Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μετά από 15 μέρες σε παραγγελιά 2 τηλεφώνων αξίας περίπου 165€ κάνω dispute θα φταίω εγώ;

Καθημερινά μου λένε 1-2 ore days, ή 2-3 more days.

Μιλάω με την μία με κάνει πάσα σε άλλη. Στην άλλη είμαι στο περίμενε κανα 15λεπτό. Μετά μου ζητάει να τις τα ξαναπω όλα από την αρχή. Κι όταν της τα λέω μου λέει το κλασσικο we testing your items to be sure that they are working.

Μα της απαντάω καινούρια τηλέφωνα πλήρωσα. Όχι μεταχειρισμένα 15 ήμερών ή 1 μηνά. τι σκατά δοκιμη είναι αυτή που κρατάει όλοκληρο τον Οκτώβρη.

Είσαι καλός αγοραστής λέει, κάνε υπομονη κι ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιό κατάστημα είναι;;

 

Tinydeal.

Έκανα dispute γιατί βαρέθηκα το δούλεμα.

Ελπίζω να ξεμπλέξω γρήγορα με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη έλαβα ενημερωτικό mail από το B2Cbuying me φωτογραφίες του πακέτου και των προϊόντων.

http://s2.postimg.org/d1pnm8q1h/610_1.jpg http://s2.postimg.org/by5jaa5ed/610_2.jpg

Σήμερα το πρωί μου έστειλαν και ευγενέστατο π.μ. στο myPhone για να με ενημερώσουν.

 

Είναι η 2η αγορά και συνεχίζονται οι καλές εντυπώσεις της 1ης.

Ελπίζω και στο after sales να έχουν ίδια εξυπηρέτηση για όσους το χρειαστούν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χαρτι για παραλαβη. Αν ειναι τα 2 κινητα (που εστειλαν πακετο, παρα τις οδηγιες μου) που πηρα απο everbuying, θα ειναι ρεκορ αποστολης για μενα, 9 μερες (+7 μερες μεχρι να φυγει απτα χερια τους).

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λιγάκι άσχετος με αγορές από Κίνα και γενικα από εξωτερικό,είναι λογικό να έχω παραγγείλει κινητό στις 15/10,να μου έχουν στείλει φωτο του πακέτου μου κινητού κτλ,από 17/10 να είναι κολημένο σε κλείσιμο απο ips(τα νευρα μουυυυ) ενώ σε παραγγελία μου απο aliexpress θηκης για το κινητο 3 μερες μετα στις 18/10 και κλεισιμο απο ips στις 20/10,η θηκη να εχει φτασει και θα παω να την παραλάβω αυριο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λιγάκι άσχετος με αγορές από Κίνα και γενικα από εξωτερικό,είναι λογικό να έχω παραγγείλει κινητό στις 15/10,να μου έχουν στείλει φωτο του πακέτου μου κινητού κτλ,από 17/10 να είναι κολημένο σε κλείσιμο απο ips(τα νευρα μουυυυ) ενώ σε παραγγελία μου απο aliexpress θηκης για το κινητο 3 μερες μετα στις 18/10 και κλεισιμο απο ips στις 20/10,η θηκη να εχει φτασει και θα παω να την παραλάβω αυριο?

 

περιμενουμε πολλοι αποστολες απο τις ημερομηνιες αυτες,αλλοι με ημερομηνιες πολυ αργοτερα παραλαμβανουν,υπομονη,μην περασουν 45 μερες απο την μερα την παραγγελιας ομως.

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε πολλοι αποστολες απο τις ημερομηνιες αυτες,αλλοι με ημερομηνιες πολυ αργοτερα παραλαμβανουν,υπομονη,μην περασουν 45 μερες απο την μερα την παραγγελιας ομως.

το εχω διαπιστώσει φίλε μου,ελπίζω να μην στραβώσει κάτι,όλα να παν καλά και να έχουμε γρήγορα τα τηλέφωνα στα χέρια μας :)

απλά ρώτησα γιατι με βάση τα περισσότερα στοιχεία αποστολής που έχω δει εδώ στο φόρουμ,από το κλείσιμο απο ips μέχρι να φτάσει στην χώρα κάνει κανα 10ρια μέρες.Τέσπα αναμένουμε δεν μπορούμε άλλωστε να κάνουμε και κατι :) να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λιγάκι άσχετος με αγορές από Κίνα και γενικα από εξωτερικό,είναι λογικό να έχω παραγγείλει κινητό στις 15/10,να μου έχουν στείλει φωτο του πακέτου μου κινητού κτλ,από 17/10 να είναι κολημένο σε κλείσιμο απο ips(τα νευρα μουυυυ) ενώ σε παραγγελία μου απο aliexpress θηκης για το κινητο 3 μερες μετα στις 18/10 και κλεισιμο απο ips στις 20/10,η θηκη να εχει φτασει και θα παω να την παραλάβω αυριο?

Σήμερα παρέλαβα παραγγελία από 17/9, υπομονή.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

το εχω διαπιστώσει φίλε μου,ελπίζω να μην στραβώσει κάτι,όλα να παν καλά και να έχουμε γρήγορα τα τηλέφωνα στα χέρια μας :)

απλά ρώτησα γιατι με βάση τα περισσότερα στοιχεία αποστολής που έχω δει εδώ στο φόρουμ,από το κλείσιμο απο ips μέχρι να φτάσει στην χώρα κάνει κανα 10ρια μέρες.Τέσπα αναμένουμε δεν μπορούμε άλλωστε να κάνουμε και κατι :) να σαι καλά

 

εγω περιμενω αποστολη απο τις 10 Οκτωβρη,μεσω Σεληνης ερχεται.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω αποστολη απο τις 10 Οκτωβρη,μεσω Σεληνης ερχεται.

 

μπορει να εχουν φορτώσει τα δεματάκια μας σε κανέναν Κινεζο απο αυτούς που κυκλοφορούν με την τάβλα κρεμασμένη στον λαιμο γεμάτη με αρκουδάκια και φακούς :lol: οπότε μαλλον πρέπει να κανουμε υπομονη εκτός και αν ο Κινέζος είναι ξάδερφος του Γκεμπρεσιλασιέ-Τσιν :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι σε κατασταση κλεισιμο απο ips απο τις 15/10 για μια παραγγελια απο vickmall :cry:
Goodness reflects the light and evil bears the seed of all darkness. These are the mirrors of the soul, reflections of the mind. Choose well...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,το pandawill θεωρείται ακόμα αξιόπιστο ή έχει αλλάξει τιποτα τελευταία ;

Στεφτομαι να παραγγείλω κάτι απ αυτούς ,γι αυτο ρωτάω ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,το pandawill θεωρείται ακόμα αξιόπιστο ή έχει αλλάξει τιποτα τελευταία ;

Στεφτομαι να παραγγείλω κάτι απ αυτούς ,γι αυτο ρωτάω ...

 

οχι,μην,δεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,το pandawill θεωρείται ακόμα αξιόπιστο ή έχει αλλάξει τιποτα τελευταία ;

Στεφτομαι να παραγγείλω κάτι απ αυτούς ,γι αυτο ρωτάω ...

 

Μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,το pandawill θεωρείται ακόμα αξιόπιστο ή έχει αλλάξει τιποτα τελευταία ;

Στεφτομαι να παραγγείλω κάτι απ αυτούς ,γι αυτο ρωτάω ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400749&page=2 post 27 kai 36

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι.

 

Μια χαρά ήταν θέλεις να πεις γιατί εδώ και κανα 5μηνο το pandawill το έχει ξεφτιλίσει το θέμα με το after sales (όπως το geekbuying).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,το pandawill θεωρείται ακόμα αξιόπιστο ή έχει αλλάξει τιποτα τελευταία ;

Στεφτομαι να παραγγείλω κάτι απ αυτούς ,γι αυτο ρωτάω ...

Γιά εμένα είναι αξιόπιστο, αν και δεν χρειάσθηκα υπηρεσίες "μετά την πώληση". Σε παραγγελίες που έκανα συγχρόνως από 4 καταστήματα, του Panda το πήρα και από τα άλλα ακόμη περιμένω ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γιά εμένα είναι αξιόπιστο, αν και δεν χρειάσθηκα υπηρεσίες "μετά την πώληση". Σε παραγγελίες που έκανα συγχρόνως από 4 καταστήματα, του Panda το πήρα και από τα άλλα ακόμη περιμένω ...

 

Σχετικοί είναι οι χρόνοι όπως σε πολλά κινέζικα μαγαζιά.

Εμένα μου ήρθε χτες πακέτο από Panda με απλό ταχυδρομείο μετά από 43 ημέρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχετικοί είναι οι χρόνοι όπως σε πολλά κινέζικα μαγαζιά.

Εμένα μου ήρθε χτες πακέτο από Panda με απλό ταχυδρομείο μετά από 43 ημέρες.

 

Αν πάρεις Singapore Post έρχεται σε 25..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,το pandawill θεωρείται ακόμα αξιόπιστο ή έχει αλλάξει τιποτα τελευταία ;

Στεφτομαι να παραγγείλω κάτι απ αυτούς ,γι αυτο ρωτάω ...

 

Δεν ηταν ποτε αξιοπιστο για να χασει κατι οποτε μπορεις να πεις οτι δεν χειροτερεψε :lol:

Ηρθε και για 1 φεγγαρι εδω στο myphone και εφυγε τρεχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Aν το πακετο μας περασει τελωνειο η πληρωμη γινεται στο ταχυδρομειο κατα την παραλαβη η υπαρχει αλλη διαδικασια? :cry:
Goodness reflects the light and evil bears the seed of all darkness. These are the mirrors of the soul, reflections of the mind. Choose well...;)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς τουλάχιστον δεν εχει περαιτέρω διαδικασια... (οπως σε άλλα ειδη)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν θέλεις να πεις γιατί εδώ και κανα 5μηνο το pandawill το έχει ξεφτιλίσει το θέμα με το after sales (όπως το geekbuying).

Όλα σχετικά και να μην σου τύχει είναι, εάν παρακολουθούσες θα έβλεπες ότι το "υπέροχο" vicmall όταν ρωτήθηκε γιά εγγύηση έκανε τον Κινέζο .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...