Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι τυποι ειναι απαραδεχτοι μολις μου ειπαν στο μεριμομπαιλς οτι ξεχασαν να το ρουταρουν ελεος ****το

 

Τελικά δεν είμαι μόνο εγώ απογοητευμένος από εκείνους εκεί...

Προσοχή στο merimobiles.com!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ξερω σας εχω πρηξει αλλα οποιος ειναι καλο στο ρουταρισμα και γενικα στα κινητα ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χθες βρήκα στο ebay ένα κινέζικο κινητό πολύ φθηνό. Συγκεκριμένα ο τίτλος ήταν:

"Unlocked MTK6577 4.7'' Dual Core GPS Android 4.1 Smartphone 3G I9300 cell phone", τα χαρακτηριστικά του ήταν πολύ καλά με επεξεργαστή Dual-Core 1.2 GHz Ram 1GB και 8MP camera και γενικά το είχα δει και σε άλλο κινέζικο site και το είχα βάλει στο μάτι.

Στο ebay λοιπόν το βρήκα στην τρελή τιμή των 30 ευρώ!!!:lost:

Οπότε κοίταξα το feedback του (98.8%), και είχε δραστηριότητα πάνω απο 2 χρόνια. Οπότε λέω εντάξει και το χτύπησα μέσω Paypal!

 

Σήμερα άνοιξα το mail μου και είδα μήνυμα απο το ebay το οποίο γράφει τα εξής:

 

"We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

 

***************** - Unlocked MTK6577 4.7'' Dual Core GPS Android 4.1 Smartphone 3G I9300 cell phone

 

We strongly recommend that you do not complete this purchase. Purchases of items listed on eBay but then completed outside of eBay are extremely risky. They are not covered by eBay buyer protection programs and are highly susceptible to fraud.

 

For more information on offers to buy or sell outside of eBay, copy this link into a new browser window:

 

http://pages.ebay.ie/help/policies/rfe-spam-non-ebay-sale.html

 

***If You Have Already Paid Using PayPal***

 

If you have already paid for this item but have not received it, please remember these important steps:

 

? A buyer has 45 days after the date of the payment to open a dispute.

 

? A dispute can be escalated to a claim within 20 days from when the dispute was filed.

 

? Buyers must wait at least 10 days from the date of payment to escalate a dispute for an item not received.

 

? If the dispute is not escalated to a claim within 20 days, PayPal will close the dispute. A closed dispute cannot be reopened or escalated to a PayPal claim.

 

? When the 20-day deadline is approaching, PayPal will remind you by email and in the "Resolution Center."

 

You can learn more about the PayPal Dispute Resolution process by reviewing step-by-step tutorials in the Resolution Center after logging into PayPal.com.

 

***If you've already paid by a means other than PayPal***

 

? If you paid by Western Union or MoneyGram, contact the company directly (Western Union: 0800 833 833 - Outside the UK, call +353 1 24 97 214 or MoneyGram +800 8971 8971).

 

? Contact your bank to stop payment if you paid by cheque.

 

? Contact your credit card company if you paid by credit card.

 

Our goal is to keep eBay safe so you can buy confidently. It's rare that something goes wrong with a transaction on eBay. Whenever these events do occur, we try to help as much as possible to resolve the issue.

 

This is an automated response, so please don't reply to this message. If you still have questions, please click the "Contact Us" link at the left of the eBay Help pages.

 

Thank you for your understanding.

 

Regards,

 

eBay Trust & Safety"

 

Εγώ όμως είχα ήδη πληρώσει. Τώρα θα πρέπει να περιμένω 10 ημέρες και μετά να ανοίξω dispute? Έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον απο εδώ μέσα και αν ναι τί είχε γίνει;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, παρήγγειλα το G2 από minideal.net... λογαριασμό δεν έφτιαξα, αλλά το αγγλικο μενού υποθέτω θα το έχει μέσα το android έτσι και αλλιώς, έτσι?
Link to comment
Share on other sites

εκει κολλαω κι εγω και δε βρισκω ελληνικη γλωσσα με 1gb ram και 16000Κ χρωματα σε 4,7 οθονη και κατω απο 200$.. πολλά ζητάω?

 

βρήκα αυτό ως τώρα αλλά μετά έχω μπεί στο τριπάκι να κοιτάω το ppi density από εδώ .

 

Αν δείτε στο gsmarena, τα iphone, galaxy s3 & noteII, έχουν ppi density 330, 306 και 267 ppi αντίστοιχα με 16000Κ χρώματα.

το iphone δεν με απασχολεί και πολύ γιατι θέλω λιγο μεγαλύτερη οθόνη και από ότι έχω δει ζωντανά το S3, μπορώ να πω ότι και τα 267 είναι καλα.

 

Σημειωτέον ότι όσο μεγαλύτερη είναι η οθόνη, τόσο δυσκολότερη να πιασεις καλή τιμή...

Συμπέρασμα... για να τα χεις ολα... θελει πάνω από 200$...

Edited by Benakis
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μηπως εχει κανει κανεις καμια αγορα απο αυτο το site www.mcbub.com

?Εχω δει ενα πολυ καλο κλωνο του galaxy s3 αυτο εδω αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το site και τις χρεωσεις απο τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω παραγελια απο το minideal.net και οταν ειναι να πληρωσω με Standard Paypal μου βγαζει αυτο το error:

"You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card"

Επισης αν προσπαθησω να πληρωσω με Express Paypal μου βγαζει το παρακατω:

"PayPal gateway has rejected request. The transaction cannot complete successfully."

 

Να πω οτι πριν καμια ωρα εβαλα τα λεφτα στην καρτα που χρησιμοποιω για paypal με online καταθεση απο atm. Προηγουμενες φορες που ειχα κανει το ιδιο για αλλες αγορες δεν μου ειχε βγαλει καποιο λαθος...

 

Ξερει κανεις τι παιζει;

 

Παιδια 2 μερες μετα και ακομα δεν μπορω να κανω πληρωμη με paypal, πηγα στο ATM και γραφει ως λογιστικο υπολοιπο το ποσο που εχω μεσα και ως διαθεσιμο υπολοιπο 8 ευρο... Πρεπει να περιμενω να περαστει στο διαθεσιμο υπολοιπο για να πληρωσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 μερες μετα και ακομα δεν μπορω να κανω πληρωμη με paypal, πηγα στο ATM και γραφει ως λογιστικο υπολοιπο το ποσο που εχω μεσα και ως διαθεσιμο υπολοιπο 8 ευρο... Πρεπει να περιμενω να περαστει στο διαθεσιμο υπολοιπο για να πληρωσω?

 

Οπωσδηποτε, πρεπει να ειναι διαθεσιμο.

Ομως γιατι δεν επικοινωνεις με την τραπεζα να τους ρωτησεις ποτε επιτελους θα ειναι?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

προφανος φταιει η τραπεζα σου ενημερωσε τους!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χθες βρήκα στο ebay ένα κινέζικο κινητό πολύ φθηνό. Συγκεκριμένα ο τίτλος ήταν:

"Unlocked MTK6577 4.7'' Dual Core GPS Android 4.1 Smartphone 3G I9300 cell phone", τα χαρακτηριστικά του ήταν πολύ καλά με επεξεργαστή Dual-Core 1.2 GHz Ram 1GB και 8MP camera και γενικά το είχα δει και σε άλλο κινέζικο site και το είχα βάλει στο μάτι.

Στο ebay λοιπόν το βρήκα στην τρελή τιμή των 30 ευρώ!!!:lost:

Οπότε κοίταξα το feedback του (98.8%), και είχε δραστηριότητα πάνω απο 2 χρόνια. Οπότε λέω εντάξει και το χτύπησα μέσω Paypal!

 

Σήμερα άνοιξα το mail μου και είδα μήνυμα απο το ebay το οποίο γράφει τα εξής:

 

"We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

 

***************** - Unlocked MTK6577 4.7'' Dual Core GPS Android 4.1 Smartphone 3G I9300 cell phone

 

We strongly recommend that you do not complete this purchase. Purchases of items listed on eBay but then completed outside of eBay are extremely risky. They are not covered by eBay buyer protection programs and are highly susceptible to fraud.

 

For more information on offers to buy or sell outside of eBay, copy this link into a new browser window:

 

http://pages.ebay.ie/help/policies/rfe-spam-non-ebay-sale.html

 

***If You Have Already Paid Using PayPal***

 

If you have already paid for this item but have not received it, please remember these important steps:

 

? A buyer has 45 days after the date of the payment to open a dispute.

 

? A dispute can be escalated to a claim within 20 days from when the dispute was filed.

 

? Buyers must wait at least 10 days from the date of payment to escalate a dispute for an item not received.

 

? If the dispute is not escalated to a claim within 20 days, PayPal will close the dispute. A closed dispute cannot be reopened or escalated to a PayPal claim.

 

? When the 20-day deadline is approaching, PayPal will remind you by email and in the "Resolution Center."

 

You can learn more about the PayPal Dispute Resolution process by reviewing step-by-step tutorials in the Resolution Center after logging into PayPal.com.

 

***If you've already paid by a means other than PayPal***

 

? If you paid by Western Union or MoneyGram, contact the company directly (Western Union: 0800 833 833 - Outside the UK, call +353 1 24 97 214 or MoneyGram +800 8971 8971).

 

? Contact your bank to stop payment if you paid by cheque.

 

? Contact your credit card company if you paid by credit card.

 

Our goal is to keep eBay safe so you can buy confidently. It's rare that something goes wrong with a transaction on eBay. Whenever these events do occur, we try to help as much as possible to resolve the issue.

 

This is an automated response, so please don't reply to this message. If you still have questions, please click the "Contact Us" link at the left of the eBay Help pages.

 

Thank you for your understanding.

 

Regards,

 

eBay Trust & Safety"

 

Εγώ όμως είχα ήδη πληρώσει. Τώρα θα πρέπει να περιμένω 10 ημέρες και μετά να ανοίξω dispute? Έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον απο εδώ μέσα και αν ναι τί είχε γίνει;;

 

Σου εστειλα π.μ.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μηπως εχει κανει κανεις καμια αγορα απο αυτο το site www.mcbub.com

?Εχω δει ενα πολυ καλο κλωνο του galaxy s3 αυτο εδω αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το site και τις χρεωσεις απο τελωνειο.

 

Για το συγκεκριμένο μαγαζί δεν ξέρω, εγώ το παρήγγειλα από http://www.everbuying.com/product314209.html με δύο μπαταρίες . Οι συγκεκριμένοι αν και αργοί στις αποστολές τους(τα στέλνουν μέσω των νησιών Φίτζι;;;;) είναι αξιόπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθει ειδοποίησε τι παιζει, θέλω ενα για την γυναίκα αν και φωνάζει όχι κινεζικό (βέβαια το λέει στα κινεζικά και δεν πολυκαταλαβαίνω )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 μερες μετα και ακομα δεν μπορω να κανω πληρωμη με paypal, πηγα στο ATM και γραφει ως λογιστικο υπολοιπο το ποσο που εχω μεσα και ως διαθεσιμο υπολοιπο 8 ευρο... Πρεπει να περιμενω να περαστει στο διαθεσιμο υπολοιπο για να πληρωσω?

 

Παιδια επικοινωνησα με την τραπεζα και μου ειπε οτι το Paypal εχει δεσμευσει τα λεφτα, ομως ουτε αποδειξη πληρωμης μου εχει ερθει απο το paypal ουτε φυσικα και απο το minideal.net, εξακολουθει να μου βγαζει error....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα με την τραπεζα και μου ειπε οτι το Paypal εχει δεσμευσει τα λεφτα, ομως ουτε αποδειξη πληρωμης μου εχει ερθει απο το paypal ουτε φυσικα και απο το minideal.net, εξακολουθει να μου βγαζει error....

Φιλε δεν εχει κανει αποδεκτη [επιβεβαιωση]την πληρωμη απο Paypal το minideal.net λογο διακοπων για τον καινουργιο χρονο.Σε 15 μερες θα ξανα ανοιξουν πανω κατω οι κινεζοι.Skype katherine72008198 εαν το θεςΤο αφεντικο ειναι Tony Dai skype osen_tony

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το Thread αυτό να είναι το σωστό και να μη δημιουργώ πρόβλημα με την ερώτησή μου.

 

Στις 7/1 απο το etotalk.com έκανα μια παραγγελία ενός κινητού και επέλεξα αποστολή μέσω EMS.

 

Το κινητό το έστειλαν μέσω EMS μια εβδομάδα μετά, στις 14/1, καθώς μου είπαν πώς η mod rom δεν ήταν ακόμα stable και ήθελαν να την μοντάρουν.

 

Στις 14/1 πήρα το Tracking number. Η τελευταία ενημέρωση όμως είναι στις 15/1 όπου έγινε despatched και απο το δεύτερο sorting centre.

 

Ωστόσο πουθενά δε φαίνεται να έχει γίνει despatched to overseas. Ωστόσο τα ΕΛΤΑ έχουν λάβει τον κωδικό, με τελευταία ενημέρωση στις 15/1 όπου και το μήνυμα γράφει " Ιtem in conta IPS" και στο Ελληνικό site "Κλείσιμο IPS"

 

Τι παίζει τώρα..?? Έχετε κάποια ιδέα..??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα με την τραπεζα και μου ειπε οτι το Paypal εχει δεσμευσει τα λεφτα, ομως ουτε αποδειξη πληρωμης μου εχει ερθει απο το paypal ουτε φυσικα και απο το minideal.net, εξακολουθει να μου βγαζει error....

 

Μπηκες στο λογαριασμο σου στο paypal να δεις τι παιζει?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μπηκες στο λογαριασμο σου στο paypal να δεις τι παιζει?

 

Στο paypal δεν μου εμφανιζει οτι εχω κανει καποια πληρωμη, οπως επισης και στην τραπεζα δεν λειπουν τα λεφτα.

 

@Stargreek

 

Μιλησα με το "αφεντικο" Tony και μου ειπε οτι μπορω να κανω απευθειας πληρωμη στο Paypal (οχι μεσω του site του minideal.net) στον ιδιο λογαριασμο (το ελενξα μην μου λεει μουφες)...αλλα και παλι δεν εμπιστευομαι, αν κατι παει στραβα πως θα μπορω να κανω dispute αν απλα εχω στειλει λεφτα σε εναν λογαριασμο? Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Στο paypal δεν μου εμφανιζει οτι εχω κανει καποια πληρωμη, οπως επισης και στην τραπεζα δεν λειπουν τα λεφτα.

 

@Stargreek

 

Μιλησα με το "αφεντικο" Tony και μου ειπε οτι μπορω να κανω απευθειας πληρωμη στο Paypal (οχι μεσω του site του minideal.net) στον ιδιο λογαριασμο (το ελενξα μην μου λεει μουφες)...αλλα και παλι δεν εμπιστευομαι, αν κατι παει στραβα πως θα μπορω να κανω dispute αν απλα εχω στειλει λεφτα σε εναν λογαριασμο? Τι λετε?

 

Απλα σου λεει να σου στειλει το μαιλ του Paypal που εχει το site του minideal.net και να στειλεις τα χρηματα.το ιδιο γινεται και μεσω σιτε.κανεις login στο Paypal και βαζεις το μαιλ που θελεις κ στελνεις τα χρηματα μπορεις να βαλεις και λογο πχ αγαθα αγορες και ετσι κανεις αυτο που θες[dispute ]εαν καταλαβα καλα

Link to comment
Share on other sites

Απλα σου λεει να σου στειλει το μαιλ του Paypal που εχει το site του minideal.net και να στειλεις τα χρηματα.το ιδιο γινεται και μεσω σιτε.κανεις login στο Paypal και βαζεις το μαιλ που θελεις κ στελνεις τα χρηματα μπορεις να βαλεις και λογο πχ αγαθα αγορες και ετσι κανεις αυτο που θες[dispute ]εαν καταλαβα καλα

 

Οκιε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τις ευχαριστίες μου στο μέλος haris_led για την πολύτιμη βοήθεια του στην επιλογή συσκευής και καταστήματος πώλησης.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν εχει κανει αποδεκτη [επιβεβαιωση]την πληρωμη απο Paypal το minideal.net λογο διακοπων για τον καινουργιο χρονο.Σε 15 μερες θα ξανα ανοιξουν πανω κατω οι κινεζοι.Skype katherine72008198 εαν το θεςΤο αφεντικο ειναι Tony Dai skype osen_tony

 

ρε παιδια για να καταλαβω δηλαδη τωρα βρισκονται ακομα σε διακοπες?

και οι παραγγελιες που κανουμε στο minideal πχ θα αργησουν να σταλλουν η κατι τετοιο?

η απλα υπολειτουργουνε καπως?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω δηλαδη τωρα βρισκονται ακομα σε διακοπες?

και οι παραγγελιες που κανουμε στο minideal πχ θα αργησουν να σταλλουν η κατι τετοιο?

η απλα υπολειτουργουνε καπως?

 

skype εχεις χρησιμοποιησετ[osen_tony ].παντος για 15 μερες γενικα ειναι κλειστα τα εργοστασια και οι περισσοτερες επιχειρησεις

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω δηλαδη τωρα βρισκονται ακομα σε διακοπες?

και οι παραγγελιες που κανουμε στο minideal πχ θα αργησουν να σταλλουν η κατι τετοιο?

η απλα υπολειτουργουνε καπως?

 

φίλε εγώ παρήγγειλα 22/1 ξημερώματα και το απογευμα (μετα από 12-16 ωρες) είχα το τρακιν ναμπερ που να σου πω την αληθεια δεν δουλευει ακόμα... μου βγαζει για να καταλαβεις στο singpost αυτό

INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

από χθες λοιπον μεχρι σημερα δεν εχει γινει update αλλά να σου πω μενω ησυχος καθώς το 99% θεωρουν το minideal αξιοπιστο... συν τοις αλλοις, μην ξεχνας εχουμε να κανουμε με κινεζους...

 

Αρά υπομονή...

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Στο paypal δεν μου εμφανιζει οτι εχω κανει καποια πληρωμη, οπως επισης και στην τραπεζα δεν λειπουν τα λεφτα.

 

@Stargreek

 

Μιλησα με το "αφεντικο" Tony και μου ειπε οτι μπορω να κανω απευθειας πληρωμη στο Paypal (οχι μεσω του site του minideal.net) στον ιδιο λογαριασμο (το ελενξα μην μου λεει μουφες)...αλλα και παλι δεν εμπιστευομαι, αν κατι παει στραβα πως θα μπορω να κανω dispute αν απλα εχω στειλει λεφτα σε εναν λογαριασμο? Τι λετε?

 

ειχα ακριβος το ιδιο προβλημα και μετα απο επικοινωνια με την τραπεζα με ειπαν οτι για να γινει η συναλαγη πρεπει να εχει μεσα 10% παραπανω χρηματα.η αγορα ηταν 140€ και εγω ειχα μεσα 142€ εβαλα αλλα 15€ και εγινε η δουλεια μου

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβος το ιδιο προβλημα και μετα απο επικοινωνια με την τραπεζα με ειπαν οτι για να γινει η συναλαγη πρεπει να εχει μεσα 10% παραπανω χρηματα.η αγορα ηταν 140€ και εγω ειχα μεσα 142€ εβαλα αλλα 15€ και εγινε η δουλεια μου

 

Αυτο δεν το ηξερα...να'σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...