Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανένα από τα κινέζικα μαγαζιά που διαφημίζονται στο my phone που να έχει stock συσκευές σε Ευρώπη. Θέλω να πάρω συσκευή αλλά δεν θέλω να περιμένω 1 μήνα για να έρθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανένα από τα κινέζικα μαγαζιά που διαφημίζονται στο my phone που να έχει stock συσκευές σε Ευρώπη. Θέλω να πάρω συσκευή αλλά δεν θέλω να περιμένω 1 μήνα για να έρθει.

Στις τιμές Κίνας, όχι.-

Υπάρχουν κανα δυο αποθήκες (Antelife, Merimobiles) αλλα η τιμή είναι διαφορετικη

Υπάρχουν όμως μερικά καταστήματα και στην Ελλάδα (πχ) στα οποία θα πληρώσεις τιμη που περιέχει ΦΠΑ αλλα παρέχεται Ελληνική εγγύηση

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα από τα κινέζικα μαγαζιά που διαφημίζονται στο my phone που να έχει stock συσκευές σε Ευρώπη. Θέλω να πάρω συσκευή αλλά δεν θέλω να περιμένω 1 μήνα για να έρθει.

 

Στις τιμές Κίνας, όχι.-

Υπάρχουν κανα δυο αποθήκες (Antelife, Merimobiles) αλλα η τιμή είναι διαφορετικη

Υπάρχουν όμως μερικά καταστήματα και στην Ελλάδα (πχ) στα οποία θα πληρώσεις τιμη που περιέχει ΦΠΑ αλλα παρέχεται Ελληνική εγγύηση

 

Και το Coolicool έχει αποθήκη στην Ευρώπη όπως γράφει με παράδωση σε 2-5 ημέρες με DHL και χωρίς φόρο. Βέβαια η τιμή όπως σου γράφουν ήδη είναι πιο αυξημένη απ' ότι εάν το πάρεις κατευθείαν από κίνα και περιμένεις λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προσφατη εμπειρια απο eternal team (aliexpress)

δεν εχω ψωνισει ποτε απο αυτους τους γνωριζω ως οκ μαγαζι κ βρισκω το coolpad f1 στα 178$

ρωταω επειδη πριν λιγο καιρο διαβαζα αρνητικα σχολια απο καποιους

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προσφατη εμπειρια απο eternal team (aliexpress)

δεν εχω ψωνισει ποτε απο αυτους τους γνωριζω ως οκ μαγαζι κ βρισκω το coolpad f1 στα 178$

ρωταω επειδη πριν λιγο καιρο διαβαζα αρνητικα σχολια απο καποιους

 

Είναι μεγάλος μ@@κ@ς άλλα σου λέει και άλλα κάνει μετά και σε στέλνει για πλάκα τελ@νο ακόμα με παρακαλάει να του αλλάξω την αξιολόγηση από το Μάρτιο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

θα ήθελα να ρωτήσω

μάλλον θα κάνω αγορά από κινά πρώτη φορά

σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

θα ήθελα να ρωτήσω πληρώνω τελωνείο και τι πρέπει να προσέξω

κάτι ακόμα υπάρχει κανένα καλύτερο μοντέλο με καλύτερη κάμερα ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

θα ήθελα να ρωτήσω

μάλλον θα κάνω αγορά από κινά πρώτη φορά

σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

θα ήθελα να ρωτήσω πληρώνω τελωνείο και τι πρέπει να προσέξω

κάτι ακόμα υπάρχει κανένα καλύτερο μοντέλο με καλύτερη κάμερα ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας !

 

Θα επιλέξεις απλή αποστολή ( αυτή με τα δωρεάν μεταφορικά) και δεν πρόκειται να περάσει τελωνείο. Θα σου το στείλουν συστημένο και θα σου δώσουν tracking number για να το παρακολουθείς.

Μην αγοράσεις απο αυτό το κατάστημα. Παραδέχτηκε, πως η εγγύηση του καλύπτει μόνο το software. Αν σου έρθει με ζημιά στην οθόνη ή οτιδήποτε άλλο, θα σου ζητήσουν λεφτά για το ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

θα ήθελα να ρωτήσω

μάλλον θα κάνω αγορά από κινά πρώτη φορά

σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

θα ήθελα να ρωτήσω πληρώνω τελωνείο και τι πρέπει να προσέξω

κάτι ακόμα υπάρχει κανένα καλύτερο μοντέλο με καλύτερη κάμερα ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας !

Ναι φίλε μου θα πληρώσεις τελωνείο, ωστόσο να θυμισω οτι οι συζητήσεις περί αποφυγής φόρων δεν επιτρέπονται

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου θα πληρώσεις τελωνείο, ωστόσο να θυμισω οτι οι συζητήσεις περί αποφυγής φόρων δεν επιτρέπονται

 

Ωπα....

Για να καταλαβουμε.....

Δηλαδη απο εδω και περα ο σκοπος του φορουμ ειναι η ΠΑΡΑ-πληροφορηση????

Τι "απολυτο" ηταν αυτο το :"Ναι θα πληρωσεις τελωνειο"????

Δεν υπαρχουν αλλες πιθανοτητες με dhl και αλλες με το απλο ταχυδρομειο???(singapore post)

Δεν πρεπει να τις εχει υπ'οψην του???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

θα ήθελα να ρωτήσω

μάλλον θα κάνω αγορά από κινά πρώτη φορά

σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

θα ήθελα να ρωτήσω πληρώνω τελωνείο και τι πρέπει να προσέξω

κάτι ακόμα υπάρχει κανένα καλύτερο μοντέλο με καλύτερη κάμερα ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας !

Για καλύτερη κάμερα στα ίδια χρήματα κοίτα και το lenovo s820..

Με απλό ταχυδρομίο δεν έχεις θέμα για τελωνείο..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα έπαθα πλάκα όταν είδα χαρτάκι από ΕΛΤΑ για παράδοση κινητού:

[ATTACH]45303[/ATTACH]

 

Από Vickmall παραγγελία - παράδοση 12 ημέρες!!!:D

Τώρα, ότι αποστολή θα κάνει παραπάνω, θα μου φαίνεται αιωνιότητα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

θα ήθελα να ρωτήσω

μάλλον θα κάνω αγορά από κινά πρώτη φορά

σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

θα ήθελα να ρωτήσω πληρώνω τελωνείο και τι πρέπει να προσέξω

κάτι ακόμα υπάρχει κανένα καλύτερο μοντέλο με καλύτερη κάμερα ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας !

 

Θα επιλέξεις απλή αποστολή ( αυτή με τα δωρεάν μεταφορικά) και δεν πρόκειται να περάσει τελωνείο. Θα σου το στείλουν συστημένο και θα σου δώσουν tracking number για να το παρακολουθείς.

Μην αγοράσεις απο αυτό το κατάστημα. Παραδέχτηκε, πως η εγγύηση του καλύπτει μόνο το software. Αν σου έρθει με ζημιά στην οθόνη ή οτιδήποτε άλλο, θα σου ζητήσουν λεφτά για το ανταλλακτικό.

SECRETMAN13, δες και αυτό " http://www.vickmall.com/ "είναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σε όλα (4 κινητά από αυτούς) και μην διστάσεις να τους ρωτήσεις ότι απορία κι αν έχεις πριν και μετά από την όποια αγορά.

 

trust0, είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις :up: .

TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση Post #2158 "Μπορεί κάποιος να μου πεί ποιό ταχυδρομείο να επιλέξω για να αγοράσω το κινητό από Geekbuying για να μην έχω πρόβλημα στο τελωνείο; ..... ευχαριστώ. "

Απαντηση απο minotavros Post #2159 " Απλό ταχυδρομείο "

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5161943#post5161943

 

Η απάντηση μου, είναι για το post # 5713 του θέματος μας, μια σελίδα πριν

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τι προσπαθείς να αποδειξεις? Δηλαδη ο αλλος που ρωτάει δεν μπορεί να το ψάξει?

Πρωτο ποστ στο φορουμ κανει...που ξέρεις αν ειναι τελωνειακός και απαντάς αμέσως?

Αυριο που θα σου έρθει το πακέτο και θα πληρώσεις το χαράτσι να δω τι θα λες....

Το θέμα ειναι οι υπόλοιποι τι φταιμε

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα έπαθα πλάκα όταν είδα χαρτάκι από ΕΛΤΑ για παράδοση κινητού:

[ATTACH]45303[/ATTACH]

 

Από Vickmall παραγγελία - παράδοση 12 ημέρες!!!:D

Τώρα, ότι αποστολή θα κάνει παραπάνω, θα μου φαίνεται αιωνιότητα:lol::lol:

 

Η προηγουμενη παραγγελια μου πηρε 35 μερες..να δουμε η τωρινη ! Ηδη τρεχει 1 βδομαδα

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τι προσπαθείς να αποδειξεις? Δηλαδη ο αλλος που ρωτάει δεν μπορεί να το ψάξει?

Πρωτο ποστ στο φορουμ κανει...που ξέρεις αν ειναι τελωνειακός και απαντάς αμέσως?

Αυριο που θα σου έρθει το πακέτο και θα πληρώσεις το χαράτσι να δω τι θα λες....

 

Ναι ναι...ο τελωνειακός, περιμένει μέσα απο τα φόρουμ να κερδίσει τους χαμένους δασμούς της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι...ο τελωνειακός, περιμένει μέσα απο τα φόρουμ να κερδίσει τους χαμένους δασμούς της χώρας.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ποτε δε ξερεις :). πιθανο και να εχει φρικαρει με τα χιλιαδες κινεζοπακετα και μπηκε στο στεκι των κινεζοπληκτων να τρολαρει.

παντως και μια αναζητηση "κινα αγορες τελωνειο" βγαζει παρα πολλες οδηγιες για οποιον εχει αποριες.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ για της απάντησης

δεύτερων υπαρχουν κινεζικα κινητα που ειναι ιδια με πχ της samsung

δηλαδη εχουμε ενα κινεζικο "χ" να ειναι ιδιο σε "Στυλ" με ενα samsung "x"?

Link to comment
Share on other sites

ποτε δε ξερεις :). πιθανο και να εχει φρικαρει με τα χιλιαδες κινεζοπακετα και μπηκε στο στεκι των κινεζοπληκτων να τρολαρει.

παντως και μια αναζητηση "κινα αγορες τελωνειο" βγαζει παρα πολλες οδηγιες για οποιον εχει αποριες.

Ε τώρα το έκανες χειρότερο...είπες στον τελωνειακό τι να γκουγκλάρει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παει εκει περα, οι τελωνειακοι δεν εχουν κομπιουτερ μπροστα τους, true story.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο vickmall.com 8/5 σημερα 20/5 πρωι στα χερια μου το jiayu f1. Εμεινα εντυπωσιασμενος, δικιο εχουν οσοι ειπαν καλα λογια γι αυτο το μαγαζι. Το πρωτο που με εντυπωσιασε ηταν οτι κατα την παραγγελια οταν πατησα place your order στο paypal η πληρωμη ηταν σε κατασταση pending για αρκετες ωρες, νομιζω απο το μεσημερι 1:30 που εκανα παραγγελια την αλλη μερα το πρωι πρεπει να εγινε complete. Αν αυτο δεν ηταν τυχαιο τοτε πιστευω οτι το μαγαζι μου εδωσε ενα περιθωριο να κανω ακυρωση της παραγγελιας χωρις να μπλεκω ασκοπα (σε αντιθεση με pandawill που αμεσως τσεπωσαν τα χρηματα κ μετα σορι δεν το χουμε σε στοκ). Το τηλεφωνο εφτασε στα χερια μου σε μια συσκευασια αρκετα καλη ωστε να προστατευεται το τηλεφωνο, το οποιο μαλιστα ηταν κ τσεκαρισμενο για ελλατωματα, ειχε κινεζικα δικτυα wifi κ αποθηκευμενες σελιδες στο browser. Ολα οπως μου τα υποσχεθηκαν, ακομα κ ρουτ μου κανανε αλλα δε μπορω να πω περισσοτερα γι αυτο (δε ξερω ακριβως τι ειναι το ρουτ). Μου κανανε κ hands free δωρο που δουλευει μια χαρα κοκκινο χρωμα ωραιο.

Αν συνεχισουν ετσι νομιζω οτι θα κανω κ αλλες παραγγελιες. Οποιος εχει καλες αποψεις για το συγκεκριμενο μαγαζακι καλο ειναι να τις λεει εδω στο νημα, βοηθαει τους πρωταριδες σα κ μενα. Επισης να λεγονται κ τα αρνητικα σχολια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το συστήνω λόγω άψογης επικοινωνίας μέσω chat (με την Selina) . Εβαλα την παραγγελία στις 20:30 τώρα το βράδυ και θα περιμένω αύριο πρωι να δώ σε τι status θα βρίσκεται καθώς μου υποσχέθηκε ότι θα φύγει άμεσα το Coolpad F1 που παρήγγειλα ..(μου έδωσε και κουπονάκι 4$)

 

 

Καλά δεν κοιμούνται καθόλου ρε παιδί μου. Οτι ώρα και να μπείς το support είναι μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το συστήνω λόγω άψογης επικοινωνίας μέσω chat (με την Selina) . Εβαλα την παραγγελία στις 20:30 τώρα το βράδυ και θα περιμένω αύριο πρωι να δώ σε τι status θα βρίσκεται καθώς μου υποσχέθηκε ότι θα φύγει άμεσα το Coolpad F1 που παρήγγειλα ..(μου έδωσε και κουπονάκι 4$)

 

 

Καλά δεν κοιμούνται καθόλου ρε παιδί μου. Οτι ώρα και να μπείς το support είναι μέσα..

 

Μην παίρνεις όρκο ότι είναι πάντα η Selina με αυτή που μιλάμε.

Είτε 10 το πρωί έκανα παραγγελία είτε 12 τα μεσάνυχτα πάντα με την "Selina" μιλούσα.

Εκτός και εάν τους ξεζουμίζουν στην δουλειά :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...