Jump to content

Προτείνετε ένα βιβλίο


fatsoni
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Νοέ. 2004 , 00:33)

 

Μέτριο ως το τέλος.

Όλο περίμενα να κάνει το μπαμ και όλο με απογοήτευε.

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Πολύ κακό (διαφήμιση) για το τίποτα... :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβως και το θεμα ειναι οτι ολοι λενε πολυ καλο και τετοια....ακου τι λενε οι ανθρωποι..αναφερουν και Ουμπερτο Εκο !!! Ολα για τα λεφτα μου φαινεται...

(Υ.Γ: το δικο μας μυθιστορημα εδω στο my phone καλυτερο θα είναι στο τελος!!!)

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου: ο κώδικας ντα βίντσι εκτός από μια καλή περιπέτεια δεν νομίζω ότι είναι σπουδαίο ως συγγραφικό έργο... τουλάχιστον μέτρια χρήση της γλώσσας...

Πληροφορία: Του έχουν γίνει μηνύσεις για την εισαγωγή (που αναφέρει ότι βασίζεται σε ντοκουμέντα).

Άποψη: Διαβάζεται ευχάριστα στις διακοπες... αλλά τίποτα παραπάνω... Πληροφορίας: Αυτά που λέει περί θρησκείας είναι τουλάχιστον παμπάλαια ως θεωρείες... τα χουμε χιλιοδιαβάσει και άπο άλλους σπουδαιότερους! ... :)

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν μιλουσαμε για το da vinci αλλα για αλλο βιβλιο ευχαριστουμε για την αποψη σου.

Θα ήθελες να μου πεις που αλλου έχεις διαβασει αυτες τις θεωρίες περι θρησκειας;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Joannita (19 Νοέ. 2004 , 15:45)

 

Η άποψη μου: ο κώδικας ντα βίντσι εκτός από μια καλή περιπέτεια δεν νομίζω ότι είναι σπουδαίο ως συγγραφικό έργο... τουλάχιστον μέτρια χρήση της γλώσσας...

 

 

Για μένα είναι από τα κορυφαία βιβλία από λογοτεχνική άποχη στο είδος του. Ο λόγος του (τόσο του Μπράουν του οποίου έχω διαβάσει βιβλία στα αγγλικά αλλά και του μεταφραστή) μου άρεσε πάρα πολύ.

Υποκλίνεται μόνο στο Υφαντό της Φιόναβαρ.

 

Τώρα που το θυμήθηκα :lol:, προτείνω για πολλοστή φορά σε αυτό το forum το Υφαντό της Φιόναβαρ σε όποιον δεν το έχει διαβάσει ακόμα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανενας για το καινουργιο βιβλιο του Ουμπερτο Εκο.. κατι γαι ομορφια ελεγε ο τιτλος
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Νοέ. 2004 , 01:07)

..Τώρα που το θυμήθηκα :lol:, προτείνω για πολλοστή φορά σε αυτό το forum το Υφαντό της Φιόναβαρ σε όποιον δεν το έχει διαβάσει ακόμα. ...

κι επαυξάνω!!!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (21 Νοέ. 2004 , 03:40)

μηπως ξερει κανενας για το καινουργιο βιβλιο του Ουμπερτο Εκο.. κατι γαι ομορφια ελεγε ο τιτλος

 

Ουμπέρτο Έκο για παράδειγμα ... :)

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Joannita (23 Νοέ. 2004 , 11:34)

 

Ουμπέρτο Έκο για παράδειγμα ... :)

καλημέρα

 

 

???? ?????? ? ????? :!:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

"Η Ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας"

Κορυφαίο! Το πήρα χτες και το διαβάζω οποτε βρω χρόνο (δεν το έχω τελειώσει ακόμα γτ δεν ειχα χρονο). Αστείο, επιμορφωτικό, διδακτικό, πρωτότυπο, τι να πρωτοπω! Διαβάστε το και θα με θυμηθείτε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα πρόσφατα το "Εντεκα λεπτα" του Coelho.

 

Μου άρεσε πολύ (βέβαια μου αρέσει έτσι και αλλιως ο συγγραφέας αλλά για άλλη μια φορά με κατέπληξε το στυλ γραφής του...)

:X
Link to comment
Share on other sites

Μάικλ Χόι ,εδώ χρόνος μετράει άλλιως,και επίσης πρέπει να πω ότι υπάρχει και συνέχεια,μόνο που δεν ξέρω τα υπόλοιπα βιβλία

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Νοέ. 2004 , 01:07)

 

προτείνω για πολλοστή φορά σε αυτό το forum το Υφαντό της Φιόναβαρ σε όποιον δεν το έχει διαβάσει ακόμα.

 

 

Δεν μου θυμιζεις και τον συγγραφεα και αν ξερεις εκδόσεις. Μαλλον θα σε τιμησω! :rolleyes:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!

Τ' ακούτε, έπιασα κι άλλον πελάτη! Θέλω έκπτωση στην επόμενη αγορά μου! :p

 

Το βιβλίο είναι του Guy Gavriel Kay, εκδόσεις Anubis.

To βρίσκεις σίγουρα σε Fantasy Shop ή Kάισσα, και σε αρκετά βιβλιοπωλεία. Επίσης στο βιβλιοπωλείο της Anubis, σε μια κάθετο της Στουρνάρη.

http://www.anubis.gr/Books/default.asp?action=show&ID=615&sub0=2&sub1=0

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (23 Νοέ. 2004 , 16:49)

 

???? ?????? ? ????? :!:

 

 

χαχαχα σε μπέρδεψα έ?

το καινούργιο (το διάβαζα στο βήμα την Κυριακή) για την ομορφιά...

έχει σχέση με το πως αντιλαμβανόμαστε την ομορφιά, τον ερωτισμό, τη σεξουαλικότητα μέσα από τα media, σε διαφορετικές εποχές και κουλτούρες... κλπ κλπ...

το σχόλιο του δημοσιογράφου / σχολιαστή ήταν ότι ο Έκο ακόμα και στα 60 του (περίπου) ακόμα μας δίνει τροφή και κάνει ανατροπές...

Πρέπει να είναι καλό...

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ειναι κομματια, αποσπασματα απο διαφορα αλλα βιβλια. Απλα περιμενα κατι αλλο απο Εκο
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Τα 11 λεπτα του Coelho ηταν το τελευταιο βιβλιο που τελειωσα και γω και μου αρεσε αρκετά και το συνιστω σε οσους τους αρεσουν αγαπησιαρικα βιβλια με νοηματα αλλα δε μπορω να πω οτι ηταν απο τα βιβλια που δε μπορουσα να τα αφησω, οπως π.χ αυτα του Dan Brown με την εξαιρεση του Digital Fortress το οποιο μου φανηκε ψιλομετριο σε σχεση με τα αλλα δυο. Επισης προτεινω το Vernon God Little απο DBC Pierre καθως και τα βιβλια του Ian Rankin για οσους τους αρεσουν τα μυστηριου...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ... ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΚ ΖΙΣΚΙΝΤ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLiNa_C ( 6 Δεκ. 2004 , 12:34)

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ... ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΚ ΖΙΣΚΙΝΤ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

 

Μήπως θα μπορούσες να μας πεις 2 λογια για τι βιβλίο που προτείνεις
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα βιβλίο το οποιο μου αρεσε παρα πολύ και το προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το "Μέμνοχ ο Διάβολος" της Anne Rice και το "Πανδώρα" της ιδιας. Πολύ ωραία βιβλία.... ειδικά το "Πανδώρα"

 

Καλά και του Τολκιν...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χαίρεται σε όλους.

 

Τελείωσα πρόσφατα την ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΟΞΦΟΡΔΗΣ του Γκιγέρμο Μαρτίνες. Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ αν και είναι λιγάκι μικρό. Από μένα παίρνει έναν ψήφο εμπιστοσύνης, τουλάχιστον αν σαν αρέσουν τα "αστυνομικά" μυθιστορήματα και ολίγον τι από μαθηματικά!

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιον αρεσε το da vinci θα διαβασει εξισου

συναρπαστικα και το ILLUMINATI(ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ)του ιδιου,οπου

και στον "κωδικα" υπηρχαν αναφορες γι αυτο το βιβλιο.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΕΝΕΙΣ ΦΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ.ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xaniotissa (12 Δεκ. 2004 , 15:45)

 

Σε οποιον αρεσε το da vinci θα διαβασει εξισου

συναρπαστικα και το ILLUMINATI(ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ)του ιδιου,οπου

και στον "κωδικα" υπηρχαν αναφορες γι αυτο το βιβλιο.

 

 

Exei βγει και ενα καινουργιο σχετικα με τον Κωδικα που εχει φωτογραφιες και στοιχεις για οσα αναφερει ο στγραφεας στο βιβλιο του.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...