Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια τι εχετε να πειτε για το http://www.onlineelectronics.store? Βλεπω καλες τιμες σε επωνυμα προιοντα!

 

Δεν το ξέρω, αλλά "μυρίζει" απάτη και μάλιστα χοντρή...

 

1) IPhone SE με 200€. 2) Πληρωμή μόνο με Western Union, άσχετα που δείχνει κάτω το σήμα του PayPal. 3) Διεύθυνση κατάστηματος ανύπαρκτη. 4) Επικοινωνία μόνο με Gmail (κάτι που δείχνει ότι είναι ερασιτεχνικό site, που φτιάχνει ο καθένας).

 

Θα χάσεις τα λεφτά σου σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι αξιόπιστο για αγορά leeco;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε για συσκευασίες έκανα αγορά από everbuying κινητό αξίας 45 ευρώ και τους έγραψα στα σχόλια της παραγγελίας να μου το στείλουν σε καλή συσκευασία και όχι στο απλό σακουλάκι που το βάζουν συνήθως. Το κινητό ήρθε στην συσκευασία που βάζει συνήθως το vickmall με της μακριές γραμμές αέρα. Επίσης νομίζω ότι τα μεγάλα μαγαζιά πακετάρουν τα δέματα με ότι έχουν εκείνη την στιγμή διαθέσιμο (φυσαλίδες, χαρτιά κουτιά κτλ). Μετά από τόσες παραγγελίες στο bangood κάποιες τις στέλνουν καλά πακεταρισμενες κάποιες άλλες όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι αναμεσα σε minideal και vickmall για αγορα κινητου. Υπερτερει καποιο κατα τη γνωμη σας γενικα ή και συγκεκριμενα γι αυτη την περιοδο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι αναμεσα σε minideal και vickmall για αγορα κινητου. Υπερτερει καποιο κατα τη γνωμη σας γενικα ή και συγκεκριμενα γι αυτη την περιοδο?

Ευχαριστω

 

Βικμαλλ, αλλα γιατι εξαφανιστηκαν τα νηματα των καταστηματων;

Ειναι αναβαθμιση; ή ειναι κατι που δεν μας λενε;

Link to comment
Share on other sites

coolicool παιδες , αγορασε κανεις με καρτα τελευταια? ειναι αξιοπιστο??

 

everbuying το βρηκα κα ιεκει σε προσφορα με κουπονι

 

τι προτεινετε ??

 

θελω το oukitel k6000 pro

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Οτάν το δέμα με nl post από vickmall φτάσει στην Ολλανδία πόσες μέρες κάνει για Ελλάδα?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Οτάν το δέμα με nl post από vickmall φτάσει στην Ολλανδία πόσες μέρες κάνει για Ελλάδα?

 

Εξαρταται απ τα ελτα φιλε εγω εχω παραλαβει και σε δυο μερες

Link to comment
Share on other sites

Οτάν το δέμα με nl post από vickmall φτάσει στην Ολλανδία πόσες μέρες κάνει για Ελλάδα?

 

5-7 ημέρες, αλλα μπορεί να κάνει και πιό πολλές ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

coolicool παιδες , αγορασε κανεις με καρτα τελευταια? ειναι αξιοπιστο??

 

everbuying το βρηκα κα ιεκει σε προσφορα με κουπονι

 

τι προτεινετε ??

 

θελω το oukitel k6000 pro

 

Προσφατα εχω παρει δυο κινητα και κατι αλλα ψιλολογια απο everbuying ολα ενταξει

Επειδη μαλλον ειναι με το gearbest το ιδιο καταστημα και χρησιμοποιει την απλη συσκευασια

προτεινε τους να το στειλουν με κατι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εχω παρει δυο κινητα και κατι αλλα ψιλολογια απο everbuying ολα ενταξει

Επειδη μαλλον ειναι με το gearbest το ιδιο καταστημα και χρησιμοποιει την απλη συσκευασια

προτεινε τους να το στειλουν με κατι καλυτερο

Εντάξει ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αγορές από aliexpress είναι safe? Ειδικά αν μπείς από kimobile.com έχει σε κάποιες συσκευές πολύ καλές τιμές. Απλά δεν έξω ξαναγοράσει και δεν ξέρω....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αγορές από aliexpress είναι safe? Ειδικά αν μπείς από kimobile.com έχει σε κάποιες συσκευές πολύ καλές τιμές. Απλά δεν έξω ξαναγοράσει και δεν ξέρω....

 

Κανεις δεν μπορει να σου απαντησει γκαραντι, γιατι το Αλι δεν ειναι ενα μαγαζι αλλα πολλα!

Θελει πολυ προσοσχη και μελετη καποιων χαρακτηριστικων δεικτων, οπως η βαθμολογια πχ του καταστηματος, ποσο καιρο ειναι οπεν κλπ.

Σε γενικες γραμμες αποφευγουμε αγορα κινητων εκτος εξαιρετικων περιπτωσεων.

Υπαρχουν παντως και αξιολογοι πωλητες και καλες προσφορες.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αγορές από aliexpress είναι safe? Ειδικά αν μπείς από kimobile.com έχει σε κάποιες συσκευές πολύ καλές τιμές. Απλά δεν έξω ξαναγοράσει και δεν ξέρω....

Υπάρχει ειδικό νήμα στο φορουμ για αυτό, μπορείς να ρωτήσεις εκεί.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από BANGGOOD το xiaomi redmi note 3 pro 16/2GB στα 135 ευρώ στις 7/7/2016, αποστολή από Λάος στις 8/7/2016, παρέλαβα σήμερα (σε νησί) 15/7/2016... :blink:

 

8 μέρες!! Από Ελλάδα να ερχόταν, πιο πολύ θα έκανε.. :X

 

Έπρεπε κάπου να το "πω".... :lol:

Μπεν Τζόνσον Νο3!

Παραγγελία από Geekbuying στις 11/7.

Το ξεστοκάρουν και το στέλνουν στην SG στις 13/7.

Παραλαμβάνει η SG post και το στέλνει Ελλάδα στις 17/7.

Φτάνει Αθήνα στις 21/7 και σήμερα το πρωί 22/7 το παρέλαβα σπίτι μου!

Σύνολο σχεδόν 9 μέρες από τότε που το έστειλε το κινεζομάγαζο!!

Ακόμη δεν το άνοιξα, περιμένω τον αδερφό μου να κρατήσει την κάμερα για το unboxing.

Συσκευασία, καμία σχέση με Vickmall και Banggood αλλά όχι και τσιγαρόχαρτο, πρέπει να έβαλαν το κουτί του κινητού μέσα στην προστατευτική νάϋλον σακούλα με τις γραμμές.

>

Περιμένω άλλο κινητό τώρα από Banggood αλλά βλέπω οτι το έστειλαν με Swiss Post!

Πάει το Λάος.

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

>

Περιμένω άλλο κινητό τώρα από Banggood αλλά βλέπω οτι το έστειλαν με Swiss Post!

Πάει το Λάος.

 

Μια χαρά είναι η και η swiss post από το bang.

Παραγγελία μου κινητό από banggood : αποστολή 24/6 και 7/7 ήταν στα χέρια μου !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα την πρώτη μου παραγγελία απο Κίνα , απο vickmall στις 20/7. Μου στείλανε το tracking number απο NL post την επόμενη μέρα , όμως αυτο όταν το βάζω στο 17track μου γράφει ¨Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.¨. Μπορεί να μην το έχουν δώσει ακομα στην Μεταφορικη και να το έχουν βάλει μόνοι τους το αυτοκόλλητο με το tracking number , ή απλα αργεί το σύστημα της μεταφορικής να γράψει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα την πρώτη μου παραγγελία απο Κίνα , απο vickmall στις 20/7. Μου στείλανε το tracking number απο NL post την επόμενη μέρα , όμως αυτο όταν το βάζω στο 17track μου γράφει ¨Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.¨. Μπορεί να μην το έχουν δώσει ακομα στην Μεταφορικη και να το έχουν βάλει μόνοι τους το αυτοκόλλητο με το tracking number , ή απλα αργεί το σύστημα της μεταφορικής να γράψει κάτι.

 

Mην ανησυχεις σε λιγες μερες θα γραψει ειναι αξιοπιστη η NL

Link to comment
Share on other sites

coolicool παιδες , αγορασε κανεις με καρτα τελευταια? ειναι αξιοπιστο??

 

everbuying το βρηκα κα ιεκει σε προσφορα με κουπονι

 

τι προτεινετε ??

 

θελω το oukitel k6000 pro

Μαζί παράγγειλα 2 Κ6000 pro.

Αυτο που παράγγειλα απο το ever.. δεν ήρθε ΠΟΤΕ.

Η τρίτη και η τελευταία ηταν απο από αυτούς .

Στις 3 παραγγελίες οι 2 δεν έχουν έρθει ποτέ και η μια που ήρθε έκανε αιώνες.

Μακριά από αυτούς όπως και μακριά απο το coolicool αν δεν θες να σου σπάσουν τα νεύρα .

Το gear μπορεί να είναι το ιδιο κατάστημα αλλά καμία σχέση.

Κάνω 2-3 παραγγελίες τον μήνα από αυτούς και 2 φορές που χρειάστηκε το refund ηταν ακαριαίο.

Βέβαια ακούω και κακα λόγια και δεν αμφιβάλλω καθόλου.

Vickmall,Gearbest,Banggood προτίμησε αυτά.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ειχα εναν διαλογο στο support του gearbest και μου εγραψαν

Thank you for very much for your interest.

If you want a discount, we have now a specific website bulk purchase.

Please check out http://www.volumebest.com/ for the best offers.

 

Για την ιστορια, απο αυτο το υποκαταστημα-site που μου γραφουν εχει κανεις αποψη ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ που αγοράζω γενικώς από κίνα από διάφορα site spemall vickmall banggood geekbuying everbuying minideal dealextreme και κάποια άλλα το χειρότερο είναι το http://www.everbuying.net που έχω πάρει 5 κινητά και τα 5 έφυγαν πακετάκι και πίσω και καλύτερο http://www.fastcardtech.com/?u=194317

δεν έχω πάρει Original από fastcardtech αλλά xiaomi,meizu,letv και τάμπλετ δεν έχω κάτι αρνητικό ούτε ειδικά για τις καλές τιμές! και το vickmall και spemall πολύ καλά τα άλλα δεν έχουν τίποτα ιδιαίτερο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ που αγοράζω γενικώς από κίνα από διάφορα site spemall vickmall banggood geekbuying everbuying minideal dealextreme και κάποια άλλα το χειρότερο είναι το http://www.everbuying.net που έχω πάρει 5 κινητά και τα 5 έφυγαν πακετάκι και πίσω και καλύτερο http://www.fastcardtech.com/?u=194317

δεν έχω πάρει Original από fastcardtech αλλά xiaomi,meizu,letv και τάμπλετ δεν έχω κάτι αρνητικό ούτε ειδικά για τις καλές τιμές! και το vickmall και spemall πολύ καλά τα άλλα δεν έχουν τίποτα ιδιαίτερο

 

15 παραγγελίες έχω απο το everbuying.....

ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Ομοίως με minideal και με vickmall.

Το everbuying μάλιστα το χρειάστηκα σε ελαττωματική συσκευή και την άλλαξαν χωρίς κανένα πρόβλημα και μου δώσανε κουπονακι10€!

Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικές απόψεις και εμπειρίες

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...