νεα εκδοση?

την εχω κατεβασει απο τη σελιδα που εχεις παραπανω.

 

 

Κοίτα, αυτό που θέλεις εσύ να βάλεις χρησιμοποιεί today plugin. Όσο χρησιμοποιείς το TouchFlo δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Πρέπει να απενεργοποιήσεις το TF2D για να μπορέσεις να το δεις κάτι που δε νομίζω να θέλεις. Στο P560 δεν έχεις κάποιο άλλο shell στην αρχική οθόνη και γιαυτό το βλέπεις κανονικά.

 

μαλον αυτο συμβαινει πως ομως μπορω να το δοκιμασω?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαλον αυτο συμβαινει πως ομως μπορω να το δοκιμασω?

 

Πήγαινε Settings / Today / Items και απενεργοποίησε το TF2D και ενεργοποίησε το εορτολόγιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Settings / Today / Items και απενεργοποίησε το TF2D και ενεργοποίησε το εορτολόγιο.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

τι γινεται ομως με το Ελληνικές ρομ WM6.5(new style buttons) για τοTouch Cruise 2009:

http://forum.xda-developers.com/show...20#post4810620

αξιζει? και πως μπορω να το περασω?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι μαγειρεμένες rom, δεν είναι επίσημες με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν τις περάσεις έχεις τη συσκευή σου εκτός εγγύησης γιατί την ξεκλειδώνεις. Αν βέβαια επιστρέψεις στην official rom και την ξανακλειδώσεις επανέρχεται η εγγύηση. Αρκεί η συσκευή να μην έχει πρόβλημα όταν θα χρειαστείς να κάνεις χρήση της εγγύησης και να μπορέσεις να την επαναφέρεις.

 

Για τις διαδικασίες δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι μαγειρεμένες rom, δεν είναι επίσημες με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν τις περάσεις έχεις τη συσκευή σου εκτός εγγύησης γιατί την ξεκλειδώνεις. Αν βέβαια επιστρέψεις στην official rom και την ξανακλειδώσεις επανέρχεται η εγγύηση. Αρκεί η συσκευή να μην έχει πρόβλημα όταν θα χρειαστείς να κάνεις χρήση της εγγύησης και να μπορέσεις να την επαναφέρεις.

 

Για τις διαδικασίες δες εδώ.

 

ΟΧΙ δεν ειμαι τοσο γνωστης ωστε να κανω πειραματα., αλλωστε το λινκ που εβαλες τα εχει ολα στα αγγλικα αρα εγω δεν καταλαβαινω λεξη.

ομως γι αλλη μια φορα σ ευχαριστω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Τότε καλύτερα μείνε όπως είσαι. :rolleyes:

σωστά.

συνεχεια αποριών λοιπον.

οταν βαλω το cd που συνοδευει τη συσκευη στον υπολογιστη για να περασω τους χαρτες CoPilot

Mobile 7 μου βγαζει μηνυμα πως ειναι κατεστραμενο που μπορω να βρω αυτους τους χαρτες-προγραμμα ωστε να τους περασω?

ΟΚ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΔΩ http://www.alk.com/htc/el/ Η ΛΥΣΗ

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! ;)

 

για πειτε μου αν γνωριζεται. τι γινεται αν βαλω τη συσκευη στη βαση της, του αυτοκινητου?

μπορω να δουλεψω το destinator? η θα μου ανοιγει απο μονο του την εφαρμογη που συνοδευει τη συσκευη?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

O καθε πλοηγος που χρησιμοποιης εχει δικο του εικονιδιο εναρξης , διαλεγεις οποιον πλοηγο θελεις και κανεις την διαδρομη σου.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου αν γνωριζεται. τι γινεται αν βαλω τη συσκευη στη βαση της, του αυτοκινητου?

μπορω να δουλεψω το destinator? η θα μου ανοιγει απο μονο του την εφαρμογη που συνοδευει τη συσκευη?

 

Αν δεν απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις την αυτόματη εκτέλεση του navipanel, τότε θα σου ανοίγει αυτό η εξ'ορισμού εφαρμογή με το που θα τοποθετήσεις τη συσκευή στη βάση της. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει κάποια άλλη εφαρμογή πλοήγησης με αυτό τον τρόπο.

Υπάρχει βέβαια τρόπος.

Η παρακάτω εφαρμογή δίνει τη δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε περισσότερα από ένα προγράμματα πλοήγησης από μία οθόνη επιλογής η οποία είναι διαμορφώσιμη μέσω του αρχείου menu.ini

Το αρχείο που παραθέτω περιλαμβάνει το φάκελο με την εφαρμογή η οποία είναι διαμορφωμένη σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες. Είναι εύκολο όμως να αλλάξει μέσω του menu.ini

Μπορείς να κάνεις μια συντόμευση της εφαρμογής στην επιφάνεια εργασίας, ακόμη και να ορίσεις να ανοίγει πατώντας το πλήκτρο πλοήγησης της συσκευής.

 

http://www.mediafire.com/download.php?tmanmgrvl92judy

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις την αυτόματη εκτέλεση του navipanel, τότε θα σου ανοίγει αυτό η εξ'ορισμού εφαρμογή με το που θα τοποθετήσεις τη συσκευή στη βάση της. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει κάποια άλλη εφαρμογή πλοήγησης με αυτό τον τρόπο.

Υπάρχει βέβαια τρόπος.

Η παρακάτω εφαρμογή δίνει τη δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε περισσότερα από ένα προγράμματα πλοήγησης από μία οθόνη επιλογής η οποία είναι διαμορφώσιμη μέσω του αρχείου menu.ini

Το αρχείο που παραθέτω περιλαμβάνει το φάκελο με την εφαρμογή η οποία είναι διαμορφωμένη σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες. Είναι εύκολο όμως να αλλάξει μέσω του menu.ini

Μπορείς να κάνεις μια συντόμευση της εφαρμογής στην επιφάνεια εργασίας, ακόμη και να ορίσεις να ανοίγει πατώντας το πλήκτρο πλοήγησης της συσκευής.

 

http://www.mediafire.com/download.php?tmanmgrvl92judy

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

ευχαριστω, το κατέβασα και το περασα τωρα ομως τι?

για δωσε φιλε λιγες παραπανω πληροφοριες, πως μπορω να περασω μεσα το co pilot και destinator 7,

και επισης πως μπορω να απενεργοποιησω το co pilot ?

και ακομη πως μπορω να κανω το κουμπι να ανοιγει την εφαρμογη που μου εδωσες?

συγχωρεστε με για το πριξιμο αλλα οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το καλύτερο βέβαια είναι να απενεργοποιηθεί το navipanel και να ανοίγεις όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις εσύ όταν θέλεις εσύ από την πληθώρα των επιλογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, το κατέβασα και το περασα τωρα ομως τι?

για δωσε φιλε λιγες παραπανω πληροφοριες, πως μπορω να περασω μεσα το co pilot και destinator 7,

και επισης πως μπορω να απενεργοποιησω το co pilot ?

και ακομη πως μπορω να κανω το κουμπι να ανοιγει την εφαρμογη που μου εδωσες?

συγχωρεστε με για το πριξιμο αλλα οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες.

 

1. γίνεται από το menu.ini όπως ανέφερα και πριν.

Ανοιξέ το απ το pc με το σημειωματάριο και όσον αφορά το destinator, βάλε στην εντολή command του αντίστοιχου windows button τη διαδρομή όπου βρίσκεται το εκτελέσιμο αρχείο του destinator(destinator.exe) στη συσκευή σου. Για το copilot, κάνεις το ίδιο χρησιμοποιώντας απλά ένα άλλο windows button(πχ αυτό για το iGO ή το NDrive).

2. Τι εννοείς να απενεργοποιήσεις το copilot. Μήπως να μην εκτελείται όταν πατάς το κουμπί πλοήγησης? Αν ναι αυτό περιλαμβάνεται στον τρόπο με τον οποίο κάνεις το παραπάνω κουμπί να ανοίγει την εφαρμογή που ανέβασα. Πληροφορίες σχετικά θα βρεις εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2746750#post2746750

 

(ποστ149 και μετά, καθώς και κάποια ποστ στην επόμενη σελίδα οπου δίνονται περισσότερες επεξηγήσεις.)

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω πιο συγκεκριμένες κατευθύνσεις, επειδή δεν έχω τη συσκευή αυτή εδώ και πολύ καιρό(και ούτε κάποια άλλη με wm λειτουργικό) και έχω πάνω από χρόνο να ασχολήθώ με τα συγκεκριμένα θέματα.

 

Επίσης η απενεργοποίηση του navipanel γίνεται από ρυθμίσεις -> σύστημα -> carkit απ' όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

σ ενα παλιο ppc, qtek s100 που ειχα υπηρχε ενα προγραμμα, sprite back up λεγοταν, το οποιο μετα απο εργοστασιακη επαναφορα, επανεφερε τα παντα στη θεση τους, επαφες, προγραμματα, τα παντα λειτουργουσε σαν εικονα του σκληρου καπως, κατι αντιστοιχο για το touch cruise υπαρχει?
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σ ενα παλιο ppc, qtek s100 που ειχα υπηρχε ενα προγραμμα, sprite back up λεγοταν, το οποιο μετα απο εργοστασιακη επαναφορα, επανεφερε τα παντα στη θεση τους, επαφες, προγραμματα, τα παντα λειτουργουσε σαν εικονα του σκληρου καπως, κατι αντιστοιχο για το touch cruise υπαρχει?

 

Υπάρχει ακόμα το Sprite Backup αν και προσωπικά προτιμώ το Spb Backup και για την pim πληροφορία αποκλειστικά, δηλαδή sms, calendar, επαφές κτλ συνιστώ το PIM Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα το Sprite Backup αν και προσωπικά προτιμώ το Spb Backup και για την pim πληροφορία αποκλειστικά, δηλαδή sms, calendar, επαφές κτλ συνιστώ το PIM Backup.

 

Το pim backup το εχω περασει, για τα προγραμματα θελω ενα καλο, ποια εκδοση του spd εχεις? την εχεις δοκιμασει σε επαναφορα? επισης πειτε μου αν μπορω να βαλω καποιο προγραμμα ωστε οταν με περνουν τηλ να μου δειχνει στην οθονη μεγαλη φωτογραφια του ατομου που με καλει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποια εκδοση του spd εχεις?

 

Spb Backup v2.1.0 build 3536

 

την εχεις δοκιμασει σε επαναφορα?

 

Ναι, σε πολλές συσκευές και πάντα στην ίδια rom.

 

επισης πειτε μου αν μπορω να βαλω καποιο προγραμμα ωστε οταν με περνουν τηλ να μου δειχνει στην οθονη μεγαλη φωτογραφια του ατομου που με καλει.

 

Δεν το συνιστώ. Περισσότερα προβλήματα δημιουργούν παρά λύνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Spb Backup v2.1.0 build 3536

 

Ναι, σε πολλές συσκευές και πάντα στην ίδια rom.

 

:) :D :)

ευχαριστώ το περασα και τωρα κανω το πρωτο μου αντιγραφο, κι ας ειναι αχρειαστο.

1) ωπ μολις τελειωσε το αντιγραφο εκανε επαννεκινηση ειναι φυσιολογικο?

2) παιζει κανενας μετρητης κλησεων.?

βρηκα αυτο LCMinutes - Monitoring your minutes, SMS and data usage.ειναι καλο?

3) οταν εχω συνδεμενη τη συσκευη με τον υπολογιστη δεν εχω ιντερνετ στη συσκευη, ενω με ασυρματο δικτυο εχω γιατι?

πως θα γινει μολις συνδεω τη συσκευη στον υπολογιστη να κατεβαζει μονη της δεδομενα για δορυφορους και για τον καιρο?

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) ωπ μολις τελειωσε το αντιγραφο εκανε επαννεκινηση ειναι φυσιολογικο?

2) παιζει κανενας μετρητης κλησεων.?

βρηκα αυτο LCMinutes - Monitoring your minutes, SMS and data usage.ειναι καλο?

3) οταν εχω συνδεμενη τη συσκευη με τον υπολογιστη δεν εχω ιντερνετ στη συσκευη, ενω με ασυρματο δικτυο εχω γιατι?

πως θα γινει μολις συνδεω τη συσκευη στον υπολογιστη να κατεβαζει μονη της δεδομενα για δορυφορους και για τον καιρο?

 

1) Ναι.

2) Ναι καλό είναι.

3) Θα έπρεπε να έχεις και μέσω υπολογιστή. Έχεις κάνει συγχρονισμό με ActiveSync;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχεις και μέσω υπολογιστή. Έχεις κάνει συγχρονισμό με ActiveSync;

 

ναι αλλα ιντερνετ στο κινητο δεν βλεπω,

:) υπαρχει κανενα προγραμματακι για επανεκκινιση?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και δωρεάν είναι επίσης και το slide2shutdown:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=554177

 

το οποίο έχει επίσης τη δυνατότητα ανάθεσης στο κουμπί απενεργοποίησης της συσκευής, έτσι ώστε με πάτημα/κράτημα σε αυτό να εμφανίζεται ένα μενού με τις επιλογές απενεργοποίηση - επανεκκίνηση - σβήσιμο οθόνης.

Υποστηρίζει και διαφορετικά θέματα και ελληνικό interface.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...