Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλέφωνο που παρήγγειλα στο gearbest στις 4/1 μου ήρθε χαρτί στο σπίτι απο τα ΕΛΤΑ στις 15/1 μέσω sg post
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τηλέφωνο που παρήγγειλα στο gearbest στις 4/1 μου ήρθε χαρτί στο σπίτι απο τα ΕΛΤΑ στις 15/1 μέσω sg post

Το κάνεις χειρότερα! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να παραγγειλετε κατι, και το δεμα να "χαθει". Βλεπω οτι ειναι στο αεροπλανο, αλλα μετα απο 20 μερες, ακομα στο αεροπλανο ειναι.

Συνηθως μεσα σε 15 μερες το πολυ, αντε 20 το εχω

Ειναι η πρωτη φορα που βρισκομαι αντιμετωπος με αυτο το προβλημα

 

Από 14/12 είναι το δικό μου στο αεροπλάνο της FLYTEXPRESS

Link to comment
Share on other sites

Mια ενημέρωση για εμπειρία μου από το ibuygou, χωρίς να έχω αγοράσει κάτι από εκεί ποτέ μου κέρδισα σε ένα quiz/διαγωνισμό που είχαν τα χριστούγεννα, μία xiaomi web camera

με ενημέρωσαν τότε ότι το πολύ σε 10 ημέρες θα το στείλουν και χωρίς να τους πρίξω καν (μιας και ήταν δώρο άλλοι θα το ξέχναγαν), μου το έστειλαν σε 9 ημέρες μετά το πρώτο τους μήνυμα και με ενημέρωσαν με email ότι λόγω των πολλών ατόμων που κέρδισαν δυστυχώς δεν κατάφεραν να το στείλουν πιο γρήγορα ( συγγνώμη κτλπ )

Σήμερα είδα ότι το δωράκι έχει φτάσει ήδη ολλανδία με NL registered και έρχετε.

 

Αν είναι τόσο εξυπηρετικοί στα δώρα που δεν έχεις δώσει ούτε ένα ευρώ, εγώ τολμώ πως σίγουρα μόλις τους χρειαστώ για παραγγελία θα τους προτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δεδομένο ότι ειναι πλάι στο vickmall. Απλά είναι λίγο πιο ακριβό από τα άλλα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόνο μια φορά είχα προσπαθήσει να αγοράσω αλλά τελικά δεν το έκανα λόγω τιμής και μη γνώσης μου της αξιοπιστίας του.

Εδώ σε τόσα άλλα και επι πληρωμή παραγγελίες χρειάζεται να τους πρίζω για να ξεκινήσουν την διαδικασία αποστολής. Μπράβο τους για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει xiaomi pistons 2 από το ibuygou! Από τα πλέον αξιόπιστα στα xiaomi προϊόντα! Αλλά έχει θέματα με τις επιλογές αποστολής! Σε μερικά προϊόντα δεν έχει Free shipping!
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια τι γίνεται με την singapore post? Αν έχει αναφερθεί κάπου στο φόρουμ ας δώσει κάποιος ένα Λίνκ. Ευχαριστώ

 

Απάντηση από Vickmall:

We are very sorry for the delay and made much inconvenience for you,

Package was stuck in Singapore airport now which can be processed in time,

we have asked 4px company for the reason,they told us that "Operating system due to a comprehensive upgrade of the operating system in Singapore has led to delays in cargo operations for nearly a week"

so all packages got more than 1 week delay,

they informed to us that everything will be back normal this week,

so hope each one of you can wait a few days again

Link to comment
Share on other sites

40 μέρες θα κάνει να έρθει και αααααααν **** την SG POST! Πήρα Ρούχα με ups από Καλιφόρνια και ήρθαν σε 4 μέρες!
Link to comment
Share on other sites

40 μέρες θα κάνει να έρθει και αααααααν **** την SG POST! Πήρα Ρούχα με ups από Καλιφόρνια και ήρθαν σε 4 μέρες!

 

αλλο η ups και αλλο το sg

το παρολογο ειναι οτι παραγγελιες μετα απο την δικια μου ηρθε μεσα σε 12 μερες, λογικο. Οποτε θεωρω οτι μερικες παραγγελιες ειναι σε ενα σακο ο οποιος ξεχαστηκε καπου.

Ξεκινησα διαφωνια μεσω του paypal και θα δουμε τι θα γινει εκτοτε αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από Vickmall:

We are very sorry for the delay and made much inconvenience for you,

Package was stuck in Singapore airport now which can be processed in time,

we have asked 4px company for the reason,they told us that "Operating system due to a comprehensive upgrade of the operating system in Singapore has led to delays in cargo operations for nearly a week"

so all packages got more than 1 week delay,

they informed to us that everything will be back normal this week,

so hope each one of you can wait a few days again

 

Tο ξαναγράφω, Τηλέφωνο που παρήγγειλα στο gearbest στις 4/1 μου ήρθε χαρτί στο σπίτι από τα ΕΛΤΑ στις 15/1 μέσω sg post

Αρα δεν νομίζω να φταίει η sg post

Link to comment
Share on other sites

Tο ξαναγράφω, Τηλέφωνο που παρήγγειλα στο gearbest στις 4/1 μου ήρθε χαρτί στο σπίτι από τα ΕΛΤΑ στις 15/1 μέσω sg post

Αρα δεν νομίζω να φταίει η sg post

Ξερεις τι γινεται στην Σινγκαπουρη απο δεματα απο Ασια προς Ευρωπη; Εκατονταδες σακοι, οποτε ειναι ευκολο μερικα δεματα να χαθουν ή παραπεσουν.

Και το νουμερο αποστολης, απλα σε δινει μια εικονα για το που ειναι το δεμα, δεν ειναι σιγουρο οτι θα το παραλαβεις. Σχολια που ακουσα οτι με το νουμερο αποστολης σιγουρα θα σου ερθει το δεμα, ειναι μυθος.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι γινεται στην Σινγκαπουρη απο δεματα απο Ασια προς Ευρωπη; Εκατονταδες σακοι, οποτε ειναι ευκολο μερικα δεματα να χαθουν ή παραπεσουν.

Και το νουμερο αποστολης, απλα σε δινει μια εικονα για το που ειναι το δεμα, δεν ειναι σιγουρο οτι θα το παραλαβεις. Σχολια που ακουσα οτι με το νουμερο αποστολης σιγουρα θα σου ερθει το δεμα, ειναι μυθος.

 

To χαρτί μου ήρθε Παρασκευή για να πάω να το παραλάβω Δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα τα pistons3 από geekbuying μέσω Singpost..Παραγγελία από 05/01 και tracking 06/01..

Ενώ άλλο δέμα από fastcardtech(πάλι με Sg) με παραγγελία 07/01 tracking 09/01 έχει κολλήσει ακόμα στο information received από 17/01.. :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ άλλο δέμα από fastcardtech(πάλι με Sg) με παραγγελία 07/01 tracking 09/01 έχει κολλήσει ακόμα στο information received από 17/01.. :mad::mad:

Αν δεν τους πρίξεις, παίζει να μείνει εκεί μέχρι 17/2

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τους πρίξεις, παίζει να μείνει εκεί μέχρι 17/2

 

Αυτό κάνω,τους στέλνω συνέχεια mail μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω,τους στέλνω συνέχεια mail μπας και...

 

Είναι πολύ αργοί στο συγκεκριμένο θέμα, την πρώτη φορά που πήρα κάτι από αυτούς έκαναν 19ημέρες να το στείλουν.

Να το τσεκάρεις κι εδώ το δικό τους tracking

http://www.quantiumaspac.com/qtracker/track.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλό το BangGood αλλά έμπλεξαν με την FlytExpress η οποία κρατά 8 ημέρες το δέμα στις αποθήκες της!

Δηλαδή αν θέλει 15-18 μέρες με Singapore Post, προσθέστε άλλες 8-10 μέρες λόγω FlytExpress.

Σύνολο 25 μέρες με BangGood!

Όλες σχεδόν οι παραγγελίες μου τόσο κράτησαν.

Μόνο Vickmall που είναι TOP of the TOP και Minideal αν τους "πρήξεις" να το στείλουν γρήγορα γιατί κι αυτοί είναι "ξεχασιάρηδες".

Link to comment
Share on other sites

Καλό το BangGood αλλά έμπλεξαν με την FlytExpress η οποία κρατά 8 ημέρες το δέμα στις αποθήκες της!

Δηλαδή αν θέλει 15-18 μέρες με Singapore Post, προσθέστε άλλες 8-10 μέρες λόγω FlytExpress.

Σύνολο 25 μέρες με BangGood!

Όλες σχεδόν οι παραγγελίες μου τόσο κράτησαν.

Μόνο Vickmall που είναι TOP of the TOP και Minideal αν τους "πρήξεις" να το στείλουν γρήγορα γιατί κι αυτοί είναι "ξεχασιάρηδες".

Τον τελευταία έχω λάβει παραγγελίες από banggood με nl post σε 11 μέρες. Με Cn post σε 12 μέρες. Και 2 ακόμα που ήταν resend σε 9 μερες.

 

Βέβαια με Malaysia post από banggood μου ήρθε πριν λίγες μέρες ρολόι που το είχα παραγγείλει 3 Νοεμβρίου ήρθε Ελλάδα 19 Δεκεμβρίου και το παρελαβα πριν 5 μέρες. Δεν φταίει το banggood βεβαίως αλλά κάπου θα ήταν χαμένο στα elta σε κανένα σάκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από έμενα.Έκανα παραγγελία ενα doogee x5 απο geek στης 14/1 ο λόγος το βρήκα μαζί με κουπόνι 5 ευρώ πιο φτηνό από το βικμαλλ.Το τηλ το δείχνανε ότι είναι στο χον κονγκ wearhouse περίμενα μέχρι και σήμερα, οπού μίλησα στο τσατ με εκπρόσωπο. και μου είπε να περιμένω γιατί το τηλ δεν είναι διαθέσιμο και ίσως, ίσως να μου σταλει τέλος της επόμενης βδομάδας.:mad:.Οποτε και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω,τότε μου είπαν αν περιμένω ότι θα μου στείλουν μαζί απίθανα δώρα.και όταν ρώτησα τι δώρα δεν ήταν και πόλη ξεκάθαροι.όποτε έκανα ακύρωση και περιμένω τα λεφτά να γίνουν refund στο paypal.Όποτε θα κάνω την παραγγελία από το βικμαλλ μιας και εχω ακουση τόσα καλά από το forum.Ο λόγος που γραφώ είναι ότι σπαστικά από το geek που ενώ δεν είχε το τηλ δεν έστειλε ένα μαιλ να μου το πει.Ελπίζω να πάνε όλα καλά με το βικμαλλ.Μιας και δεν εχω καθόλου εμπειρία από:worry: αγορές στην κινά
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταία έχω λάβει παραγγελίες από banggood με nl post σε 11 μέρες. Με Cn post σε 12 μέρες. Και 2 ακόμα που ήταν resend σε 9 μερες.

 

Βέβαια με Malaysia post από banggood μου ήρθε πριν λίγες μέρες ρολόι που το είχα παραγγείλει 3 Νοεμβρίου ήρθε Ελλάδα 19 Δεκεμβρίου και το παρελαβα πριν 5 μέρες. Δεν φταίει το banggood βεβαίως αλλά κάπου θα ήταν χαμένο στα elta σε κανένα σάκο.

Αν αφαιρέσεις από τις δικές μου ημέρες αναμονής (21-25) τις 8-10 μέρες παραμονής στις αποθήκες της FlytExpress,

κανονικά θα έπρεπε να τα πάρω κι εγώ στις δικές σου ημέρες που ανέφερες.

Το προτελευταίο μου με SG κόλλησε 9 μέρες στην Flyt και το τελευταίο μου με NL, προς το παρόν έκλεισε 4 μέρες στην Flyt.

7-8 παραγγελίες από το Δεκέμβρη μέχρι σήμερα, όλες σχεδόν κράτησαν τουλάχιστον 3 βδομάδες.

Μια μάλιστα με "RY" κωδικό απ'όσο θυμάμαι, πήρε 33 μέρες να έρθει!

Κατά τ'άλλα, καλό το banggood σε τιμές, support και πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...