Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε από αυτό το site (αν εννοείς το TomTop) ούτε καν αυτό το κινητό! :p Η UMI είναι πολύ μάπα εταιρία, δεν έχω ακούσει για έστω και 1 μοντέλο της που να μην έχει πρόβλημα ή ψεύτικα specs... :rolleyes: Σε αυτά τα λεφτά, καλύτερα για μένα να έπαιρνες κάτι άλλο, από όχι τόσο μάπα εταιρία...

Πόσα UMI έχεις;; Και εγώ "είχα ακούσει" (μόνο γιά το ZERO) αλλά πήρα γιά πλάκα το ROME με 90 ευρώ και το τηλέφωνο πετάει στην κυριολεξία, άλλωστε αυτή την στιγμή τα UMI όλα σχεδόν τα καταστήματα τα έχουν στα best sellers ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχουμε καμια ιδεα για το http://www.priceminister.com/? ρε παιδια πολυ φθηνα εχει πραγματα και εχει αρχισει και με πονηρευει.ξερουμε τπτ για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμια ιδεα για το http://www.priceminister.com/? ρε παιδια πολυ φθηνα εχει πραγματα και εχει αρχισει και με πονηρευει.ξερουμε τπτ για αυτο?

 

ειναι κατι σαν ebay νομιζω.Βασικα δεν πρεπει να στελνουν ολοι ελλαδα οποτε αναλογα τον πωλητη ειναι και η αξιοπιστια.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ειναι κατι σαν ebay νομιζω.Βασικα δεν πρεπει να στελνουν ολοι ελλαδα οποτε αναλογα τον πωλητη ειναι και η αξιοπιστια.

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για κατι που δεν μου εχει ξανατυχει.

Αγορασα κινητο απο γνωστο Κινεζομαγαζι το οποιο ειχε ενα ψιλοπροβλημα και γι αυτο ανοιξα τικετ. Μετα απο ημερες (δεν βιαζομουν) καταληξαμε να το κρατησω και να μου στειλουν αλλο ιδιο καινουριο με το 50% της αξιας. Πραγματι μου εστειλαν ινβοις μεσω πευπολ, το πληρωσα και σε 2 ημερες μου εδωσαν τρακινγκ ναμπερ για το καινουριο. Εκλεισαν το τικετ.

Ερωτηση.

Στο λογαριασμο μου, οι παραγγελιες μου, δεν φαινεται τιποτα σαν αγορα. Αν αυριο μου κλεισουν τελειως το τικετ και δεν εχω προσβαση, πως ειμαι εγω σιγουρος, και απο που φαινεται οτι περιμενω κινητο, και τι κινητο. :O

Στα χερια μου εχω μονο ενα τρακινγκ ναμπερ και την αποδειξη απο το πευπολ για το ινβοσ.

Εχει τυχει σε αλλον? Ετσι γινεται?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, σε περίπτωση... στραβής, ο λογαριασμός σου είναι κάτι που υπάρχει στο site τους και ελέγχεται από τους ίδιους.

Αν π.χ. θελήσουν να σε ρίξουν με κάποιο τρόπο, δε θα τους ήταν δύσκολο να σβήσουν την όποια σχετική αναφορά, ακόμα και αν υπήρχε.

Οπότε το ότι δε δείχνει κάτι συγκεκριμένο δε θα με στενοχωρούσε στη θέση σου.

Πιο πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει (για μένα) η αλληλογραφία ως τώρα μαζί τους - e-mail και τυχόν captures από chat που μπορεί να κάνατε.

Αυτό βεβαίως για την περίπτωση που χρειαστεί να αποδείξεις και σε κάποιον τρίτο (π.χ. paypal) το τι συνέβη...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, σε περίπτωση... στραβής, ο λογαριασμός σου είναι κάτι που υπάρχει στο site τους και ελέγχεται από τους ίδιους.

Αν π.χ. θελήσουν να σε ρίξουν με κάποιο τρόπο, δε θα τους ήταν δύσκολο να σβήσουν την όποια σχετική αναφορά, ακόμα και αν υπήρχε.

Οπότε το ότι δε δείχνει κάτι συγκεκριμένο δε θα με στενοχωρούσε στη θέση σου.

Πιο πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει (για μένα) η αλληλογραφία ως τώρα μαζί τους - e-mail και τυχόν captures από chat που μπορεί να κάνατε.

Αυτό βεβαίως για την περίπτωση που χρειαστεί να αποδείξεις και σε κάποιον τρίτο (π.χ. paypal) το τι συνέβη...

 

Σωστο. Θα σκρινσουταρω (!) ολο το τικετ οσο ειναι ακομα ορατο.

Σε ευχαριστω!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί να κάνεις μια αγορά από site χωρίς να κάνεις log in, δε θα φαίνεται πουθενά, τι σημαινει, ότι δεν την έκανες; το PayPal μετράει να φαίνεται..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί να κάνεις μια αγορά από site χωρίς να κάνεις log in, δε θα φαίνεται πουθενά, τι σημαινει, ότι δεν την έκανες; το PayPal μετράει να φαίνεται..

 

Φιλε μου δυστυχως στο παυπολ φαινεται μονο πληρωμη ενος ινβοις 40 Γιουρα!

Υπ΄οψιν θεωρω μικρο το ποσο γι αυτο το αφησα ετσι χαλαρα! Αλλα καλο ειναι να μαθαινω στα λιγα μην την πατησουμε στα πολλα! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πες τους στο τικετ να σου δημιουργησουν εναν αριθμο παραγγελιας για το νεο κινητο που σου εχουν στειλει για future reference και λογικα θα στο κανουν.Ειναι καλυτερο και για αυτους γιατι κρατανε λογαριασμο πιο ευκολα απλα ειναι τσαπατσουληδες.
Link to comment
Share on other sites

Το yeso521 τι λέει σαν κατάστημα;;

Link εχουμε??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το yeso521 τι λέει σαν κατάστημα;;

Έχει την προτίμηση του xiaomi-miui.gr.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχει την προτίμηση του xiaomi-miui.gr.

Εμένα δεν μου λέει τίποτα η "προτίμηση", γιατί έχει και προτίμηση στο "αξιόπιστο" coolicool .... :)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστο είναι το coolicool εχω καμία πενηνταριά παραγγελίες απο εκεί όλα πένα.

Και μια επιστροφή για επισκευή με εγγύηση εξυπηρετικότατοι.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστο είναι το coolicool εχω καμία πενηνταριά παραγγελίες απο εκεί όλα πένα.

Και μια επιστροφή για επισκευή με εγγύηση εξυπηρετικότατοι.

Ή τυχερός είσαι, ή ο μοναδικός .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω για xiaomi redmi note 3 pro και από gearbest είναι φθηνο. Τ λέμε για τ σαιτ? Είναι Οκ? Ν προχωρησω?

Δες το νήμα για το gearbest εδώ στο myphone και θα... χάσεις το μέτρημα από παράπονα μέσα στον τελευταίο χρόνο!

Θα σου έλεγα να το αποφύγεις...

Link to comment
Share on other sites

Δες το νήμα για το gearbest εδώ στο myphone και θα... χάσεις το μέτρημα από παράπονα μέσα στον τελευταίο χρόνο!

Θα σου έλεγα να το αποφύγεις...

 

Ποιο άλλο θα πρότεινες? Βάση αξιοπιστίας.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο άλλο θα πρότεινες? Βάση αξιοπιστίας.

 

Εγώ θα σου πρότεινα banggood ή vickmall. Το gearbest στην στέλνει με την κινεζική ρομ γεμάτη με άχρηστες εφαρμογές. Στα άλλα σάιτ σου τις εξαφανίζουν

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω για xiaomi redmi note 3 pro και από gearbest είναι φθηνο. Τ λέμε για τ σαιτ? Είναι Οκ? Ν προχωρησω?

 

Εγω το πήρα από αυτούς χωρίς πρόβλημα, πολύ λίγες εφαρμογές είχε μέσα, το παρέλαβα σε 14 μέρες από την παραγγελία, το μόνο αρνητικό που έχουν είναι η συσκευασία.

Είναι μέσα στο κουτί του αλλά σε απλό φάκελλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήρα από αυτούς χωρίς πρόβλημα, πολύ λίγες εφαρμογές είχε μέσα, το παρέλαβα σε 14 μέρες από την παραγγελία, το μόνο αρνητικό που έχουν είναι η συσκευασία.

Είναι μέσα στο κουτί του αλλά σε απλό φάκελλο.

 

Πραγματικα, το εχουνε ξεφτυλισει τα περισσοτερα μαγαζια με την χαλια (ανυπαρκτη) συσκευασια. Το μονο που μπορουμε να κανουμε και θα επρεπε να γινει απο ολους, ειναι ομαδικο κραξιμο στα αντιστοιχα νηματα που εχουν εδω!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο άλλο θα πρότεινες? Βάση αξιοπιστίας.

Αυτό που φαίνεται να μαζεύει τις περισσότερες θετικές ψήφους από τα μέλη εδώ (και εμού και αρκετών φίλων συμπεριλαμβανομένων) είναι το vickmall. Καμιά φορά έχει λίγο μεγαλύτερες τιμές από τους άλλους, αλλά νομίζω ότι αγοράζεις και λίγη πρόσθετη... ηρεμία!

Αρκετά καλό / αξιόπιστο και το banggood (εν ολίγοις, συμφωνώ με τις προτάσεις του ikaros21 παραπάνω).

 

 

Συμφωνώ, με την ευκαιρία και με τα σχόλια που έγιναν παραπάνω για τις χάλια συσκευασίες των περισσοτέρων (όχι όλων -ακόμα τουλάχιστον- ευτυχώς) μαγαζιών. Ακόμα και μαγαζιά όπως το geekbuying που έκαναν εξαιρετικές συσκευασίες, στέλνουν τώρα μέσα σε έναν απλό φάκελλο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...