Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλωσήρθα στην παρέα σας!Θέλω να πάρω το tcl s950 και είμαι ανάμεσα στο minideal και τον συγκεκριμένο πωλητή από dhgate http://www.dhgate.com/product/original-tcl-idol-x-s950-5-quot-2gb-ram-32gb/180937687.html#s1-3-7|949221029 Ποια είναι η πρότασή σας δεδομένου της αξιοπιστίας τους;Επίσης και στις 2 περιπτώσεις μιλάμε για κινητά κλώνους ή τα αυθεντικά;

........minideal...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vickmall να τους εμπιστευτω για αγορα τηλ;

πολυ καλοι

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

άμεση ανταπόκριση και σε trucking nr...

"Tracking Nr." είναι. Παρ΄ολες τις καθυστερήσεις, δεν τα στέλνουν με φορτηγά ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το ιδιο το vickmall,αποχωρησε και θα επανελθει αργοτερα.Το κουπονι MYPHONE παντως συνεχιζει να ισχυει.Χτες βραδυ μιλησα στο τσατ.

Απο τα κορυφαια Κινεζικα καταστηματα.

Ξέρετε αν ισχύει ακόμα ο κωδικός; Για πόση έκπτωση μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

To κουπονι σε μενα δεν δουλευει παντως παιδια.

 

myphone, Αγγλικα, ΚΕΦΑΛΑΙΑ!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω κανείς;

 

Ρε φιλε σορρυ κιολας και μην με παρεξηγησεις, αλλα απο τη μια ρωτας συνεχεια για οποιο κινεζομαγαζο βρισκεις στο νετ και απο την αλλη προτεινεις σε αλλους να κανουν αγορες αφοβα απο αλλα μαγαζια.... ( το ποστ σου πιο πανω...)

 

Με ποιο κριτηριο ακριβως προτεινεις για παραδειγμα το συγκεκριμενο μαγαζι?

Εχεις προσωπικη εμπειρια ή απλα βλεπεις τι γραφουν οι αλλοι?

 

Εσυ γιατι δεν ψωνιζεις απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σορρυ κιολας και μην με παρεξηγησεις, αλλα απο τη μια ρωτας συνεχεια για οποιο κινεζομαγαζο βρισκεις στο νετ και απο την αλλη προτεινεις σε αλλους να κανουν αγορες αφοβα απο αλλα μαγαζια.... ( το ποστ σου πιο πανω...)

 

Με ποιο κριτηριο ακριβως προτεινεις για παραδειγμα το συγκεκριμενο μαγαζι?

Εχεις προσωπικη εμπειρια ή απλα βλεπεις τι γραφουν οι αλλοι?

 

Εσυ γιατι δεν ψωνιζεις απο εκει?

 

Έχει αναφέρει το παιδί ότι ψώνισε από εκεί, μάλλον εσύ δεν διαβάζεις τι γράφουν οι άλλοι.

Από το Vickmall περιμένω την 5η παραγγελία και οι προηγούμενες 4 ήταν άψογες.

Link to comment
Share on other sites

Για το hdcmobiles,ρωταει ο φιλος.Δεν προτεινει.Τα μπερδεψατε και αμεσως να κραξετε.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Για το hdcmobiles,ρωταει ο φιλος.Δεν προτεινει.Τα μπερδεψατε και αμεσως να κραξετε.

 

Ο Γιώργος στο ποστ #5626 προτείνει την αγορά από το Vickmall, από όπου έχει αναφέρει ότι έχει ψωνίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σορρυ κιολας και μην με παρεξηγησεις, αλλα απο τη μια ρωτας συνεχεια για οποιο κινεζομαγαζο βρισκεις στο νετ και απο την αλλη προτεινεις σε αλλους να κανουν αγορες αφοβα απο αλλα μαγαζια.... ( το ποστ σου πιο πανω...)

 

Με ποιο κριτηριο ακριβως προτεινεις για παραδειγμα το συγκεκριμενο μαγαζι?

Εχεις προσωπικη εμπειρια ή απλα βλεπεις τι γραφουν οι αλλοι?

 

Εσυ γιατι δεν ψωνιζεις απο εκει?

Μη μπερδευεσαι φίλε μου.

Ρωταω για κάποια μαγαζιά που δεν ξέρω εγώ μήπως έχει εμπειρία κάποιο άλλο παιδι.

Στα μαγαζιά που προτεινω, εχω ψωνίσει τουλάχιστον μία φορά κι έτσι τα προτείνω.

Που το βλεπεις το αξιοπερίεργο;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για να σημειωνουμε και τα καλα τν καταστηματων απο Κινα αναφερω την εμπειρια μου απο το http://www.focalprice.com

Αγορασα πριν μηνες το Doogee dg100 το τηλεφωνο ειχε απο την αρχη προβλημα με την καθυστερηση επαναφορας της αρχικης οθονης μετα απο κληση,ενημερωσα το καταστημα που μου εδωσε αμεσα 30 δολαρια επιστροφη,κρατησα το κινητο.

Πριν μια εβδομαδα το κινητο επαθε αλλη βλαβη.,δεν ακουγα κανεναν που με καλουσε,ενημερωσα και παλι το καταστημα και ζητησα να το επιστρεψω για επισκευη,μου προτειναν να μου δωσουν κουπονι 52 δολαριων να αγορασω ενα αλλο κινητο και το δεχθηκα,κανενα αλλο καταστημα δεν εχει μεχρι σημερα αντιδρασει με τετοιο τροπο σε προβλημα κινητου,νομιζω αξιζει να το εχουμε στα υπ'οψιν μας.

Link to comment
Share on other sites

.

Πριν μια εβδομαδα το κινητο επαθε αλλη βλαβη.,δεν ακουγα κανεναν που με καλουσε,ενημερωσα και παλι το καταστημα και ζητησα να το επιστρεψω για επισκευη,μου προτειναν να μου δωσουν κουπονι 52 δολαριων να αγορασω ενα αλλο κινητο και το δεχθηκα,κανενα αλλο καταστημα δεν εχει μεχρι σημερα αντιδρασει με τετοιο τροπο σε προβλημα κινητου,νομιζω αξιζει να το εχουμε στα υπ'οψιν μας.

 

Μου το χουν κανει σε αλλο ειδος. χαρηκα και εγω, αλλα παιδευτηκα πολυ μετα να βρω κατι γιατι το κουπονι τους δε μπαινει στα ειδη που εχουν εκπτωση και οσα δεν εχουν ειναι πολυ ακριβα... Εσυ βρηκες κατι; Εχουν αλλαξει συστημα στα κουπονια;

Καλυτερα δλδ να ειχα παρει paypal refund εξ αρχης...

Link to comment
Share on other sites

Μου το χουν κανει σε αλλο ειδος. χαρηκα και εγω, αλλα παιδευτηκα πολυ μετα να βρω κατι γιατι το κουπονι τους δε μπαινει στα ειδη που εχουν εκπτωση και οσα δεν εχουν ειναι πολυ ακριβα... Εσυ βρηκες κατι; Εχουν αλλαξει συστημα στα κουπονια;

Καλυτερα δλδ να ειχα παρει paypal refund εξ αρχης...

 

ναι βρηκα ενα αλλο κινητο,δεν ξανα αγοραζω doogee,εκανα την παραγγελια και την δεχθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για να σημειωνουμε και τα καλα τν καταστηματων απο Κινα αναφερω την εμπειρια μου απο το http://www.focalprice.com

Αγορασα πριν μηνες το Doogee dg100 το τηλεφωνο ειχε απο την αρχη προβλημα με την καθυστερηση επαναφορας της αρχικης οθονης μετα απο κληση,ενημερωσα το καταστημα που μου εδωσε αμεσα 30 δολαρια επιστροφη,κρατησα το κινητο.

Πριν μια εβδομαδα το κινητο επαθε αλλη βλαβη.,δεν ακουγα κανεναν που με καλουσε,ενημερωσα και παλι το καταστημα και ζητησα να το επιστρεψω για επισκευη,μου προτειναν να μου δωσουν κουπονι 52 δολαριων να αγορασω ενα αλλο κινητο και το δεχθηκα,κανενα αλλο καταστημα δεν εχει μεχρι σημερα αντιδρασει με τετοιο τροπο σε προβλημα κινητου,νομιζω αξιζει να το εχουμε στα υπ'οψιν μας.

 

Μην το δένεις και κόμπο ότι πάντα έτσι θα γίνεται. Το Focal είναι σούπερ μάρκετ ηλεκτρονικών και δεν έχουν τεχνογνωσία στα κινητά. Σε δικό μου doogee που έχει θέμα στο touch, αφού καταφέραμε μετά από 3-4 μηνύματα να βγάλουμε άκρη με φωτογραφίες για το τι έχει, μου ζητήσανε να τους αποδείξω ότι είναι δικό τους, στέλνοντάς τους φωτογραφίες από τους φακέλους αποστολής, λες και εγώ θα κρατούσα τέτοιο πράμα από τον Γενάρη. Αφού τους σιχτίρισα και τους έδειξα φωτό το κουτί με το SKU τους, τώρα μου ζητάνε να το πάω σε τοπικό κατάστημα επισκευών να μου κάνουνε εκτίμηση της ζημιάς. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Για παιχνιδομηχανή στο ανηψάκι θα πάει, να μην ασχολούμαι με αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

Μην το δένεις και κόμπο ότι πάντα έτσι θα γίνεται. Το Focal είναι σούπερ μάρκετ ηλεκτρονικών και δεν έχουν τεχνογνωσία στα κινητά. Σε δικό μου doogee που έχει θέμα στο touch, αφού καταφέραμε μετά από 3-4 μηνύματα να βγάλουμε άκρη με φωτογραφίες για το τι έχει, μου ζητήσανε να τους αποδείξω ότι είναι δικό τους, στέλνοντάς τους φωτογραφίες από τους φακέλους αποστολής, λες και εγώ θα κρατούσα τέτοιο πράμα από τον Γενάρη. Αφού τους σιχτίρισα και τους έδειξα φωτό το κουτί με το SKU τους, τώρα μου ζητάνε να το πάω σε τοπικό κατάστημα επισκευών να μου κάνουνε εκτίμηση της ζημιάς. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Για παιχνιδομηχανή στο ανηψάκι θα πάει, να μην ασχολούμαι με αυτούς...

 

εγω ανεφερα τι συνεβη με την δικη μου περιπτωση,καλο ειναι να υπαρχουν και αντιθετες οι παρομοιες περιπτωσεις και να αναφερονται εδω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση που ότι κι αν εχω παραγγείλει απο Κίνα τον τελευταίο μήνα, απο κινητό μέχρι και μπλούζες, έχει έρθει το πολύ σε 10 ημέρες.

Τα καλά να λέγονται !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσοχη στο pandawill . Mου εστειλαν χαλασμενο τηλεφωνο....το εστειλα για απισκευη και μετα απο 4 μηνες !!!!!!!!!! το εστειλαν πισω χωρις να κανουν τιποτα. Τωρα κανουν το κοροιδο και απαντανε με βλακειες λες κ μιλανε σε μωρο. Απλα μακρυα . Τα δικα μου λεφτα εκαναν φτερα. Μην την πατησει αλλος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...