Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ μέσω γνωστού στη cosmote παρέλαβα πριν καμία ωρίτσα το λευκό μου iPhone 3gs.:D
Proud iPhone 3gs White 16 gb owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες αποφασισα να τσιμπησω και το 3gs μονο και μονο επειδη θελω να εχω ολα τα iphone που εχουν βγει και προκειτε να βγουν...θα γινω συλλεκτης...:lol:για πειτε απο που μπορω να το τσιμπησω???καποιος που το πηρε απο ebay ας δωσει link...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αποφασισα να τσιμπησω και το 3gs μονο και μονο επειδη θελω να εχω ολα τα iphone που εχουν βγει και προκειτε να βγουν...θα γινω συλλεκτης...:lol:για πειτε απο που μπορω να το τσιμπησω???καποιος που το πηρε απο ebay ας δωσει link...

 

Και γιατί δεν το παίρνεις από δω; Ή καλύτερα να περιμένεις μήπως πετύχεις κανένα στις αγγελίες του φόρουμ; Ήδη έχουν πουληθεί 1-2.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

βασικα μενω εξωτερικο οποτε δυσκολο αυτο που λες...και θελω να το παρω καινουργιο, οχι μεταχειρισμενο...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το παρατηρώ και γω, και το δικό μου έχει 2 ραγισματάκια στις κάτω βίδες. Όχι τραγικά βέβαια, μόνο αν εστιάσεις πάρα πολύ φαίνονται λιγάκι... (είναι το άσπρο 3gs)

 

Αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ όμως είναι το Lock Button (πάνω δεξιά) το οποίο είναι κάπως πατημένο προς τα μέσα (πιο πολύ στην αριστερή πλευρά).

Στο 3G που είχα δεν ήταν έτσι :O

Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση για αυτό? :confused:

 

PS. Το ζήτημα αυτό το έχουν αναφέρει πάρα πολλοί users...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το παρατηρώ και γω, και το δικό μου έχει 2 ραγισματάκια στις κάτω βίδες. Όχι τραγικά βέβαια, μόνο αν εστιάσεις πάρα πολύ φαίνονται λιγάκι... (είναι το άσπρο 3gs)

 

Αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ όμως είναι το Lock Button (πάνω δεξιά) το οποίο είναι κάπως πατημένο προς τα μέσα (πιο πολύ στην αριστερή πλευρά).

Στο 3G που είχα δεν ήταν έτσι :O

Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση για αυτό? :confused:

 

PS. Το ζήτημα αυτό το έχουν αναφέρει πάρα πολλοί users...

 

Ότι και να σου πούν εδώ μέσα γνώμες θα είναι και δεν δεσμεύουν κανέναν ούτε και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για επιχείρημα, αντί γι αυτό αφού σε ενοχλεί γιατί δεν απευθύνεσαι κατευθείαν εκεί που το αγόρασες μπας και προλάβεις και το διάστημα των 2 εβδομάδων που έχει ο αγοραστής δικαίωμα επιστροφής οποιασδήποτε αγοράς προϊόντος με βάση την ευρωπαϊκή νομοθεσία;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

βασικα μενω εξωτερικο οποτε δυσκολο αυτο που λες...και θελω να το παρω καινουργιο, οχι μεταχειρισμενο...

Σε ποιά χώρα μένεις? Δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρεις από κατάστημα χωρίς συμβόλαιο?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα !!

ευτυχής κάτοχος ,μαύρο 32αρι!

1 μήνα το ψάχνω ,ειχα κανει κρατηση σε ολα τα μαγαζιά και το πηρα τυχαια

απο oteshop!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το νέο iPhone και μου παρουσιάζςι το εξής πρόβλημα, ενώ μπορώ να κάνω εξερχόμενες κλήσεις, δεν μπορώ να λάβω κλήσεις. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το νέο iPhone και μου παρουσιάζςι το εξής πρόβλημα, ενώ μπορώ να κάνω εξερχόμενες κλήσεις, δεν μπορώ να λάβω κλήσεις. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό??

 

Ευχαριστώ

 

Έχεις data plan? είναι ενεργοποιημένο το 3G?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το data plan δεν ξέρω τι είναι, το 3G μόλις το ενεργοποίησα και προς το παρόν δουλεύει

 

Το data plan είναι η χρήση του δικτύου της κινητής τηλεφωνίας για συγεκριμένη ποσότητα δεδομένων με συγκεκριμένη τιμή το μήνα. Αν το πήρες με σύνδεση και όχι ως συσκευή απλή στην οποία βάζεις μια sim καρτοκινητής, τότε θα πρέπει να έχεις data plan (είναι αυτό που λέμε ότι το πάγιο που πληρώνεις περιλαμβάναι και ΧΧΧ ΜΒ το μήνα), οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα.

 

Όταν το 3G είναι απενεργοποιημένο τότε ο τρόπος με τον οποίο δουλεύει το δίκτυο (2G) είναι τέτοιος ώστε τις χρονικές στιγμές που υπάρχει ροή δεδομένων (π.χ. κατέβασμα email / internet browsing) να απασχολείται η "γραμμή" και να μην μπορείς να δεχτείς τηλεφωνήματα.

 

Πιθανόν αυτός είναι ένας από τους λόγους για τους οποίους δεν δέχεσαι τηλεφωνήματα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ υπήρξες πολύ διαφωτιστικός. Μόλις ενεργοποίησα το 3G λειτουργεί κανονικά.

 

Να είσαι καλά :) Και καλή απόλαυση γιατί πρόκειται για καταπληκτική συσκευή!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο την εμπειρια σας απο που ειναι προτιμοτερο για αγορα ωστε να εχω καλυτερο σερβις ??? (απο τι διαβαζω μαλλον απο βονταφον..!!!??)
LG G4
Link to comment
Share on other sites

τελικα απο την εμπειρια σας απο που ειναι προτιμοτερο για αγορα ωστε να εχω καλυτερο σερβις ??? (απο τι διαβαζω μαλλον απο βονταφον..!!!??)

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει σημασία που θα "πέσεις" σε ότι αφορά το συγκεκριμένο σημείο εξυπηρέτησης ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

Δεν ξερω αν υπαρχει η παραμικρη δοση αληθειας ..... υπαλληλος Wind μου ειπε οτι ενημερωθηκαν απο τα κεντρικα για δικαστικη νικη κατα της Βοντα και απο Σεπτεμβριο φερνουν και αυτοι το ΜΗΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Το data plan είναι η χρήση του δικτύου της κινητής τηλεφωνίας για συγεκριμένη ποσότητα δεδομένων με συγκεκριμένη τιμή το μήνα. Αν το πήρες με σύνδεση και όχι ως συσκευή απλή στην οποία βάζεις μια sim καρτοκινητής, τότε θα πρέπει να έχεις data plan (είναι αυτό που λέμε ότι το πάγιο που πληρώνεις περιλαμβάναι και ΧΧΧ ΜΒ το μήνα), οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα.

 

Όταν το 3G είναι απενεργοποιημένο τότε ο τρόπος με τον οποίο δουλεύει το δίκτυο (2G) είναι τέτοιος ώστε τις χρονικές στιγμές που υπάρχει ροή δεδομένων (π.χ. κατέβασμα email / internet browsing) να απασχολείται η "γραμμή" και να μην μπορείς να δεχτείς τηλεφωνήματα.

 

Πιθανόν αυτός είναι ένας από τους λόγους για τους οποίους δεν δέχεσαι τηλεφωνήματα.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό αλλά αν ισχύει είναι μεγάλη μ..κία της Apple. Κανονικά ακόμα και όταν η σύνδεση στο internet γίνεται μέσω 2G χρησιμοποιήται το GPRS το οποίο δεν έχει κανένα τέτοιο περιορισμό και μπορείς να δέχεσαι κανονικά κλήσεις. Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό αλλά αν ισχύει είναι μεγάλη μ..κία της Apple. Κανονικά ακόμα και όταν η σύνδεση στο internet γίνεται μέσω 2G χρησιμοποιήται το GPRS το οποίο δεν έχει κανένα τέτοιο περιορισμό και μπορείς να δέχεσαι κανονικά κλήσεις. Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές.

 

Αυτό είναι εγγενές πρόβλημα του GPRS και από τον τρόπο υλοποίησης του, απλώς σε άλλες συσκευές όταν λειτουργούν σε ορισμένα δίκτυα GPRS υπάρχει ρύθμιση για τον τρόπο μετάπτωσης από data σε voice.

 

Δες το post νούμερο 2 στη συνημμένη σελίδα από NOKIA:

http://discussion.forum.nokia.com/forum/showthread.php?t=93194

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε και στο άλλο FAQ:

 

Ουσιαστικά σας καλύπτει το παρακάτω υποθέτω:

"NOTE: If you don’t have a 3G connection, you may not be able to receive calls while iPhone is actively transferring data over a cellular network—downloading a webpage, for example. Incoming calls then go directly to voicemail."

Πηγή.

 

Αλήθεια γιατί υπάρχουν 2;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Standar αρβύλα τι είχαν να χωρίσουν; Δηλαδή η Cosmote που τα φέρνει έχει την άδεια από την Vodafone ή κέρδισε και εκείνη ανάλογη μάχη;;;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

Δεν ξερω αν υπαρχει η παραμικρη δοση αληθειας ..... υπαλληλος Wind μου ειπε οτι ενημερωθηκαν απο τα κεντρικα για δικαστικη νικη κατα της Βοντα και απο Σεπτεμβριο φερνουν και αυτοι το ΜΗΛΟ

 

Bλακείες σου έλεγε. Αν η Wind θέλει να φέρει το iPhone απλώς αρκεί να εξασφαλίσει εμπορική συμφωνία με την Apple. H Vodafone δεν έχει καμία σχέση με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

Δεν ξερω αν υπαρχει η παραμικρη δοση αληθειας ..... υπαλληλος Wind μου ειπε οτι ενημερωθηκαν απο τα κεντρικα για δικαστικη νικη κατα της Βοντα και απο Σεπτεμβριο φερνουν και αυτοι το ΜΗΛΟ

 

Μάλλον αυτό έχει σχέση με την άλλη φήμη ότι η Microsoft εξαγοράζει την Wind(ows) και την Apple ώστε να μπει δυναμικά στο χώρο το 2010 όπως λέγεται στο άλλο thread :p

 

(Mια που πιάσαμε τις ΑΡΒΥΛΕΣ ... ;) )

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν τα πάντα περι διαθεσιμότητας. Πήγα χτες στη vodafone να το πάρω με το σκεπτικό ότι θα το παραγγείλω και όποτε έρθει. Ο υπάλληλος μου λέει πως όντως δεν υπάρχει και πάνω που ετοιμάζουμε τα συμβόλαια παει να κοιτάξει μήπως ύπαρχει και γυρνάει με ένα μαύρο 16άρι :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...