Jump to content

[Επίσημο] Motorola VE66 και VE66 Luxury


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι σε όλους,

 

Από τον τίτλο και μόνο φαίνεταί ότι τελικά άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους τα πρώτα προβλήματα. Αφού ξεπεράστηκαν τα όποια προβλήματα με τις εφαρμογές κτλ εμφανίστηνκαν τα πρώτα λειτουργικά προβλήματα.

 

Πριν προχωρήσω θα ήθελα πολύ να απαντήσετε αν έχετε αντιμετωπίσει και εσείς το ίδιο καθώς μπορεί να έχω πέσει σε ελατωμματική παρτίδα.

 

Η περιγραφή του προβλήματος έχει ως εξής:

Όταν πρωτοπήρα την συσκευή, μετά τον 3ο κύκλο πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης, εκεί που ήταν φορτισμένο το κινητό έσβηνε και μετά δεν ξανάναβε (ούτε βάζοντας τον φορτιστή) παρά μόνο αν έβγαζα και έβαζα την μπαταρία (αν μου επιτρέπεται η έκφραση "νέκρωνε"). Επίσης εκεί που ήταν πλήρως φορτισμένο ξαφνικά μου έδειχνε ότι είχε αδειάσει η μπαταρία κάνοντας κάτι απλό (π.χ. λίγο ράδιο).

Το πήγα στην Motorola και το άφησα για service και μου έκαναν αναβάθμιση και μου έδωσαν νέα μπαταρία (άνοιχτη σε σακουλάκι-πλήρως κινέζικη μπαταρία αφού όλα πάνω ήταν στα κινέζικα).

Έχοντας νέα μπαταρία, έκανα πάλι τους 3 κύκλους πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης και μόλις χτες μου έκανε το ίδιο. δηλαδή εκεί που το βράδυ το άφησα με 2 γραμμές στην μπαταρία, το πρωί ήταν σβηστό και πάλι δεν έκανε τίποτα παρά μόνο βγάζοντας-βάζοντας την μπαταρία.

 

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

Έχετε να προτείνετε κάτι (εκτός του ότι πρέπει να το ξαναπάω στην Motorola).

 

Ευχαριστώ.

 

Τελικά η λύση εβρέθει.....αλλά όχι από την Μotorola, αλλά από πειραματισμούς.....

Αντί να το πάω 2η φορά στην Motorola, Άρχισα να το δοκιμάζω επί μέρες ξεκινώντας από τις αρχικές (=εργοστασιακές) ρυθμίσεις κτλ και τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι έφταιγε η microSD των 8GB (κινέζικη - no name) που χρησιμοποιούσα. Την έβγαλα τελείως και δεν μου έκανε πρόβλημα. Αγόρασα μια νέα Kingston των 2GB (για δοκιμή) και μου αποκρίνεται θετικά και δεν έχει ξανασβήσει..........

Να τι μπορεί να πάθεις από "μαϊμού" εξαρτήματα...

Οπότε άδικες οι ανησυχίες μου για ελαττωματική παρτίδα.

Σας ευχαριστώ για την άνωθι ανταλλαγή απόψεων.

Edited by mavrosipotis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 369
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά η λύση εβρέθει.....αλλά όχι από την Μotorola, αλλά από πειραματισμούς.....

Αντί να το πάω 2η φορά στην Motorola, Άρχισα να το δοκιμάζω επί μέρες ξεκινώντας από τις αρχικές (=εργοστασιακές) ρυθμίσεις κτλ και τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι έφταιγε η microSD των 8GB (κινέζικη - no name) που χρησιμοποιούσα. Την έβγαλα τελείως και δεν μου έκανε πρόβλημα. Αγόρασα μια νέα Kingston των 2GB (για δοκιμή) και μου αποκρίνεται θετικά και δεν έχει ξανασβήσει..........

Να τι μπορεί να πάθεις από "μαϊμού" εξαρτήματα...

Οπότε άδικες οι ανησυχίες μου για ελαττωματική παρτίδα.

Σας ευχαριστώ για την άνωθι ανταλλαγή απόψεων.

 

Όταν φωνάζω για κάρτες Sandisk και ΜΟΝΟ, με αποκαλούν γραφικό... Τσκ τσκ τσκ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι νέος κάτοχος του V66 από 18/01/10, τηλεφωνική παραγγελία στο e-shop. Όταν με κόπο και πολύ χρόνο πέρασα τις επαφές μου πληκτρολογόντας τις στο τηλ, είπα να δω τι κάνει η κάμερά του, τα έκανε όλα ανάποδα. Στην οθόνη, που ως γνωστόν χρησιμοποιήτε σαν view finder, τα έβλεπα ΟΛΑ ανάποδα (τα κεφάλια κάτω και τα πόδια πάνω). Απευθύνθηκα στο service της εταιρίας, που το έχει αναλάβει η Smartec στην Αθήνα, τους το παρέδωσα και μετά απο 4 μέρες μου το γύρισαν πίσω με καινούργια camera, μπαταρία, και αναβαθμισμένο software. Είχε προηγηθεί τηλεφωνική επαφή με Motorola αλλά δεν έγινε τίποτα και έτσι μου υπέδειξαν το service, που σημειωτέον με εξυπηρέτησαν υποδειγματικά. Πριν το δώσω με συμβούλεψαν να κατεβάσω μέσω του Moto tools τα αρχεία στο pc ώστε να μπορώ να τα ανακτήσω μετά την επισκευή, όπου και θα χάνονταν. Δεν είχα τιποτά άλλο εκτός από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο να σώσω πράγμα που έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα. Όταν έκανα upload τον τηλεφωνικό κατάλογο στο τηλέφωνο μέσω του Moto tools και πάλι, δεν εμφανίζονται οι ελληνικοί χαρακτήρες που είχα χρησιμοποιήσει για να καταχωρήσω τις επαφές μου. (είναι μη αναγνωρίσημοι από το τηλέφωνο). Π.Χ. Παπαδοπουλος Γιαννης = ?a?a???????s ??ani?. Η Motorola δεν μου έδωσε καμία λύση αφήνοντάς με να τα βγάλω πέρα μόνος μου, και αν κατι καταφέρω, να τους ενημερώσω, για να το έχουν υπ' όψιν τους για τον επόμενο που θα του παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα. Το service προθυμοποιήθηκε να ρίξει μια ματιά μπάς και βγάλει καμιά άκρη. Απευθύνωμε πρώτα στην κοινότητα των χρηστών V66 μήπως κάποιος ξέρει κάτι να συμβουλέψει. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες προσπάθειες γίνουν από μέρους σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι νέος κάτοχος του V66 από 18/01/10, τηλεφωνική παραγγελία στο e-shop. Όταν με κόπο και πολύ χρόνο πέρασα τις επαφές μου πληκτρολογόντας τις στο τηλ, είπα να δω τι κάνει η κάμερά του, τα έκανε όλα ανάποδα. Στην οθόνη, που ως γνωστόν χρησιμοποιήτε σαν view finder, τα έβλεπα ΟΛΑ ανάποδα (τα κεφάλια κάτω και τα πόδια πάνω). Απευθύνθηκα στο service της εταιρίας, που το έχει αναλάβει η Smartec στην Αθήνα, τους το παρέδωσα και μετά απο 4 μέρες μου το γύρισαν πίσω με καινούργια camera, μπαταρία, και αναβαθμισμένο software. Είχε προηγηθεί τηλεφωνική επαφή με Motorola αλλά δεν έγινε τίποτα και έτσι μου υπέδειξαν το service, που σημειωτέον με εξυπηρέτησαν υποδειγματικά. Πριν το δώσω με συμβούλεψαν να κατεβάσω μέσω του Moto tools τα αρχεία στο pc ώστε να μπορώ να τα ανακτήσω μετά την επισκευή, όπου και θα χάνονταν. Δεν είχα τιποτά άλλο εκτός από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο να σώσω πράγμα που έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα. Όταν έκανα upload τον τηλεφωνικό κατάλογο στο τηλέφωνο μέσω του Moto tools και πάλι, δεν εμφανίζονται οι ελληνικοί χαρακτήρες που είχα χρησιμοποιήσει για να καταχωρήσω τις επαφές μου. (είναι μη αναγνωρίσημοι από το τηλέφωνο). Π.Χ. Παπαδοπουλος Γιαννης = ?a?a???????s ??ani?. Η Motorola δεν μου έδωσε καμία λύση αφήνοντάς με να τα βγάλω πέρα μόνος μου, και αν κατι καταφέρω, να τους ενημερώσω, για να το έχουν υπ' όψιν τους για τον επόμενο που θα του παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα. Το service προθυμοποιήθηκε να ρίξει μια ματιά μπάς και βγάλει καμιά άκρη. Απευθύνωμε πρώτα στην κοινότητα των χρηστών V66 μήπως κάποιος ξέρει κάτι να συμβουλέψει. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες προσπάθειες γίνουν από μέρους σας.

 

Από τη στιγμή που έγινε έτσι, δεν υπάρχει τρόπος τα ?? να γίνουν ξανά χαρακτήρες. Να ξέρεις ότι το πιο αξιόπιστο backup επαφών, είναι στην κάρτα sim. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πληκτρολογώ άμεσα μόνο λατινικούς χαρακτήρες κατά την εγγραφή των επαφών μου, χωρίς να χτυπάω επανηλλημένα, το αντίστοιχο πλήκτρο μέχρι να βρώ τον λατινικό χαρακτήρα που θέλω, και εννοήται, πως θα μπορώ να ανακτήσω την επαφή, πληκτρολογώντας με το πληκτρολόγιο σε κατάσταση ετσι ή αλλιώς?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η λύση εβρέθει.....αλλά όχι από την Μotorola, αλλά από πειραματισμούς.....

Αντί να το πάω 2η φορά στην Motorola, Άρχισα να το δοκιμάζω επί μέρες ξεκινώντας από τις αρχικές (=εργοστασιακές) ρυθμίσεις κτλ και τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι έφταιγε η microSD των 8GB (κινέζικη - no name) που χρησιμοποιούσα. Την έβγαλα τελείως και δεν μου έκανε πρόβλημα. Αγόρασα μια νέα Kingston των 2GB (για δοκιμή) και μου αποκρίνεται θετικά και δεν έχει ξανασβήσει..........

Να τι μπορεί να πάθεις από "μαϊμού" εξαρτήματα...

Οπότε άδικες οι ανησυχίες μου για ελαττωματική παρτίδα.

Σας ευχαριστώ για την άνωθι ανταλλαγή απόψεων.

 

Δυστυχως φοβαμαι οτι βιαζεσαι στα συμπερασματα σου...

Καθε μερα σου εσβηνε δηλαδη; Αν ναι, τοτε εχεις δικιο στη σκεψη σου οτι εφταιγε η καρτα. Εμενα ομως εχει τυχει να το παθει 2 φορες σε 3 σχεδον μηνες. Με κενο η μια φορα απο την αλλη 1 ΜΗΝΑ! Και δεν εχω κινεζικη καρτα 8GB , αλλα μια verbatim 2GB.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πληκτρολογώ άμεσα μόνο λατινικούς χαρακτήρες κατά την εγγραφή των επαφών μου, χωρίς να χτυπάω επανηλλημένα, το αντίστοιχο πλήκτρο μέχρι να βρώ τον λατινικό χαρακτήρα που θέλω, και εννοήται, πως θα μπορώ να ανακτήσω την επαφή, πληκτρολογώντας με το πληκτρολόγιο σε κατάσταση ετσι ή αλλιώς?

 

Και βέβαια υπάρχει! Κρατάς πατημένο το πλήκτρο με τη δίεση (#) και επιλέγεις τη γλώσσα γραφής που θέλεις. Το ίδιο ισχύει και όταν γράφεις SMS, σημειώσεις κ.λπ.

 

Όσον αφορά την αναζήτηση, μπερδεύεται λίγο στην αλφαβητική σειρά αν έχεις επαφές με λατινικούς και με ελληνικούς χαρακτήρες μαζί.. Αν αρχίζει από λατινικό και πληκτρολογήσεις ελληνικό, ίσως να το βγάλει μετά από 5-6 επαφές στην αναζήτηση.. Δεν είναι και τόσο τραγικό. Συμβαίνει επειδή έχει άλλο κωδικό στον πίνακα ASCII (είναι 2 διαφορετικοί χαρακτήρες δηλαδή) το ελληνικό Κ από το λατινικό Κ αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φοβαμαι οτι βιαζεσαι στα συμπερασματα σου...

Καθε μερα σου εσβηνε δηλαδη; Αν ναι, τοτε εχεις δικιο στη σκεψη σου οτι εφταιγε η καρτα. Εμενα ομως εχει τυχει να το παθει 2 φορες σε 3 σχεδον μηνες. Με κενο η μια φορα απο την αλλη 1 ΜΗΝΑ! Και δεν εχω κινεζικη καρτα 8GB , αλλα μια verbatim 2GB.

 

Στην ουσία κάθε φορά που έσβηνε δεν έκανε τίποτα (ακόμα και αν σύνδεα τον φορτιστή δεν άναβε καν το λαμπάκι της φόρτισης - κοινώς "νεκρό"). Μόνο βγάζοντας-βάζοντας την μπαταρία επανερχόταν. Και εγώ κατά τύχη το ανακάλυψα με την κάρτα.

Τέλος, να αναφέρω ότι με την νέα κάρτα είμαι (από τότε που έκανα το post) μια χαρά (εννοείται ότι το "παιδεύω" το κινητό για να δω αν αποκρίνεται καλά η μπαταρία).

 

Όταν φωνάζω για κάρτες Sandisk και ΜΟΝΟ, με αποκαλούν γραφικό... Τσκ τσκ τσκ! :lol:

 

Βασικά η "Κινέζικη" που είχα έγραφε πάνω SanDisk αλλά ήταν Κινέζικη αντιγραφή γιατί μου το είχαν πει και από το μαγαζί (φαντάσου ότι τα 8Gb μου κόστισαν 10€).

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχει κανένας ιδέα τι ρυθμίσεις πρέπει να περαστούν στην εγκατάσταση e-mail για gmail?

Με τις αυτόματες που έχει όποτε προσπαθεί να συνδεθεί στον διακομιστή,βγάζει ένα "Απρόσμενο Σφάλμα" και τέλος (και στο em30 τα ίδια μου κάνει)...:dizzy:

Όποια βοήθεια είναι σεβαστή..

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόταση άν κάποιος βέβαια είναι γνώστης και φυσικά έχει χρόνο και όρεξη

άν μπορεί να κάνει ένα post με συγκεντρωμένες οδηγίες για εγκαταστάσεις εφαρμογών,internet κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς στο VE66 του κάρτα Free2Go; Έβαλα πρόσφατα λόγω της προσφοράς με το ίντερνετ, αλλά παρατηρώ πως συχνά το προφίλ του εργοστασιακού browser γυρίζει αυθαίρετα σε Wind Plus από Wind internet που το βάζω εγώ. Στις υπόλοιπες εφαρμογές ή browsers παραμένει κανονικά Wind internet, όπως το ρύθμισα. Μήπως έχετε κάποια εξήγηση ή λύση γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς στο VE66 του κάρτα Free2Go; Έβαλα πρόσφατα λόγω της προσφοράς με το ίντερνετ, αλλά παρατηρώ πως συχνά το προφίλ του εργοστασιακού browser γυρίζει αυθαίρετα σε Wind Plus από Wind internet που το βάζω εγώ. Στις υπόλοιπες εφαρμογές ή browsers παραμένει κανονικά Wind internet, όπως το ρύθμισα. Μήπως έχετε κάποια εξήγηση ή λύση γι' αυτό;

 

Μόνο όταν αλλάζεις κάρτα sim γίνεται αυτό. Ενεργοποιείται αυτόματα το default profile της κάρτας sim. Το έχω παρατηρήσει με το profile WiFi (όταν αλλάζω κάρτα, μου το βγάζει απο default που το έχω πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν αλλάζεις κάρτα sim γίνεται αυτό. Ενεργοποιείται αυτόματα το default profile της κάρτας sim. Το έχω παρατηρήσει με το profile WiFi (όταν αλλάζω κάρτα, μου το βγάζει απο default που το έχω πάντα).
Δυστυχώς, από τότε που έβαλα τη συγκεκριμένη κάρτα στο κινητό (δεν πάει ουτε εβδομάδα -πριν είχα μία της Cosmote- ), μου το έχει κάνει 2-3 φορές, παρόλο που ούτε καν τη μπαταρία δεν έβγαλα. Και το περίεργο είναι ότι το κάνει την αλλαγή μόνο στον εργοστασιακό Browser και πουθενά αλλού (ούτε στις εφαρμογές ούτε στον media player) :confused: .

Μικρό το κακό πάντως. Απλά μου κίνησε την περιέργεια και το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά..

Υπάρχει περίπτωση με sim προσφοράς internet (F2G, Voda, κλπ που είναι gprs, έτσι δεν είναι?) να συνδέεις το motorola ve66 μέσω usb με pc και να λειτουργήσει σαν modem? Ή το internet λειτουργεί μόνο στο τηλέφωνο με τον ενσωματωμένο browser (ή τον opera)

Και ένα δεύτερο.. έχει βρει κάποιος utility voip (τύπου skype ας πούμε) που να δουλεύει?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, μπορεί να λειτουργήσει σαν modem.

 

2. Υπήρχε ένα Skype Light ή κάπως έτσι που είναι java εφαρμογή και μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό σου. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως για να σου πω κάτι συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να λειτουργήσει σαν modem.

 

Υπάρχει πουθενά κάποιο tutorial για να μη σε κουράζω με ερωτήσεις; :grin:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά κάποιο tutorial για να μη σε κουράζω με ερωτήσεις; :grin:

Είναι πανεύκολο να το χρησιμοποιήσεις σαν μόντεμ. Στα Windows το κάνεις μέσω Motorola Phone Tools (κάπου στα αριστερά του κεντρικού μενού γράφει ίντερνετ) και στο Linux (Ubuntu στην περίπτωσή μου) μέσω της εφαρμογής Gnome PPP, αφού έχεις δώσει πρωτα στο χρήστη δικαιώματα σύνδεσης με μόντεμ.

Αν θες ακριβείς λεπτομέρειες, ενημέρωσε. :)

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανεύκολο να το χρησιμοποιήσεις σαν μόντεμ. Στα Windows το κάνεις μέσω Motorola Phone Tools (κάπου στα αριστερά του κεντρικού μενού γράφει ίντερνετ) και στο Linux (Ubuntu στην περίπτωσή μου) μέσω της εφαρμογής Gnome PPP, αφού έχεις δώσει πρωτα στο χρήστη δικαιώματα σύνδεσης με μόντεμ.

Αν θες ακριβείς λεπτομέρειες, ενημέρωσε. :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Θα χτυπήσω κι εγώ μια καρτούλα F2G και θα δοκιμάσω την τύχη μου με το netbook.. Αν χρειαστώ κάτι, θα postάρω ξανά! Ευχαριστώ και πάλι! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανεύκολο να το χρησιμοποιήσεις σαν μόντεμ. Στα Windows το κάνεις μέσω Motorola Phone Tools (κάπου στα αριστερά του κεντρικού μενού γράφει ίντερνετ) και στο Linux (Ubuntu στην περίπτωσή μου) μέσω της εφαρμογής Gnome PPP, αφού έχεις δώσει πρωτα στο χρήστη δικαιώματα σύνδεσης με μόντεμ.

Αν θες ακριβείς λεπτομέρειες, ενημέρωσε. :)

 

 

Ευχαριστώ πολύ, (Kostas_01 & Eastwood) :) θα το δοκιμάσω.

Αν κολλήσει κάπου, ξανα-ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα! Σύνδεσα μάλιστα και το VE66 μου και το L9 μου! Συνδέεται σαν κλήση (όπως παλιά με τις PSTN γραμμές) και η ταχύτητα είναι 12Mbps.. Δεν ξέρω αν είναι εικονική ή αν είναι όντως αυτή πάντως... Έλυσα το πρόβλημά του internet για το καλοκαίρι που φεύγω εκτός πόλης!! :lol:

 

Εντάξει, δεν τρέχει σα την ADSL αλλά πηγαίνει μια χαρά αξιοπρεπέστατα! Πήρα και μια Q και μια F2G για να είμαι καλυμμένος.. :D

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα! Σύνδεσα μάλιστα και το VE66 μου και το L9 μου! Συνδέεται σαν κλήση (όπως παλιά με τις PSTN γραμμές) και η ταχύτητα είναι 12Mbps.. Δεν ξέρω αν είναι εικονική ή αν είναι όντως αυτή πάντως... Έλυσα το πρόβλημά του internet για το καλοκαίρι που φεύγω εκτός πόλης!! :lol:

 

Εντάξει, δεν τρέχει σα την ADSL αλλά πηγαίνει μια χαρά αξιοπρεπέστατα! Πήρα και μια Q και μια F2G για να είμαι καλυμμένος.. :D

 

 

 

 

O.K. Ναι συνδέθηκε σα modem.

Είναι πολύ αργό (αναμενόμενο), πως μέτρησες 12Mbps?

Το τηλέφωνο/modem icon στο systray, δεν δίνει πληροφορίες.

 

Καλό Πάσχα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

O.K. Ναι συνδέθηκε σα modem.

Είναι πολύ αργό (αναμενόμενο), πως μέτρησες 12Mbps?

Το τηλέφωνο/modem icon στο systray, δεν δίνει πληροφορίες.

Νομίζω πως κάπου στις πληροφορίες που δίνουν τα Windows για τη σύνδεση θα δεις να γράφει 12mbps, αλλά φυσικά δεν έχει καμμία σχέση με την πραγματική ταχύτητα, που είναι αντίστοιχη παλιάς 56άρας (συνήθως στα 40κάτι kbps παίζει, εκτός κι αν δοκιμάσεις με κάρτα της Wind που διαθέτει κι EDGE σε κάποιες περιοχές, οπότε βελτιώνεται ελαφρώς η κατάσταση). Μόνο με συσκευή 3g θα δεις ικανοποιητικές ταχύτητες, αλλά και πάλι δεν θα είναι σαν καλή ADSL σύνδεση, ενώ τα MB του διαθέσιμου όγκου ίντερνετ θα καταλανώνονται πολύ πιο γρήγορα απ' ότι τώρα, καθώς στο ίδιο χρονικό διάστημα θα έχεις ανοίξει πολύ περισσότερες σελίδες.

Πάντως, για χρήση ανάγκης ή για να δούμε τα mail μας και να επισκεφτούμε κανένα φόρουμ όπου δεν βρίσκει ελεύθερο WiFi ο φορητός μας, μια χαρά είναι και με το GPRS. Άλλωστε, σπίτι όλοι έχουμε Adsl και δεν χρειάζεται να παιδευόμαστε με το κινητό.

 

Καλό Πάσχα σε όλους!

Επίσης!:)

Link to comment
Share on other sites

O.K. Ναι συνδέθηκε σα modem.

Είναι πολύ αργό (αναμενόμενο), πως μέτρησες 12Mbps?

Το τηλέφωνο/modem icon στο systray, δεν δίνει πληροφορίες.

 

Καλό Πάσχα σε όλους!

 

Δεν το μέτρησα. Τόσο γράφει:

 

http://img32.imageshack.us/img32/5045/corelt.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μέτρησα. Τόσο γράφει:

 

http://img32.imageshack.us/img32/5045/corelt.th.jpg

 

Δεν το μέτρησα. Τόσο γράφει:

 

http://img32.imageshack.us/img32/5045/corelt.th.jpg

 

Update:

Μετά από 2η δοκιμή στην Αθήνα με Vista/Firefox/Adblock και DU Meter

έχω: περίπου 40-41 Κbps DL (max).

Για να ανοίξει η πρώτη σελίδα με κείμενο και φωτογραφίες του tomshardware.com έκανε 75-80 sec.

Για περίπου 10 λεπτά browsing σε hotmail.com και αλλού, κατανάλωσε 1,8 Mb και 317 Kb Download/Upload αντίστοιχα (της υπομονής / για μια ανάγκη μόνο, συμφωνώ με Kostas_01)

Μάλλον στο συνολικό όγκο δεδομένων (100Mb/μήνα), μετράει και το DL και το UP.

Το επιβεβαιώνει κάποιος αυτό?

 

Υ.Γ. Μη φάτε πολύ αρνί!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

της υπομονής / για μια ανάγκη μόνο

 

Αυτό να λέγεται... Αν περιμένεις σημαντικό e-mail και είσαι στα βουνά, μια χαρά είναι! :lol:

 

 

Μάλλον στο συνολικό όγκο δεδομένων (100Mb/μήνα), μετράει και το DL και το UP.

Το επιβεβαιώνει κάποιος αυτό?

 

Σε όλες τις εταιρίες έτσι είναι.. Στην Q γιατί όχι; Και το upload "κίνηση" δεν είναι;

 

 

Υ.Γ. Μη φάτε πολύ αρνί!

:lol:

 

Προσωπικά δε θα φάω καθόλου, προτιμώ τις μπριζόλες! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...