Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εφτιαξες εσυ την ρομ;

ναι, είναι βασισμένη σε μια του etotalk (χωρίς το ios interface που χε πολλά προβλήματα), με διορθωμένους τους drivers της κάμερας (τουλάχιστον στις συσκευές που χα δοκιμάσει του etotalk ηταν λαθος, κι έβαλα άλλο driver από άλλη rom που δούλευε) και κάποιες τροποποιήσεις που δε θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως φταίει απλά το firmware, κολλησε το file system επειδή έκλεισε απότομα το κινητό; ξαναφλάσαρέ το. Εδώ το recovery https://www.dropbox.com/sh/piri4auzsj5aif0/HblfDDyZqv?m gia flashάρισμα απ το sp flash tool v1.1224, κι εδώ http://www.4shared.com/zip/XEoCTBLh/H2000_gerstavros.html ελληνική rooted rom που κάνεις install απ το cwm recovery

 

δεν το εχω φλασαρει ακομα. αν το κανω τωρα δεν χανω την εγγυηση αυτοματα? αν το στειλω χρεωνεται αυτοματα επισκευη η μπορω να επιλεξω να μου το φτιαξουν η οχι? αν ειναι πολλα τα μεταφορικα σκεφτομουν αυτο το μαγαζι στην ομονοια που ειχατε αναφερει εδω οτι επισκευαζει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, που μπορω να βρω την καινουρια ROM 4.2.2 Samsung για το AMOI N828? Είναι εύκολο για καποιον ασχετο να την περασει?

 

...έχει αναφερθεί στο σχετικό θέμα αλλά εν πάση περιπτώσει τη βρίσκεις και εδώ: http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-16/. Είναι εύκολο εφόσον είσαι root (αν όχι, ένας εύκολος τρόπος είναι με το motochopper: http://gizbeat.com/2085/auto-root-mtk6589/). Αν δεν έχεις κάποιο custom recovery ήδη (CMW, TWRP) βάλε μέσω mobileuncletools (free από playstore) -> επιλέγεις "Recovery Update" και στη συνέχεια επιλέγεις το recovery.img (έτσι να ονομάζεται) της επιλογής σου που έχεις βάλει στο root της SD κάρτας σου. Μετά επιλέγεις "Reboot to recovery" από mobileuncletools ή με τον κλασσικό τρόπο (Volume Up πατημένο και Power μέχρι να φορτώσει το recovery). Μέσα από το recovery, "Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data" (εγώ θα πρότεινα και "Wipe cache"), επιστρέφεις στο μενού και "Install .zip from SD card -> choose zip from sdcard" -> Επιλέγεις την εν λόγω ROM που είναι σε μορφή .zip. Επανεκκίνηση και είσαι οκ. Την πρώτη φορά αργεί να ξεκινήσει λόγω "αρχικοποίησης" του συστήματος.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αποστολή ποια είναι καλύτερη επιλογή SG Post- Registered Airmail ειναι οκ;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αποστολή ποια είναι καλύτερη επιλογή SG Post- Registered Airmail ειναι οκ;;;

 

...ναι από τις πιο αξιόπιστες και γρήγορες χωρίς κίνδυνο τελωνείου. Εναλλακτικά, HK Post (επίσης γρήγορη γενικά). EMS στην περίπτωση μόνο που βιάζεσαι αλλά έχει επιπλέον κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

Για αυτό το σαιτ http://www.fastcardtech.com τι γνώμη έχετε;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Για αυτό το σαιτ http://www.fastcardtech.com τι γνώμη έχετε;;

 

δεν το εχω φλασαρει ακομα. αν το κανω τωρα δεν χανω την εγγυηση αυτοματα? αν το στειλω χρεωνεται αυτοματα επισκευη η μπορω να επιλεξω να μου το φτιαξουν η οχι? αν ειναι πολλα τα μεταφορικα σκεφτομουν αυτο το μαγαζι στην ομονοια που ειχατε αναφερει εδω οτι επισκευαζει

Δεν έχει σχέση η εγγύηση με το λογισμικό. Κάνε αυτό που σου είπα, 95% το πρόβλημα δεν είναι υλικού

Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί έκανες τόση φασαρία για τη μνήμη και πέταξες λεφτά για να το στείλεις πίσω, ειναι απορίας άξιο:blink:

Γιατί δεν το ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η εγγύηση με το λογισμικό. Κάνε αυτό που σου είπα, 95% το πρόβλημα δεν είναι υλικού

 

νομιζω οτι εχεις δικιο βασικα, γιατι οταν το συνδεω με υπολογιστη μου λεει : the usb device mafuncioned and windows does not recognize it. επειδη δεν εχω ξανακανει ροοτ, ειναι ιδια διαδικασια με αυτη που ενεφερε ο emxa2k παραπανω ? δεν βρισκω τη συγκεκριμενη εκδοση flash tool που ειπες

ευχαριστω παρα παρα πολυ

Edited by asna
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχεις δικιο βασικα, γιατι οταν το συνδεω με υπολογιστη μου λεει : the usb device mafuncioned and windows does not recognize it. επειδη δεν εχω ξανακανει ροοτ, ειναι ιδια διαδικασια με αυτη που ενεφερε ο emxa2k παραπανω ? δεν βρισκω τη συγκεκριμενη εκδοση flash tool που ειπες

ευχαριστω παρα παρα πολυ

sp flash tool v3.1224 , Drivers

Εγκαθιστάς τους drivers ανάλογα αν έχεις 32bit ή 64bit λειτουργικό.

Τρέχεις το sp flash tool, πατάς στο scatter file δεξια κι επιλέγεις το MT6577_Android_scatter_emmc.txt που έχω στο λινκ στο dropbox μου, επιλέγεις κάτω στο recovery, το recovery.img που έχω (θα ναι ήδη επιλεγμένο αν κατέβασες τα αρχεία στον ίδιο φάκελο, αλλιώς πατάς πάνω και βρίσκεις το αρχείο). Τίποτα άλλο δε θα ναι επιλεγμένο, πέρα απ το recovery, μετά πατάς το download πάνω, και συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή. Αφού βγει ο πρασινος κύκλος ειν έτοιμο. Περνάς στη κάρτα μνήμης ή στη μνήμη του κινητού τη rom (το αρχείο zip που χω στο link παραπάνω), κλείνεις το κινητό πάλι, βγάζεις τη μπαταρία και τη ξαναβάζεις, πατάς ταυτόχρονα το πλήκτρο αύξησης του ήχου και το power για να ανοίξει στο recovery menu, επιλέγεις με τα πλήκτρα ήχου το install zip, και με το power μπαινεις στο υπομενου, και βρίσκεις το αρχειο της rom και το εγκαθιστάς

Link to comment
Share on other sites

sp flash tool v3.1224 , Drivers

Εγκαθιστάς τους drivers ανάλογα αν έχεις 32bit ή 64bit λειτουργικό.

Τρέχεις το sp flash tool, πατάς στο scatter file δεξια κι επιλέγεις το MT6577_Android_scatter_emmc.txt που έχω στο λινκ στο dropbox μου, επιλέγεις κάτω στο recovery, το recovery.img που έχω (θα ναι ήδη επιλεγμένο αν κατέβασες τα αρχεία στον ίδιο φάκελο, αλλιώς πατάς πάνω και βρίσκεις το αρχείο). Τίποτα άλλο δε θα ναι επιλεγμένο, πέρα απ το recovery, μετά πατάς το download πάνω, και συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή. Αφού βγει ο πρασινος κύκλος ειν έτοιμο. Περνάς στη κάρτα μνήμης ή στη μνήμη του κινητού τη rom (το αρχείο zip που χω στο link παραπάνω), κλείνεις το κινητό πάλι, βγάζεις τη μπαταρία και τη ξαναβάζεις, πατάς ταυτόχρονα το πλήκτρο αύξησης του ήχου και το power για να ανοίξει στο recovery menu, επιλέγεις με τα πλήκτρα ήχου το install zip, και με το power μπαινεις στο υπομενου, και βρίσκεις το αρχειο της rom και το εγκαθιστάς

 

δεν μου εγκαθιστα με τιποτα τους drivers.. στο other devices δεν παω? που εμφανιζεται με το που συνδεω το κινητο. εχω windows 8. δοκιμασα κ σε 7 κ παλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εγκαθιστα με τιποτα τους drivers.. στο other devices δεν παω? που εμφανιζεται με το που συνδεω το κινητο. εχω windows 8. δοκιμασα κ σε 7 κ παλι το ιδιο

Σε Windows 7, απλά τρέχεις το installdriver και μετά επανακίνηση!

Link to comment
Share on other sites

Σε Windows 7, απλά τρέχεις το installdriver και μετά επανακίνηση!

 

Στα 7 μου βγαζει προβληματα. Στα 8 αν δεν χρειαζεται install απο πινακα ελεγχου ειμαι οκ ως το φλας, οπου πριν πατησω download μου βγαζει το εξης μυνημα :

not ALL images are correctly loaded, which may cause boot up issue

 

Παταω να συνεχισω, συνδεω το κιν χωρις μπαταρια κ τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στο minideal κάθε πότε απαντάνε σε μειλς ρε παιδιά;

Τους έχω στείλει ερώτημα για διαθεσιμότητα από την Πέμπτη και ακόμα να απαντήσουν...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στο minideal κάθε πότε απαντάνε σε μειλς ρε παιδιά;

Τους έχω στείλει ερώτημα για διαθεσιμότητα από την Πέμπτη και ακόμα να απαντήσουν...

minideal15@Gmail.com μέσα σε μια μέρα απαντούν

Στα 7 μου βγαζει προβληματα. Στα 8 αν δεν χρειαζεται install απο πινακα ελεγχου ειμαι οκ ως το φλας, οπου πριν πατησω download μου βγαζει το εξης μυνημα :

not ALL images are correctly loaded, which may cause boot up issue

 

Παταω να συνεχισω, συνδεω το κιν χωρις μπαταρια κ τιποτα

δε δουλεύουν οι drivers σε Win8. βρες υπολογιστή με win7 χωρίς προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Στα 7 μου βγαζει προβληματα. Στα 8 αν δεν χρειαζεται install απο πινακα ελεγχου ειμαι οκ ως το φλας, οπου πριν πατησω download μου βγαζει το εξης μυνημα :

not ALL images are correctly loaded, which may cause boot up issue

 

Παταω να συνεχισω, συνδεω το κιν χωρις μπαταρια κ τιποτα

 

Στα 8 εγώ έκανα το παρακάτω και μου δούλεψε(AMOI N821)

 

1.Στο τηλέφωνο πατάμε"ρυθμίσεις/επιλογές για προγραμματιστές/εντοπισμός σφαλμάτων usb"

και τικάρουμε το κουτάκι

2.Κλείνουμε το τηλέφωνο

3.Συνδέστε το τηλέφωνο με το pc πατώντας ταυτόχρονα το "volume down" κουμπί

4.Πηγαινετε στη "Διαχείρηση συσκευών" όπου θα πρέπει να βλέπετε

‘mt65xx preloader’ σαν μια συσκευή

5.Δεξί κλικ πάνω σε αυτή και επιλέξτε "ενημέρωση προγράμματος πλοήγησης"

6.Eπιλέξτε το φάκελλο που έχετε τους drivers

7.Aκολουθήστε τις οδηγίες του"installer"

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας για αυτη την συσκευη αν αξιζει να την αγορασω.

και να ρωτησω επισης,επειδη ειδα οτι δεν εχει ελληνικα στο λειτουργικο του,θα μπορω με καποιο τροπο να γραφω sms στα ελληνικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και να ρωτησω επισης,επειδη ειδα οτι δεν εχει ελληνικα στο λειτουργικο του,θα μπορω με καποιο τροπο να γραφω sms στα ελληνικα?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&hl=en

Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας για αυτη την συσκευη αν αξιζει να την αγορασω.

και να ρωτησω επισης,επειδη ειδα οτι δεν εχει ελληνικα στο λειτουργικο του,θα μπορω με καποιο τροπο να γραφω sms στα ελληνικα?

Φυσικά, κάθε πληκτρολόγιο στο play store σχεδόν, έχει ελληνικά. Υπάρχει και το στοκ της google με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στο minideal κάθε πότε απαντάνε σε μειλς ρε παιδιά;

Τους έχω στείλει ερώτημα για διαθεσιμότητα από την Πέμπτη και ακόμα να απαντήσουν...

 

πλακα εχει να σου απαντησουν

και αμα σου απαντησουν να εχει νοημα

και να μην ειναι η ιδια απαντηση στο 4 μαιλ

"whats wrong with your phone"

παρολο που τους στελνεις ολο το ιστορικο και τον αριθμο παραγγελιας

 

Μαγκες αμα ειναι μαπα το κινητο την κατσατε

μην περιμενετε ουτε απαντησεις ουτε υποστηριξη ειναι για τον..........

και μην μου πειτε οτι δεν σας το ειπα ουτε να μου πειτε οτι εχω αδικο

σας στελνω το dispute αμεσως

Επισης αν κανετε escalate to claim ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΠΙΣΩ

αν το στειλετε!!!!!!!!!!!φυσικα

Η ιστορια μου στο Α660 οποιος θελει την δΙΑΒΑΖΕΙ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

minideal15@Gmail.com μέσα σε μια μέρα απαντούν

δε δουλεύουν οι drivers σε Win8. βρες υπολογιστή με win7 χωρίς προβλήματα

 

Βρήκα και φαινονταν το VCOM drivers sto device manager. Αλλα πάλι το ίδιο, πριν πατήσω download μου βγαζει το μηνυμα : not ALL images are correctly loaded which may cause boot up issue

Παταω να συνεχισει αλλα μετα δεν κανει τιποτα. υποτιθεται οτι μετραει αντιστροφα τα second σωστα? και μετα συνδεεις το κινητο. Απ οτι καταλαβαινω το ρεκοβερι η καποιο αρχειο εχει καποιο θεμα γιατι εχω δοκιμασει σε 4 υπολογιστες..

 

Στα 8 εγώ έκανα το παρακάτω και μου δούλεψε(AMOI N821)

 

1.Στο τηλέφωνο πατάμε"ρυθμίσεις/επιλογές για προγραμματιστές/εντοπισμός σφαλμάτων usb"

και τικάρουμε το κουτάκι

2.Κλείνουμε το τηλέφωνο

3.Συνδέστε το τηλέφωνο με το pc πατώντας ταυτόχρονα το "volume down" κουμπί

4.Πηγαινετε στη "Διαχείρηση συσκευών" όπου θα πρέπει να βλέπετε

‘mt65xx preloader’ σαν μια συσκευή

5.Δεξί κλικ πάνω σε αυτή και επιλέξτε "ενημέρωση προγράμματος πλοήγησης"

6.Eπιλέξτε το φάκελλο που έχετε τους drivers

7.Aκολουθήστε τις οδηγίες του"installer"

 

Το τηλ δεν ανοιγει καθολου, μονο κοκκινο φωτακι και δονηση. τα υπολοιπα τα εκανα αλλα δεν μου εβγαλε κατι τετοιο. να δοκιμασω μηπως αλλο προγραμμα?

Edited by asna
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και φαινονταν το VCOM drivers sto device manager. Αλλα πάλι το ίδιο, πριν πατήσω download μου βγαζει το μηνυμα : not ALL images are correctly loaded which may cause boot up issue

Παταω να συνεχισει αλλα μετα δεν κανει τιποτα. υποτιθεται οτι μετραει αντιστροφα τα second σωστα? και μετα συνδεεις το κινητο. Απ οτι καταλαβαινω το ρεκοβερι η καποιο αρχειο εχει καποιο θεμα γιατι εχω δοκιμασει σε 4 υπολογιστες..

δε καταλαβαίνω τι λες. Παντάς download, πατάς συνέχεια ή οκ κλπ στο μήνυμα που βγάζει, και συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία. Αν δεν κάνει τίποτα, βάζεις τη μπαταρία έχοντάς το συνδεδεμένο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...