Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν πατώ τα πλήκτρα της έντασης μου δείχνει μόνο τις μπάρες χωρίς να αυξάνεται ή να μειώνεται η ένταση. Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.Πριν 3 χρόνια αγόρασα το Artemis,το κινητό μου βγήκε απίστευτα καλό,τρομερη αντοχή παρ'ολες τις κακουχίες που έχει περάσει!Αυτό που πραγματικά με κούρασε πολύ ειναι η καθυστέρηση του GPS στο να βρέι σήμα και γενικά το βρήκα βασανιστικά αργό(σίγουρα βέβαια παίζει ρόλο το Destinator),οστόσο την δουλειά μου μου την έκανε μια χαρα.Σιγά σιγά όμως η συσκευούλα μου παραδίδει ψυχή(και πολύ μου κράτησε)και παρ'ολο που έχω χάσει την μπάλα με τα 800.000 μοντέλα που έχει βγάλει η HTC σκέφτομαι το Touch Cruise σαν αντικαταστάτη.Υπάρχει κανεις που να ήταν κάτοχος Ρ3300 κια να το άλλαξε με touch cruise για να καταλάβω την διαφορα?σε γενικές γραμμες το GPS με destinator πως πηγαίνει?Πάλι τα κουλά το άρτεμις κάνει?Σας ευχαριστώ εκ των πρω τέρων για τις απαντήσεις σας και συγγνώμη αν κουρασα με την πολυλογία!
Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα και τα 2!!

Να σου πω πως στη τιμη αυτη το ιολιτ ειναι απαιχτο,εγω το ειχα παρει 2φορες τη 1 με..500ευρω και παλι δε το χα μετανιωση!!

Να ξερεις πως λογο απλετης ROM/RAM το μηχανακι ειναι αλλου,καμια σχεση με το δικο σου!

Προχωρα αφοβα σε αυτο η κοιτα το Touch2 (mega)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμφωνώ και εγώ πως το Cruise 09 είναι πολύ αξιόλογη συσκευή και σαφώς ανώτερη του παλιού καλού Artemis. Τα προβλήματα των windows mobile που συναντούσαμε τότε, έχουν φύγει ανεπιστρεπτί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλέψει σε κάποιον το Εορτολόγιο Greek Today Screen

Το κάνω εγκατάσταση,κάνει μια ώρα στη μπάρα φορτωσης,το κλείνω-το ανοίγω,εμφανίζεται μια φορά κατά την εκκινηση πριν τη φόρτωση του touchflo και μετά άφαντο,δε το βρίσκω πουθενά?! Δεν θα έπρεπε να είναι στα προγράμματα? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει δουλέψει σε κάποιον το Εορτολόγιο Greek Today Screen

Το κάνω εγκατάσταση,κάνει μια ώρα στη μπάρα φορτωσης,το κλείνω-το ανοίγω,εμφανίζεται μια φορά κατά την εκκινηση πριν τη φόρτωση του touchflo και μετά άφαντο,δε το βρίσκω πουθενά?! Δεν θα έπρεπε να είναι στα προγράμματα? :worry:

 

Όχι. Αυτό που χρησιμοποιείς έχει αποκλειστικά today plugin το οποίο δεν δουλεύει μαζί με το TouchFlo. Χρησιμοποίησε το Papadimitriou Hellenic Callendar.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα και τα 2!!

Να σου πω πως στη τιμη αυτη το ιολιτ ειναι απαιχτο,εγω το ειχα παρει 2φορες τη 1 με..500ευρω και παλι δε το χα μετανιωση!!

Να ξερεις πως λογο απλετης ROM/RAM το μηχανακι ειναι αλλου,καμια σχεση με το δικο σου!

Προχωρα αφοβα σε αυτο η κοιτα το Touch2 (mega)

 

Συμφωνώ και εγώ πως το Cruise 09 είναι πολύ αξιόλογη συσκευή και σαφώς ανώτερη του παλιού καλού Artemis. Τα προβλήματα των windows mobile που συναντούσαμε τότε, έχουν φύγει ανεπιστρεπτί.

 

Οκ οαιδιά να'στε καλα,μου λύσατε πολύ εύστοχα τις απορίες μου,προχωράω στην απόκτησή του!Σας ευχαριστώ πολύ!

Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται στην περιπτωση που εχει χαθει ο κωδικος ενεργοποιησης του gps?

(δεν μπηκε ποτε σε λειτουργια το gps)

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

θέλω τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει...

αγόρασα πριν λίγες μέρες μια κάρτα sd 4 gb για το htc μου...

πήγα να τη βάλω και σκέφτηκα (βλακωδώς μάλλον!) ότι επειδή το copilot ήταν στην άλλη

κάρτα που είχε ήδη (1gb) θα έπρεπε να σβήσω το πρόγραμμα από το κινητό

και να το ξανά εγκαταστήσω με την καινούργια κάρτα..

τώρα έχω χάσει τη μπάλα και δε ξέρω πως θα το εγκαταστήσω ξανά και από που..

αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω...

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα ειναι ενσωματωμενο με το λειτουργικο του κινητού οποτε καθε φορα που κανεις φορματ το περναει αυτοματα.Στην καρτα εχει μονο τους χαρτες.Οπως καταλαβαινεις εκανες πατατια.Πρεπει βαλεις καποιο σπασμενο ή να κανεις φορματ το κινητο.Αλλαξες που άλλαξες καρτα κανε φορματ κινητο και καρτα και βαλε ολα τα προγραμματα μια και καλή.Αν κανεις φορματ του κινητου θα πρεπει να ενργοποιησεις ξανα τους χαρτες.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι γινεται στην περιπτωση που εχει χαθει ο κωδικος ενεργοποιησης του gps?

(δεν μπηκε ποτε σε λειτουργια το gps)

 

Εννοείς το πρόγραμμα πλοήγησης που έχει μέσα; Γιατί γενικότερα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με τον GPS δέκτη της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το πρόγραμμα πλοήγησης που έχει μέσα; Γιατί γενικότερα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με τον GPS δέκτη της συσκευής.

 

Μου λενε οτι υπαρχει ενας κωδικος ενεργοποιησης του gps,μοναδικος για καθε συσκευη.

Αν δεν υπαρχει,δουλευει το gps?

Mηπως ειναι για συγκερκριμενο μονο προγραμμα πλοηγησης?

Εχω και το 6220c και οταν εβαλα το γκαρμιν ξεκλειδωνα το gps του με ενα χ τροπο.

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου λενε οτι υπαρχει ενας κωδικος ενεργοποιησης του gps,μοναδικος για καθε συσκευη.

Αν δεν υπαρχει,δουλευει το gps?

Mηπως ειναι για συγκερκριμενο μονο προγραμμα πλοηγησης?

 

Για το GPS της συσκευής δύσκολο. Μάλλον θα μιλάς για το συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης το οποίο όπως είναι φυσικό έχει τη δική του άδεια για κάθε ξεχωριστή συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αγορασα used,και ειναι μια χαρα.(την καμερα δεν θα την σχολιασω,τι να σχολιασεις δηλαδη,θυμαμαι και το mpx 220 που ειχα καποτε ειχε καμερα τραγικη)

Που θα βρω usb καλωδιο?

Που θα ενημερωθω για να περασω παιχνιδια και εφαρμογες,και πως?

Ειδικα για θεματα πλοηγησης,,,,,,

Ευχαριστω

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώδιο USB - miniuSB μπορείς να βρεις παντού.

 

Όσον αφορά τις εφαρμογές ρίξε μια ματιά στο Windows Mobile Software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα ειναι ενσωματωμενο με το λειτουργικο του κινητού οποτε καθε φορα που κανεις φορματ το περναει αυτοματα.Στην καρτα εχει μονο τους χαρτες.Οπως καταλαβαινεις εκανες πατατια.Πρεπει βαλεις καποιο σπασμενο ή να κανεις φορματ το κινητο.Αλλαξες που άλλαξες καρτα κανε φορματ κινητο και καρτα και βαλε ολα τα προγραμματα μια και καλή.Αν κανεις φορματ του κινητου θα πρεπει να ενργοποιησεις ξανα τους χαρτες.

τη πάτησα για τα καλά δηλαδή...πίκρα!!!

τεσπα..μήπως ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει

κανένα πρόγραμμα free να κατεβάσω αντί για το copilot

και αν αξίζει τον κόπο ή είναι προτιμότερο να μπω στη διαδικασία format;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

θέλω τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει...

αγόρασα πριν λίγες μέρες μια κάρτα sd 4 gb για το htc μου...

πήγα να τη βάλω και σκέφτηκα (βλακωδώς μάλλον!) ότι επειδή το copilot ήταν στην άλλη

κάρτα που είχε ήδη (1gb) θα έπρεπε να σβήσω το πρόγραμμα από το κινητό

και να το ξανά εγκαταστήσω με την καινούργια κάρτα..

τώρα έχω χάσει τη μπάλα και δε ξέρω πως θα το εγκαταστήσω ξανά και από που..

αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω...

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Πας http://www.alk.com/htc/el/, επιλέγεις Touch Cruise και μετά επαναφορά χάρτη. Θα σου δώσει link να το ξανακατεβάσεις. Εκτός αν έχεις χάσει και το .exe, αυτό δεν περιλαμβάνεται, είναι στο image του κινητού. Σαν τελευταία επιλογή ίσως να μπορείς να το ανακτήσεις με επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις (αλλά δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν παίζει για προεγκατεστημένο software). Με επαναφορά χάνεις ότι ρυθμίσεις και προγράμματα έχεις βάλει ως τώρα.

Edited by ayan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η συσκευή επανέρχεται όπως όταν πρωτοανοίγει. Δεν ισχύει όμως αυτό και για τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πας http://www.alk.com/htc/el/, επιλέγεις Touch Cruise και μετά επαναφορά χάρτη. Θα σου δώσει link να το ξανακατεβάσεις. Εκτός αν έχεις χάσει και το .exe, αυτό δεν περιλαμβάνεται, είναι στο image του κινητού. Σαν τελευταία επιλογή ίσως να μπορείς να το ανακτήσεις με επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις (αλλά δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν παίζει για προεγκατεστημένο software). Με επαναφορά χάνεις ότι ρυθμίσεις και προγράμματα έχεις βάλει ως τώρα.

καλημέρα...

κατέβασα το zip αρχείο από τη σελίδα που μου αναφέρεις

αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω από δω και πέρα..

μπορείς να με βοηθήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο που κατεβασες εχει μονο τους χαρτες .Για να εμφανιστει το προγραμμα ξανα πρεπει να κανεις φορματ τη συσκευή η να το βαλεις σπασμενο οπως ειπαμε και πιο πανω.Στο mail που σου στειλανε εχει οδηγιες πως θα περασεις τα αρχεια του zip στην καρτα.Μετα ενεργοποιείς τους χαρτες ξανά οπως εκανες και την πρωτη φορα οταν ανοιξες το κινητο και έκανες χρηση του Copilot(με τον κωδικο που υπαρχει στο καρτελακι)

 

ΥΓ.Μη λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια

Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Με τις επαφες που βγαζουν κατι τετραγωνακια αντι γραμματα,πως ειναι ο ταχυτερος τροπος να το διωρθωσω?(τις μετεφερα μεσω sim απο νοκια 6220c)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό δεν τα πάει καλά με τις επαφές από sim. Άλλοι χαρακτήρες στα νοκια άλλη μορφή καρτέλας και παει λέγοντας .Θα πρέπει να επεξεργαστείς όλα τα ονόματα είτε στο κινητό είτε μεσώ outlook στον υπολογιστή κάνοντας τους απαραίτητους συχρονισμους.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν φταίει η συσκευή για τις απαρχαιωμένες δυνατότητες της SIM. Τις επαφές λοιπόν πάντα στη συσκευή και όχι στη SIM. Υπάρχουν τόσες επιλογές πια για backup (Outlook, PIM Backup, Microsoft Myphone κτλ.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,βρηκα λυση πολυ απλη,σχετικα.

Παμε σε νοκια κινητο(sybian σιγουρα,δεν ξερω για απλα),επιλεγουμε ολες τις επαφες, και μετα "αποστολη προσθετων στοιχειων" μεσω bluetooth,και διαλεγουμε το htc_c2 κινητο μας.

ΣΤο cruise τωρα,διαγραφουμε ΟΛΕΣ τις επαφες απο συσκευη αλλα και sim καρτας.

ΠΡΟΣΟΧΗ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΟΛΕΣ ΤΙς ΕΠΑΦΕΣ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ SUITE.

Παταμε αποστολη στο νοκια και οι επαφες μεταφερονται στο htc.

To cruise ρωταει "να αποθηκευτει στις επαφες" παταμε "ναι".

ΕΜΕΝΑ ΑΝΟΙΓΑΝ ΜΙΑ-ΜΙΑ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ και παταγα απλα καθε φορα ναι,αλλα κατω αριστερα εγραφε "αποθηκευση",προφανως θα γινοτανε αυτοματα για ολες,απλα δεν το δοκιμασα.

Αφου τελειωσουμε οι επαφες φαινονται κανονικοτατα χωρις τετραγωνακια κτλ!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...