Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αποστολη με china post air parcel ξερει κανεις τι ειναι και αν εχουμε φοβο για τελωνειο?

china=κίνα , post=ταχυδρομείο, air=αέρας, parcel=πακέτο. Με λίγα λόγια σου ερχεται με ταχυδρομείο κίνας, οπότε απίθανο να περάσει τελωνείο

Απο οτι βλεπω εχουν αρχισει ολα τα εδω καταστηματα,εννοω αυτα που ειναι στο φορουμ να αυξανουν αντι να μειωνουν τις τιμες των δημοφιλων κινητων,μια αποχη απο αγορες ισως τους επειθε να αλλαξουν την πολιτικη τους αυτη,minideal και to2c αυξησαν ηδη το zte 967s το δευτερο πανω απο 10 δολαρια.

όλοι το χουν αυξήσει το V967s, προφανώς αυξήθηκε η τιμή του εντός κίνας

Mαλλον την τελευταια εβδομαδα κολησαν πολλα δεματα εκει,να δουμε ποτε θα ξεκολησουν

Γενικά υπάρχουν προβλήματα με τα ταχυδρομείο λόγω της απαγόρευσης διακίνισης μπαταριών, με τους ελέγχους, αλλά κι επειδή πήγαν περισσότερα πακέτα στη σιγκαπούρη καθώς το hong kong κι η κίνα άρχισαν νωρίτερα τους ελέγχους στα πακέτα, υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις πλέον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

china=κίνα , post=ταχυδρομείο, air=αέρας, parcel=πακέτο. Με λίγα λόγια σου ερχεται με ταχυδρομείο κίνας, οπότε απίθανο να περάσει τελωνείο

 

όλοι το χουν αυξήσει το V967s, προφανώς αυξήθηκε η τιμή του εντός κίνας

 

Γενικά υπάρχουν προβλήματα με τα ταχυδρομείο λόγω της απαγόρευσης διακίνισης μπαταριών, με τους ελέγχους, αλλά κι επειδή πήγαν περισσότερα πακέτα στη σιγκαπούρη καθώς το hong kong κι η κίνα άρχισαν νωρίτερα τους ελέγχους στα πακέτα, υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις πλέον

 

το pandawill δεν το εχει ανεβασει απο οσα εχω κοιταξει,τα εδω καταστηματα πηραν ψηλα τον αμανε,εχουν ανεβασει και αλλες τιμες

Link to comment
Share on other sites

το pandawill δεν το εχει ανεβασει απο οσα εχω κοιταξει,τα εδω καταστηματα πηραν ψηλα τον αμανε,εχουν ανεβασει και αλλες τιμες

το pandawill δεν έχει λόγο ύπαρξης. όλα τα σοβαρά μαγαζιά στο aliexpess ίδια τιμή έχουν πάνω κάτω, ανάλογα τι προσφέρουν στο πακέτο. μην είσαι υπερβολικός για λίγα ευρώ

Link to comment
Share on other sites

το pandawill δεν έχει λόγο ύπαρξης. όλα τα σοβαρά μαγαζιά στο aliexpess ίδια τιμή έχουν πάνω κάτω, ανάλογα τι προσφέρουν στο πακέτο. μην είσαι υπερβολικός για λίγα ευρώ

 

δεν ειναι θεμα 10-12 ευρω,και ασχετα με αυτο εγω 2 κινητα που παραγγειλα απο το εν λογω αναξιο υπαρξης ηρθαν μια χαρα,ξερω οτι υπαρχουν και παραπονα για το κατ/μα,και για ποιο δεν υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση...

 

Η δωρεάν αποστολή με EMS είναι διαθέσιμη για αγορές άνω των 100$ και δωρεάν με DHL για αγορές άνω των 150$

 

Την DHL έτσι κι αλλιώς μην την υπολογίζεται γιατί τα πάει κατευθείαν τελωνείο το ίδιο καμιά φορά και η EMS.

Link to comment
Share on other sites

Την DHL έτσι κι αλλιώς μην την υπολογίζεται γιατί τα πάει κατευθείαν τελωνείο το ίδιο καμιά φορά και η EMS.

 

Έλεγα αν παραγγείλω από εκεί τελικά να παραγγείλω με ΕΜΣ...η αναμονή (μαζί με την ανησυχία για το τί θα παραλάβω) με ξενερώνει τόσο που με κάνει να σκέφτομαι την ακύρωση της αγοράς...κερδίζω έτσι και χρόνο για το Paypal, αν κάτι πάει στραβά, αφού μου δίνει και εγγύηση επιστροφής για παραλαβή εντός 15ημέρου)

 

Λέτε να το αποφύγω; Αν δηλωθεί το εμπόρευμα "electronics" με αξία κανά $50άρι, λογικά δεν περνάει χωρίς τέλη;

 

Στο HotinBuy λέει η DHL είναι η μόνη εταιρεία με την οποία επιτρέπεται η μεταφορά δεύτερης/χωριστής μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμαστικά τη διαδιακασία της παραγγελίας για να δω αν θα εμφανιστεί τώρα το προϊόν αγοράς στο καλάθι του Paypal (δεν εμφανίστηκε) και πρόσεξα πως σε αυτή τη σελίδα γράφει "Cancel and return to hotinbuy@sina.com" όπου sina.com εμφανίζεται ένα διαφημιστικό πρακτορείο με πολλές επιμέρους υπηρεσίες και δραστηριότητες, δεν εμφανίζει όμως πουθενά την ιδιοκτησία του HotinBuy

http://corp.sina.com.cn/eng/sina_index_eng.htm

Η εμπλοκή μεγαλύτερων εταιρειών είναι ( ; ) θετικό σημάδι ( ; )

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 01-10-2013 15:47 IPS

 

ποτε το υπολογιζουμε παιδια να το εχω? ειμαι στα χανια και αυτο μου εμφανιζει στα ελτα..

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα αν παραγγείλω από εκεί τελικά να παραγγείλω με ΕΜΣ...η αναμονή (μαζί με την ανησυχία για το τί θα παραλάβω) με ξενερώνει τόσο που με κάνει να σκέφτομαι την ακύρωση της αγοράς...κερδίζω έτσι και χρόνο για το Paypal, αν κάτι πάει στραβά, αφού μου δίνει και εγγύηση επιστροφής για παραλαβή εντός 15ημέρου)

 

Λέτε να το αποφύγω; Αν δηλωθεί το εμπόρευμα "electronics" με αξία κανά $50άρι, λογικά δεν περνάει χωρίς τέλη;

 

Στο HotinBuy λέει η DHL είναι η μόνη εταιρεία με την οποία επιτρέπεται η μεταφορά δεύτερης/χωριστής μπαταρίας.

 

Καλύτερα πάρτο με μια μπαταρία και τους λες να σου στείλουν την 2η σε άλλο φάκελο παρά με DHL. Ή γιατί δεν τους λες να βάλουν την μια μέσα στο τηλέφωνο ούτως ώστε να φαίνεται μόνο η μία, λέω τώρα εγώ !! DHL=τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλά και κακά νέα..[/u]

 

Τα καλά νέα είναι ότι βρήκα σε ένα φόρουμ μια αναφορά χρήστη που παρέλαβε τηλέφωνο Lenovo από αυτούς και λειτουργούσε κανονικά, ενώ επαινούσε και τη συσκευασία ως ανώτερη του geekbuying....

http://www.forum.hr/showpost.php?p=46873141&postcount=6080

 

Αυτόματα μεταφρασμένο το κείμενο:

Here I completed a second order with them. first package, Lenovo A660 went through the Swiss Post and the trip was exactly how many of them to the Croatian, so by Karin percent in Croatia to me, and live or 20 km from the customs post in Branimir Well, in the end it all together 22 days, so it is not so bad, but a little sad that the package is traveling 10,000 kilometers in 11 days, and more so for the last 20 km, but that's another topic. As for the shop, one of their employee told me that I was the third customer from Croatian. Gone was the order of 1000, today is about 1150th If they go to the principle of the numbers then it is about 150 sales per month, which would mean that it is quite a small shop. Although the name of the shop hotinbuy.com in their mail is that it is behind some kind of firm Zen Cart, and right now only a host for the shop, or a little more, I have no idea. Shop hotinbuy them a bit of a banana if compared with other shops, but if the pop-up contact blue, you will probably get back to someone. This, with whom I spoke was extremely well handled English to Chinese, at least in my experience of communication with them. If you compare the quality of packaging package that came with geekbuyinga (and it's the same mobile phone) then hotinbuy one 3 times better phone in original box, and three times those films with bubbles, and another box. Geekbuying sent a package wrapped in plain foil, with a thin layer of bubbles, it came damaged, but on the box of the phone showed a couple of dents sustained by caring postman, so the package hotinbuy's still much better protected. Processing and sending mobile geekbuyingu took six days, hotinbuy three days, but they said they will send it within 2 days. Due to the delay in sending one day, they sent 5-6 chicken shit (case and screen protector only useful ) as a gift with an apology. Today I am a little late with the order because they had 5% off on all the Midautumn holidays, but they sent me some kupončić $ 5 that I used without problems. Another important thing to mention is that we Lenovo came with geekbuyinga already rootan, with hotinbuy not. When I asked them if they could make a root, the answer was that it did not work because it destroys the guarantee provided by the manufacturer. A guarantee is a little blurry area, because on the web shop is the complete warranty for the replacement unit or refund you have 90 days and repair have 180 days to their cost of postage, but we live on that chat kinez wrote that Xiaoma their warranty one year. All in all, ask them to live chat or email for it to prntscrn required to have some sort of proof if you promise something, but honestly, I bought a Lenovo for a friend for less than 100 € with our VAT, and I do not know whether it was worth it to send it in a movie theater or Singapore for repair if for 6-7 months something dies. This post is not recommended that you place an order with them, but I've just described my very good experience one purchase that is made ​​by hotinbuy shop was very respectful and professional (the second will be seen), and I do not have any intention to be a billboard for the shop as individuals on this topic but for some slightly larger shop. My personal opinion is that I would buy again for them if the price is better than others.

 

Επίσης μερικές σελίδες παρακάτω έδωσε και φωτογραφίες από τη συσκευασία, εδώ (πριν σταλεί η παραγγελία)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=47041836&postcount=6760

 

 

To κακό είναι ότι βρήκα μια ανησυχητική αναφορά για την εταιρεία στην οποία ανήκει το κατάστημα, την SHANGHAI MEICHENG TECHNOLOGY INFORMATION DEVELOPMENT CO., LTD, πως ο διακομιστής που χρησιμοποιεί στο Los Angeles φαίνεται να εμπλέκεται σε υπόθεση επιθέσεων malware σε συσκευές Android με στόχο τη συλλογή δεδομένων.

 

First targeted attack to use Android malware discovered

Malware used to spy on Tibetan activists and other ethnic groups in China is nothing new. But a new Trojan discovered by researchers at Kaspersky Labs has widened the scope of this digital espionage and intimidation. The malware uses a combination of e-mail hacking, "spear phishing," and a Trojan built specifically for Android smartphones. Kaspersky claims this is the first discovery of a targeted attack that uses mobile phone malware.

 

On March 25, the e-mail account of a Tibetan activist was hacked and then used to distribute Android malware to the activist's contact list. The e-mail's lure was a statement on the recent conference organized by the World Uyghur Congress that brought together Chinese democracy activists and Tibet, Southern Mongolia, and East Turkestan human rights activists. The e-mail claimed to have an attachment that was a joint letter from WUC, the Unrepresented Nations and Peoples Organization, and the Society for Threatened Peoples. If the targets opened the attachment, however, they received malware packaged in an Android APK file.

 

When opened, the Trojan installs an app called "Conference" on the Android devices' desktops. If the app is launched, it displays a fake message from the chairman of the WUC—while sending back a message to a command and control server to report its successful installation. The malware provides a backdoor to the device via SMS messages sent by the server. On command, it returns the phone's contact lists, call logs, data about the smartphone, its geo-location data, and any SMS messages stored on it to a server via a Web POST upload.

 

The server itself is running on a Chinese-language configured Windows Server 2003 machine sitting in a data center in Los Angeles. In addition to providing an upload point for the data stolen from Android devices, it also hosts more Android malware in its home page and provides a public Web interface (in Chinese) that allows direct control over phones that have been infected with the malware. While the server itself is at an IP address registered to a company called Emagine Concept, a domain pointed at the machine is registered to Shanghai Meicheng Technology Information Development Co., Ltd., a Chinese company with a contact in Beijing.

 

ένα άλλο καλό είναι ότι βρήκα κωδικό για 18% έκπτωση, που είχε δώσει το κατάστημα σε κάπιοον που παραπονέθηκε για την αύξηση των τιμών, χάνοντας τη προσφορά που είχε βάλει στο μάτι, οπότε του δώσανε ένα κωδικό που περιλαμβάνει το 10% έκπτωσης του "10forDE" που θα ίσχυε για λίγη ώρα, αλλά μάλλον ξεχάσανε να τον απενεργοποιήσουνε, γιατί λειτουργεί ακόμη....

Ο κωδικός είναι ο "dskfj3d56"

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστός κροατης....παίζει να είναι και ο μοναδικός πελάτης τους στην Ευρώπη :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστός κροατης....παίζει να είναι και ο μοναδικός πελάτης τους στην Ευρώπη :-)

Α ναι, ε; Έχει γίνει διάσημος;

 

Όπως και νά'χει με έκπτωση 18% θα μπορούσε να πάρει κάποιος ένα φτηνό smartphone σε χρυσή ευκαιρία και να δοκιμάσει και το κατάστημα...με Singapore Post όπως λένε δεν θα αργήσει πολύ να έρθει τώρα που τελείωσε και η κινεζική εορτή

Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο καλό είναι ότι βρήκα κωδικό για 18% έκπτωση, που είχε δώσει το κατάστημα σε κάπιοον που παραπονέθηκε για την αύξηση των τιμών, χάνοντας τη προσφορά που είχε βάλει στο μάτι, οπότε του δώσανε ένα κωδικό που περιλαμβάνει το 10% έκπτωσης του "10forDE" που θα ίσχυε για λίγη ώρα, αλλά μάλλον ξεχάσανε να τον απενεργοποιήσουνε, γιατί λειτουργεί ακόμη....

Ο κωδικός είναι ο "dskfj3d56"

 

Μην είσαι χαζός. Τίποτα δεν ξεχνούν οι Κινέζοι. Το μαγαζί τελευταία δίνει συνέχεια κουπόνια την μία μέρα πιο μεγάλο οπό την προηγούμενη 3% - 5% - 7% - 8% - 10% - 15% - 18% . Εγώ δεν το βλέπω σαν ευκαιρία αλλά σαν ένας λόγος να μείνεις μακριά (τουλάχιστον για λίγο) Τώρα που του γνώρισαν πολλοί δεν έχουν λόγο να κάνουν προσφορές επιπλέον 18% σε κάτι που είναι 15-20% πιο φθηνοί από τον πιο φθηνό ανταγωνιστή. Μου μυρίζει "σκούπα". Μακάρι να κάνω λάθος αλλά να είστε προσεκτικοί και να μην παρασύρεστε.

Το PayPal δεν είναι πανάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι χαζός. Τίποτα δεν ξεχνούν οι Κινέζοι. Το μαγαζί τελευταία δίνει συνέχεια κουπόνια την μία μέρα πιο μεγάλο οπό την προηγούμενη 3% - 5% - 7% - 8% - 10% - 15% - 18% . Εγώ δεν το βλέπω σαν ευκαιρία αλλά σαν ένας λόγος να μείνεις μακριά (τουλάχιστον για λίγο) Τώρα που του γνώρισαν πολλοί δεν έχουν λόγο να κάνουν προσφορές επιπλέον 18% σε κάτι που είναι 15-20% πιο φθηνοί από τον πιο φθηνό ανταγωνιστή. Μου μυρίζει "σκούπα". Μακάρι να κάνω λάθος αλλά να είστε προσεκτικοί και να μην παρασύρεστε.

Το PayPal δεν είναι πανάγιο.

το κουπόνι βέβαια δεν το διέθεσε ανοικτά, αλλά ατομικά, μόνο που ο συγκεκριμένος το δημοσίευσε σε φόρουμ ...

 

Έπειτα είναι εποχή που παντού παίζουν κουπόνια...μείον 7% στο Bangggood, 5% θαρρώ στο merimobiles, μείον 6% μου έστειλαν εμένα ατομικά επειδή έχω στο καλάθι αγορών στο merimobiles μια ταμπλέτα που δεν έχω αγοράσει ακόμη το ίδιο και στο banggood, μείον $5 αλλού κοκ...

Όλοι ρίχνουν κουπόνια μήπως και αυξήσουν τις πωλήσεις...δεν είναι ξεχωριστή περίπτωση το hotinbuy

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κανένα κινεζομάγαζο που να πουλάει επώνυμα brands? Με paypal αν είναι δυνατόν...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας από Ισπανία παρέλαβε από hotinbuy. Περιμένω απάντηση από paypal να μου πουν σε ποιες περιπτώσεις δε θα είμαι καλυμμένος και κάνω παραγγελία :)

 

http://m.forocoches.com/foro/showthread.php?t=3392159&page=53

 

Αυτόματη μετάφραση:

 

In case anyone is interested. Mine arrived today, including customs prescription (31 euros)

Here you have all the steps you have been taking Thursday, October 3, 2013 Location Time 12 Shipment delivered to: xxxxxxx 11:20 BARCELONA 11 Sending on delivery route BARCELONA - SPAIN 9:10 10 Arrival at transit center BARCELONA - SPAIN BARCELONA - SPAIN 7:11 Customs clearance ended September BARCELONA - SPAIN BARCELONA - SPAIN 5:36 8 Customs Status Update BARCELONA - SPAIN 5:35 7 Output of a DHL transit center LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 4:19 Wednesday, October 2, 2013 Location Time 6 Sending processed in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:43 5 Arrival at transit center LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 18: 22 4 Output of a transit center DHL HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 5:44 3 Sending processed in HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 5:40 Tuesday, October 1, 2013 Location Time 2 Arrival the transit center HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 23:06 1 Shipment picked up HONG KONG - HONG KONG 20:26

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά...το εμπιστευόμαστε το to2c ?

Γιατί το minideal ανέβασε στα $205 το thl w8 ενώ πριν 5 μέρες το είχε στα $185...

Με κουπόνι στο to2c το βρίσκω στα $183.99.....και λέω να το πάρω από εκεί....

Είστε ευχαριστημένοι όσοι παραλάβατε από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας από Ισπανία παρέλαβε από hotinbuy. Περιμένω απάντηση από paypal να μου πουν σε ποιες περιπτώσεις δε θα είμαι καλυμμένος και κάνω παραγγελία :)

 

http://m.forocoches.com/foro/showthread.php?t=3392159&page=53

 

Αυτόματη μετάφραση:

 

αυτο το customs με χαλασε λιγο,αλλα πολυ ευχαριστα νεα

 

edit DHL βλεπω,να μη φανε τα παιδια?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γενικά...το εμπιστευόμαστε το to2c ?

Γιατί το minideal ανέβασε στα $205 το thl w8 ενώ πριν 5 μέρες το είχε στα $185...

Με κουπόνι στο to2c το βρίσκω στα $183.99.....και λέω να το πάρω από εκεί....

Είστε ευχαριστημένοι όσοι παραλάβατε από εκεί?

 

Μέχρι τώρα ΝΑΙ. Εμένα μου έχει έρθει το ένα τηλέφωνο και τώρα περιμένω το άλλο. Φαίνεται στο Track.

Στο πρώτο ήταν άψογοι. Όλα τα δώρα που έγραφαν και σε 15 μέρες στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα και αυτό. Φωτογραφίες από το hotinbuy πριν στείλουν το κινητό σε έναν πελάτη

 

http://www.movilesdualsim.com/threads/%C2%BFd%C3%B3nde-compr%C3%A1is-vuestros-zte-v967s.45792/page-19

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα και αυτό. Φωτογραφίες από το hotinbuy πριν στείλουν το κινητό σε έναν πελάτη

 

http://www.movilesdualsim.com/threads/%C2%BFd%C3%B3nde-compr%C3%A1is-vuestros-zte-v967s.45792/page-19

 

Eμενα δεν μου εμφανιζει φωτογραφιες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...