Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω υπομονή να ψάξω παραπάνω, εδώ μια μαρτυρία

Εχεις διαβάσει κάτι αρνητικό για το after sales του vickmall?

Τα περι "μη αντίληψης warranty" είναι θεωρητικά προς το παρόν...

 

Έχω να στείλω πίσω ένα Kingsing S2 που έβγαλε την δεύτερη μέρα γραμμές στην οθόνη. Θα δούμε τι ψάρια πιάνει και η Selina στο after sales και αν θα το κάνουν επιτόπου αντικατάσταση, ή θα αρχίσουν να κάνουν τους κινέζους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει παραγγειλει κανεις απο αυτο το σαιτ ; http://www.waveconn.net/

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχουν πάθει τα minideal.net και to2c.com;

Το 1ο έχει πόσες μέρες που σέρνεται και πετάει συνέχεια errors, δεν ανοίγουν οι σελίδες και τέτοια...

Το 2ο σήμερα, μέχρι και τώρα, δε γυρνάει από dollar σε euro (πετάει κενή σελίδα "server not found"). Μόνο μετά από κάτι αλλαγές γλώσσας κάτι γίνεται.

 

Παίζουν και σε άλλους αυτά;

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω για to2c.com που προσπαθω και εγω, για το αλλο το ακατανομαστο δεν ξαναπαραγγελνω δεν ξαναμπαινω καν στο σαιτ τους

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το "βουρ" γιατί δεν πάει και πολύ καλά τώρα τελευταία ... :)
εννοειται..με τους κινεζους μπορει ο πατσας να αποδειχτει..σουπα knorr..:lol:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχουν πάθει τα minideal.net και to2c.com;

Το 1ο έχει πόσες μέρες που σέρνεται και πετάει συνέχεια errors, δεν ανοίγουν οι σελίδες και τέτοια...

Το 2ο σήμερα, μέχρι και τώρα, δε γυρνάει από dollar σε euro (πετάει κενή σελίδα "server not found"). Μόνο μετά από κάτι αλλαγές γλώσσας κάτι γίνεται.

 

Παίζουν και σε άλλους αυτά;

 

αυτο με τα errors στο Minideal εχει καταντησει κουραστικο.....οταν λεμε συνεχεια φιλε το εννοουμε....για το αλλο επειδη δεν μπαινω συχνα δεν μπορω να σου πω.αλλα για το Minideal ειναι ενας λογος που δεν αγορασα κινητο απο εκει και πηγα στο vickmall

Link to comment
Share on other sites

το sunsky-online ειναι ασφαλες?

 

τι εννοεις ασφαλες ,,, ως προς τι ?? και τι θελεις να παρεις επισης εχει και αυτο την σημασια του.

ουτως η αλλως εχεις την καλυψη του paypal οσο αφορα την αρχικη αγορα.

 

εχω αναφερθει ηδη σχετικα για το μαγαζι αυτο 2 σελιδες παραπανω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5766461#post5766461

Link to comment
Share on other sites

Οι ακυροι του merimobiles συνεχιζουν... να πουλανε μεταχειρισμενα και μαιμουδες.

Αλλα το χειροτερο ειναι η συμπεριφορα τους μετα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5770075#post5770075

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Σκεφτομαι να αγορασω το Lenovo 850! απο Vickmall στα 119$.

θελω να μαθω αν αξιζει σαν κινητο η σε αυτη την τιμη υπαρχει κατι καλυτερο!!!

και να προτιμησω singapore post η netherlands air mail?

ευχαριστω

 

Υ.Γ. συγνωμη αν εγραψα σε λαθος topic.

Edited by nasosbjj
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Σκεφτομαι να αγορασω το Lenovo 850! απο Vickmall στα 119$.

θελω να μαθω αν αξιζει σαν κινητο η σε αυτη την τιμη υπαρχει κατι καλυτερο!!!

και να προτιμησω singapore post η netherlands air mail?

ευχαριστω

 

Υ.Γ. συγνωμη αν εγραψα σε λαθος topic.

καλύτερα αυτό http://www.pandawill.com/lenovo-a850-smartphone-mtk6592-octa-core-55-inch-android-42-2500mah-p87193.html

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που εγραψες στην αρχη μια χαρα ειναι ,ολοιδιο με το Α850+ (ειναι το ακριβως προηγουμενο μοντελο) εκτος απο τον επεξεργαστη που ειναι 4πυρινος ,η μπαταρια του ειναι 2250mah αντι για 2500mah του Α850+ αλλα εχει notification led που το Α850+ δεν εχει.

Ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που εγραψες στην αρχη μια χαρα ειναι ,ολοιδιο με το Α850+ (ειναι το ακριβως προηγουμενο μοντελο) εκτος απο τον επεξεργαστη που ειναι 4πυρινος ,η μπαταρια του ειναι 2250mah αντι για 2500mah του Α850+ αλλα εχει notification led που το Α850+ δεν εχει.

Ολα τα αλλα ειναι ιδια.

για 10 δολλάρια δεν αξίζει να πας στο παλαιότερο κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

για 10 δολλάρια δεν αξίζει να πας στο παλαιότερο κατά την γνώμη μου.

Σωστος.

Καλα αυτο δεν το συζηταμε καν,παει καυεθειαν στο A850+,τσεκαρισμενα και τα 2 απο εμενα,και η διαφορα ειναι αρκετη σε αποδοση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

θέλω να πάρω το Umi Zero απο ευρωπαϊκή αποθήκη

 

να το πάρω από Antelife (κ αν ναι από την Ισπανική ή την Γερμανική) ή από Come-buy.com

ή έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο - πιο αξιόπιστο?

 

υπάρχει περίπτωση αφού το αγοράσω από Ευρώπη να μπορώ να το στείλω για σέρβις, αν χρειαστεί ποτέ, στην Ευρώπη?

 

thx in advance!!:)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η Ισπανική δεν στέλνει εκτός Ισπανίας ...

Το Come-buy μου φαίνεται ότι το έχει προσφορά 160 δολλάρια.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η Ισπανική δεν στέλνει εκτός Ισπανίας ...

Το Come-buy μου φαίνεται ότι το έχει προσφορά 160 δολλάρια.

 

στα ίδια χρήματα είναι απλώς δε ξέρω πιο να προτιμήσω..

 

ή να προτιμήσω κάποιο άλλο σάιτ

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το Antelife δεν θα έπαιρνα, και από ότι είδα τώρα στέλνει σε όλη την Ευρώπη, όταν είχα μπεί τελευταία φορά δεν έστελνε.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το Antelife δεν θα έπαιρνα, και από ότι είδα τώρα στέλνει σε όλη την Ευρώπη, όταν είχα μπεί τελευταία φορά δεν έστελνε.

 

είχες δίκιο..

 

Προσπαθησα να το παραγγείλω από την Ισπανική είτε την Γερμανική αποθήκη από το Antelife αλλά χωρίς επιτυχία (ενώ στο Paypal στο checkout όλα καλά μετά δε μου έβγαζε shipping method καμία..

μετά το πήρα από το come-buy με το κουπόνι CBVTIYL5 - 6 $ στα 115+

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,29 οκτωμβριου παραγγειλα ενα doogee 550 απο minideal μετα απο 2 μερες παραγγειλα απο το ιδιο καταστημα ενα lenovo s939 για φιλο.Το doogee εφυγε 31 του μηνα και το lenovo 2 Νοεμβρη.Λοιπον χθες το lenovo στο singpost και στα ΕΛΤΑ track γραφει οτι εφτασε!!! Το doogee που εφυγε πιο νωρις οχι!!Να ανησυχω;Και στην περιπτωση που το doogee δεν ερθει (μακρια απο μας) το paypal κανει refund;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,29 οκτωμβριου παραγγειλα ενα doogee 550 απο minideal μετα απο 2 μερες παραγγειλα απο το ιδιο καταστημα ενα lenovo s939 για φιλο.Το doogee εφυγε 31 του μηνα και το lenovo 2 Νοεμβρη.Λοιπον χθες το lenovo στο singpost και στα ΕΛΤΑ track γραφει οτι εφτασε!!! Το doogee που εφυγε πιο νωρις οχι!!Να ανησυχω;Και στην περιπτωση που το doogee δεν ερθει (μακρια απο μας) το paypal κανει refund;

Ευχαριστω.

 

Μην αγχώνεσαι εάν το ένα έρθει πιο νωρίς από το άλλο, παραγγελία μου έχει έρθει 10 μέρες νωρίτερα από την προηγούμενη.

Τα tracking number τι λένε;

Εάν δεν έρθει σε 42 με 43 ημέρες από την παραγγελία ξεκινά διαδικασία dispute στο PayPal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ποιο κινεζικο κατάστημα ρε παιδιά έχει στις επιλογές αγοράς και flashing με 2 ευρώ; Το είχα βρει κάποια στιγμη... ;)
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι εάν το ένα έρθει πιο νωρίς από το άλλο, παραγγελία μου έχει έρθει 10 μέρες νωρίτερα από την προηγούμενη.

Τα tracking number τι λένε;

Εάν δεν έρθει σε 42 με 43 ημέρες από την παραγγελία ξεκινά διαδικασία dispute στο PayPal

 

Eυχαριστω φιλε μου για την απαντηση,οποτε κανουμε λιγο ακομα υπομονη...(Despatched to overseas (Country code: GR))

Link to comment
Share on other sites

Έχω να στείλω πίσω ένα Kingsing S2 που έβγαλε την δεύτερη μέρα γραμμές στην οθόνη. Θα δούμε τι ψάρια πιάνει και η Selina στο after sales και αν θα το κάνουν επιτόπου αντικατάσταση, ή θα αρχίσουν να κάνουν τους κινέζους...

 

Κράτησε μας ενήμερους. Ολοι μας ενδιαφερόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...