Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποψιαζομαι ότι θα γίνει ότι έγινε και με τηνμπαταρια του iPod όπου τον πρώτο καιρό ήταν απογοήτευση!χειρότερη και απο του παλιοτερου.για να δούμε...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!

 

Μετά από επικοινωνία με cosmote, oteshop και Γερμανό μου είπαν ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα πλεον καινούρια iphone (τουλαχιστον τα 16GB σε λευκό ή μάυρο γιατί ρώτησα συγκεκριμένα για αυτά) στα καταστήματα της Αττικής και επόμενες παραλαβές προβλέπονται για μέσα Αυγούστου (oteshop και γερμανός το ίδιο) :( :( :(

 

Έχει βρει κανείς σήμερα η χθες iphone 3gs στα καστασήματα αυτά??

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγε σε επαφή με φίλο που δουλεύει στις αποθήκες του ΟΤΕ, έμαθα ότι καποια ποσότητα (όχι ιδιαίτερα μεγάλη και χωρίς να ξέρουν τι ακριβώς τηλέφωνα θα ναι 16, 32 άσπρα μαυρα) τους γνωστοποιήθηκε για 17-18 Αυγούστου . Οπότε μας βλέπω για αναμονή ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Mono απο vodafone δεν ακούγεται τπτ ε?

Αυτο που λέγανε απο Σεπτέμβρη μερικοί μάλλον ισχύει!

Με ενοχλούν ομως καθε λίγο και λιγάκι είτε με επιστολές είτε με τηλέφωνα να ανανεώσω τις γραμμες!

Link to comment
Share on other sites

Mono απο vodafone δεν ακούγεται τπτ ε?

Αυτο που λέγανε απο Σεπτέμβρη μερικοί μάλλον ισχύει!

Με ενοχλούν ομως καθε λίγο και λιγάκι είτε με επιστολές είτε με τηλέφωνα να ανανεώσω τις γραμμες!

Εγώ έκανα σημέρα μερικά τηλέφωνα σε διάφορα καταστήματα και άλλος έλεγε την ερχόμενη βδομάδα θα φέρουν άλλος από Σεπτέμβρη.Γενικώς στη Voda επικρατεί έανς πανζουρλισμός :p

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Ναι...κοινώς δεν έχουν ιδέα και ούτε πρόκειται να εχουν. Δεν του ενημερώνει άλλωστε και αυτούς κανείς, πού να ξέρουν;;;

 

Τι τους ρωτάτε βρε παιδια και εσείς; Ρωτήστε αν έχουν αυτό που θέλετε και τέλος. Κάθεστε και ψάχνετε αν ο Χ πωλητής του Ψ καταστήματος ξέρει πότε η Vodafone Ελλάδος θα ξαναπαραλάβει αρκετά μεγάλες ποσότητες iPhone...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχει απόλυτο δίκιο ο DesertSMisSRaiN οι υπάλληλοι των καταστημάτων τηλεφωνίας κατα 99% είναι παντελώς άσχετοι με το τι πρόκειται να γίνει , και λένε ότι τους κατέβει είτε για να ξεφορτωθούν το πελάτη είτε γιοα να το παίξουν ότι ξέρουν . Όπότε μη ρωτάτε τζάμπα γιατί όσο ξέρετε εσείς ξέρουνε και αυτοί !!!!:lol::lol:

Για να δούμε για να δούμε ......

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μόλις τώρα μου είπαν οτι θα έχουν 40 κομάτια σήμερα απο voda πειραιά ....αν και δεν τους πιστεύω θα δούμε, Βέβαια είμαστε εταίρικοι πελάτες τους με 100 συνδέσεις και δε νομίζω να λένε βλακείις γιατι αν λένε θα τις πάρω όλες απο εκεί σήμερα.........
Link to comment
Share on other sites

Έχει απόλυτο δίκιο η DesertSMisSRaiN οι υπάλληλοι των καταστημάτων τηλεφωνίας κατα 99% είναι παντελώς άσχετοι με το τι πρόκειται να γίνει , και λένε ότι τους κατέβει είτε για να ξεφορτωθούν το πελάτη είτε γιοα να το παίξουν ότι ξέρουν . Όπότε μη ρωτάτε τζάμπα γιατί όσο ξέρετε εσείς ξέρουνε και αυτοί !!!!:lol::lol:

Για να δούμε για να δούμε ......

 

Ελπίζω με το ακόλουθω να βοηθήσω την κατάσταση:

 

Όταν πήρα τηλέφωνο στο ηλ. κατάστημα της Cosmote για να ρωτήσω γιατί ακυρώθηκε η παραγγελία μου προ ημερών (τότε με το τεχνικό πρόβλημα, για όσους παρακολουθούν την ροή της συζήτησης), η υπάλληλος μου είπε ότι, σύμφωνα με τις επίσημες πληροφορίες, περιμένουν κάποια ποσότητα στις 15 Αυγούστου.

 

Αντίστοιχα, έχω κάποιον έμπιστο γνωστό, ο οποίος εργάζεται σε κεντρικό κατάστημα Γερμανός στην Θεσσαλονίκη και ο οποίος έχει παραγγείλει απόθεμα συσκευών για το κατάστημα. Σύμφωνα με δικές του πληροφορίες, οι συσκευές αναμένονται το αργότερο το ερχόμενο Σάββατο το δίχως άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ, ησουν διαφωτιστικος.

Κατι ακομη, μια ρεαλιστικη ερωτηση θα ηθελα να σου κανω (αν ειναι ευκολο θα ηθελα και μια ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ πιο ρεαλιστικη απαντηση σε realworld καταστασεις), γιατι απ' οτι φαινεται εχεις τη σχετικη εμπειρια ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 3 ΔΙΚΤΥΑ.

Τι θα ελεγες για την ταχυτητα-διαθεσιμοτητα 3G σηματος ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 3 ΔΙΚΤΥΑ, οσο αφορα τη χρηση του internet ΚΥΡΙΩΣ μεσω του iphone και δευτερευοντως σε pc με tethering μεσω του iPhone ;

Τι αποψη εχεις διαμορφωσει μεχρι στιγμης για καθε δικτυο, ειτε απο προσωπικη εμπειρια ειτε απο εμπειριες οικειων σου για :

Ταχυτητες ;

Σημα 3G ;

 

Με μεγαλη ευκολια μπορω να σου απαντησω για vodafone που χρησιμοποιω καθημερινα και λιγοτερο για τις αλλες δυο.

Στην vodafone η χρηση 3g ειναι λιγο mixed bag κατασταση οπως λενε στο χωριο μου... Οταν πιανει 3g ειδικα με την καινουρια εκδοση του iphone η ταχυτητα ειναι παρα πολυ καλη. Το θεμα ειναι ομως οτι αυτες οι περιπτωσεις δεν ειναι και παρα πολυ συχνες. Στο 50-50 θα εβαζα τις πιθανοτητες να πετυχεις edge-3g. Στο edge (ξερω οτι η Ελλαδα δεν εχει edge αλλα δε μου ερχεται η αντιστοιχη ονομασια) η ταχυτητα οπως καταλαβαινεις ειναι κακιστη(για να σου δωσω να καταλαβεις μιλαμε για download 3kb/s και upload κατω απο 1kb!!! με ping 1669ms!!!). Υπαρχουν επισης πολλα σημεια στην Αθηνα που ξερω απο χερι οτι δεν προκειται να πιασω τιποτα απο τα δυο!! Αυτα βεβαια ειναι λιγα και αν κινηθω καμμια 50αρια μετρα παραπερα θα πιασω σημα.

Στην κοσμοτε τα πραγματα ειναι λιγο καλυτερα οχι ομως και τιποτα το συνταρακτικο.

Στη wind θα ελεγα οτι ειναι στα ιδια επιπεδα με vodafone.

Το browsing μεσω tethering ειναι μια χαρα, αρκει βεβαια να πιασεις σημα 3g γιατι αλλιως με edge μερι και η σελιδα της google μπορει να κανει κανα 10-20αρι δευτερολεπτα να φορτωσει...

Ελπιζω να βοηθησα.

Σε επαρχια δεν μπορω δυστυχως δε μπορω να εκφερω αποψη. Ειμαι σιγουρος παντως οτι καποιος απο εδω μεσα θα μπορεσει να μας διαφωτισει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω το δικο μου 32gb λευκο.

Ειχα κανει παραγγελια απο oteshop την παρασκευη το απογευμα.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω το δικο μου 32gb λευκο.

Ειχα κανει παραγγελια απο oteshop την παρασκευη το απογευμα.

 

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος: τηλεφωνικά, online, από το κατάστημα (και ποιό) ???

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος: τηλεφωνικά, online, από το κατάστημα (και ποιό) ???

Thanks

 

online εκανα την παραγγελια φιλε μου.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

online εκανα την παραγγελια φιλε μου.

 

Ησουν από τους τυχερούς! Καλοδούλευτο λοιπόν και υπομονή σε εμάς τους υπόλοιπους!

Link to comment
Share on other sites

εδω εγώ είχα το εξής πρόβλημα . Προσπαθούσα να κάνω εγγραφή στο online shop έδινα τα στοιχεία και εκανε ανανέωση η σελίδα , αλλά την εγγραφή δεν την έκανε . Ουτε εμαιλ επιβεβαίωσης μου ρθε ποτέ, αλλά και μετά προσπαθώντας να λογκάρω δεν με δεχότανε . Προσπάθησα 3-4 φορές με διαφορετικούς κωδικούς και ονόματα αλλά τίποτα .. δεν ξέρω τι γίνεται ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, αυτα ακριβως με ενδιεφεραν να μαθω.

 

Παιδια ΟΠΟΙΟΣ εχει αποψη-εμπειρια για ολα τα παραπανω ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΑΡΧΙΑΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ : ΘΕΣ/ΝΙΚΗ, ΠΑΤΡΑ, ΛΑΡΙΣΑ κτλ θα με βοηθουσε πολυ ΜΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ περιγραφη !!!

Ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

εδω εγώ είχα το εξής πρόβλημα . Προσπαθούσα να κάνω εγγραφή στο online shop έδινα τα στοιχεία και εκανε ανανέωση η σελίδα , αλλά την εγγραφή δεν την έκανε . Ουτε εμαιλ επιβεβαίωσης μου ρθε ποτέ, αλλά και μετά προσπαθώντας να λογκάρω δεν με δεχότανε . Προσπάθησα 3-4 φορές με διαφορετικούς κωδικούς και ονόματα αλλά τίποτα .. δεν ξέρω τι γίνεται ...:cry:

 

No need to panic, το ιδιο εκανε και σε μενα την πρωτη φορα που εκανα εγγραφη. Κανε την διαδικασια απο την αρχη με προσοχη περιμενοντας το i tunes να επεξεργαζεται τα στοιχεια και θα δεις οτι θα εισαι ok.

D.T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Γερμανό της περιοχής μου, υπάρχει διαθέσιμο 16GB χωρίς σύνδεση δεν κάνουν όμως δόσεις με πιστωτική :/
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα , παραγγελια εδωσα στις 3/8 στο,

 

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/iphone-3gs/iphone-3gs-32gb-/prodiphone3Gs_32GB_black.html

 

32G, μαυρο:D

 

και πληρωμη 12 ατοκες στο λογαριασμο του σταθερου

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα τηλεφώνημα από την cosmote, σχετικό πάλι με την επιδότηση μου!! Με ρώτησαν ποια συσκευή με ενδιαφέρει, και τους λέω, εμένα με ενδιαφέρει αυτή που δεν έχετε .. λέει ποια;.. της κάνω το καινούργιο iPhone. Μου απαντάει : "Ναι, δεν έχει έρθει ακόμα!!!! .... Θέλετε να σας ξανακαλέσω μόλις το έχουμε;" κ εννοείται ότι απάντησα θετικά .. και της είπα ότι με ενδιαφέρει το 16 σε λευκό .. Θα με ξαναπάρει, όταν το έχει για να μου το στείλουνε με κούριερ (λόγω του ότι στο νησί μου δεν έχουμε αποκλειστικό αντιπρόσωπο). Εννοείται βέβαια ότι η επιδότηση μου είναι 150e μόνο .. και έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας στη VF. όποιος μου δώσει τα περισσότερα θα το πάρω..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Γερμανό της περιοχής μου, υπάρχει διαθέσιμο 16GB χωρίς σύνδεση δεν κάνουν όμως δόσεις με πιστωτική :/

 

Σε μενα κανανε 24 εντοκες ομως(με πολυ μικρο τοκο);)Λογικα θα κανουν και σε σενα...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...