Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά μόλις απέκτησα ένα και θα ήθελα να ρωτήσω ποιά είναι η τελευταία official Rom που υπάρχει και πως γίνεται αναβάθμηση της Rom ? Υπάρχει κάπου ένας οδηγός για να διαβάσω μιας και είναι το πρώτο μου HTC.

Ευχαριστώ.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δε νομίζω να έχει βγάλει άλλη official ROM πέρα από αυτή που φοράει η συσκευή σου.

 

Εάν έχεις ελληνική συσκευή, μπες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος τα εισερχόμενα αρχεία απο Bluetooth να πηγαίνουν απευθείας στην κάρτα και όχι στο My Documents της μνήμης του κινητού;
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πρώτος τρόπος:

http://code.google.com/p/manilla2dcu...downloads/list

 

Δεύτερος τρόπος:

Με χρήση Registry Editor

Πας στο HKLM\Software\HTC\manila2D\Home\

Αλλάζεις το SK2Cmd = \directory\ <η εφαρμογή σου>

Αλλάζεις το SK2 = "<το όνομα που θες να φαίνεται στο softkey>"

SOFTRESET

 

ρε παιδια ΟΤΙ προγραμμα του εχω βαλει πανω είτε manila είτε καποιο άλλο, προσπαθω να κανω ρυθμισεις και δεν τις παίρνει με τιποτα

τα software keys ειτε τα αλλαξα ειτε οτι οχι τα ιδια παραμένουν

 

edit: τα soft keys αλλαξαν οκ

 

Τώρα έχω πρόβλημα με

το bluetooth του ιολιτακι μου δεν επικοινωνει με καμια συσκευη bt

 

επισης πως μπορω να του βάλω ήχο κλήσης διαφορετικό απο αυτους που έχει και ανά άτομο?

και γενικά προφιλ, όπως τα symbian κινητά?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

επίσης πόσο εύκολο ειναι να προγραμματίσει κανεις τα haedkeys το footprints δηλ kai to home?
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση-απορία.Εχω στην μνημη του τηλεφωνου τις επαφες γραμμενες όλες με ελληνικα και καποια τηλ με λατινικους χαρακτηρες.Δινω εντολή να γινει αντιγραφη των επαφων στην κάρτα sim.Ξεκιναει η διαδικασια κανονικά και στην πρωτη επαφή με ελληνικους χαρακτηρες που βγαζει σφαλμα και σταματά η διαδικασία.Ανοιγω τις επαφές sim και βλεπω οτι έχουν αντιγραφεί μονο οι επαφες με λατινικους χακτήρες.Δοκιμαζω χειροκίνητα να αντιγραψω επαφή με ελληνικούς χαρακτήρες και πάλι σφαλμα.Τι μπορεί να φταει ρε παιδιά το κινητό μου?Η καρτα sim ειναι για τον π@@τσο και θέλει πέταμα?Καμια ιδέα πρόταση?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν νομίζω να ζήτησα πρόγραμμα για back up .Το πρόβλημα μου ειναι οτι δεν μπορούν να αντιγραφούν οι επαφές μου στην καρτα sim.Για back up χρησιμοποιώ άλλα προγράμματα και φυσικά το online Microsoft Myphone...Τελικα λυση δεν υπαρχει.κανοντας μια πιο λεπτομερη αναζητηση στις ρυθμισεις του κινητου στην καρτα μπορει να αντιγράψει ονόματα μεχρι 16 χαρακτήρες ασχετως αν ειναι σε λατινους ή ελληνικούς.Οπότε πακέτο καθότι ολες οι επαφες μου ειναι με ονοματεπώνυμο.Το παραδοξο ειναι οτι δεν μπορει να κανει την αντιγραφή μεχρι καποιους χαρακτήρες έστω και με αλμπουρνεζικα όπως κάποια άλλα κινητά
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σου πρότεινα αυτό που χρησιμοποιούμε όλοι μας ως κάτοχοι αυτών των συσκευών. Κανένας δεν χρησιμοποιεί τις απαρχαιωμένες δυνατότητες της sim για αποθήκευση επαφών και προσωπικά... δεν βρίσκω και το λόγο από τη στιγμή που υπάρχει το pim backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες εσύ και δεν αντιλέγω αλλά επειδη την κάρτα την χρησιμοποιώ με αρκετές συσκευές θα με βόλευε να είχα κάποιες επαφές στην sim.Τελοσπαντων το ζήτημα ειναι οτι αυτό που θέλω δεν γίνεται.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω αυτο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270473030794&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

το οποιο βεβαια ειναι "κλωνος" του Cruise θελω να ρωτησω τα παρακατω.

1)Θα μπορεσω να περασω τα ελληνικα windows στη συσκευη για να εχω ελληνικα?

2)Λογικα θα λειτουργει εδω στην Ελλαδα η συγκεκριμενη συσκευη σε δυκτιο Cosmote?

Συγνωμη αν το post δεν εχει θεση εδω αλλα επειδη η συσκευη ειναι κλωνος του cruise γιαυτο και ποσταρα εδω.

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω αυτο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270473030794&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

το οποιο βεβαια ειναι "κλωνος" του Cruise θελω να ρωτησω τα παρακατω.

1)Θα μπορεσω να περασω τα ελληνικα windows στη συσκευη για να εχω ελληνικα?

2)Λογικα θα λειτουργει εδω στην Ελλαδα η συγκεκριμενη συσκευη σε δυκτιο Cosmote?

Συγνωμη αν το post δεν εχει θεση εδω αλλα επειδη η συσκευη ειναι κλωνος του cruise γιαυτο και ποσταρα εδω.

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.

 

Δηλαδή προτιμάς να πάρεις αυτό το πράγμα από το να πάρεις ένα μεταχειρισμένο π.χ. ή κανά άλλο HTC;

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου:

Δεν μπορείς να περασεις rom που προορίζεται για άλλη συσκευή και συγκέκριμένα με την ελληνική rom υπάρχει επιπλέον περιορισμός από την αντιπροσωπεία.

Πρέπει να λειτοργεί κανονικά η κάρτα αν υποστηρίζει τις συχνότητες που αναφέρει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι και εγώ ενάντια σε κάθε μορφής κλώνους. 1000 φορές καλύτερα ένα μεταχειρισμένο επώνυμο, παρά ένας καινούργιος κλώνος ακόμα και αν είναι σε καλύτερη τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα σοβαρο προβλημα που εχει να κανει με το active sync ..... ενω το τηλεφωνο μου συνδεεται κανονικα με το windows mobile centre και εχω προσβαση στη συσκευη για μεταφορα αρχειων, αρνειται να συγχρονισθει με το outlook. οταν παω να ξεκινησω συγχρονιοσμο μου βγαζει μηνυμα οτι παρουσιασθηκε σφαλμα και οτι πρεπει να αποσυνδεσω και να επανασυνδεσω τη συσκευη, το οποιο φυσικα δεν κανει τιποτα. το περιεργο ειναι οτι το προηγοουμενο τλφ που ειχα (htc3600- πριν 2 μερες αλλαξα) ενω στην αρχη δεν ειχε προβλημα με το συγχρονισμο- μιλαμε για περιπου εναμισυ χρονο ολα μια χαρα- κι αυτο πριν απο τρεις βδομαδες παρουσιασε το ιδιο προβλημα.... νομισα πως με την καινουρια συσκευη θα λυνοταν το προβλημα, αλλα παραμενει. Δοκιμασα ολα τα βηματα που υπαρχουν στα περισοττερα φορουμ για το θεμα, οπως απεγκατασταση μομπαιλ σεντερ,κτλ, αλλα τιποτα . εχει παρατηρησει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα , και αν ναι, το εχει λυσει επιτυχως?>

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την εντύπωση από τα γραφόμενά σου ότι μάλλον είναι πρόβλημα του PC σου και όχι των συσκευών σου. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το εξής πρόβλημα ,δουλεύει μόνο το ένα ακουστικό είτε ακουω μουσική είτε κάνω κλήση.Εχω κανει αρκετά reset αλλά τιποτα.Υπαρχει περίπτωση να εχει προβλημα το κινητο ;Το μεγάφωνο πάντως ακούγεται κανονικά.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μου φαίνεται πρόβλημα της συσκευής αλλά μάλλον του hands free. To έχεις δοκιμάσει σε άλλη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει κάποιος γνωστός μου HTC για να κάνω κάποια δοκιμή..Απ οτι την άλλη αν πάρω κάποιο άλλο handsfree και δεν παιζει θα εκνευριστώ και γιατι θα εχω 2 ακουστικά και γιατι θα θέλει το κινητό service :(
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα δεν χρειάζεται να το δοκιμάσεις σε HTC συγκεκριμένα. Εμάς μας ενδιαφέρει σε πρώτη φάση να δούμε ότι το hands-free δεν είναι ελαττωματικό. Εάν δουλεύει σωστά σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή τότε κοιτάζουμε και το HTC σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα ,δουλεύει μόνο το ένα ακουστικό είτε ακουω μουσική είτε κάνω κλήση.Εχω κανει αρκετά reset αλλά τιποτα.Υπαρχει περίπτωση να εχει προβλημα το κινητο ;Το μεγάφωνο πάντως ακούγεται κανονικά.

 

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα, το πιθανότερο είναι να έχει πρόβλημα το handsfree. Έχω ήδη πετάξει δύο διαφορετικά στερεοφωνικά handsfree(διαφορετικές μάρκες) για αυτό το λόγο. Μπορείς, να το δοκιμάσεις και στο pc, αν έχεις bluetooth που υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...