Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Επειδή ίσως να ενδιαφέρει κάποιους από εσάς, εχθές αγόρασα το Copilot Live 8 από App Store και δυστυχώς, προσωπικά, δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Πολλά προβλήματα για να πιάσει δορυφόρους, με δείχνει σε λάθος σημείο σε σχέση με αυτό που πραγματικά είμαι (μπροστά ή πιο πίσω), κα. Το έχει αγοράσει κανείς και να έχει αντίστοιχα προβλήματα?

 

E δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο αξιόπιστο , αν και έχουν ακουστεί πολύ καλές κριτικές.. Έχεις τσεκαρισμένο ότι δεν φταίει το κινητό σου? (μέσω του google maps πχ ή κάποιας άλλης navigation app? ) Η καλύτερη εφαρμογή πιστεύω ότι είναι της Navigon.

 

Και άντε να δούμε πότε θα ξαναφέρει το 16άρι η Βόνταφον.:)Εν τω μεταξύ είναι μαγκιά αυτό που κάνουν στο σάιτ τους όταν τελειώνουν τα αποθέματα να βγάζουν από τη σελίδα και τα προγράμματα συμβολαίου ώστε να μη βρίσκεις τίποτα;

Ξέρετε κάποια άλλη σελίδα που μπορούμε να δούμε π.χ. τα unlimited με internet και την τιμή του iPhone;

 

Μπορείς να δεις το 32άρι και να αφαιρείς τη διαφορά που έχουν στην τιμή..

Γνώμη μου πάντως είναι ότι είναι κάπως κακοφτιαγμένα τα προγράμματα αυτά..

Καλύτερα είναι να επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα απλό vodafone unlimited και να του βάλεις εσύ μετά όσο όγκο θέλεις μέσα από τα mobile internet (small, medium, large , unlimited) http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Επειδή ίσως να ενδιαφέρει κάποιους από εσάς' date=' εχθές αγόρασα το Copilot Live 8 από App Store και δυστυχώς, προσωπικά, δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Πολλά προβλήματα για να πιάσει δορυφόρους, με δείχνει σε λάθος σημείο σε σχέση με αυτό που πραγματικά είμαι (μπροστά ή πιο πίσω), κα. Το έχει αγοράσει κανείς και να έχει αντίστοιχα προβλήματα?[/quote']

 

Το έχω, και έχω και το navigon και το Ndrive. Η κατάταξη είναι 1) navigon, 2) copilot, 3) ndrive. Δεν έχω πρόβλημα στο κλείδωμα δορυφόρων με κανένα, εκτός αν είμαι ανάμεσα σε ψηλά κτίρια. Το navigon έχει λίγο καλύτερο κλείδωμα δορυφόρων αλλά το copilot είναι πιο ενυμερωμένο. Γενικά πάντος το iPhone δεν έχει το πιο ευέσθητο gps. ιδιαίτερα αν κάποιος δεν έχει data για να λειτουργήσει το A-GPS το 'χάσημο' της θέσης είναι συχνό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα jailbroken στην 3.1.2 αλλά μετά έκανα restore και update στην 3.1.3.Δηλαδή οι μόνες λύσεις τώρα είναι είτε downgrade στην 3.1.2 ή να περιμένω να σπάσουν την 3.1.3 ?:(

 

Αναγκαστικά, δεν υπάρχει άλλη λύση. Μπορείς βέβαια να μείνεις λίγο καιρό αν δε σε βιάζει στη 3.1.3 να ευχαριστηθείς λίγο μπαταρία χωρίς το jailbrake :lol:

 

Πιστεύω το πολύ σε 2 εβδομάδες θα βγει και το σπάσιμο για τη 3.1.3 ;)

 

 

 

Όσο για το copilot, έχω να πω ότι είναι τρελή πατάτα (ειδικά όσον αφορά τις φωνητικές οδηγίες που είναι και το πιο σημαντικό σε ένα navigator το οποίο δεν μπορείς να κοιτάζεις συνέχεια ενώ οδηγείς). Δεν ξέρω αν οι κριτικές ήταν "φτιαχτές", αλλά απ'ότι βλέπω επηρέασαν εμένα αλλά και πολλούς άλλους με τη δελεαστική τιμή σε σχέση με άλλα navigators.

Το καλύτερο με διαφορά πιστεύω είναι το navigon. (Όχι ότι δεν έχει και αυτό τα ψιλοπροβληματάκια του, αλλά σου εκπέμπει πιο μεγάλη εμπιστοσύνη)

Edited by clarco5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή ίσως να ενδιαφέρει κάποιους από εσάς, εχθές αγόρασα το Copilot Live 8 από App Store και δυστυχώς, προσωπικά, δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Πολλά προβλήματα για να πιάσει δορυφόρους, με δείχνει σε λάθος σημείο σε σχέση με αυτό που πραγματικά είμαι (μπροστά ή πιο πίσω), κα. Το έχει αγοράσει κανείς και να έχει αντίστοιχα προβλήματα?

 

Χμμμ..το αγορασα πριν 3 μερες και το δοκιμασα χθες το πρωι. Θα πρεπει σιγουρα να το δοκιμασω ξανα μιας και χθες βραδυ μπορεσα να ασχοληθηκω λιγο και ειδα οτι επρεπε να κανω καποιες ρυθμισεις για να δουλεψει λιγο καλυτερα.

 

Π.χ. μπορεις να φταξεις ενα profile τετοιο ωστε να δινει προτεραιοτητα στην Αττικη Οδο αντι για αλλους δρομους. Εγω δεν το ειχα χθες και ενω ημουν στην Αττικη Οδο επεμενε να βγω για να ακολουθησω μια αλλη διαδρομη. Οταν το μονταρα αυτο το βραδυ και δοκιμασα, με εβγαζε σωστα.

 

Με το κλειδωμα με δορυφορο δεν ειχα καποιο θεμα αλλα σιγουρα θα πρεπει να το δοκιμασω αρκετα ακομα. Εκεινο που ειδα σιγουρα ειναι οτι τη μπαταρια την ισοπεδωνει...

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που ειδα σιγουρα ειναι οτι τη μπαταρια την ισοπεδωνει...

 

Καλά αυτό εξυπακούεται για όλα τα navigators.

Εγώ έχω βρει τη λύση με ένα Mp3/Radio της Sony,το οποίο είναι συμβατό με iPod/iPhone και συνδέοντάς το φορτίζει παράλληλα, ακούγοντας δυνατά τις φωνητικές οδηγίες ενώ παίζει μουσική (η οποία χαμηλώνει ανάλογα) :)

 

PS. Έχω παρατηρήσει ότι ακόμα και αν φορτίζει μετά από μία διαδρομή και πάλι έχει πέσει έστω και ελάχιστα η μπαταρία. Δηλ. καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία απ'όση φορτίζει :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί και να σημαίνει ότι δεν είναι καλός ο φορτιστής σου ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί και να σημαίνει ότι δεν είναι καλός ο φορτιστής σου ;)

 

Μα η φόρτιση γίνεται από το αμάξι μέσω του ηχοσυστήματος συνδεδεμένο με αυθεντικό καλώδιο της apple :shifty:

Προφανώς και δεν γίνεται η καλύτερη φόρτιση...

 

Όπως επίσης έχω παρατηρήσει ότι σε windows η φόρτιση είναι πιο αργή σε σχέση με mac. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πάρει το car kit της Navigon που έχει και φορτιστή αυτοκινήτου και όταν χρησιμοποιώ το GPS με το app της Navigon δεν πέφτει η μπαταρία μετά... φορτίζει δηλαδή κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πάρει το car kit της Navigon που έχει και φορτιστή αυτοκινήτου και όταν χρησιμοποιώ το GPS με το app της Navigon δεν πέφτει η μπαταρία μετά... φορτίζει δηλαδή κανονικά.

 

Μπορείς να μας δώσεις λίγο εντυπώσεις από το συγκεκριμένο car-kit. Έχεις παρατηρήσει βελτίωση της απόκρισης και της ποιότητας του σήματος? Από όσο θυμάμαι πρέπει να έχει και δικό του εξωτερικό δέκτη GPS που ενισχύει την ικανότητα λήψης και συντονισμού θέσης.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις λίγο εντυπώσεις από το συγκεκριμένο car-kit. Έχεις παρατηρήσει βελτίωση της απόκρισης και της ποιότητας του σήματος? Από όσο θυμάμαι πρέπει να έχει και δικό του εξωτερικό δέκτη GPS που ενισχύει την ικανότητα λήψης και συντονισμού θέσης.

 

Όχι.. Αυτό που λες το έχει μόνο το tomtom car kit..

Το car kit της navigon έχει μόνο τη βάση με την βεντούζα , καλώδιο σύνδεσης και τον φορτιστή αυτοκινήτου που συνδέεται με τον αναπτήρα.

Εχει και τρύπα για να μπορείς να φωτογραφίζεις τη διαδρομή.. είναι αρκετά ευέλικτο (φαντάσου σαν joystick αλλά και πολύ σταθερό φυσικά) Γενικά έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Βελτίωση όμως εννοείται ότι παρατήρησα.. Σίγουρα είναι καλύτερο από να το έχεις χύμα στο ταμπλό του αυτοκινήτου, αλλά και από το να το κρατάς εσύ.. Τεράστια διαφορά σίγουρα.. Βασικά εγώ δεν είχα καθόλου πρόβλημα με το σήμα αφου χρησιμοποιεί και το a-GPS.. Κάποιες φορές βέβαια στην Αθήνα στο κέντρο που είναι ανάμεσα σε πολυκατοικίες ίσως να το χάνει για λίγα δευτερόλεπτα.. αλλά γενικά σοβαρό πρόβλημα δεν είχα..

Από το e-shop με αντικαταβολή το πήρα για όποιον ενδιαφέρεται στα 40 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

E δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο αξιόπιστο , αν και έχουν ακουστεί πολύ καλές κριτικές.. Έχεις τσεκαρισμένο ότι δεν φταίει το κινητό σου? (μέσω του google maps πχ ή κάποιας άλλης navigation app? ) Η καλύτερη εφαρμογή πιστεύω ότι είναι της Navigon.

 

Μπορείς να δεις το 32άρι και να αφαιρείς τη διαφορά που έχουν στην τιμή..

Γνώμη μου πάντως είναι ότι είναι κάπως κακοφτιαγμένα τα προγράμματα αυτά..

Καλύτερα είναι να επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα απλό vodafone unlimited και να του βάλεις εσύ μετά όσο όγκο θέλεις μέσα από τα mobile internet (small, medium, large , unlimited) http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Με το google maps dεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Επίσης και το exandas που έχω αγοράσει και αυτό λοκάρει αμέσως.

 

Το έχω, και έχω και το navigon και το Ndrive. Η κατάταξη είναι 1) navigon, 2) copilot, 3) ndrive. Δεν έχω πρόβλημα στο κλείδωμα δορυφόρων με κανένα, εκτός αν είμαι ανάμεσα σε ψηλά κτίρια. Το navigon έχει λίγο καλύτερο κλείδωμα δορυφόρων αλλά το copilot είναι πιο ενυμερωμένο. Γενικά πάντος το iPhone δεν έχει το πιο ευέσθητο gps. ιδιαίτερα αν κάποιος δεν έχει data για να λειτουργήσει το A-GPS το 'χάσημο' της θέσης είναι συχνό.

 

Τι εννοείς όταν λες 'αν κάποιος δεν έχει data για να λειτουργήσει το A-GPS το 'χάσημο' της θέσης είναι συχνό'?

 

Χμμμ..το αγορασα πριν 3 μερες και το δοκιμασα χθες το πρωι. Θα πρεπει σιγουρα να το δοκιμασω ξανα μιας και χθες βραδυ μπορεσα να ασχοληθηκω λιγο και ειδα οτι επρεπε να κανω καποιες ρυθμισεις για να δουλεψει λιγο καλυτερα.

 

Π.χ. μπορεις να φταξεις ενα profile τετοιο ωστε να δινει προτεραιοτητα στην Αττικη Οδο αντι για αλλους δρομους. Εγω δεν το ειχα χθες και ενω ημουν στην Αττικη Οδο επεμενε να βγω για να ακολουθησω μια αλλη διαδρομη. Οταν το μονταρα αυτο το βραδυ και δοκιμασα, με εβγαζε σωστα.

 

Με το κλειδωμα με δορυφορο δεν ειχα καποιο θεμα αλλα σιγουρα θα πρεπει να το δοκιμασω αρκετα ακομα. Εκεινο που ειδα σιγουρα ειναι οτι τη μπαταρια την ισοπεδωνει...

 

Αυτό με τη μπαταρία το είδα και εγώ. Πάντως αυτό με το προφίλ μου φαίνεται λίγο χαζό ισως όμως δεν έχω καταλάβει ακριβώς τη λειτουργικότητα του.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Αυτό που λες το έχει μόνο το tomtom car kit..

Το car kit της navigon έχει μόνο τη βάση με την βεντούζα , καλώδιο σύνδεσης και τον φορτιστή αυτοκινήτου που συνδέεται με τον αναπτήρα.

Εχει και τρύπα για να μπορείς να φωτογραφίζεις τη διαδρομή.. είναι αρκετά ευέλικτο (φαντάσου σαν joystick αλλά και πολύ σταθερό φυσικά) Γενικά έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Βελτίωση όμως εννοείται ότι παρατήρησα.. Σίγουρα είναι καλύτερο από να το έχεις χύμα στο ταμπλό του αυτοκινήτου, αλλά και από το να το κρατάς εσύ.. Τεράστια διαφορά σίγουρα.. Βασικά εγώ δεν είχα καθόλου πρόβλημα με το σήμα αφου χρησιμοποιεί και το a-GPS.. Κάποιες φορές βέβαια στην Αθήνα στο κέντρο που είναι ανάμεσα σε πολυκατοικίες ίσως να το χάνει για λίγα δευτερόλεπτα.. αλλά γενικά σοβαρό πρόβλημα δεν είχα..

Από το e-shop με αντικαταβολή το πήρα για όποιον ενδιαφέρεται στα 40 ευρώ

 

Έχεις δίκιο. Μπέρδεψα τα car-kits. :)

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες 'αν κάποιος δεν έχει data για να λειτουργήσει το A-GPS το 'χάσημο' της θέσης είναι συχνό'?

 

Το A-gps εκτός από το στίγμα των δορυφόρων κατεβάζει και κάποια ΚΒ από το δίκτυο για πιο γρήγορο εντοπισμό θέσης. Αν η σύνδεαη δεν υποστηρίζει Data, τότε λειτουργεί σκέτο το gps το οποίο ανάμεσα από ψηλά κτίρια δυσκολεύεται περισσότερο από άλλα κινητά. Είχα αυτό το πρόβλημα τον πρώτο μήνα που δεν είχα πρόγραμμα με Data.

Edited by DjArte
χρησιμοποίησε την παράθεση.....
Link to comment
Share on other sites

Το A-gps εκτός από το στίγμα των δορυφόρων κατεβάζει και κάποια ΚΒ από το δίκτυο για πιο γρήγορο εντοπισμό θέσης. Αν η σύνδεαη δεν υποστηρίζει Data, τότε λειτουργεί σκέτο το gps το οποίο ανάμεσα από ψηλά κτίρια δυσκολεύεται περισσότερο από άλλα κινητά. Είχα αυτό το πρόβλημα τον πρώτο μήνα που δεν είχα πρόγραμμα με Data.

 

Το πρόγραμμα που είμαι έχει data. Υπάρχει κάποια επιλογή στο Copilot ή στο iphone για να κάνει χρήση του A-GPS?

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα πριν λιγο (CoPilot) και με εφερε σπιτι απο μια πιο εξυπνη διαδρομη απο αυτη που κανω συνηθως, χωρις κανενα προβλημα. Θελω να το δοκιμασω σε μια πιο μεγαλη διαδρομη οπου εκει θα φανουν τυχον θεματα αλλα αρχιζω να πιστευω οτι για 20 ευρω που κοστιζει ειναι απιστευτα γρηγορο και καλο.

 

Υπάρχει κάποια επιλογή στο Copilot ή στο iphone για να κάνει χρήση του A-GPS?

Αυτο γινεται αυτοματα μιας και ετσι λειτουργει η συσκευη, δεν κανεις κατι εσυ. Απλα, αν εχεις γρηγορο internet εκει που εισαι (3G) λοκαρει γρηγορα, αν εχεις σκετο GPRS λοκαρει λιγο πιο αργα και αν δεν εχεις καθολου σημα μπορει να μη λοκαρει και ποτε...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται αυτοματα μιας και ετσι λειτουργει η συσκευη, δεν κανεις και εσυ. Απλα, αν εχεις γρηγορο internet εκει που εισαι (3G) λοκαρει γρηγορα, αν εχεις σκετο GPRS λοκαρει λιγο πιο αργα και αν δεν εχεις καθολου σημα μπορει να μη λοκαρει και ποτε...

 

Μάλιστα....σε ευχαριστώ πολύ.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....σε ευχαριστώ πολύ.

 

no problem. Δωσε του λιγο χρονο παντως και προσπαθησε να φτιαξεις το profile που σου ειπα. Μετα απο λιγο καιρο δοκιμων θα ξερουμε πιο ευκολα τι να χρησιμοποιουμε καθε φορα. Απλα απ'οτι καταλαβα, ειδικα στην αρχη, αφου ορισουμε "προορισμο", πριν πατησουμε το "Μεταβαση" πρεπει να βλεπουμε τη διαδρομη που εχει επιλεξει. Σε αυτη την οθονη, μπορουμε πολυ ευκολα να αλλαζουμε το προφιλ και να παρατηρουμε ουσισατικα πως δουλευει. Το re-calculation της διαδρομης βασει διαφορετικου profile ειναι σχεδον αμεσο!

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά, δεν υπάρχει άλλη λύση. Μπορείς βέβαια να μείνεις λίγο καιρό αν δε σε βιάζει στη 3.1.3 να ευχαριστηθείς λίγο μπαταρία χωρίς το jailbrake :lol:

Μα αυτό είναι το θέμα.Έκανα restore+update στην 3.1.3 γατί είχα το πρόβλημα ότι η μπαταρία τελείωνε πάρα πολύ γρήγορα χωρίς να το χρησιμοποιώ.Αλλά τώρα που έκανα restore το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει.Το φόρτισα χτες το βράδυ,το χρησιμοποίησα λίγο για ίντερνετ και το έκλεισα εντελώς τη νύχτα.Το πρωί το άνοιξα και είχε πέσει κατά 5%.Στην αρχή μου έδειχνε 85% και μετά από λίγο 87%.Με λίγο πάλι ίντερνετ και γενικά λίγη χρήση η μπαταρία τώρα βρίσκεται στο 47%.Είναι λογικό?

Νομίζω ότι έχω ελλατωματική μπαταρία:worry:

Τη μια πέφτει απότομα την άλλη δείχνει λανθασμένες ενδείξεις,δεν ξέρω τί γίνεται.Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τη μια πέφτει απότομα την άλλη δείχνει λανθασμένες ενδείξεις,δεν ξέρω τί γίνεται.Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Προσωπικα δεν το χω αντιμετωπισει,αλλα απο οσο ξερω ειναι διαπιστωμενο προβλημα της 3.1.2,κι εμφανιζεται σε μεγαλο ποσοστο κατοχων.

Εξαλλου αναφερεται στο changelog της 3.1.3,Improves accuracy of reported battery level on iPhone 3GS.Αν κι απ'οσο διαβαζω το προβλημα παραμενει και στην 3.1.3

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα στην 3.1.3 είναι ότι με το που ανοίγεις το iPhone.. σου δείχνει για λίγα δευτερόλεπτα ότι έχεις κατά 15-20% περίπου λιγότερη μπαταρία από όσο είναι πραγματικά και μετά επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.. Μόνο αυτό.. κανένα άλλο πρόβλημα δηλαδή..
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις λεειιιι και οχι επειδη θα παρεις iphone,αν εισαι καιρο στο συμβολαιο παρτους τηλεφωνο και καντους στα ισια μανουρα........φευγω γιατι ο ταδε παροχος μου δινει <<τοση >>επιδοτηση,πιστεψεμε πιανει παντα

 

Σε ευχαριστώ θα τους το πω!!

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει ενα 3gs 32αρι με 3.1.3 και χωρις jailbreak.

Εδω και 3 μερες του κανει ενα προβλημα.

Οταν ανοιγει το τηλεφωνο ενω το εχει σε αναμονη στο τραπεζι ἠ την ωρα που μιλαει χωρις να εχει καν ενεργοποιημενη την λειτουργεια που κανει την οθονη να φαινεται σαν αρνητικη οπως τα φιλμ παλια η οθονη φαινεται αρνητικη.

Ο μονος τροπος ειναι την ωρα που παταει το home button και δει την οθονη να δειχνει αρνητικα παταει το power button και ξανα το home οσες φορες χρειαστει μεχρι να δειξει κανονικα.

Το εχει κανει restore χωρις να επαναφερει τιποτα και εχουν περαστει ολα απο την αρχη.

Καμμια ιδεα κανεις παιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ηλιθια ερωτηση..

Εχω Vodafone και το iPhone 3GS. Στο μενου General εχω το Cellular Data Network οπου αναγραφονται οι λεπτομερειες του Internet και των MMS.

 

Πηρε σημερα η αδελφη μου το ιδιο κινητο απο Cosmote. Στο δικο της μενου, το Cullular Data Network δεν υπαρχει. Πηρε τηλ. την Cosmote και της ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανει κατι.

 

Γιατι δεν μου καθεται καλα αυτο? Χρειαζεται να κανουμε κατι? Ευχαριστω.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ηλιθια ερωτηση..

Εχω Vodafone και το iPhone 3GS. Στο μενου General εχω το Cellular Data Network οπου αναγραφονται οι λεπτομερειες του Internet και των MMS.

 

Πηρε σημερα η αδελφη μου το ιδιο κινητο απο Cosmote. Στο δικο της μενου, το Cullular Data Network δεν υπαρχει. Πηρε τηλ. την Cosmote και της ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανει κατι.

 

Γιατι δεν μου καθεται καλα αυτο? Χρειαζεται να κανουμε κατι? Ευχαριστω.

 

H cosmote δεν σου επιτρέπει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις , γι αυτό.. :)

Link to comment
Share on other sites

H cosmote δεν σου επιτρέπει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις , γι αυτό.. :)

 

δηλαδη εαν θελω να βαλω καρτα wind δεν θα δουλεψει ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...