Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα σκονη υγρασια ιδρωτας και ακομα και τριχες.

 

γι αυτο και αλλαζεται.

Κριμα μονο που πρεπει να κανω διαδικασια παλι.

 

γι αυτο οταν ερθει προσοχη.

θα κανω και ενα Ποστ με ΟΛΑ τα τυχον προβληματακια που μπορει να εχει καποιος με το κινητο.

 

Μήπως, λέω μήπως, υπερβάλλουμε λίγο ... διαβάζοντας το post περίμενα ότι θα δω το χάσμα του Grand Canyon και τελικά από τη φωτογραφία δεν φαίνεται τόσο τραγικό ... τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν σου φαινεται τοσο τραγικο σημαινει οτι παλι σου φαινεται μεμπτο... :p

 

το καλο ειναι οτι η πολιτικη της εταιριας καλυπτει τον πελατη και το αλλαζουν.

ισως ΚΑΙ γι αυτο τον λογο αξιζει καποιος να αγοραζει απο αυτους.

 

εχουν πραγματικα καλο after sales.

 

απο εκει και περα...δεν ειχα ποτε ασπρο...εχω το δικο μου παμε 2 εβδομαδες...

πω πω ερωτας ειναι...

 

το EDGE μαλλον παει...

αντε να βγει και το jailbreak απο την dev να γινει χαμος να του αλλαξω λιγο τα φωτα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τελικά,τι ψηφίζεις; λευκό ή μαύρο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά πρέπει να τα δω και τα 2,μπάς κ αλλάξω γνώμη..σαν ποιότητα όλα καλά; ή ισχύει αυτό που ακούγεται περι αποχρωματισμών ραγισμάτων κλπ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

revod λευκο εχω και εγω :p

 

μεχρι τωρα κανενα προβλημα απολυτως.

 

το πιο ομορφο τηλεφωνακι που ειχα μεχρι σημερα και εχω αλλαξει καμμια 20αρια.

εργο τεχνης...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αιντε να έρθει μεχρι να πάω διακοπές,για να έχω όλο το χρόνο που μου λείπει το χειμώνα για να το επεξεργαστώ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, όταν δίνω 600+ euro για κινητό περιμένω και απαιτώ

να είναι 100% όπως μου έχει "υποσχεθεί" η εταιρία που το φτιάχνει

ότι πρέπει να είναι, και ΟΧΙ κατά 98% ή 99%. Στο κάτω κάτω όταν πλήρωσα,

πλήρωσα το 100% της αξίας του προϊόντος, άρα ΑΓΟΡΑΣΑ κατά 100%

το προϊόν. Αν ήμουν "υποχρεωμένος" να ανέχομαι τέτοιες μικροατέλειες

ας μου το έλεγε η Apple εξαρχής και να πλήρωνα κι εγώ το 98% της αξίας.

Νομίζω ότι την ίδια άποψη έχει και η μεγάλη πλειοψηφία των αγοραστών.

Άρα όσα γράφει ο pik. είναι πολύ χρήσιμα για την μεγάλη πλειοψηφία

των αγοραστών, ακριβώς επειδή μας ενημερώνει αντικειμενικά και "από πρώτο χέρι" για πιθανές κατασκευαστικές

ατέλειες ή ελαττώματα, ώστε να είμαστε σε θέση να διεκδικήσουμε ότι ΑΚΡΙΒΩΣ

πληρώσαμε.

Το δικό σου πάλι σχόλιο δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι χρήσιμο.

Αν εσύ είσαι τόσο large, cool και γεναιόδωρος με τα χρήματα που

ξοδεύεις μπράβο σου, αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι δεν διαθέτουμε

αυτήν την πολυτέλεια. Οπότε, εκτός κι αν έχεις την μεγαθυμία να εκδηλώσεις

την ίδια γεναιοδωρία και απεναντί μας, καλύτερα να κρατήσεις αυτά τα σχόλια

για τον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ να ρίξετε λίγο τους τόνους :)

 

Ο καθένας ας εκφράσει την άποψή του χωρίς χαρακτηρισμούς σε άλλους... (περιμένω τα κατάλληλα edit)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε αυτο

Προβλημα στα 3GS με την ζεστη!!! Ποια η λυση της Apple?

Να μην τα χρησιμοποιουμε οταν η θερμοκρασια ειναι πανω απο 45 βαθμους:p

Link to comment
Share on other sites

δεν σου φαινεται τοσο τραγικο σημαινει οτι παλι σου φαινεται μεμπτο... :p

 

το καλο ειναι οτι η πολιτικη της εταιριας καλυπτει τον πελατη και το αλλαζουν.

ισως ΚΑΙ γι αυτο τον λογο αξιζει καποιος να αγοραζει απο αυτους.

 

εχουν πραγματικα καλο after sales.

 

απο εκει και περα...δεν ειχα ποτε ασπρο...εχω το δικο μου παμε 2 εβδομαδες...

πω πω ερωτας ειναι...

 

το EDGE μαλλον παει...

αντε να βγει και το jailbreak απο την dev να γινει χαμος να του αλλαξω λιγο τα φωτα....

 

εννοείς η εταιρεία εκεί που μένεις (Ιταλία σωστά?) ή εννοείς τη μαμα Apple?

γιατί εδώ δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο να μας το αλλάξει η βοντα - κοσμο ...

μακάρι να κάνω λάθος...

ΥΓ άρα να διαβάσουμε καλά την πολιτική της εταιρείας που θα επιλέξουμε! (για αντικατάσταση εννοώ, η εγγύηση ξέρω ότι είναι παγκόσμια - της apple)

Link to comment
Share on other sites

θα κανω και ενα Ποστ με ΟΛΑ τα τυχον προβληματακια που μπορει να εχει καποιος με το κινητο.

 

Για να σε βγάλω από τον κόπο, και να αποσυμφορήσουμε και λίγο το θέμα του 3GS, τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί για τη συσκευή αποκτούν πλέον δικό τους θέμα.

 

Μόνο να το κρατήσουμε σε επίπεδα συζήτησης και όχι αντιπαράθεσης, δεν υπάρχει λόγος ν' ανταλλάσσουμε χαρακτηρισμούς μεταξύ μας για μία συσκευή.

 

Επίσης, να επισημάνω ότι πολλές φορές δημοσιεύονται πληροφορίες στο διαδίκτυο οι οποίες δεν ανταποκρίνονται πάντοτε στην πραγματικότητα. Καλό είναι κάποιος να ενημερώνεται για ενδεχόμενα προβλήματα στη συσκευή αλλά να κρατάει και μία μικρή επιφύλαξη. Σίγουρα η συσκευή, όπως και οποιαδήποτε συσκευή, θα παρουσιάσει προβλήματα ωστόσο δεν είναι βέβαιο ότι όλες οι συσκευές θα παρουσιάσουν τα ίδια προβλήματα ούτε μπορούμε να είμαστε βέβαιοι για τον τρόπο χρήσης της συσκευής που προκάλεσε κάποια από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βγάλω από τον κόπο, και να αποσυμφορήσουμε και λίγο το θέμα του 3GS, τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί για τη συσκευή αποκτούν πλέον δικό τους θέμα.

 

Μόνο να το κρατήσουμε σε επίπεδα συζήτησης και όχι αντιπαράθεσης, δεν υπάρχει λόγος ν' ανταλλάσσουμε χαρακτηρισμούς μεταξύ μας για μία συσκευή.

 

Επίσης, να επισημάνω ότι πολλές φορές δημοσιεύονται πληροφορίες στο διαδίκτυο οι οποίες δεν ανταποκρίνονται πάντοτε στην πραγματικότητα. Καλό είναι κάποιος να ενημερώνεται για ενδεχόμενα προβλήματα στη συσκευή αλλά να κρατάει και μία μικρή επιφύλαξη. Σίγουρα η συσκευή, όπως και οποιαδήποτε συσκευή, θα παρουσιάσει προβλήματα ωστόσο δεν είναι βέβαιο ότι όλες οι συσκευές θα παρουσιάσουν τα ίδια προβλήματα ούτε μπορούμε να είμαστε βέβαιοι για τον τρόπο χρήσης της συσκευής που προκάλεσε κάποια από αυτά.

 

Πέρση είχα πρόβλημα με την συσκευή, (acelerometer χαλασμένο), η voda μου την άλλαξε (με μέρες καθυστέρηση) αλλά το να κοιτώ αν είναι λίγο έτσι η λίγο αλλιώς καταντάει παράνοια. επειδή η περισινή εκδοση γρατζουνούσε στην ένωση μέταλλου με πλαστικού δεν ήταν λόγος να τρέχω σαν τρελός και να απαιτώ αλλαγή.

άλλο η κατασκευαστική αμέλεια και άλλο η παράνοια του καταναλωτή που με την apple φτάνει στα πρόθυρα της τρέλας.

πρέπει να τα ζυγίζουμε καλά τα πράγματα.

δηλαδη το mbp μου επειδή ανεβάζει θερμοκρασία πρέπει να πάω να το αλλάξω?

η επειδή έχει 1 καμένο pixel κάτω τέρμα γωνία πρέπει να τρελαθώ?

κύριοι ας σοβαρευτούμε.

η apple είναι τεραστία εταιρία και πολλά της διαφεύγουν κατά τον τελικό έλεγχο. και σε αντίθεση με πολλές άλλες κοιτάζει (προς τιμή της βεβαία) να ευχαριστήσει τον πελάτη. η μάλλον (να διευκρινίσω την όποια τρελά του πελάτη), γιατί πρόκειται περί τρέλας μερικές φορές.

Ας σοβαρευτούμε και ας δίνουμε πραγματικά προβλήματα που πιθανόν να έχει.

Τα ρήγματα στο λευκό, πέρση iphone φιάσκο δεν αποδείχτηκαν τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βγάλω από τον κόπο, και να αποσυμφορήσουμε και λίγο το θέμα του 3GS, τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί για τη συσκευή αποκτούν πλέον δικό τους θέμα.

 

Μόνο να το κρατήσουμε σε επίπεδα συζήτησης και όχι αντιπαράθεσης, δεν υπάρχει λόγος ν' ανταλλάσσουμε χαρακτηρισμούς μεταξύ μας για μία συσκευή.

 

Επίσης, να επισημάνω ότι πολλές φορές δημοσιεύονται πληροφορίες στο διαδίκτυο οι οποίες δεν ανταποκρίνονται πάντοτε στην πραγματικότητα. Καλό είναι κάποιος να ενημερώνεται για ενδεχόμενα προβλήματα στη συσκευή αλλά να κρατάει και μία μικρή επιφύλαξη. Σίγουρα η συσκευή, όπως και οποιαδήποτε συσκευή, θα παρουσιάσει προβλήματα ωστόσο δεν είναι βέβαιο ότι όλες οι συσκευές θα παρουσιάσουν τα ίδια προβλήματα ούτε μπορούμε να είμαστε βέβαιοι για τον τρόπο χρήσης της συσκευής που προκάλεσε κάποια από αυτά.

 

οπως γνωριζεις Περικλη οταν λεω κατι το αποδεικνυω με φωτογραφιες.

αν βρισκω οντως λεπτομερειες δεν νομιζω να ειναι και τοσο υπερβολικο γιατι με επιχειρηματα υποστηριζω πως μακροπροθεσμα μπορει να δημιουργησουν μεγαλυτερο προβλημα.

 

στο τελος τελος απολαμβανω το κινητο μου και ισα ισα που δεν θα το αλλαζα με τιποτα.

 

τωρα υποδειξεις μαθηματα και χαρακτηρισμους δεν δεχομαι απο κανεναν.

τα χρηματα μου εμενα πριν τα παρουν τα ελεγξαν ενα ενα αν ηταν πλαστα.

και δεν ηταν και δικα μου αλλα φιλης αρα ακομα χειροτερα να φανω σωστος απεναντι της

 

αν δεν ειχαν την λωριδα στη μεση και μου λεγαν οτι ειναι πλαστο να τους πω ᾽᾽κατασκευαστικο λαθος;᾽᾽

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και για να τελειώνουμε ala Grande…

Άγχος είναι να ψάχνεις μανιωδώς να βρεις πρόβλημα.

Απόλαυση είναι να το χαίρεσαι και ότι είναι να έρθει θα έρθει. Ένα χρόνο εγγύηση έχει ..

Πράγματα που αγοράζουμε για τρίτους , παραμένουν ιδιοκτησία τρίτων και με τίποτα δεν τα βγάζουμε από την σφραγισμένη συσκευασία (ακομα και αν μας το εχουν πει). Έτσι και δεν τρέχουμε και δεν δικαιολογούμαστε για τυχών προβλήματα.

Αυτά.

Ζητώ συγγνώμη αν έθιξα τον οποιονδήποτε.

Καλό σαββατοκύριακο σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

ωρε ματια ενεργοποιηση πως θα εκανα ; ;)

 

ο Ηαρρυ Ποττερ ειμαι; :p

 

αντε καλο Σαββ/ko...

 

ριχτε και καμμια βουτια για μας που δεν μπορουμε!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μια συσκευη ειναι πια.... σιγα την χαραμαδα δηλαδη...

 

συγγνώμη,αν είμαι "μια συσκευή" προς τι τα 720 ευρώ;τα δίνω εν γνώσει μου αλλά ΑΠΑΙΤΩ και κάποια πράγματα;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

οπως γνωριζεις Περικλη οταν λεω κατι το αποδεικνυω με φωτογραφιες.

αν βρισκω οντως λεπτομερειες δεν νομιζω να ειναι και τοσο υπερβολικο γιατι με επιχειρηματα υποστηριζω πως μακροπροθεσμα μπορει να δημιουργησουν μεγαλυτερο προβλημα.

 

στο τελος τελος απολαμβανω το κινητο μου και ισα ισα που δεν θα το αλλαζα με τιποτα.

 

Δεν το έγραψα για να αμφισβητήσω αυτά που λες εσύ! Είσαι και η αποκλειστική πηγή ενημέρωσης μας για το 3GS αυτή τη στιγμή! :)

 

Απλά καμιά φορά τα videάκια στο YouTube και οι φωτογραφίες στα blogs δεν είναι απόλυτα αληθινά. ;)

 

Ένα χρόνο εγγύηση έχει ..

 

Κι εγώ αυτό ήξερα (από το site) αλλά πρόσφατα σε κάποιον είπαν από τη vodafone ότι η εγγύηση είναι 2 χρόνια, δεν ξέρω αν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τελικά ότι για μία ακόμη φορά διέρρευσε στα blogs μέρος της αλήθειας...

 

White iPhone 3GS Discoloration Due to Third-Party Cases, Not Overheating?

 

http://images.macrumors.com/article/2009/07/05/155013-iphone_3gs_discoloration.jpeg

 

Reports of overheating and discoloration on the new white iPhone 3GS have been circulating over the past week or so, but a new report [Google translation] from frenchiPhone (via Hardmac) claims that the discoloration is due to contact with some third-party cases and not associated with overheating. The discoloration reportedly can be removed by wiping the back of the iPhone with alcohol.

- After numerous calls to Apple technical service and maintenance of contact with a level 3 (engineer) the problem seems to come not from a hot 3GS but contact with some covers! This was evident by ourselves on a device with a small sticker (a warning not to listen to music too loud) remained stuck, part of the hull below remained white.

 

- A simple solution to the problem is to clean the back of the iPhone with alcohol, tested by myself I can confirm that it works and reassure you it is safe for your precious

 

No details have yet been revealed on which third-party cases may be responsible for the discoloration.

 

http://www.macrumors.com/2009/07/05/white-iphone-3gs-discoloration-due-to-third-party-cases-not-overheating/

Link to comment
Share on other sites

όντως..το "κουφετάκι" (λεγε με λευκό iphone) θα παραμείνει κουφετάκι και δε θα γίνει m&m`s ¨:p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...