Jump to content

[Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές


proper_evolution
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!

 

εχω αποκτησει το SE w508, το οποιο διατιθεται στην ελλαδα μονο απο την Wind.

 

Εχω βαλει μια καρτα cosmote (what's up) μεσα, αλλα δεν ερχονται οι αναφορες των μηνυματων, ενω με καρτα wind ερχονται κανονικα. Φανταστηκα οτι ηταν κλειδωμενο, εκανα το πρωτο βημα που αναφερει ο οδηγος, αλλα δεν αναφερει την εκδοση σαν wind η κατι τετοιο, αλλα σαν Adriatic.

 

υπαρχει περιπτωση να ειναι οντως κλειδωμενο με τετοιο ονομα;;;;

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 670
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το ericsson w902 και προσπαθω να κανω την διαδικασια αλλα μπαινω στο site που μας παραπεμπει και δεν μου βγαζει καποιο link για να κατεβασω το προγραμματακι που χρειαζετε,μηπως το εχει κανεις να μου το δωσει με rapidshare?

 

http://wrox.wordpress.com/2008/11/01/a2uploader/ αυτο εννοω

 

Οριστε το λινκ [/url]

 

παιδια εχω το ericsson w902 και προσπαθω να κανω την διαδικασια αλλα μπαινω στο site που μας παραπεμπει και δεν μου βγαζει καποιο link για να κατεβασω το προγραμματακι που χρειαζετε,μηπως το εχει κανεις να μου το δωσει με rapidshare?

 

http://wrox.wordpress.com/2008/11/01/a2uploader/ αυτο εννοω

 

Οριστε το λινκ http://w15.easy-share.com/1702262647.html

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου

 

τι ειναι το "drag&drop"?

 

επισης κατι ακομα τι κανουμε στο βημα 11?εκτελειτε το seus σημαινει να το κανω αναβαθμιση?

 

παιδια το ξερω οτι γινομαι κουραστικος και ζητω συγνωμη γιαυτο,το κινητο μου εκανα να λεει στις πληροφοριες adriatic, το εκανα update απο την ericsson αλλα και παλι μου εμφανιζει το wind plus,τι να κανω τωρα?στο βημα "drag&drop" πατησα απλα διπλο κλικ στο αρχειο που εφτιαξα πιο πριν,μηπως ηθελε να κανω κατι αλλο? μου βγαζει αυτο:

Προσαρμογη

1216-4082 R3A

1206-7411 R3EG004

ADRIATIC

 

κατι ειδα για cda number,αυτο πως το αλλαζω?

 

 

"3) Ανοίγουμε το A2Uploader. Πατάμε "Add", επιλέγουμε το πρώτο αρχείο (αυτό που λέει MAIN δηλαδή και "Open". Πατάμε πάλι "Add" και αυτή τη φορά επιλέγουμε το 2ο αρχείο, δηλαδή αυτό που λέει FS και πατάμε "Open". Πρέπει αυτά τα δύο αρχεία να έχουν προστεθεί στη λίστα αριστερά του "Add" με τη σειρά που τα βάλαμε.

Και τώρα ερχόμαστε στο κυρίως πιάτο. Κλείνουμε το κινητό μας, βγάζουμε τη μπαταρία και την ξαναβάζουμε."

 

 

αυτη την επιλογη με το add δεν την εχει το δικο μου Α2UPLOADER,μονο ενα "Ε" εχει και αμα κανω add μετα πρεπει να πατησω μια απο τις 3 επιλογες δεξια και να συνδεσω το κινητο μου στο pc

 

αλανη το αρχειο δεν σερνετε οπως αναφερεις ουτε υπαρχει στο προγραμμα λεξη add για να μπορεσω να βαλω τα 2 αρχεια.

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα 8α ηθελα την βοηθεια καποιου ειδικου επι αυτου του θεματος.

 

Σημερα αγορασα το Sony Ericsson W995 απο γνωστη αλυσιδα καταστηματων (γερμανο) με το καρτοσυμβολαιο 20 της cosmote..

 

Μεσα ειχε το μενου της cosmote το my view ως αρχικη συντομευση και αλλα τετοια.

Εγω καταλαβα οτι το κινητο μαλον δεν ειναι debranded και δεν μπορω να βαλω flash themes.

 

Θα ηθελα καποιος να με βοηθησει-καθοδηγειση βημα βημα πως να το κανω debrand και να βαλω flash themes.

 

διαβασα πανω απο 5 φορες το αρχικο Post αλλα χαθηκα και δν καταλαβα τι επρεπε να κανω..

 

παρακατω θα σας δοσο τις πληροφοριες του κινητου..

 

 

R1HA035

prg1215-7995_GENERIC_HI R1HA035

 

EROM: 1200-4341

SEMCBOOT R6A019

 

ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ

1224-1491 R7A

1215-7993 R1HA035

ADRIATIC

 

οποιος μπορεσει και με βοηθειση θα του ειμαι ευγνομον..!!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα παιδια ευχαριστω πολυ,απλα το λινκ που μου ειχες δωσει πιο πανω ειχε το a2 uploader σε πιο παλια edition ενω ηθελε την τελευταια

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ανασταζιν πως το εκανες πιο κινητο εχεις και πιον απο ολους τους οδηγους ακολουθησες..??

 

αν θες να ξαναπερασεις του cosmote τα αρχεια για να πας ασπουμε για service αν χρειαστει πως θα το κανεις..??

 

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα ειμαι λιγο αρχαριος...

Link to comment
Share on other sites

ανασταζιν πως το εκανες πιο κινητο εχεις και πιον απο ολους τους οδηγους ακολουθησες..??

 

αν θες να ξαναπερασεις του cosmote τα αρχεια για να πας ασπουμε για service αν χρειαστει πως θα το κανεις..??

 

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα ειμαι λιγο αρχαριος...

Ο οδηγος θα ακολουθησεις ειναι στην πρωτη σελιδα,1ο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

και αμα χρειαστει να ξαναεπαναφερω τα πραγματα του cosmote..??

 

τι ρισκο υπαρχει δηλ τι μπορει να παθει το κινητο..??

 

μηπως εχεις καποιο πακετο με τα πραγματα που θα χρειαστω για να κανω το w995 μου unbranded ?

 

Ευχαριστω για της απαντησεις σου..

 

Οι απαρατητες πληροφοριες ειναι λιγο πιο πανω στο ποστ 606 για να δεις τι θα χρειαστω

Link to comment
Share on other sites

Λέει τι πρέπει να κάνεις στο 1ο βήμα

 

Αν κλείσει το ρεύμα την ώρα που κάνεις αυτή την διαδικασία μπορεί να καταστρέψεις το κινητό.

 

Γενικά όμως, "όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται".

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 βδομάδες παιδιά εχω τρελαθεί με το πως να καταφέρω να κάνω debrand το Κ770 το οποίο ειναι αγορασμένο σαν cosmote.

CID53 RED

REGION:MEDITERR

Η μόνη λύση απο οτι έχω καταλάβει ειναι με farmanager και jdflasher.

H ερώτηση μου ειναι αν το έχει καταφέρει κάποιος και ναι πώς με ποιο πρόγραμμα και πως δεν αντέχω άλλο!!:fool:

Link to comment
Share on other sites

sakis17 αυριο κιολας θα κανω upload σε λινκ της rapidshare και θα βαλω μεσα ετοιμα τα 2 αρχεια που χρειαζονται και με βαση το πρωτο ποστ θα το κανεις απλα γρηγορα και ευκολα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

sakis17 αυριο κιολας θα κανω upload σε λινκ της rapidshare και θα βαλω μεσα ετοιμα τα 2 αρχεια που χρειαζονται και με βαση το πρωτο ποστ θα το κανεις απλα γρηγορα και ευκολα

 

Σε ευχαριστω πολυ και περιμενω με ανυπομονισια το link..

 

Απλα να ξερεις εχω το Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να το κανω αυτο στο vivaz?εχω βονταφον μενου!!(αν γινετε στα ελληνικα γιατι μετα αγγλικα εχω τσακωθει:P)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα! βρίκα ενα w705 στις διακοπες το οποιο ειναι απο ισραιλ!! δεν μπορω να βγαλω ακρη. ειναι κ αυτο καποιας εταιριας + οτι δεν εχει την ελ γλωσσα! καμια ιδεα? :/ ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Ξέρει κανείς τον αριθμό CDA για το debrand ενός Zylo?

 

(Τα Ελληνικά περιέχονται στα language packs ADRIATIC και S-E-EUROPE)

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως αντιμετοπιζω προβλημα με Elm οταν ακολουθω τον οδηγο του φιλου παταω c και βαζω το καλωδιο και το προγραμμα λεει unknown ChipID (F100), RETRY

phone pre-boot failed,possible RECOVERY needed.

Elapsed:6 secs.

τι κανω γιαυτο? δοκιμασα και σε αλο τηλεφωνο το ιδιο και εφτανε μεχρι το σταδιο αναγνωρισης της cpu Και μετα το Phone pre-boot failed possible RECOVERY needed!

 

οσο για το recovery αν καταλαβα καλα μπηκα στις ρυθμισεις του τηλεφωνου και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι το ιδιο? τι μπορω να κανω? ευχαριστω! να πω οτι το τηλ εχει τις ρυθμισεις τις wind μεσα προοριζεται για τον πατερα οποιος δεν το βλεπει δυστηχως :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W-995...Το menu δεν δονείται σε κάποια συγκεκριμένα θέματα όπως θα έπρεπε και δεν εχω αναφορά παράδοσης...Κάτω από την προσαρμογή μου βγάζει...δύο σειρές με κωδικούς...και την λέξη...ADRIATIC...Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φορτώσει το FileSystem πηγαίνουμε στο φάκελο "tpa\preset\custom" και κάνετε drag'n'drop τα αρχεία που βρίσκονται στο φάκελο "custom" του συνημμένου αυτού του post (θα το επιλέξετε ανάλογα τον κωδικό που βάλατε στο .xml)

 

Ποια αρχεία εννοείς ρε φίλε? Σε παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα ενα sony ericsson w995 και θελω να κανω debrand ακολουθησα τις οδηγιες που βρηκα εδω στο forum δηλαδη κατεβασα δυο αρχεια w995_R1GA031_FS_ADRIATIC_RED53.fbn και ενα w995_R1GA031_MAIN_GENERIC_HI_RED53.mbn τα εβαλα στη δεξια πλευρα του a2uploder αλλα μετα οταν κνω τη διαδικσια που συνδεεις το κινητο τιποτα...δεν μου εμφανιζει τιποτα στη δεξια πλευρα ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδες το w850 πως το ξεκληδωνουμε?

Μου εφεραν ενα δωρο απο Αγγλια αλλα ειναι κλειδομενω στην 3:(

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα ενα sony ericsson w995 και θελω να κανω debrand ακολουθησα τις οδηγιες που βρηκα εδω στο forum δηλαδη κατεβασα δυο αρχεια w995_R1GA031_FS_ADRIATIC_RED53.fbn και ενα w995_R1GA031_MAIN_GENERIC_HI_RED53.mbn τα εβαλα στη δεξια πλευρα του a2uploder αλλα μετα οταν κνω τη διαδικσια που συνδεεις το κινητο τιποτα...δεν μου εμφανιζει τιποτα στη δεξια πλευρα ....:cry:

 

 

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ WINDOWS 7 x64.

ΜΑΓΚΕΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ DEBRAND TO W995

ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ "ΣΟΥΤΑΡΩ" ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ !!!!!:lol:

 

ΣΤΕΙΛΤΕ pm .... THANKS!!!

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...