Jump to content

Samsung GT-S8300 Ultra Touch


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Απρίλιος στα 450 €?

 

Πολύ καλή τιμή πιστεύω και το κινητό γίνεται σοβαρός υποψήφιος για το επόμενο μου τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει...

 

Samsung Ultra Touch 8300

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/02/samsung-ultra-touch-s8300.jpg

 

We’ve gotten used to see Samsung roll out phone after phone lately so we’re not surprised to see one more today. The Samsung Ultra Touch 8300 is a slider that comes with a touchscreen too. And it’s an AMOLED WQVGA screen. What else it has you ask? Well it has an 8 megapixel camera, AGPS with geotagging, 3G, integrated FM radio with Bluetooth and an up to 16GB microSD support. We’re probably going to see this Samsung slider publicly announced at the MWC, and we’re looking forward to it.

 

http://www.mobilewhack.com/samsung-ultra-touch-8300/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο, λεπτό και με καλά χαρακτηριστικά.. αν είχε και windows ή έστω να ήταν symbian θα ήταν ότι καλύτερο!
Link to comment
Share on other sites

Samsung S8300 UltraTOUCH preview: First look

 

http://www.gsmarena.com/samsung_s8300_ultratouch-review-314.php

 

 

http://img132.imageshack.us/img132/637/picpv3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλά τέλειο... Τι να πω ?? Αν είχε και κάνα λειτουργικό της προκοπής. Μου αρέσει πολύ πάντως. Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πάντως έχει την πιο νέα έκδοση του TouchWiz, την οποία θα την δούμε και στα επόμενα κινητά και στο MWC σε λίγες μέρες
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κυκλοφορει στις 20 του μηνος στην Αγγλια επισημα το κινητακι. Πολυ γρηγορα μου φαινετε!!!

Εχουμε κανενα νεο ποτε θα ερθει και απο εδω? 'Η να κοιταξω για Αγγλια μερια??

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει στις 20 του μηνος στην Αγγλια επισημα το κινητακι. Πολυ γρηγορα μου φαινετε!!!

Εχουμε κανενα νεο ποτε θα ερθει και απο εδω? 'Η να κοιταξω για Αγγλια μερια??

 

UhOh...

Απ'ότι φαίνεται στη Βρετανία (όπως ο φίλος asikis σωστά λέει) κυκλοφορεί στις 19 Μαρτίου. Το πρόβλημα όμως είναι ότι αρχικά η συσκευή θα είναι vodafone exclusive (τους τράβηξε το χρώμα; ). Επίσης θα είναι δωρεάν αν το πάρει κανείς με συμβόλαιο 25 £/μήνα, κάτι που σημαίνει πως πάνω από £400 (€450) δε θα έχει. Γενικά απ'ότι φαίνεται το τιμολογούν παρόμοια με το i900 (Omnia)

 

Kαι τα δύο με ανησυχούν, γιατί δε θέλω να πάρω κλειδωμένη συσκευή, ούτε θέλω να πληρώσω €500 ευρώ, 100€ παραπάνω από τον υπόλοιπο κόσμο :mad::mad::mad:

 

Τέλος στο ebay βρήκα μια θήκη για το κινητό που που διαφημίζει ένα μπλέ s8300. Ξέρουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Το GUI του δεν ενθουσιάζει..Σχετικα μικρά γράμματα,ανιαρά εικονίδια,οχι ιδιαιτερα ευχαριστα χρωματα και θέμα που δεν ταιριάζει με την εμφάνιση του τηλεφώνου...Θυμίζει Μοτορόλα,ανιαρό GUI..Αν έχει και κοντά στα 450 όταν κυκλοφορήσει,χίλιες φορές να δώσει καποιος 100 ευρω πιο πάνω και να πάρει το ασύγκριτα(απ'όλες τις απόψεις)καλύτερο InnoV8 της ίδιας εταιρίας,παρά αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Samsung Tocco Ultra Edition to slide in the UK by 19 March

 

http://www.gsmarena.com/samsung_tocc...h-news-829.php

 

 

http://img208.imageshack.us/img208/9523/picd.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Samsung S8300 Ultra Touch Phone is Now Available

 

Samsung has finally unveiled its much anticipated S8300 ultra touch phone. It is now available at Amazon.com and unlocked for $500.00.

 

The S8300 is a 3G (USDPA/UMTA/EDGE/GPRS/GSM) slider phone with a 8Mp camera with LED flash, DivX support (and many other formats), video recording, A-GPS, FM radio and 80MB of internal memory with microSDHC slot. The display is a 2.8″ touch-screen AMOLED.

 

http://www.mobilewhack.com/samsung-s8300-ultra-touch-phone-is-now-available/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχουν βγα

λει τα multirama στο site τους

 

Θα ειναι Ελληνικο ομως?

Γιατι αυτοι φερνουν και παραεισαγωγης,την εχει πατηση φιλος για αυτο λεω!

Τουλαχιστον να εχει Ελληνικα κανονικα!

Αυριο θα τους παρω τηλεφωνο γιατι το κινητο λεει πολυ!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα κατεει Μολ Αθηνα να παρω το iphone και ρωτησα τα multirama και μου ειπαν θα ερθει την αλλη εβδομαδα και Ελληνικο!!

Ειδομεν,ευχαριστα νεα παντως!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

στα multirama του πειραια το εχουν βγαλει και μπορεις να το επεξεργαστεις το ψαχουλεψα λιγο και φαινεται πολυ καλο. στις 17:00 που πηγα μου ειπαν οτι εχουν και ενα κλειστο κομματι ακομα
Link to comment
Share on other sites

στα multirama του πειραια το εχουν βγαλει και μπορεις να το επεξεργαστεις το ψαχουλεψα λιγο και φαινεται πολυ καλο. στις 17:00 που πηγα μου ειπαν οτι εχουν και ενα κλειστο κομματι ακομα

 

Μιλα βρε τσουκου και πηγα και φορτωθηκα το iphone και το Ν79 σημερα!!:lol::p

Πως το ειδες απο ποιοτητα,επαιζε το σλαιντ?

Ελληνικα ειχε??

Εμενα μου ειπε σιγουρα απο εβδομαδα ετοιμοπαραδοτο..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τα ποιο στιβαρα κινητα που εχω δει τελεια ποιοτητα κατασκευης. η οθονη του ειναι απο τις καλητερες που εχω δει.γενικα πολυ καλο φαινεται.γιατι δεν πας αυριο να το τσεκαρεις και μονος σου,γιατι ο καθενας εχει διαφορετικα κριτιρια.εμενα παντως μου αρεσε πολυ
Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τα ποιο στιβαρα κινητα που εχω δει τελεια ποιοτητα κατασκευης. η οθονη του ειναι απο τις καλητερες που εχω δει.γενικα πολυ καλο φαινεται.γιατι δεν πας αυριο να το τσεκαρεις και μονος σου,γιατι ο καθενας εχει διαφορετικα κριτιρια.εμενα παντως μου αρεσε πολυ

 

Γιατι μενω Χαλκιδα και δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να ξανα κατεβω Πειραια(εχουμε και αλλες δουλειες!!):)

 

Παντως ενθαρυντικα αυτα που λες,με προβληματιζει λιγο η ελειψη πολυπληκτρου αλλα θα το δω και απο κοντα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τυχαια εψαξα και εγω και υπαρχει σε καμποσα μαγαζια http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=S8300 (δεν ξερω αν ειναι ελληνικο αλλα με ενα εμαιλ λογικα θα σας απαντησουν)
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κλειση στα Multirama και αυριο παω να το παρω!

Ελπιζω μονο να μου βγει καλο γιατι εχω καμποσους μηνες να παρω Samsung και αγχωνομαι το τι αλλαγες θα εχει!:):lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είδα τη συγκεκριμένη συσκευή και εντυπωσιάστηκα ! Μπράβο στην Samsung !

 

Έχω όμως μια απορία, με το GPS που διαθέτει μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης τύπου GARMIN ;

Ρωτάω γιατί από ότι διαβάζω η συσκευή «τρέχει» κλειστό software και όχι Symbian.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είδα τη συγκεκριμένη συσκευή και εντυπωσιάστηκα ! Μπράβο στην Samsung !

 

Έχω όμως μια απορία, με το GPS που διαθέτει μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης τύπου GARMIN ;

Ρωτάω γιατί από ότι διαβάζω η συσκευή «τρέχει» κλειστό software και όχι Symbian.

 

Oχι δυστυχως δε τρεχει!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η ουσιαστική χρησιμότητα του GPS πάει περίπατο...

Εκτός άν υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο πρόγραμμα που μπορεί να τρέξει.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-S8300 Ultra Touch

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...