Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν έβγαλα άκρη...

Παρόλα αυτά, βρήκα μέσω internet touchpad και θα το πάρω σε κανα δυο εβδομάδες (τότε θα σας πω και τι πήρα).

Κατάφερα πέρασα το Pocket Controller και το σετάρισα από την αρχή (αφού το είχα κάνει hard reset). Όλα πήγαν περίφημα, μόνο που πλέον δεν μου βγάζει επιλογή στο πληκτρολόγιο για ελληνικά. Πριν την είχα. Με το language selector άλλαξα την γλώσσα σε αγγλικά αλλά από τότε δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Καμία ιδέα; Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όλα πήγαν περίφημα, μόνο που πλέον δεν μου βγάζει επιλογή στο πληκτρολόγιο για ελληνικά. Πριν την είχα. Με το language selector άλλαξα την γλώσσα σε αγγλικά αλλά από τότε δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Καμία ιδέα; Μου διαφεύγει κάτι;

 

Ενεργοποίηση εναλλαγής Αγγλικών<->Ελληνικών

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις καλημέρες μου. Πήρα τελικά touchpad μέσω e-bay με ολόκληρα 16€ (μαζί με τα μεταφορικά), αλλάχτηκε και είναι μια χαρά. Αντί λοιπόν για τα 171€ που μου ζητούσαν, 11,7 κόστιζε το touchpad!

Όποιος χρειαστεί ποτέ βοήθεια για να το αλλάξει ας μου πει.

 

Υ.Γ. Μιλάμε για το γνήσιο...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια!!θα παρακαλουσα να μου πειτε αν υπαρχει καποιον προγραμμα για αναπαραγωγη video tones στο htc cruise 09.

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μόλις έβαλα μια sim της WIND 2in1... Μήπως ξέρει κανείς πώς βάζουμε ονόματα στις γραμμές και λοιπές ρυθμίσεις (ενεργοποίηση απενεργοποιήση μόνο της μίας γραμμής) ???? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας εχω τα win 7 και μετα απο μια επαναφορα του συστήματος δεν μπορώ να συγχρονίσω με το ΗΤC T4242 .ξερει κανει τι μπορει να έχει παει λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια, ενω οταν συνδεω το τηλεφωνο στο πι σι με το καλωδιο, μπορω ανετα να δω ολα τα αρχεια και να προσθαφαιρεσω οτι θελω, δεν κανει συγχρονισμο με το outlook, αρα δεν μπορω να ενημερωσω βιβλιο διευθυνσεων, ημερολογιο και τα λοιπα... οταν το συνδεω κ παω να κανω sync απλως μου βγαζει ενα μηνυμα οτι παρουσιαστηκε λαθος με τη συσκευη μου κ θα πρεπει να την αποσυνδεσω κ να την επανασυνδεσω.. φυσικα ουτε αυτο κανει τιποτα. Εχω δοκικασει οτι εχει δημοσιευθει στο web και δεν γινεται τιποτα. Το χει κανεις αλλο αυτο το προβλημα, ειναι μονο συγκεκριμενο για αυτο τον τυπο συσκευης ή τι στα κοματια??/

 

και κατι ασχετο, ξερει κανεις πως βαζουμε τονους οταν χρησιμοποιουμε ελληνικο πληκτρολογιο?

ευχαριστω

Edited by gkapitso
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια, ενω οταν συνδεω το τηλεφωνο στο πι σι με το καλωδιο, μπορω ανετα να δω ολα τα αρχεια και να προσθαφαιρεσω οτι θελω, δεν κανει συγχρονισμο με το outlook, αρα δεν μπορω να ενημερωσω βιβλιο διευθυνσεων, ημερολογιο και τα λοιπα... οταν το συνδεω κ παω να κανω sync απλως μου βγαζει ενα μηνυμα οτι παρουσιαστηκε λαθος με τη συσκευη μου κ θα πρεπει να την αποσυνδεσω κ να την επανασυνδεσω.. φυσικα ουτε αυτο κανει τιποτα. Εχω δοκικασει οτι εχει δημοσιευθει στο web και δεν γινεται τιποτα. Το χει κανεις αλλο αυτο το προβλημα, ειναι μονο συγκεκριμενο για αυτο τον τυπο συσκευης ή τι στα κοματια??/

 

Έχεις δοκιμάσει να απεγκαταστήσεις το activesync (εάν έχεις windows XP) ή το Windows Mobile Device Center (εάν έχεις Windows Vista ή 7) και να το ξαναεγκαταστήσεις;

 

και κατι ασχετο, ξερει κανεις πως βαζουμε τονους οταν χρησιμοποιουμε ελληνικο πληκτρολογιο?

 

Με παρατεταμένο πάτημα στο φωνήεν που θέλεις να βάλεις τόνο, σου βγάζει αυτή την επιλογή (μιλάμε πάντα για τα πληκτρολόγια της HTC φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να απεγκαταστήσεις το activesync (εάν έχεις windows XP) ή το Windows Mobile Device Center (εάν έχεις Windows Vista ή 7) και να το ξαναεγκαταστήσεις;

 

 

 

Με παρατεταμένο πάτημα στο φωνήεν που θέλεις να βάλεις τόνο, σου βγάζει αυτή την επιλογή (μιλάμε πάντα για τα πληκτρολόγια της HTC φυσικά).

 

Καλημερα αντιμετωπιζα σχεδον το ιδιο προβλημα μολις εβαλα στο pc το microsoft office το προβλημα λυθηκε ο συχρονισμος γινετε κανονικα

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

εχω το microsoft office στο πι σι... εχω και το wmdc και απλως δεν γινεται τιποτα... τεσπα, το νοεμβριο πιθανων να παρω το hd2 mini, ελπιζω αυτο να δουλευει...

 

σχετικα με το πληκτρολογιο, παρατεταμενο πατημα των πληκτρων απλως βγαζει το γραμμα ή συμβολο που ειναι στο πανω μερος το πληκτρου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τότε η μόνη λύση είναι το hard reset. Από αυτό θα καταλάβεις εάν είναι θέμα της συσκευής σου ή του υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρεπει να υπαρχει προβλημα με βιστα και htc phones

 

Εν γένει δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Στο παρελθόν δεν είχα κανένα πρόβλημα έχοντας τον ίδιο συνδυασμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα διαχειρισης του HTC Touch Cruise 09 μεσω του υπολογιστη πχ εχω το Pocket Controller-Professional αλλα δεν υποστιριζει τη συγκεκριμενη συσκευη.

:lol: αν ειναι και στα ελληνικα θα το εκτιμουχα ειδιαιτερως.:lol:

 

ΒΟΗΘΕΙΑ μου ζηταει συνεχως κωδικο τον βαζω κανει εκκινηση και μου ξαναβγαζει την ιδια λειτουργια δηλαδη να βαλω κωδικο εκανα επανεκκινηση εβγαλα την μπαταρια αλλα τιποτα τι να κανω?

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα διαχειρισης του HTC Touch Cruise 09 μεσω του υπολογιστη πχ εχω το Pocket Controller-Professional αλλα δεν υποστιριζει τη συγκεκριμενη συσκευη.

:lol: αν ειναι και στα ελληνικα θα το εκτιμουχα ειδιαιτερως.:lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269033

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες σε μήνυμα 'Εχω αλλάξει ρόμ η οποία είναι μεν ελληνική αλλά όταν στέλνω μήνυμά στα ελληνικά οι παραλήπτες διαβάζουν κινέζικα και όταν ενεργοποιώ την υποστήριξη unicode στέλνει 70 χαρακτήρες αλλά μπορούν να διαβαστούν. Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...