Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρακατω σχολιο ειναι γενικο προς ολους μας.

 

Μεγαλα παιδια ειμαστε,ο καθενας κανει τις επιλογες του.Οτι ειναι πιο συμφερον για την τσεπη του,αλλα και την ασφαλεια στην εκαστοτε συναλλαγη του.Δεν μπορω εγω π.χ. να σου πω που να δωσεις τα δικα σου λεφτα,αυτο ειναι δικη σου επιλογη,αυτο που μπορω να κανω εγω ειναι να σε βοηθησω ,την στιγμη μαλιστα που εχω την σχετικη πειρα σε καποια θεματα,να κανεις οσο πιο ασφαλη συναλλαγη μπορεις,με αναλογη ελαχιστοποιηση του ρισκου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να αναφέρω και εγώ την πρόσφατη εμπειρία μου από to2c.

Την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα το zte v965, όλα καλά, πληρώθηκε το κινητό και περίμενα κλασικά το tracking number.

ΣΗΜΕΡΑ μου στέλνουν email για να με ενημερώσουνε ότι η συσκευή έχει εξαντληθεί...

Μετά λοιπόν από μία συνομιλία μαζί τους στο chat, άλλαξα την παραγγελία μου με το zte v956 ( τους πρότεινα βέβαια να μου στείλουν το zte v967 χωρίς επιπλέον κόστος, αλλά που...).

Ήθελα να ήξερα, δεν ελέγχουν το στοκ τους πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ την πρόσφατη εμπειρία μου από to2c.

Την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα το zte v965, όλα καλά, πληρώθηκε το κινητό και περίμενα κλασικά το tracking number.

ΣΗΜΕΡΑ μου στέλνουν email για να με ενημερώσουνε ότι η συσκευή έχει εξαντληθεί...

Μετά λοιπόν από μία συνομιλία μαζί τους στο chat, άλλαξα την παραγγελία μου με το zte v956 ( τους πρότεινα βέβαια να μου στείλουν το zte v967 χωρίς επιπλέον κόστος, αλλά που...).

Ήθελα να ήξερα, δεν ελέγχουν το στοκ τους πρώτα?

Εχεις δικαιο εδω βεβαια,κακος που δεν ενημερωσαν νωριτερα.

Μπορεις καλιστα να παρεις τα λεφτα σου πισω φιλε μου,και να ξανακανεις αγορα το κντ που θες μετα(zte v967).:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στράτο μην το συνεχίζεις, δυστυχώς οι περισσότεροι έτσι είναι, και ναι, ασχολήθηκα και ξέρω μερικά πράγματα ...

Ο εξάδελφός μου έχει μαγαζί με οπτικά, και όταν είδα τα τιμολόγια και τον ρώτησα γιατί βάζαμε τιμή 350 ευρώ σε γυαλιά που στοίχησαν 60, μου είπε ότι είναι "επώνυμα" και ότι θα μας φάνε ζωντανούς οι άλλοι του κλάδου εάν τα πουλήσουμε φθηνά.

Και έχω και άλλα, αλλά ας μην βγαίνουμε εκτός θέματος εντελώς .. .

 

Mα το θέμα μας είναι τα "φτηνά sites"

Και σου λέμε ότι δεν είναι ακριβό.

Μπορείς να δεις επίσης και τα κινέζικα που έχουν ευρωπαική παρουσία τι τιμές έχουν σε σχέση με αυτούς που δεν τα εισάγουν.

Βασικά δες και τα καταστήματα που διατηρούν και ευρωπαικό warehouse με το ίδιο μοντέλο κινητού

http://www.coolicool.com/cubot-one-mtk6589-12ghz-quad-core-android-42-47-inch-hd-capacitive-ips-smartphone-12-mp-camera-du-g-26076

http://www.coolicool.com/cubot-one-mtk6589-12ghz-quad-core-android-42-47-inch-hd-capacitive-ips-smartphone-dual-sim-umts3-g-28221

Λες να ανταγωνίζεται τον εαυτό του;

Και βάλε ότι στον συγκεκριμένο πάλι Κίνα θα το στείλεις.

Ενώ στον Ισπανό δε θα φύγει από Ευρώπη.

Και όταν λες ότι ασχολήθηκες, έκανες εισαγωγή και ανέλαβες να καλύψεις και με εγγύηση αυτό που πουλάς;

Δε νομίζω, αλλιώς δε θα τα έλεγες αυτά.

Δική σου επιλογή από που θα αγοράσεις, αλλά δεν είναι οι εισαγωγείς κλέφτες και απατεώνες.

 

Και η σύγκριση γυαλιών που έχουν τεράστια προστιθέμενη αξία, με κινητά, είναι εντελώς άτοπη.

Μήλα, πορτοκάλια :)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο εδω βεβαια,κακος που δεν ενημερωσαν νωριτερα.

Μπορεις καλιστα να παρεις τα λεφτα σου πισω φιλε μου,και να ξανακανεις αγορα το κντ που θες μετα(zte v967).:)

 

Ήμουν ανάμεσα στα V965 και V956.

Το 967 τους το πέταξα μπας και τους χτυπήσω στο φιλότιμο και μου κάνουν δώρο τη διαφορά στην τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα στα V965 και V956.

Το 967 τους το πέταξα μπας και τους χτυπήσω στο φιλότιμο και μου κάνουν δώρο τη διαφορά στην τιμή...

 

Δεν επιασε τελικα............:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mα το θέμα μας είναι τα "φτηνά sites"

Και σου λέμε ότι δεν είναι ακριβό.

Μπορείς να δεις επίσης και τα κινέζικα που έχουν ευρωπαική παρουσία τι τιμές έχουν σε σχέση με αυτούς που δεν τα εισάγουν.

Βασικά δες και τα καταστήματα που διατηρούν και ευρωπαικό warehouse με το ίδιο μοντέλο κινητού

http://www.coolicool.com/cubot-one-mtk6589-12ghz-quad-core-android-42-47-inch-hd-capacitive-ips-smartphone-12-mp-camera-du-g-26076

http://www.coolicool.com/cubot-one-mtk6589-12ghz-quad-core-android-42-47-inch-hd-capacitive-ips-smartphone-dual-sim-umts3-g-28221

Λες να ανταγωνίζεται τον εαυτό του;

Και βάλε ότι στον συγκεκριμένο πάλι Κίνα θα το στείλεις.

Ενώ στον Ισπανό δε θα φύγει από Ευρώπη.

Και όταν λες ότι ασχολήθηκες, έκανες εισαγωγή και ανέλαβες να καλύψεις και με εγγύηση αυτό που πουλάς;

Δε νομίζω, αλλιώς δε θα τα έλεγες αυτά.

Δική σου επιλογή από που θα αγοράσεις, αλλά δεν είναι οι εισαγωγείς κλέφτες και απατεώνες.

 

Και η σύγκριση γυαλιών που έχουν τεράστια προστιθέμενη αξία, με κινητά, είναι εντελώς άτοπη.

Μήλα, πορτοκάλια :)

Δεν συνεχίζω, αλλά επειδή όπως έγραψα και παραπάνω ότι έχω και άλλα, δεν πρόκειται να αγοράσω από εδώ τίποτα εφ'όσον θα έχω την δυνατότητα να το πάρω από το εξωτερικό.

Και άν θέλεις, κάνε μου 'λιανά" τι διαφορά έχουν στην προστιθέμενη αξία τα γυαλιά από τα κινητά ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα στα V965 και V956.

Το 967 τους το πέταξα μπας και τους χτυπήσω στο φιλότιμο και μου κάνουν δώρο τη διαφορά στην τιμή...

 

Το φιλότιμο σαν έννοια είναι καθαρά ελληνική, εξού και δεν μεταφράζεται σαν λέξη σε καμία άλλη γλώσσα :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κινεζικο μαγαζι που να πουλαει εκτος απο τις γνωστες κινεζικες φιρμες και samsung σε τιμες καλυτερες απο αυτες που εχουμε εδω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιασε τελικα............:lol:

 

Το φιλότιμο σαν έννοια είναι καθαρά ελληνική, εξού και δεν μεταφράζεται σαν λέξη σε καμία άλλη γλώσσα :-)

 

Τι να καταλάβουν οι κινέζοι...

Από αυτούς βγήκε η έκφραση "το παίζει κινέζος", τι περίμενα και εγώ...

Έτσι και αλλιώς το κινητό είναι για κοπέλα η οποία θα κάνει πολύ απλή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα μια βοήθεια. Θέλω να παραγγείλω ένα κινέζικο κινητό όμως δεν είμαι σίγουρη από πού και ποιο. Διάβασα για το minideal και το chinavasion. Είναι αξιόπιστα και κυρίως με το service τους? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κινητό με καλό επεξεργαστή και καλή κάμερα? Με ενδιαφέρει η κάμερα να είναι καλή και η οθόνη να είναι κάπου ανάμεσα στις 4 με 4,7 ίντσες. Ποια η γνωμη σας για το thl w200? Βέβαια αυτό έχει τεράστια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κινεζικο μαγαζι που να πουλαει εκτος απο τις γνωστες κινεζικες φιρμες και samsung σε τιμες καλυτερες απο αυτες που εχουμε εδω?

Δες στο merimobiles

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα μια βοήθεια. Θέλω να παραγγείλω ένα κινέζικο κινητό όμως δεν είμαι σίγουρη από πού και ποιο. Διάβασα για το minideal και το chinavasion. Είναι αξιόπιστα και κυρίως με το service τους? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κινητό με καλό επεξεργαστή και καλή κάμερα? Με ενδιαφέρει η κάμερα να είναι καλή και η οθόνη να είναι κάπου ανάμεσα στις 4 με 4,7 ίντσες. Ποια η γνωμη σας για το thl w200? Βέβαια αυτό έχει τεράστια οθόνη.

 

 

Προτίμησε minideal, to2c, merimobiles και μην πας προς chinavasion.

Link to comment
Share on other sites

Απο το chinavasion πηρε μια φιλη μου της ηρθε το κινητο στην ωρα του και προς το παρον δεν εχει κανενα προβλημα. εγω κλινω περισσοτερο στο minideal και εκει βρηκα το thl w200s. εχει μεγαλη οθονη βεβαια αλλα πολυ καλα χαρακτηριστικα. τι λετε γι'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Η Κίνα είναι μακριά άμμα χρειαστεί να πάει το κινητό στην μαμά εταιρεία σε έφαγε ο δρόμος δεν μπα να είναι η καλύτερη εταιρεία στον κόσμο εσύ εχεις μείνει χωρίς τηλέφωνο για κανένα δίμηνο
Link to comment
Share on other sites

Η Κίνα είναι μακριά άμμα χρειαστεί να πάει το κινητό στην μαμά εταιρεία σε έφαγε ο δρόμος δεν μπα να είναι η καλύτερη εταιρεία στον κόσμο εσύ εχεις μείνει χωρίς τηλέφωνο για κανένα δίμηνο

Εν μερη εχεις δικαιο.......αλλα εχεις στειλει εδω για service κντ να δεις ποσο καιρο κανουν.........καποιες μεγαλες και επωνυμες εταιριες?

Αστα φιλε μου 2 φορες χρειαστηκα βοηθεια απο αυτους και μου τα εκαναν τα νευρα τσανταλια.........:)Και μιλαω για κντ καποων εκατονταδων ευρω.Απο την αλλη,ο Κινεζος(σε καποια καταστηματα παντα,οχι ολα....)σε καποιες περιπτωσεις που εστειλα πισω με καλυψαν αμεσα.Μιλαω για περιπου 40-45 μερες το ολο σεναριο,δλδ να στειλω και να μου στειλουν ξανα πισω.Τωρα δεν μπαινω στην διαδικασια περι χρηματικης διαφορας...........χαος............

Τελος παντων επιλογη του καθενως ειναι απο που θα κανει την αγορα του.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η Κίνα είναι μακριά άμμα χρειαστεί να πάει το κινητό στην μαμά εταιρεία σε έφαγε ο δρόμος δεν μπα να είναι η καλύτερη εταιρεία στον κόσμο εσύ εχεις μείνει χωρίς τηλέφωνο για κανένα δίμηνο

Ακριβώς όπως είπε ο φίλος ... τηλέφωνο και phonetablet , super επώνυμα, το τηλέφωνο δυόμισυ μήνες και το τάμπλετ 3 και δεν τα επισκεύασαν τελικώς. :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η Κίνα είναι μακριά άμμα χρειαστεί να πάει το κινητό στην μαμά εταιρεία σε έφαγε ο δρόμος δεν μπα να είναι η καλύτερη εταιρεία στον κόσμο εσύ εχεις μείνει χωρίς τηλέφωνο για κανένα δίμηνο

 

Για αυτο το λογο δωσε και 50-60 ευρω να παρεις ενα ΜΤΚ6572 smartphone ωστε να το εχεις σε περιπτωση τετοια και να μην μεινεις χωρις smartphone.Η εγγυηση ειναι ενα θεμα βασικο.Οταν αγοραζεις Κινεζικο πρεπει να εχεις αποδεχτει οτι αν βγαλει προβλημα θα φας κανα 40ημερο το λιγοτερο χωρις αυτο.Eξ ου και οι τιμες.Αλλιως αγοραστε απο τα ευρωπαικα σαιτ των Κινεζικων εταιρειων σε υψηλοτερο μεν κοστος αλλα με καλυτερους ορους εγγυησης.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως είπε ο φίλος ... τηλέφωνο και phonetablet , super επώνυμα, το τηλέφωνο δυόμισυ μήνες και το τάμπλετ 3 και δεν τα επισκεύασαν τελικώς. :X

 

από ποιο site αυτά;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Εν μερη εχεις δικαιο.......αλλα εχεις στειλει εδω για service κντ να δεις ποσο καιρο κανουν.........καποιες μεγαλες και επωνυμες εταιριες?

Αστα φιλε μου 2 φορες χρειαστηκα βοηθεια απο αυτους και μου τα εκαναν τα νευρα τσανταλια.........:)Και μιλαω για κντ καποων εκατονταδων ευρω.Απο την αλλη,ο Κινεζος(σε καποια καταστηματα παντα,οχι ολα....)σε καποιες περιπτωσεις που εστειλα πισω με καλυψαν αμεσα.Μιλαω για περιπου 40-45 μερες το ολο σεναριο,δλδ να στειλω και να μου στειλουν ξανα πισω.Τωρα δεν μπαινω στην διαδικασια περι χρηματικης διαφορας...........χαος............

Τελος παντων επιλογη του καθενως ειναι απο που θα κανει την αγορα του.

 

Άσε, ένα Sony Ericsson C902 που είχα κάποτε, αγορασμένο 380 ευρώ το 2008, ήταν για 7 μήνες συνολικά στο σέρβις, δεν μπορείς να φανταστείς τι βρισίδια είχαν πέσει από μέρος μου. Με τα χίλια ζόρια μου το άλλαξαν με άλλο μοντέλο άρα ποια διαφορά με τον Κινέζο;

Link to comment
Share on other sites

από ποιο site αυτά;

Από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονός ότι κάποιες αντιπροσωπείες στην Ελλάδα ειναι ότι να`ναι.Προσωπικά μου έτυχε στο hd2 να μου χαλάσει το sim slot.Το έστειλα στο μαγαζί που το είχα αγοράσει (ελληνική ήταν η συσκευή) και αυτοί στην arvato και έκανα 2,5 μήνες να το πάρω πίσω.Το galaxy note 1 εκει που δούλευε κανονικά,έσβησε και δεν ξανάναψε.Το στέλνω στη smartec δωρεάν μέσω καταστήματος κινητής και σε 9 ημέρες το είχα στα χέρια μου επισκευασμένο δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...