Jump to content

Για τη χρηση του GPS με το κινητο χρεωνεσαι;


expert23
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω αυτη την απορια βρε παιδια γιατι προσανατολιζομαι να παρω κινητο και gps και σκεφτομαι μηπως το εκανα 2 σε 1..!

(Αν εχω "ποσταρει" σε λαθος section παρακαλω καποιον admin να το μεταφερει)

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο..σε windows mobile κινητο, μπορεις να εγκαταστησεις εσυ απο μονος σου μετα την αγορα καποια εφαρμογη για GPS ;;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δάφορα προγράμματα πλοήγησης.

Στην αρχή θα τα δοκιμάσεις δωρεάν και όποιο σου αρέσει το αγοράζεις.

 

Πάρε πρώτα τη συσκευή και βλέπουμε. Για ποιά σκέφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη ενα hp 514. Τωρα ομως θα κανω καινουρια συνδεση και σκεφτομαι για καποιο φθηνο με την επιδοτηση. Θελω να κανει γυρω στα 200-250 για να μην πληρωσω πολλα επιπλεον. Εχεις καποιο στο μυαλο σου. Οχι παλι ν78, ν95, ν82, ολοι αυτα προτεινουν αλλα ειναι πιο ακριβα απο αυτο που θελω εγω.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο στο μυαλό σου;

Γιατί εγώ δε μπορώ να σκεφτώ κάτι σε αυτά τα χρήματα.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα ένα απλό κινητό χωρίς gps, όποιο σου αρέσει και ένα PNA όπως αυτό ή αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μμμ..απλα για να μην κουβαλαω δυο συσκευες..οχι δεν εχω κατι συγκεκριμενο, γι'αυτο και ρωταω γνωμες..θα δω, αν δε βρεθει κατι φθηνο θα παω σε κατι πιο απλο.. Θα προσπαθησω να το κανω με το hp 514!
Link to comment
Share on other sites

Το hp514 δεν έχει οθόνη αφής και μικρή ανάλυση 176*220.Τα περισσότερα προγράμματα δουλεύουν με ανάλυση 240*320 και άνω.Τα πρόγραμματα που μπορείς να δοκιμάσεις είναι το garmin mobile xt και το destinator 6 για smartphones.Kαι πρέπει να έχεις και bluetooth gps δέκτη.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω αυτη την απορια βρε παιδια γιατι προσανατολιζομαι να παρω κινητο και gps και σκεφτομαι μηπως το εκανα 2 σε 1..!

(Αν εχω "ποσταρει" σε λαθος section παρακαλω καποιον admin να το μεταφερει)

 

Αν το κινητό σου έχει A-GPS (Assisted GPS) χρησιμοποιεί επιπλέον το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας για να συγχρονίσει πιο γρήγορα και χρεώνεσαι μερικά KB. Όμως μπορείς απλά να απενεργοποιήσεις αυτή τη λειτουργία και να είναι εντελώς δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Administrators
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πας στο section των Symbian Nokia συσκευών μιας και εδώ βρίσκεσαι σε εντελώς λάθος μέρος όπου μιλάμε για Windows Mobile συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...