Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια παρακολουθω το to2c και βλεπω μεγαλη διαφορα στις τιμες απο τα αλλα γνωστα μαγαζια, τι παιζει με αυτους; εχει κανα λακο η φαβα και πουλανε φθηνα ;

Μάλλον έχασαν πολύ πελατεία από τις #@% και κατέβασαν τις τιμές ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχασαν πολύ πελατεία από τις #@% και κατέβασαν τις τιμές ....

 

απ'οτι ψιλοειδα λογω κακου aftersales support η υπαρχει και προβλημα σε αυτα που στελνουν (μαιμουδες, ελλατωματικες συσκευες) ;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικές συσκευές έχουν, αλλά κάνουν το κορόϊδο στις εγγυήσεις, και στους χρόνους αποστολής δεν είναι εντάξει.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικές συσκευές έχουν, αλλά κάνουν το κορόϊδο στις εγγυήσεις, και στους χρόνους αποστολής δεν είναι εντάξει.

μαλιστα, ευχαριστώ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατην ενημερωση.

Το banggood? sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα παω για την πρωτη αγορα απο κινα (εννοω εκτος απο ebay)

 

Θα δώσω και εγώ την θετική μου άποψη για το συγκεκριμένο κατάστημα,η εμπειρία μου ήταν καλή :)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας όμως, γιατί θες να παραγγείλεις από τους Ισπανούς, ειδικά από την στιγμή που δεν ξέρεις καν αν βγαίνει άκρη μαζί τους;

Φιλε μου σαν το vickmall δεν βαζω αλλο

Συμφωνα με αυτο:

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-umi-zero

ειναι το πιο φτηνο γι αυτο ρωταω αν ερχετε και γρηγορα τοσο το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το 234buy.com τι παίζει? έχει ψωνίσει κανένας από εκεί? Σε τιμές είναι αρκετά ανταγωνιστικός, αλλά τι λέει σαν κατάστημα? Βλέπω έχει το ΜΙ3 στα 202, αν είναι εντάξει σαν καταστημα να το χτυπήσω!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται, αν βλέπεις διαφορές πανω απο 10-20$ (ποσο μάλλον 70) ειναι απατη.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται, αν βλέπεις διαφορές πανω απο 10-20$ (ποσο μάλλον 70) ειναι απατη.

 

Φίλε αν αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ, σύμφωνα με το σαιτ που δινει ο φίλος παραπάνω, για το ΜΙ3 2/16 οι τιμές είναι 202 (aliexpress, 234buy) και 212 στο pandawill άρα δεν μιλάμε για τέτοιες διαφορές.

Όπως και να χει, έχει εμπειρία κανείς από το μαγαζί? Αυτό θα λύσει τις όποιες απορίες ή και επιφυλάξεις μας, ή θα μας κάνει να στραφούμε αλλού.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χθες έκανα μια παραγγελία από http://www.b2cbuying.com δε πιστεύω να έχω πρόβλημα?

είχα διαβάσει ότι μαζί με vickmall είναι από τα πιο αξιόπιστα, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα μας πεις :lol: Χαλαρωσε φιλε, αφου το διαβασες, τι αλλο θες; δε γινονται με αγχος αυτες οι δουλειες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικές συσκευές έχουν, αλλά κάνουν το κορόϊδο στις εγγυήσεις, και στους χρόνους αποστολής δεν είναι εντάξει.

 

Θα συμφωνήσω. Πολύ κακό after sale. Αν έχεις πρόβλημα πρέπει να ανταλλάξεις δεκάδες mail και δεν θα βγάλεις άκρη. Το κάνουν επίτηδες. Υπάρχουν πολύ καλύτερα από το to2c.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, αγόρασα απο vickmall και μου έστειλαν tracking number SG post σε 2 μέρες άλλα ακόμα δεν εμφανίζονται πληροφορίες στην σελίδα του SG post. Ξερει κανείς σε πόσες μερες θα φανεί η εξέλιξη της παραγγελίας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, αγόρασα απο vickmall και μου έστειλαν tracking number SG post σε 2 μέρες άλλα ακόμα δεν εμφανίζονται πληροφορίες στην σελίδα του SG post. Ξερει κανείς σε πόσες μερες θα φανεί η εξέλιξη της παραγγελίας;

 

Συνήθως μετά από 5 - 7 μέρες φαίνεται

Έχει νήμα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Link to comment
Share on other sites

 

χρονια πολλα παιδια κι εγω απο ισπανια θελω να παραγγειλω:

http://www.myefox.es/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-pulgadas-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-pantalla-android-44-g-1242026

βγαινει ακρη με τους ισπανους;

Αυτό είναι η ισπανική έκδοση του αρχικού γερμανικού site. Αυτό δεν σημαίνει ότι έρχονται από Ισπανία. Εάν δεν λέει στη σελίδα ότι το κινητό είναι από EU Warehouse, έρχεται από Κίνα.

Δεν το διατύπωση καλά πριν ήθελα να ρωτήσω αν το merimobiles είναι αξιόπιστο?

Μακρυά, εμένα θεωρώ ότι με κορόϊδεψαν και μου φάγανε τσάμπα 10$, ενώ ήξεραν ότι υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα 2 dispute για εξής πακέτα http://www.17track.net/en/...CRF298023159SG

το πρώτο με NL είναι από gearbest το δεύτερο με sg από Vickmall , το vickmall ήδη μου έδωσε τα χρήματα σε credit , χωρίς να απαντήσουν στο dispute , βέβαια όταν μίλησα μαζί τους , μου είπαν οι ίδιοι να κάνω dispute για να καλυφτώ .Πριν από καμια ώρα μίλησα με gearbest και όταν τους είπα ότι θα κάνω dispute γιατί δεν θα παραλάβω , πριν λήξει το 45μερο , μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται γιατί θα φτάσει έστω και με μερικές μέρες παραπάνω από το 45μερο , δεν ήθελα να τον ρωτήσω ποιος θα με κάλυπτε αν τα αντικείμενα ήταν άλλα από αυτά που παρήγγειλα ή είχαν πρόβλημα. Πάντως τους εξηγήθηκα και με ικανοποίησε η απάντηση του vickmall

Βέβαια σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν φταίνε τα μαγαζιά , αφού είχα τρακινγκ σχεδόν άμεσα .

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα 2 dispute για εξής πακέτα http://www.17track.net/en/...CRF298023159SG

το πρώτο με NL είναι από gearbest το δεύτερο με sg από Vickmall , το vickmall ήδη μου έδωσε τα χρήματα σε credit , χωρίς να απαντήσουν στο dispute , βέβαια όταν μίλησα μαζί τους , μου είπαν οι ίδιοι να κάνω dispute για να καλυφτώ .Πριν από καμια ώρα μίλησα με gearbest και όταν τους είπα ότι θα κάνω dispute γιατί δεν θα παραλάβω , πριν λήξει το 45μερο , μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται γιατί θα φτάσει έστω και με μερικές μέρες παραπάνω από το 45μερο , δεν ήθελα να τον ρωτήσω ποιος θα με κάλυπτε αν τα αντικείμενα ήταν άλλα από αυτά που παρήγγειλα ή είχαν πρόβλημα. Πάντως τους εξηγήθηκα και με ικανοποίησε η απάντηση του vickmall

Βέβαια σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν φταίνε τα μαγαζιά , αφού είχα τρακινγκ σχεδόν άμεσα .

 

το πρωτο ηρθε.με το καλο να το χαρεις

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,πρεπει να παρω το touch screen για το THL μου,και με μια μικρη ερενα αγορας που εκανα επεσα στα εξης sites.

antelife, thlphone, vifocal, 91thl, thlmobilemall

 

H φθηνοτερη τιμη του ανταλλακτικου βρισκεται στο vifocal.com,εχει κανεις μας εμπειρια σε καποιο απο αυτα?

 

Αν ναι,επειδη η διαφορα τιμης ειναι καπου στο δεκαευρο προτιμω να το παρω απο καπου πιο αξιοπιστα παρα να παρω απο το πιο φτηνο με αμφιβολιες παραδοσης κτλ.

 

Ριχτε μια βοηθεια,ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Το vifocal εκπροσωπειται και στο φορουμ,φαινεται αξιοπιστο,οποτε δεν θα χεις θεμα.Μιλησε μαζι τους μεσω του φορουμ προτοτ αγορασεις μηπως σου κανουν και καποια εκπτωση.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το vifocal εκπροσωπειται και στο φορουμ,φαινεται αξιοπιστο,οποτε δεν θα χεις θεμα.Μιλησε μαζι τους μεσω του φορουμ προτοτ αγορασεις μηπως σου κανουν και καποια εκπτωση.

Δεν το ειχα προσεξει,σε ευχαριστω για την πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

Το vifocal εκπροσωπειται και στο φορουμ,φαινεται αξιοπιστο,οποτε δεν θα χεις θεμα.Μιλησε μαζι τους μεσω του φορουμ προτοτ αγορασεις μηπως σου κανουν και καποια εκπτωση.

 

Που ακριβώς το είδες αυτό;Μήπως τα μπέρδεψες με το vickmall;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το είδες αυτό;Μήπως τα μπέρδεψες με το vickmall;

 

Δεν υπαρχει πλεον το θεμα του.Πρεπει να αποχωρησε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατά τις 11 το πρωί έλαβα email από http://www.b2cbuying.com με τα ευχάριστα της αποστολής ELEPHONE P3000S. επίσης μου έστειλαν φώτο με τα προιόντα της παραγγελίας το δέμα πακεταρισμένο με το Tracking number κολλημένο στο δέμα. επίσης έλαβα ειδοποίηση και από την paypal που με ενημέρωσε για την αποστολή του δέματος με το Tracking number της αποστολής.

η παραγγελία έγινε στις 30/12/2014 17:41:26

έχω μείνει άφωνος από την εξυπηρέτηση τους μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...