Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι λεεί το OPPOMART ; έχει δωρεάν ταχυδρομείο ή μόνο DHL ? και απο που στέλνει καθώς δεν βλέπω στο site τους αυτές τις πληροφορίες
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ κριμα να πεσω κοροϊδο. Ακομα και να μου φτιαξουν το κινητο και να το φερουν πισω εγω δεν θα το χρειαστω γιατι παρηγγειλα αλλο κινητο. Αυτο σημαινει πως θα πρεπει να το πουλησω. Ποιος ομως θα το παρει απο τη στιγμη που δεν ξερουν πολλοι αυτη τη μαρκα; Ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα που την παταω ετσι.

 

Δεν επεσες κοροιδο. Κάποιοι κινεζοι το θεμα σερβις και ειδικα το doa (ειδικα σε φτηνα αμαρκα που δεν εχουν κερδος) το εχουν γραμμενο. Εξαλλου και εγω και αλλο παιδι προσφατα στειλαμε κινητο πισω και το paypal ΔΕΝ μας εδωσε refund.

 

εγω λεω ζητα τους credit πριν σου στειλουν το επισκευασμενο. Αν πιασει επιασε.

θα μεινει μεσα στο λογαριασμο σου και ισως χρειαστεις καποιο κινητο σε κατι μηνες...

 

Ναι, επειδή πέρασαν οι 45 ημέρες δεν μπορεί να απευθυνθεί στο paypal.

Τα δικά μας δεν είναι το ίδιο, γιατί υπάρχει και η δίωξη "εγκλημάτων κατά της περιουσίας" στην οποία μπορείς να απευθυνθείς σε περίπτωση που δεν τηρούν τους όρους πωλήσεων.

 

Το καλοκαιρι πηρε η θεια μου ανεμιστηρα απο συνοικιακο με ηλεκτρικα. Doa. δεν της εδωσαν φυσικα λεφτα πισω την εστειλαν στο σερβις που ηταν και στου διαολου τη μανα. Ηταν και πανακριβος , 20€ καπελο απο οτι εχει στο σκρουτζ. Η διωξη ασχολειται με τετοια ποσα;

Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι πηρε η θεια μου ανεμιστηρα απο συνοικιακο με ηλεκτρικα. Doa. δεν της εδωσαν φυσικα λεφτα πισω την εστειλαν στο σερβις που ηταν και στου διαολου τη μανα. Ηταν και πανακριβος , 20€ καπελο απο οτι εχει στο σκρουτζ. Η διωξη ασχολειται με τετοια ποσα;

Δεν ασχολείται με κανονικά καταστήματα, μόνο με διαδικτυακές απάτες. Γιά αυτό μπορούσε να απευθυνθεί στην προστασία καταναλωτού.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάποιος μόλις μου έσβησε ένα απλό ποστ στην σελίδα του καταστήματος των απατεώνων του merimobiles

To post έλεγε ότι δεν θα σταματήσω να το λέω οτι μου έστειλαν μεταχειρισμένο κινητό μόνο και μόνο γιατί είχαν το θράσος να πουν ότι δεν θα επηρεάσει τις πωλήσεις τους .

Δεν μπορώ να καταλάβω πως το myphone φιλοξενεί μια τέτοια σελίδα απο ενα κατάστημα που αρκετοί έχουμε προβλήματα και κοροϊδεύει τον κόσμο.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

+1 για το ότι είναι πιο πολύς ο κόσμος εδώ που αναφέρει σημαντικά προβλήματα με το meri.

Αλλά για να γίνει κάτι θα πρέπει να μαζευτούν πραγματικά πολλά +1... Δύσκολο...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιά πρώτη φορά αγόρασα από το "GearBest", έχει κανένας εμπειρία από αυτό;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάποιος μόλις μου έσβησε ένα απλό ποστ στην σελίδα του καταστήματος των απατεώνων του merimobiles

To post έλεγε ότι δεν θα σταματήσω να το λέω οτι μου έστειλαν μεταχειρισμένο κινητό μόνο και μόνο γιατί είχαν το θράσος να πουν ότι δεν θα επηρεάσει τις πωλήσεις τους .

Δεν μπορώ να καταλάβω πως το myphone φιλοξενεί μια τέτοια σελίδα απο ενα κατάστημα που αρκετοί έχουμε προβλήματα και κοροϊδεύει τον κόσμο.

 

Έσβησαν και μνμ του vaskas απο αλλο νημα που του έταξαν refund για DOA και τώρα του λένε για σέρβις και πιθανή χρέωση.

Τους έλεγες και εκεί απατεωνες; Τα διαβάζουν με translate.

Δε βγάζεις άκρη με τους κινέζους. Εμείς τους έχουμε πολύ ανάγκη, μας έχουν και αυτοί λίγο...Τι να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απευθυνοταν το μήνυμα σε αυτους.

Δεν τους έλεγα εκεί απατεώνες .

Το μήνυμα ηταν απλό και λιτό.

Απατεώνα αυτοί με είπαν και συνέχισα εγώ εδώ γιατί ήξερα ότι θα έχουν ενα λόγο να το σβήσουν....αλλα τελικα...το έσβησαν.

Γιατί?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

τι λεεί το OPPOMART ; έχει δωρεάν ταχυδρομείο ή μόνο DHL ? και απο που στέλνει καθώς δεν βλέπω στο site τους αυτές τις πληροφορίες

 

Γιά κάποιο ανεξήγητο λόγο , κανείς δεν αναφέρεται στο συγκεκριμένο μαγαζί , να δώσει πληροφορίες ή σχόλια ( I wonder why ):!:

Στείλε τους ένα e-mail , και θα σου απαντήσουν σε ότι θέλεις να γνωρίζεις , ακόμα και γιά τα 2 χρόνια εγγύηση .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιά πρώτη φορά αγόρασα από το "GearBest", έχει κανένας εμπειρία από αυτό;;;

 

κανενα προβλημα εδω κι καιρο.

προσωπικα ,με κλειστα ματια για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Γιά κάποιο ανεξήγητο λόγο , κανείς δεν αναφέρεται στο συγκεκριμένο μαγαζί , να δώσει πληροφορίες ή σχόλια ( I wonder why ):!:

Στείλε τους ένα e-mail , και θα σου απαντήσουν σε ότι θέλεις να γνωρίζεις , ακόμα και γιά τα 2 χρόνια εγγύηση .

 

έχω ήδη στείλει και περιμένω απάντηση , ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί δεν αναφέρεται κανεις στο συγκεκριμένο κατάστημα. για να πω την αλήθεια με τράβηξε το xiaomi Note δίνει το 8core στα 200$ και το 4g 230+$

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη στείλει και περιμένω απάντηση , ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί δεν αναφέρεται κανεις στο συγκεκριμένο κατάστημα. για να πω την αλήθεια με τράβηξε το xiaomi Note δίνει το 8core στα 200$ και το 4g 230+$

Και 2 χρόνια εγγύηση :!::!::!:

Ενημέρωσέ μας τι σου απάντησαν , εμάς που ενδιαφερόμαστε .

Link to comment
Share on other sites

απο το ibuygou παραγγειλα τα ακουστικα τα pistons σε ασημενια τα καινουργια...

 

τα χει παρει κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω παραγγείλει γύρω στα 10 κινητά συνολικά αυτήν την χρονιά απο coolicool.com και όλα εχουν έρθει άψογα γύρω στις 3 εβδομάδες.πιστεύω ότι είναι πολύ αξιόπιστο site.
Link to comment
Share on other sites

απο το ibuygou παραγγειλα τα ακουστικα τα pistons σε ασημενια τα καινουργια...

 

τα χει παρει κανεις ;

 

Εδώ μέσα μιλάμε για κινητά.

Υπάρχει άλλωστε ολόκληρο θέμα στα αξεσουάρ για τα Pistons.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-5 μερες παρελαβα ένα κινητο από το to2c που δυστυχώς βγηκε ελαττωματικό και σημερα το πακετάρισα στέλνοντας το πισω.

Η επικοινωνία μεχρι τωρα με το κατάστημα ηταν σχετικα γρήγορη ( υπολογίζοντας πως υπήρχε ενδιάμεσα το σαββατοκύριακο) και μετα από εξηγήσεις και συνεννοήσεις ζητησα μετα την επιστροφή να μην μου το στείλουν επισκευασμένο αλλα να μου κανουν επιστροφή των χρημάτων μου.

Στην τελικη τους απάντηση μου εγραψαν χαρακτηριστικά πως εάν δουν πως η συσκευή εχει οντως πρόβλημα τοτε θα μου κανουν επιστροφή.

 

Το θεμα είναι πως δεν ξερω αν θα πρεπει να τους εμπιστευτώ.

Γενικότερα με τους κινέζους εμπορους δεν είναι να κρατας μεγαλο καλαθι ( ουτε καν καλαθι) και μια ανησυχία μηπως τελικα βρουν αφορμή να μην τηρήσουν την υπόσχεση τους την εχω.

Άλλωστε στο παρελθον παραλίγο να την πατησω από άλλο κατάστημα και ευτυχώς μεσολάβησε το PayPal ώστε να μην χασω τα χρήματα μου.

Το PayPal ομως δεν παρέχει ασφαλεια για πανω από 40 μερες και ηδη εχουν περάσει οι 30 περιμένοντας να ρθει το τηλέφωνο

 

Σκάφτομαι λοιπόν πως εχω λιγες μερες ακομα στην διάθεση μου σε ότι αφορα την ασφαλεια που μου παρέχει και αν θα ηταν φρόνιμο να ανοιξω ένα dispute μονο και μονο για να εξασφαλίσω τα χρήματα μου σε περίπτωση που όταν παραλάβουν την ελαττωματική συσκευή αποφασίσουν να αρνηθούν την υποχρέωση τους.

 

Θεωρείτε πως είναι υπερβολική μια τετοια κίνηση ή να κανω αυτό που λεει η παροιμία φυλαγε τα ρουχα να εχει τα μισά;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-5 μερες παρελαβα ένα κινητο από το to2c που δυστυχώς βγηκε ελαττωματικό και σημερα το πακετάρισα στέλνοντας το πισω.

Η επικοινωνία μεχρι τωρα με το κατάστημα ηταν σχετικα γρήγορη ( υπολογίζοντας πως υπήρχε ενδιάμεσα το σαββατοκύριακο) και μετα από εξηγήσεις και συνεννοήσεις ζητησα μετα την επιστροφή να μην μου το στείλουν επισκευασμένο αλλα να μου κανουν επιστροφή των χρημάτων μου.

Στην τελικη τους απάντηση μου εγραψαν χαρακτηριστικά πως εάν δουν πως η συσκευή εχει οντως πρόβλημα τοτε θα μου κανουν επιστροφή.

 

Το θεμα είναι πως δεν ξερω αν θα πρεπει να τους εμπιστευτώ.

Γενικότερα με τους κινέζους εμπορους δεν είναι να κρατας μεγαλο καλαθι ( ουτε καν καλαθι) και μια ανησυχία μηπως τελικα βρουν αφορμή να μην τηρήσουν την υπόσχεση τους την εχω.

Άλλωστε στο παρελθον παραλίγο να την πατησω από άλλο κατάστημα και ευτυχώς μεσολάβησε το PayPal ώστε να μην χασω τα χρήματα μου.

Το PayPal ομως δεν παρέχει ασφαλεια για πανω από 40 μερες και ηδη εχουν περάσει οι 30 περιμένοντας να ρθει το τηλέφωνο

 

Σκάφτομαι λοιπόν πως εχω λιγες μερες ακομα στην διάθεση μου σε ότι αφορα την ασφαλεια που μου παρέχει και αν θα ηταν φρόνιμο να ανοιξω ένα dispute μονο και μονο για να εξασφαλίσω τα χρήματα μου σε περίπτωση που όταν παραλάβουν την ελαττωματική συσκευή αποφασίσουν να αρνηθούν την υποχρέωση τους.

 

Θεωρείτε πως είναι υπερβολική μια τετοια κίνηση ή να κανω αυτό που λεει η παροιμία φυλαγε τα ρουχα να εχει τα μισά;

 

εγω θα το εκανα στην θεση σου

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το εκανα στην θεση σου

 

Και εγω το ιδιο, να τις δοκιμαζουν καλα πριν τις στειλουν! Τι θεμα ειχε;

Λεπτομερεια, ειναι 45 και οχι 40 ημερες η προστασια του paypal.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσουν οι 45 μέρες του PayPal και δεν έχεις τηλέφωνο στα χέρια σου εχε στο μυαλό σου ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σκάφτομαι λοιπόν πως εχω λιγες μερες ακομα στην διάθεση μου σε ότι αφορα την ασφαλεια που μου παρέχει και αν θα ηταν φρόνιμο να ανοιξω ένα dispute μονο και μονο για να εξασφαλίσω τα χρήματα μου σε περίπτωση που όταν παραλάβουν την ελαττωματική συσκευή αποφασίσουν να αρνηθούν την υποχρέωση τους.

Θεωρείτε πως είναι υπερβολική μια τετοια κίνηση ή να κανω αυτό που λεει η παροιμία φυλαγε τα ρουχα να εχει τα μισά;

Να το κάνεις, και ελπίζω ότι έχεις φυλάξει τα μηνύματα που σου λένε ότι θα σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Επίσης, παρακολούθησε την πορεία επιστροφής του τηλεφώνου γιατί κάνουν τους "Κινέζους" και δεν πηγαίνουν να το παραλάβουν ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο, να τις δοκιμαζουν καλα πριν τις στειλουν! Τι θεμα ειχε;

Λεπτομερεια, ειναι 45 και οχι 40 ημερες η προστασια του paypal.

Πρόβλημα στην κεραία..

Σε περιοχη με φουλ σήμα το καλύτερο που πιανει ειναι μια με δυο γραμμες ενω σε πιο μετριο σημα δεν εχω καθόλου τηλεφωνο.

 

Να το κάνεις, και ελπίζω ότι έχεις φυλάξει τα μηνύματα που σου λένε ότι θα σου επιστρέψουν τα χρήματα.

....

Ειναι mail και δεν τα σβηνω...

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

246$ παραγγελία στο VickMall (κινητά, μπαταρίες, θήκες σιλικόνης, SDcards, screen films) και δώρο θα μου στείλουν... OTG και car charger :confused:

Μα, δεν έχω αυτοκίνητο καρδιά μου!

 

Θέλει να κάνει παζάρια κανείς από εσάς την άλλη φορά; :cry:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

246$ παραγγελία στο VickMall (κινητά, μπαταρίες, θήκες σιλικόνης, SDcards, screen films) και δώρο θα μου στείλουν... OTG και car charger :confused:

Μα, δεν έχω αυτοκίνητο καρδιά μου!

 

Θέλει να κάνει παζάρια κανείς από εσάς την άλλη φορά; :cry:

 

Κανενα καταστημα δεν ειναι υποχρεωμενο να μας κανει δωρακια βρε.

Και εσυ ολο το μαγαζι πηρες,δεν ειχαν κατι αλλο να σου δωσουν..........αλλη φορα να ζητας ενα εκπτωτικο κουπονακι,και οχι δωρακια.:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

246$ παραγγελία στο VickMall (κινητά, μπαταρίες, θήκες σιλικόνης, SDcards, screen films) και δώρο θα μου στείλουν... OTG και car charger :confused:

Μα, δεν έχω αυτοκίνητο καρδιά μου!

Θέλει να κάνει παζάρια κανείς από εσάς την άλλη φορά; :cry:

Ποτέ δεν ζητάω δώρα ώστε να μου στείλει ο Κινέζος "δώρα" ενός δολλαρίου ...

Κανενα καταστημα δεν ειναι υποχρεωμενο να μας κανει δωρακια βρε.

Και εσυ ολο το μαγαζι πηρες,δεν ειχαν κατι αλλο να σου δωσουν..........αλλη φορα να ζητας ενα εκπτωτικο κουπονακι,και οχι δωρακια.:D

Και τα "κουπονάκια" των 2 και 5 δολλαρίων κοροϊδία είναι φίλε μου.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ζητάω δώρα ώστε να μου στείλει ο Κινέζος "δώρα" ενός δολλαρίου ...

 

Και τα "κουπονάκια" των 2 και 5 δολλαρίων κοροϊδία είναι φίλε μου.

 

Δεν αντιλεγω βεβαια,αλλα αλλο το car charger των 0,10$,και αλλο το κουπονακι των 5$ φιλε μου:)

Αναλογα και τις αγορες βεβαια που εχεις απο το εκαστοτε καταστημα,εχεις και ακομα καλυτερες προσφορες.

Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα θα μου πεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...