Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

150€ + 32gb καλα ακουγονται...ειναι αξιοπιστος ο φιλος σου??

 

Ναι ειναι!Αμα χρειαστει αλλαγη η μπαταρια....ποσο παει το μαλλι?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου δωσανε ενα 3GS 32gb. Προσπαθω να περασω καποια τηλεφωνα που εχω σωσμενα σε txt αρχειο, οπως και καποια mp3 για να τα περασω ως ringtones, αλλα δεν βρισκω τις επιλογες. Μπορει καποιος να μου πει που να κοιταξω, η ακομα καλυτερα, αν υπαρχει καποιο καλο εναλλακτικο προγραμμα του itunes; Ευχαριστω πολυ!
So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου δωσανε ενα 3GS 32gb. Προσπαθω να περασω καποια τηλεφωνα που εχω σωσμενα σε txt αρχειο, οπως και καποια mp3 για να τα περασω ως ringtones, αλλα δεν βρισκω τις επιλογες. Μπορει καποιος να μου πει που να κοιταξω, η ακομα καλυτερα, αν υπαρχει καποιο καλο εναλλακτικο προγραμμα του itunes; Ευχαριστω πολυ!

 

Υπάρχει κάποια συσκευή που δέχεται ένα text αρχείο με τηλέφωνα και τα περνά μέσα σαν καρτέλες στις επαφές; Ποιός ο λόγος να βάλεις ένα εναλλακτικό πρόγραμμα του iTunes και όχι το ίδιο το iTunes; mp3 δεν δέχεται το iPhone as ringtones. Θα πρέπει να μετατραπούν σε ειδικό τύπο αρχείου και μέχρι 40 δευτερόλεπτα με κάποιο πρόγραμμα η σε κάποια σελίδα σαν αυτή, http://iphone.audiko.net/

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πιαδια θελω την βοηθεια σας,εδω και 2 μερες δεν μπορω να συνδεθω με το wifi,περασα και την 4.3.3 εκδοση αλλα παλι τιποτα,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ..θελω να ρωτησω το εξης..εχω το 3GS και χθες μου παρουσιασε το ακολουθο προβλημα..: εκλεισε μονο του και μετα δεν ανοιγε..το boot το εκανε το λογκο της αππλ αλλα μετα εσβηνε παλι μονο του..το εκανε για 4-5 φορες αυτο(και αλλες τοσες πατουσα το κουμπι να ανοιξει και δεν ανταποκρινονταν καν) και μετα ανοιξε για κανα 5 λεπτο και ξανα εκλεισε..μετα παρατηρησα οτι ανοιγε για λιγο μεχρι πχ να βαλω κωδικους και μετα παλι παπαλα..σε καποιο διαστημα που ηταν ανοιχτο μου εβγαλε μια εντολη cannot verified server identity για την Google και ειχε απο κατω 3 επιλογες τις οποιες δεν θυμαμαι αλλα κατι ελεγαν για authorized και accept και τετοια..μολις πηγα να πατησω κατι εκλεισε το κιν..μετα το εβαλα να φορτιζει..ετσι ανοιξε αλλα και παλι οταν το εβγαζα απο την φορτιση εκλεινε μετα απο λιγο..ε το αφησα για ολο το βραδυ να φορτιζει και το πρωι μου εβγαλε το προυγουμενο μηνυμα εκεινο με την googlε και απο τπτε δεν ξαναεκλεισε..και τα date and time ηταν αλλα νταλον...1-1-1970 ελεγε..(μπαταρια ειχα 60% πρωτου μου τα κανει αυτα) φιρμγουερ 4.0 -4.1 δεν θυμαμαι παντως ειχα καιρο να το κανω ενημερωση...:/ Edited by SoNiCK
Τυπογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ..θελω να ρωτησω το εξης..εχω το 3GS και χθες μου παρουσιασε το ακολουθο προβλημα..: εκλεισε μονο του και μετα δεν ανοιγε..το boot το εκανε το λογκο της αππλ αλλα μετα εσβηνε παλι μονο του..το εκανε για 4-5 φορες αυτο(και αλλες τοσες πατουσα το κουμπι να ανοιξει και δεν ανταποκρινονταν καν) και μετα ανοιξε για κανα 5 λεπτο και ξανα εκλεισε..μετα παρατηρησα οτι ανοιγε για λιγο μεχρι πχ να βαλω κωδικους και μετα παλι παπαλα..σε καποιο διαστημα που ηταν ανοιχτο μου εβγαλε μια εντολη cannot verified server identity για την Google και ειχε απο κατω 3 επιλογες τις οποιες δεν θυμαμαι αλλα κατι ελεγαν για authorized και accept και τετοια..μολις πηγα να πατησω κατι εκλεισε το κιν..μετα το εβαλα να φορτιζει..ετσι ανοιξε αλλα και παλι οταν το εβγαζα απο την φορτιση εκλεινε μετα απο λιγο..ε το αφησα για ολο το βραδυ να φορτιζει και το πρωι μου εβγαλε το προυγουμενο μηνυμα εκεινο με την googlε και απο τπτε δεν ξαναεκλεισε..και τα date and time ηταν αλλα νταλον...1-1-1970 ελεγε..(μπαταρια ειχα 60% πρωτου μου τα κανει αυτα) φιρμγουερ 4.0 -4.1 δεν θυμαμαι παντως ειχα καιρο να το κανω ενημερωση...:/

 

Εγώ θα σου πρότεινα ένα restore πρώτα from backup και αν συνεχίσουν τα προβλήματα restore as new. Στο τέλος η πρόβλημα έχεις με μπαταρία και κλείνει η το πας για service. Μπαταρία είναι εύκολο να την αλλάξει κανείς μόνος του αν πιάνουν λίγο τα χέρια του, 15€ με μεταφορικά απο ebay.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια απο αυτες τις μερες ενα update οπου στην τελικη θα γινει και restore..τωρα ειναι καλα απο οτι το βλεπω...αυτο μου το ειχε ξανακανει και περσυ αλλα εστρωσε μονο του..τι να πω παλια βγαζαμε την μπαταρια και ολα μελι γαλα..τωρα ενα κουμπι εχουμε και αγιος ο Θεος...:Ρ αν συνεχισει παντως ναι θα το παω για service αφου με καλυπτει και η εγγυηση...:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Έχω το 3g με jailbreak...

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο "αξιοπρεπές" πρόγραμμα για gps;

 

Ευχαριστώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι στο ebay

Συγκεκριμενα ψαχνω τα 2 πλαινα κουμπια που ειναι για την ενταση

Επαναφερω το θεμα λογω του οτι ελειπα με προβλημα υγειας και σημερα επεσε κατω, ραγισε και το πισω καλυμμα. Aυτο μπορει να βρεθει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας παιδιά.

Εχω ένα ipod στο αυτοκίνητο το οποίο το έχω με καλώδιο τύπου ipod στο radio-cd και παιζει μια χαρα. Φορτίζει κιόλας χωρίς κανένα πρόβλημα

Το Iphone 3GS που το συνδέω

1.Μου πετάει ένα μήνυμα ότι θα έχει παρεμβολές

2.Μου βγάχει μήνυμα ότι δεν θα φορτίζει και δεν φορτίζει

 

 

Τι μπορώ να κάνω;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει η αδερφή μου ένα iphone και η οθόνη του έσπασε λίγο στην πάνω γωνία. Μη με ρωτάτε πως... Δεν ξέρω.

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.? Η εγγύηση δυστυχώς δεν ισχύει.

Και κάτι ακόμη...

Πως περνάμε το καινούριο λογισμικό μέσα? Κάτι σαν hard reset ας πούμε... (Εγώ μόνο από android κατέχω..:rolleyes:)

Ευχαριστώ..

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Φιλος μου πηρε το 3gs 16gb jailbreak 4.2.1 αλλα δεν λειτουργουσε το wifi λογω καποιας λαθος ρυθμισης.

Μολις παει να κανει restore σε iOS 4.2.1, μολις φθανει στο 99% του βγαζει ''error 1015''

Γιατι δεν μπορει να γινει? Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Φιλος μου πηρε το 3gs 16gb jailbreak 4.2.1 αλλα δεν λειτουργουσε το wifi λογω καποιας λαθος ρυθμισης.

Μολις παει να κανει restore σε iOS 4.2.1, μολις φθανει στο 99% του βγαζει ''error 1015''

Γιατι δεν μπορει να γινει? Υπαρχει λυση?

 

Για δοκιμάστε αυτό.

 

----------------

Now playing on iTunes: The Sword - Lords

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα iphone 3gs και επεσε με αποτελεσμα να σπασει την οθονη..Παραγγειλα touch panel και οθονη απο ebay και τα αλλαξε ο αδερφος μου,η οθονη δουλευε κανονικα ομως δεν δουλευε το touch.Σκεφτηκαμε ειναι χαλασμενο το touch panel και ετσι παραγγειλαμε αλλο ενα touch panel αλλα δεν ειχαμε κανενα αποτελεσμα..Τι λετε να φταιει??Θελω να το παω σε καποιο μαγαζι για να το δουν..Εχετε καποιο υπ' οψιν?Θα μου παρουν λεφτα για να το δουν??
Link to comment
Share on other sites

Για ποια συσκευη μιλαμε?

Λογικα πας για αλλαγη οθονης...

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Για το 3 με 32 gb.

Απλά από τις τιμές που κοιτάω δε νομίζω να διαθέσει 150€ αυτή τη στιγμή για την αλλαγή καθώς το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρα.

Απλά ήθελα αν κάποιος γνώριζε πως μπορούμε να την αλλάξουμε αγοράζοντας μόνοι μας τα ανταλλακτικά αλλά να την αλλάξει κάποιος άλλος που γνωρίζει... Νομίζω πως έτσι θα βγει πολύ φθηνότερα...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone χρειάζονται διαφορετική ταση/βολτ νομίζω από ότι το iPod σου και για αυτό σου βγάζει σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις εδώ κάποιες πιθανές λύσεις.

http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=error+1015&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες 3 εννοείς το 3G;

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να παραγγείλεις μια οθόνη από το ebay και να βρεις κάπως τα εργαλεία που χρειάζονται (πολύ μικρό σταυρό-κατσαβιδο και μια καλή βεντούζα). Επίσης μπορείς να δεις πολύ καλά tutorials (αν έχεις την αυτοπεποίθηση από το iFixIt

Giorgos K. | 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες 3 εννοείς το 3G;

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να παραγγείλεις μια οθόνη από το ebay και να βρεις κάπως τα εργαλεία που χρειάζονται (πολύ μικρό σταυρό-κατσαβιδο και μια καλή βεντούζα). Επίσης μπορείς να δεις πολύ καλά tutorials (αν έχεις την αυτοπεποίθηση από το iFixIt

 

Ναι το 3G εννοώ.

Αν και όταν φτάσει σε σημείο να μη δουλεύει θα το ξαναδούμε το θέμα. Αυτό πάντως τώρα...δεν το κάνω...

Ευχαριστώ..

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...