Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στειλε τους ενα mail μετα την παραγγελια και πες τους τι ακριβως θελεις να κανουν και επισης αν θελεις γραψε κανα δυο πραγματα (root - google apps) περιληπτικα στις σημειωσεις κατα την πληρωμη στο paypal.

 

 

το βικμολ εχει τσατ,αμεση ενημερωση για οτι θελει,το μεηλ θα αργησει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερινη παραλαβη απο Gearbest

 

Πηρα απο τα ΕΛΤΑ το πρωι την πρωτη μου παραγγελια (Landvo L200) απο το καταστημα η οποια καθυστερησε λιγο (δεδομενου οτι ερχεται με NL Post),καθως το καταστημα στελνει σε 3-5 εργασιμες και οχι αμεσα οπως το vickmall.Εκανε κανα 2 βδομαδες (και λιγο) απο την ημερα που την εκανα να φανει το πακετο στην Ολλανδια.Και απο 3-4 μερες για Ελλαδα.

Μεσα σε φακελο με φουσκες ηταν το κουτι του κινητου,χωρις να ειναι με εξτρα φουσκες τυλιγμενο.Χτυπηθηκε λιγο στην γωνια αλλα το κινητο μεσα στην θηκη του ηταν τυλιγμενο με φουσκες οποτε δεν ειχε προβλημα.

Αψογο το κινητο και ολα τα παρελκομενα.

Περιμενω αλλες 2,μια εκ των οποιων εφτασε χτες Ολλανδια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το ιδιο κινητό για λογαριασμο φιλου, αλλα απο everbuying.. Δεν πιστευα οτι θα το εχει παρει αλλος το κινητο χαχα. Πες πως σου φανηκε..

Ετσι οπως τα λες καλα ηρθε και συντομα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ,για να μην ψαχνω πισω να βρω αν εχει γραφτει κατι :)το digital live ειναι αξιοπιστο σαιτ ????

http://www.aliexpress.com/store/product/L36h-Original-Sony-Xperia-Z-L36h-LT36h-L36i-C6603-13-1MP-camera-Quad-Core-5-0/911778_898592520.html

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Βάσει της βαθμολογίας καλό φαίνεται αλλά διάβασε λεπτομερώς τις αξιολογήσεις ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,

αραγε εχει παραγγειλει καποιος απο εκει ??ζαχαρωνω το xperia z

θα ειναι original ??η θα κλαιω τα 150ευρω περιπου ιδου η απορια :)

για κινεζικο οκ λες ,αλλα sony ??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,

αραγε εχει παραγγειλει καποιος απο εκει ??ζαχαρωνω το xperia z

θα ειναι original ??η θα κλαιω τα 150ευρω περιπου ιδου η απορια :)

για κινεζικο οκ λες ,αλλα sony ??

 

Ακομα και οριτζιναλ να ειναι λεει

 

Item Condition: Refurbished

 

οποτε νομιζω δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,

αραγε εχει παραγγειλει καποιος απο εκει ??ζαχαρωνω το xperia z

θα ειναι original ??η θα κλαιω τα 150ευρω περιπου ιδου η απορια :)

για κινεζικο οκ λες ,αλλα sony ??

 

Mε ταιδια χρηματα παρε απο το Vickmall to Huawei 3c με 2 γιγα ραμ,κιτ-κατ να εισαι και πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και οριτζιναλ να ειναι λεει

 

Item Condition: Refurbished

 

οποτε νομιζω δεν αξιζει

 

το ειχα προσπερασει μη γνωριζωντας τι ειναι ,τωρα που το εβαλες το εκανα translate στο google να δω τι λεει και ειδα:)

θανκς ,πραγματι δεν λεει ετσι ,μακρυα απο αυτα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να με βοηθησετε σχετικα με το merimobiles γιατι απο οτι καταλαβα με τα λιγα αγγλικα που ξερω ειναι πως με κοροϊδευουν. 1η του Σεπτεμβρη παρηγγειλα ενα κινητο απο αυτους και το πηρα μετα απο 24 μερες το οποιο και βγηκε ελλατωματικο. Μετα απο συζητησεις με το σερβισε τους, αποφασησαμε να τους στειλω πισω το κινητο και να μου κανουν refund. Τους εστειλα το κινητο επειτα απο 10 μερες χρησης με το RMA που εγραφα τα προβληματα του κινητου και το πως θα γινει refund. Σημερα μου στελνουν το παρακατω μηνυμα..

 

Hi Sir,

We got your returned package today. we will forward it immidiately to the Manufacturer. if there is any additional cost, we will email you back.if there is no additional cost, The Manufacturer will service the unit in 2-4 weeks approximately. thank you.

 

Best Regards,

Merimobiles

Sylar

 

Εγω βεβαια σε απαντηση τους ειπα πως με το σερβισε κανονισαμε να στειλω πισω το κινητο και να μου στειλουν τα λεφτα και πως αφου παρελαβαν το κινητο, με την σειρα τους και αυτοι πρεπει να κανουν το λεγομενο refund. Ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει κατι τετοιο. Τι αλλο μπορω να κανω σε περιπτωση που συνεχιστει αυτο το θεατρο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έκανες dispute στο paypal δεν πρόκειται ν πάρεις λεφτά, παρά στην καλύτερη να πάρεις το κινητό επισκευασμένο
Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον δεν έκανες dispute στο Paypal στις 45 ημέρες, μάλλον θα παιδευτείς πολύ φίλε μου ....

Δεν πρόκειται να βγάλεις εύκολα άκρη με αυτούς.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμενω και ενα μηνα,φτανει να παρω τα λεφτα πισω. Κατι αλλο εκτος απο dispute δεν μπορω να κανω? Σκεφτομουν να κανω dispute αλλα αφου μου ειπαν οι ιδιοι να στειλω πισω το κινητο και θα κανουν refund το οποιο και μου ειπαν να γραψω στο RMA, απο εκεινη τη στιγμη θεωρησα πως ολα θα πανε καλα.
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμενω και ενα μηνα,φτανει να παρω τα λεφτα πισω. Κατι αλλο εκτος απο dispute δεν μπορω να κανω? Σκεφτομουν να κανω dispute αλλα αφου μου ειπαν οι ιδιοι να στειλω πισω το κινητο και θα κανουν refund το οποιο και μου ειπαν να γραψω στο RMA, απο εκεινη τη στιγμη θεωρησα πως ολα θα πανε καλα.

Απλώς σε ξεγέλασαν γιά να μην κάνεις dispute, και τώρα και επισκευασμένο κινητό θα πάρεις, και μάλλον θα σου ζητήσουν να πληρώσεις κι'όλας όπως υποννούν ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμενω και ενα μηνα,φτανει να παρω τα λεφτα πισω. Κατι αλλο εκτος απο dispute δεν μπορω να κανω; Σκεφτομουν να κανω dispute αλλα αφου μου ειπαν οι ιδιοι να στειλω πισω το κινητο και θα κανουν refund το οποιο και μου ειπαν να γραψω στο RMA, απο εκεινη τη στιγμη θεωρησα πως ολα θα πανε καλα.

 

Ζαλιζε τους καθημερινα με μειλ. Αλλα refund στο παυπαλ χλωμο πια να δεις.

Επισης αν εχεις σκοπο να παρεις αλλο κινητο αμεσα, ζητα credit. Πες τους οτι θα παρεις

αλλο (που να κανει εστω και $10 πιο πολυ). Ισως τσιμπησουν. Ψοφάνε για επιπλεον λεφτα.

 

Αν θελεις κανε ενα κοπο και γραψε στο νημα "κινεζικα και εγγυηση" να μπει στη λιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ζαλιζε τους καθημερινα με μειλ. Αλλα refund στο παυπαλ χλωμο πια να δεις.

Αν θελεις κανε ενα κοπο και γραψε στο νημα "κινεζικα και εγγυηση" να μπει στη λιστα.

Δεν είναι "χλωμό", αδύνατον είναι!!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για απειλη θα ελεγα να τους πω πως σκοπευα να αγορασω 2 επιπλεον κινητα απο αυτους μετα το ρεφουντ αλλα αν δεν το κανουν καλητερα να με ξεχασουν απο πελατη τους οριστικα. Το προβλημα το εχω μονο και μονο επειδη παρηγγειλα ηδη αλλο κινητο απο vickmall το οποιο και σε 1 ευδομαδα το πολυ θα το εχω στα χερια μου. Θα γραψω και στο νημα ''κινεζικα και εγγυηση''.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "χλωμό", αδύνατον είναι!!!

 

Εννοεις μηπως τεχνικα αδυνατο λογω 45 ημερων;

 

Ναι, Λεφτα απ τη τσεπη του κινεζου δε βγαινουν. Ισως με ζαλουρα του δωσουν το credit.

Αλλα και στα δικα μας ηλεκτρονικο μικρομαγαζα το ιδιο δε γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Αν στη τελικη δεν καταφερω ν κανω τιποτα και πες παρω αυτο το κρεντιτ..γινετε μολις μου στειλουν το καινουριο κινητο που θα παρω με κρεντιτ να βγει ''ελλατωματικο'' και να ανοιξω επειτα dispute?
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις μηπως τεχνικα αδυνατο λογω 45 ημερων;

 

Ναι, Λεφτα απ τη τσεπη του κινεζου δε βγαινουν. Ισως με ζαλουρα του δωσουν το credit.

Αλλα και στα δικα μας ηλεκτρονικο μικρομαγαζα το ιδιο δε γινεται;

Ναι, επειδή πέρασαν οι 45 ημέρες δεν μπορεί να απευθυνθεί στο paypal.

Τα δικά μας δεν είναι το ίδιο, γιατί υπάρχει και η δίωξη "εγκλημάτων κατά της περιουσίας" στην οποία μπορείς να απευθυνθείς σε περίπτωση που δεν τηρούν τους όρους πωλήσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν στη τελικη δεν καταφερω ν κανω τιποτα και πες παρω αυτο το κρεντιτ..γινετε μολις μου στειλουν το καινουριο κινητο που θα παρω με κρεντιτ να βγει ''ελλατωματικο'' και να ανοιξω επειτα dispute?

Πάλι θα μπλέξεις με επιστροφές και μήνες αναμονής και θα βγείς χαμμένος ...

Και όπως είδες, δεν πρόκειται να σου επιστρέψουν χρήματα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ κριμα να πεσω κοροϊδο. Ακομα και να μου φτιαξουν το κινητο και να το φερουν πισω εγω δεν θα το χρειαστω γιατι παρηγγειλα αλλο κινητο. Αυτο σημαινει πως θα πρεπει να το πουλησω. Ποιος ομως θα το παρει απο τη στιγμη που δεν ξερουν πολλοι αυτη τη μαρκα; Ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα που την παταω ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...