Jump to content

Samsung GT-S8300 Ultra Touch


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως στον τομεα της καμερας δεν ειναι κι αδιαφορο.

απο εμφανιση και ποιοτητα οπως επισης και οθονη απλα σκιζει.

λιγο αργο μενου ομως βλεπω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παντως στον τομεα της καμερας δεν ειναι κι αδιαφορο.

απο εμφανιση και ποιοτητα οπως επισης και οθονη απλα σκιζει.

λιγο αργο μενου ομως βλεπω.

 

Πραγματικά το μενού του είναι λίγο αργό. :(

Το μενού F-480 που έχω "κινείται" με διπλάσια ταχύτητα...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αφής πως ανταποκρίνεται σε σχέση με την οθόνη του GT-M8800 Pixon;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το μενού του είναι λίγο αργό. :(

Το μενού F-480 που έχω "κινείται" με διπλάσια ταχύτητα...

 

το εδωσα παιδια.

δυστυχως το μενου του ειναι οχι απλα αργο,πολ αργο,οτι χειροτερο σε ταχυτητα απο οσα κινητα εχω πιασει,μου θυμιζει κινητο του στυλ 6600,στο ανοιγμα φωτογραφιων ας πουμε,κριμα.

απο ποιοτητα κατασκευης δινει ρεστα,απο οθονη επισης,καμια σχεση ουε και με 480,pixon κτλ,πολυ καλη ευκρηνεια και φωτεινοτητα.

ηχος επισης πολυ καλος.

καμερα καλη,video Πολυ καλο.

αλλα το αργο μενου το χαντακωσε οπως επισης και η αδικαιολογητα υψηλη του τιμη.

με λιγα λογια,πεταξα 460 ευρω.πολυ καλυτερο το arena που εχω τωρα,μα πολυ καλυτερο μιλαμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα μου το φερανε το κινητακι και το εχω βαλει να φορτιζει. μιαερωτηση θα ηθελα να κανω ποσεσ ωρεσ θελει η πρωτη φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

το εδωσα παιδια.

δυστυχως το μενου του ειναι οχι απλα αργο,πολ αργο,οτι χειροτερο σε ταχυτητα απο οσα κινητα εχω πιασει,μου θυμιζει κινητο του στυλ 6600,στο ανοιγμα φωτογραφιων ας πουμε,κριμα.

απο ποιοτητα κατασκευης δινει ρεστα,απο οθονη επισης,καμια σχεση ουε και με 480,pixon κτλ,πολυ καλη ευκρηνεια και φωτεινοτητα.

ηχος επισης πολυ καλος.

καμερα καλη,video Πολυ καλο.

αλλα το αργο μενου το χαντακωσε οπως επισης και η αδικαιολογητα υψηλη του τιμη.

με λιγα λογια,πεταξα 460 ευρω.πολυ καλυτερο το arena που εχω τωρα,μα πολυ καλυτερο μιλαμε.

 

Πραγματικά! Είμαι πολύ αργό το μενού του. Ίσως με κάποια αναβάθμιση λυθεί το θέμα (το F480 έχει πολύ καλύτερη ταχύτητα με το νεο firmware). Η τιμή του είναι υψηλή λόγω 8mp πιστεύω. Τίποτε άλλο. Έτσι κι αλλιώς οι περισσότερες εταιρίες (πλην του Omnia HD) με αυτό ασχολούνται! Λές και μόνο αυτό υπάρχει!

Τέλος πάντων. Το θέμα είναι ότι το τηλέφωνο ΔΕΝ αξίζει τα 450Ε του. Θα μου πεις είναι και η τεχνολογία της οθόνης… Αλλά και πάλι δεν…

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οποιος διαβασει λιγο παραπισω τα εχω πει αυτα(και αλλα)!

Το τηλεφωνο χωλαινει σε πολλα οπως ειναι τωρα αλλα οποιος θελει τετοιο στυλ τηλεφωνου(λεπτο,ποιοτικο με καλα χαρακτηριστικα) υπαρχει το αδερφακι του χωρις τατς(S7350) που εχω τωρα και ειναι super!!:D

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου και το λεω σα μια μικρη βοηθεια σε οσους το ζαχαρωνουν και ειναι αναποφασιστοι να μη το παρουν μιας και ειναι εκνευριστικα αργο το τατς του με ανουσια χαζοπατηματα οπως και το μενου του,και με αυτη την ελειψη πολυπληκτρου συν τα αλλα που εχω αναφερει απλα χανει κατα κρατος απ το ταχυτατο αδερφακι του που τραβαει και το ιδιο βιντεο και υστερη λιγο σε αναλυση καμερας κ 0.2 ιντσες οθονης!

Επισεις το βραδυ ειναι σεξυ η oled αλλα σε ευκρινια οθονης τη μερα(κατι πολυ σημαντικο) χανει επισεις απ το "μικρο" αδερφακι του!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οποιος διαβασει λιγο παραπισω τα εχω πει αυτα(και αλλα)!

Το τηλεφωνο χωλαινει σε πολλα οπως ειναι τωρα αλλα οποιος θελει τετοιο στυλ τηλεφωνου(λεπτο,ποιοτικο με καλα χαρακτηριστικα) υπαρχει το αδερφακι του χωρις τατς(S7350) που εχω τωρα και ειναι super!!:D

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου και το λεω σα μια μικρη βοηθεια σε οσους το ζαχαρωνουν και ειναι αναποφασιστοι να μη το παρουν μιας και ειναι εκνευριστικα αργο το τατς του με ανουσια χαζοπατηματα οπως και το μενου του,και με αυτη την ελειψη πολυπληκτρου συν τα αλλα που εχω αναφερει απλα χανει κατα κρατος απ το ταχυτατο αδερφακι του που τραβαει και το ιδιο βιντεο και υστερη λιγο σε αναλυση καμερας κ 0.2 ιντσες οθονης!

Επισεις το βραδυ ειναι σεξυ η oled αλλα σε ευκρινια οθονης τη μερα(κατι πολυ σημαντικο) χανει επισεις απ το "μικρο" αδερφακι του!!:)

τα λεγες εσυ αλλα ποιος σε ακουγε:pκι εκανα την πατατα και πηγα και το πηρα,πατατα γιατι δε μπορω να το θεωρησω καπως αλλιως.

οποιος θελει λεπτο τηλεφωνο υπαρχουν κι αλλα κινητα ομορφα και στυλατα.

το μενου του ειναι τραγικα αργο,προσωπικα με ενα 4/10 θα το βαθμολογουσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τα λεγες εσυ αλλα ποιος σε ακουγε:pκι εκανα την πατατα και πηγα και το πηρα,πατατα γιατι δε μπορω να το θεωρησω καπως αλλιως.

οποιος θελει λεπτο τηλεφωνο υπαρχουν κι αλλα κινητα ομορφα και στυλατα.

το μενου του ειναι τραγικα αργο,προσωπικα με ενα 4/10 θα το βαθμολογουσα.

 

Κρίμα... μόνο η Samsung μπορεί να χαντακώνει τόσο καλές συσκευές σε specs με το λογισμικό της...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... μόνο η Samsung μπορεί να χαντακώνει τόσο καλές συσκευές σε specs με το λογισμικό της...

 

+1. Μόνο η Sasmung... :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... μόνο η Samsung μπορεί να χαντακώνει τόσο καλές συσκευές σε specs με το λογισμικό της...

 

κοιτα,σαν λογισμικο κι εννοω το μενου του ειναι μια χαρα,πληρεστατο εκτος απο wifi,απο ταχυτητα μενου ομως χαλια...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα σε ολους..εχω παρει το s8300 εδω και μια εβδομαδα απο το e click.gr η συναλαγη αψογη και γρηγορη και 90 ευρω φθηνοτερο απο τα 460 που πωλειται το κινητο -με τα μειον του σιγουρα-για τη χρηση που το θελω πολυ καλο εκτο απο ενα προβλημα οσο αφορα τη διαρκεια της μπαταριας με τη συνιθισμενη χρηση που κανω 10 χρονια με δεκαδες κινητα τουλαχιστον 2 μερες η μπαταρια κραταει με το s8300 με το που το φορτιζω μετα απο 2 ωρες αναμονης πεφτει η πρωτη γραμμη και σε 24 ωρες θελει φορτιση.να πω επισης οτι πρωτη φορτιση το εκανα 12 ωρες. αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν ετσι κανουν ολα η υπαρχει προβλημα με το δικο μου κινητο?εχει να κανει οτι ειναι απο γερμανια?αν και ειναι οντως γνησιο με ελληνικο μενου και 2 χρονια εγγυηση απο samsung γερμανιας. ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από πλευράς ταχύτητας του μενού πως σου φαίνεται φίλε;;;;;

 

Παιδιά έχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ video το κινητάκι.... και είμαι έτοιμος να παραβλέψω το αργό μενού.... για χάρη του video... αξίζει;;;;;

 

Άλλο κινητό με ανάλογη ικανότητα στην σύλληψη video;;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!. Δεν έχω αγοράσει ακόμα το τηλέφωνο και με όλα αυτά που διάβασα πρέπει να πω πως είμαι διστακτικός. Διάβασα ατέλιωτα reviews και δεν ξέρω τι να κάνω! Το τηλέφωνο μου αρέσει πολύ και εξωτερικά και οι λειτουργίες του , είναι ενδιαφέρον.

 

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι που λέτε πως έχει πολύ αργό μενού. Τόσο πολύ είναι ? Είναι γενικά αργό και το τατς του ? Επειδή πραγματικά μου αρέσει πολύ και δεν ξέρω αν πρέπει να το πάρω (δεν είναι και 50 ευρώ:lol:) . Πάντως στα διάφορα reviews που έχω δει λένε πως είναι πραγματικά πολύ καλό και πως μόνο το wifi του λείπει ( σε κάποια reviews γράφει πως έχει wifi και λέω τι γράφει εδώ? :lol:). Επίσης είναι smartphone ή όχι ? Επειδή είδα κάπου πως είναι. Είναι τελικά η όχι ?

 

Anyway μάλλον αποφάσισα να το πάρω και ας είναι αργό !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://images.e-shop.gr/images/TEL/TEL.001198.jpg

Το νέο Samsung S8300 μπορεί να χαρακτηριστεί ως η απόλυτη αρμονία τεχνολογίας και κομψότητας. Ένα όμορφο και λεπτό slide τηλέφωνο, με όλα τα χαρακτηριστικά ενός 3G / HSDPA κινητού και μια σύγχρονης φωτογραφικής μηχανής. Εξοπλισμένο με μεγάλη κι εύχρηστη οθόνη αφής 2.8 ιντσών και ανάλυσης 240 x 400 pixels, με νέα τεχνολογία AMOLED για υψηλή ευκρίνεια εικόνας και χρωμάτων, ώστε να μπορείτε να δείτε κάθε λεπτομέρεια καθαρά και να απολαύσετε τις λειτουργίες του κινητού με απίστευτη ευκολία. Η ενσωματωμένη κάμερα ανάλυσης 8 Μegapixels με Dual Power LED, σας δίνει τη δυνατότητα, εκτός από βίντεο, να τραβήξετε υψηλής ποιότητας φωτογραφίες. Με λειτουργίες όπως Auto Focus, Wide Dynamic Range, Smile shot και Face Detection, οι φωτογραφίες σας θα προκαλέσουν αίσθηση. Ζήστε την εμπειρία των Μultimedia επιλογών στα χέρια σας όπου κι αν βρίσκεστε, καθώς θα μπορείτε να ακούτε την αγαπημένη σας μουσική και να αναπαράγετε τους δημοφιλέστερους τύπους αρχείων βίντεο. Επιπλέον το ενσωματωμένο ραδιόφωνο FM με RDS, σας επιτρέπει να μην χάνετε ποτέ τις αγαπημένες σας εκπομπές.

Διαστάσεις (mm): 110 x 51.5 x 12.8

Βάρος (γραμ.): 121

Χρόνος Ομιλίας: 4 ώρες

Xρόνος Αναμονής: 350 ώρες

Έχρωμη Οθόνη: 2.8 ιντσών αφής WQVGA 16 εκατ. χρωμάτων (240x400)

MMS: Ναί

Κάρτα Μνήμης: microSD (TransFlash), ενσωματωμένη μνήμη 95 MB

Mobile Internet: WAP 2.0, EDGE/GPRS, HSDPA 7.2Mbps

Ασύρματη επικοινωνία: Bluetooth 2.1 (A2DP)

Camera: 8 megapixel, autofocus, Dual Power LED

Ring Tones: MP3, MIDI, AAC

Java: Ναί

GPRS: Ναί

Εξτρα : Quad-band 850, 900, 1800, 1900 Mhz και 3G UMTS 2100, 3G κλήσεις video, οθόνη Full Touch με λειτουργία Vibration Feedback (δόνηση σε κάθε εντολή), ραδιόφωνο FM με RDS, ενσωματωμένος δέκτης aGPS / Geo tagging, εγγραφή και αναπαραγωγή βίντεο (Divx, Xvid, MPEG4,WMV9, H.263, H.264), λειτουργίες λήψης Smile shot, Face Detection και WDR (Wide Dynamic Range), Music Player (MP3, AAC, AAC+, WMA), ημερολόγιο, λίστα εργασιών, ρολόι, ξυπνητήρι, παγκόσμια ώρα, SMS, MMS, Email, μετατροπέας, αριθμομηχανή, φωνητική ηχογράφηση, ανοιχτή ακρόαση, υποστήριξη USB 2.0, επεκτάσιμη μνήμη μέσω κάρτας microSD (TransFlash). Στην συσκευασία περιλαμβάνεται κάρτας μνήμης 1 GB microSD (TransFlash), καλώδιο σύνδεσης με Η/Υ + Software, Stereo Handsfree, Micr. Cable, οδηγίες χρήσης.

 

Το έχει αγοράσει κανείς, να μας πεί την γνώμη του ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω πολλα απο κινητα και θελω να μαθω τι προγραμμα GPS μπορω να βαλω σε αυτο το κινητο,(ενδιαφερεται ενας φιλος μου).Αν μπορει καποιος να μου στειλει link σε π.μ. να κατεβασω το προγραμμα!!

:)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απιστευτη προσφορα..σκετη συσκευη στα multirama 198 ευρω!!

Γερμανος και wind μειναν στα..400 :p

Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρω σαυτην την τιμη πιστευω ειναι ευκαιρια

 

Σ αυτη την τιμη ειναι απ τις καλυτερες επιλογες..

Το κινητακι το ειχα προ 3 μηνων..πολυ καλες εντυπωσεις μου αφησε η AMOLED οθονη του,φανταστικα ζωντανα χρωματα..επισης καταπληκτικο βιντεο αναλυσης D1 με δυνατοτητα εγγραφης slow motion και fast forward..

Στα μειον του η μετρια φωτογραφικη μηχανη για την κατηγορια του αλλα και το εκνευριστικα αργο μενου του

Κατα τ αλλα στα 198 ευρω ειναι ευκαιριαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια multirama το έχουν τόσο; Γιατί στο site τους δεν το βλέπω καθόλου.

 

bill_thes μιας και το είχες, από μπαταρία τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια multirama το έχουν τόσο; Γιατί στο site τους δεν το βλέπω καθόλου.

 

bill_thes μιας και το είχες, από μπαταρία τι λέει;

 

Το ειδα σε διαφημιστικο φυλλαδιο που υπηρχε μεσα στην κυριακατικη ελευθεροτυπια,αρα φανταζομαι σε ολη την αλυσιδα καταστηματων ισχυει η προσφορα..

Οσο για την μπαταρια,με κλεισιμο τα βραδια και νορμαλ χρηση μ εβγαζε 3 μερες..χωρις κλεισιμο και πιο εντονη χρηση μερα παρα μερα το φορτιζα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-S8300 Ultra Touch

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...