Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει και ο φίλος Hostolis το cydia εγκαθίσταται μόνο μέσω της διαδικασίας του jailbreak. Δεν το κατεβάζεις από κάποιο online store. Σε κάθε περίπτωση εάν είχες διαβάσει την αρχική σελίδα του παρόντος νήματος θα είχες βρει αυτό που ζητάς. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2563419#post2563419

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως λέει και ο φίλος Hostolis το cydia εγκαθίσταται μόνο μέσω της διαδικασίας του jailbreak. Δεν το κατεβάζεις από κάποιο online store. Σε κάθε περίπτωση εάν είχες διαβάσει την αρχική σελίδα του παρόντος νήματος θα είχες βρει αυτό που ζητάς. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2563419#post2563419

 

Ειναι λογικο να συμβαινει αυτό και σε καμια περιπτωση δεν κακολογω τον φίλο που το εγραψε... βλέπεις το τελευταιο διαστημα οι jailbreakεμποροι εχουν γεμισει τον τοπο με ανυποστατες φήμες ότι μπορουν να περασουν το cydia χωρις να κανουν jailbreak... o λογος ειναι ξεκάθαρος και στοχευει στο target group των απειρων χρηστών που ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ το jailbreak και σκοπό έχει το κέρδος ...

 

Για αυτό καλό ειναι οι amature users να είναι προσεκτικοί στα καθε ειδους παπαγαλακια και να ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ την κρίση των πιο εμπειρων ψάχνοντας προσεκτικότερα μέσω του διαδυκτίου./

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να συμβαινει αυτό και σε καμια περιπτωση δεν κακολογω τον φίλο που το εγραψε... βλέπεις το τελευταιο διαστημα οι jailbreakεμποροι εχουν γεμισει τον τοπο με ανυποστατες φήμες ότι μπορουν να περασουν το cydia χωρις να κανουν jailbreak... o λογος ειναι ξεκάθαρος και στοχευει στο target group των απειρων χρηστών που ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ το jailbreak και σκοπό έχει το κέρδος ...

 

Για αυτό καλό ειναι οι amature users να είναι προσεκτικοί στα καθε ειδους παπαγαλακια και να ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ την κρίση των πιο εμπειρων ψάχνοντας προσεκτικότερα μέσω του διαδυκτίου./

 

Συμφωνώ απόλυτα! Για αυτό είμαστε όλοι εδώ. Για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια πως γινεται να κατεβαζουμε απο ραπιντ η αλλα παρομοια σαιτ και να αποθηκευονται τα αρχεια στο κινητο για μελλοντικη χρηση; με ποιο προγραμμα;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να κατεβαζουμε απο ραπιντ η αλλα παρομοια σαιτ και να αποθηκευονται τα αρχεια στο κινητο για μελλοντικη χρηση; με ποιο προγραμμα;

 

Με το Safari Download Manager.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα και δουλευει μια χαρα. το θεμα ειναι οτι μου τα αποθηκευει σε συγκεκριμενο φακελο καο αν θελω για παραδειγμα να περασω τα τραγουδια στο ipod πως θα το κανω;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα και δουλευει μια χαρα. το θεμα ειναι οτι μου τα αποθηκευει σε συγκεκριμενο φακελο καο αν θελω για παραδειγμα να περασω τα τραγουδια στο ipod πως θα το κανω;

 

Δεν μπορείς να τα ακούσεις από το iPod δυστυχώς, κατεβάζεις από το cydia το dTunes και τα ακούς από εκεί η και μέσω του ifile, πάλι από cydia.

 

 

BTW αναβαθμίστηκε το installous σε 3.1 και είναι πάρα πολύ καλό και εύχρηστο!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω jb με spirit, μετα για να μην χασω τιποτα, στο Itunes κανω setup as new ή τιποτα αλλο;

 

 

Επισης θελω να περασω το Appsync ή το installous και δεν μπορω.

 

"The requested modifications cannot be applied due to required dependencies κτλ"

 

Depends: firmware 3.1 (γραφει τερμα κατω...)

 

Οτι και να κανω αυτο μου βγαζει...

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου κολαει το cydia και τονκινητο καπως. αν υπαρχουν ενημερωσεις στο cydia δν μπορω να τις κατεβασω και κολαει ολο τοτε. τι λαθος κανω; και τι μπορω να κανω; την βοηθεια σας παρακαλω! έπισης πολλες φορες οταν ανοιγω το cydia με πεταει εξω. κλεινει. τελειως. τα φωτα σας παρακαλω σος!!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το greek carriers logos, εκανα επανεκκινηση αλλα δεν εχει αλλαξει κατι....

 

 

 

Πως αλλαζω το logo της cosmote ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχω περασει το Iphonedelivery αλλα δεν μου εμφανιζει τα δυο εξτρα κουμπια στα "Μυνηματα" (βγαινουν μονο τα 2 που λενε "Προεπισκοπηση" και "Επαναληψη") και δεν μου στελνει αναφορες.

Εχω δοκιμασει και απο το iphonedelivery.advinux.fr/cydia/ και απο το iphonedelivery.advinux.com/vroom/ αλλα και με τα 2 τζιφος...:(

Μετα το καθε install εκανα reboot το Iphone αλλα δεν μου βγαζει κατι...Κανω κατι λαθος; :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά και δίχως παρεξήγηση να πω πως το παρακάτω το πόσταρα και αλλού στο ίδιο forum και αυτό επειδή δύσκολα παίρνω απάντηση όταν ζητώ βοήθεια ...και νοιώθω να καίγομαι...

 

Έχω καιρό να γράψω μιας και μια οι πολλές δουλειές (που να μείνει ώρα) και μια που γενικά δεν είχα προβλήματα με το 3G μου...

Λοιπόν όμως εδώ και καιρό θέλω να κάνω αναβάθμιση στο 3G μου και

 

τώρα που βρήκα χρόνο δεν μπορώ να κάνω γιατί δεν μπορώ να κρατήσω πράγματα αφού από το Cydia παίρνω μήνυμα λάθους και δεν μπορώ να κάνω πλέον ούτε ενημερώσεις. Έχουν γίνει 5 αλλά μόλις πάω να κάνω update η μια απλή εγκατάσταση η ακόμα και απεγκατάσταση μου βγάζει ( Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2) ).

 

Σημειωτέον έχω πληρώσει πολλές εφαρμογές και δεν μπορώ όπως καταλαβαίνετε να κάνω backup στο iTunes αφού στο Restore θα μου περάσει κατά πάσα πιθανότητα και το πρόβλημα του Cydia.

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι για αυτό το πρόβλημα ας μου δώσει κάποια πληροφορία να δω τη μπορώ να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και υπόχρεος.

 

Α.! Υ.Γ εκτός από την 3.1.3 που δεν θα ήθελα να πάω ποια είναι η καλύτερη έκδοση.? Το 3G είναι από Ελλάδα και βρίσκομαι στην έκδοση 3.0

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα μιας και ειμαι πολυ νεος στο iphone εχω και δυο αναλογες ερωτησεις.

Εσπασα το 3gs με το spirit και εχω βρει και περιπου πως δουλευει το cydia, αλλα πως γινεται απεγκατασταση προγραμαμτος?

Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω τωρα που ειναι jb το κιν και να κινδυνευω να μου το κολλησει?

 

Ευχαριστω

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μιας και ειμαι πολυ νεος στο iphone εχω και δυο αναλογες ερωτησεις.

Εσπασα το 3gs με το spirit και εχω βρει και περιπου πως δουλευει το cydia, αλλα πως γινεται απεγκατασταση προγραμαμτος?

Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω τωρα που ειναι jb το κιν και να κινδυνευω να μου το κολλησει?

 

Ευχαριστω

 

πήγαινε στο cydia,ψάξε την εφαρμογή που θέλεις να απεγκαταστησεις και εκεί που έγραφε install από ότι θυμάμαι θα γράφει modify πατάς μέσα και μετά πατάς upgrade.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εβγαλα - εβαλα ξανα την εφαρμογη κ παλι το ιδιο πραμα..!!!ενω μου λεει compleet δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισεις μηνυματων τις 2 επιλογες που πρεπει να τικαρω..!!!!καμια ιδεα κανεις ρε παιδια..??

 

παντως μαγκες ειστε απαιχτοι..!!!μολις χτες εκανα το iphone μου με το spirit και βρηκα παρα πολλες απαντησεις εδω μεσα...οτι εψαξα το βρηκα..!!!

 

σε αυτο που εχω κολλησει ειναι με την αναφορα παραδοσης στα μηνυματα και με το ibluenova..!!!το κατεβασα και αυτο αλλα δεν μπορω να πω οτι δουλευει...!!! αλλα ας λυσουμε μια το προβλημα της αναφορας και μετα θα ασχοληθουμε με το bluetooth..!!!!!

 

 

αυτα ακριβως εχω κανει και γω..iphonedelivery.advinux.fr/cydia/

και αυτο...το πακετο..!!!

 

iPhoneDelivery:Αναφορα παράδοσης

 

αλλα και παλι μια απο τα ιδια..!!!θελει καποια αλλη ρυθμιση να κανω..??η απλα κανω μονο install το πακετο..!!

ενα περιεργο πραμα..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα και γω...ποσες φορες///αλλα τπτ.!!!

 

μπορειτε να καταλαβετε εσεις τι σκατα συμβαινει και δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισης των μηνυματων τις 2 επιλογες που πρεπει..???

 

οριστε και οι φωτος μηπως βοηθησουν καποιους και καταλαβουν..!!!!

 

http://img694.imageshack.us/img694/3399/post1p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img409.imageshack.us/img409/7903/post2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img375.imageshack.us/img375/9840/post3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img248.imageshack.us/img248/88/post4p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by nervous

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα επανεκινηση....αλλαξα την γλωσσα....διεγραψα και ξαναεκανα install το πακετο αλλα και παλι ακριβως το ιδιο..!!!

 

τι σκατα να παιζετε..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το εγκατέστησα και δουλεύει μια χαρά. να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο: καμιά εφαρμογή που να κάνει εγγραφή της συνομιλίας υπάρχει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενω εκανα καποια απο τις αναβαθμισεις στο Cydia, κολλησε κ δεν ανταποκρινοταν. Ετσι το εκανα restart το τηλεφωνο (blackrain) και οταν πηγα να ολοκληρωσω την αναβαθμιση μου λεει οτι εχω ηδη κατεβασει τα πακετα κ δεν γινεται αναβαθμιση. Λιγη βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας προχθες εβαλα την καινουργια εκδοση...πριν ημουν 3.1.3 JB..κ εκανα set as new device...φυσικα χαθηκαν ολα...στο itunes ειναι αποθηκευμενα οι εφαρμογες που ειχα απο την προηγουμενη εκδοση...κ μου κανε εντυπωση οτι μπηκανε μονο αυτα που κατεβασα απο το Appstore κ οχι αυτα απο installous κ cydia.... ειναι λογω επειδη το κινητο πλεον ειναι μαμα ετσι ? οταν βγει με το καλο JB για τα νεα μπουτρουμ κ το κανω JB οι εφαρμογες απο instalous k cydia θα εγκατασταθουν κανονικα ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς ποια εφαρμογη σου επιτρέπει να γκρουπάρεις τις εφαρμογές σου?να κάνει κάτι σαν φακέλους ωστε να έχεις μαζεμένα πχ όλα τα παιχνίδια και να μην είναι διασπαρτα εδω και εκει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς ποια εφαρμογη σου επιτρέπει να γκρουπάρεις τις εφαρμογές σου?να κάνει κάτι σαν φακέλους ωστε να έχεις μαζεμένα πχ όλα τα παιχνίδια και να μην είναι διασπαρτα εδω και εκει.

categories απο cydia.

ή iOS4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...